blognezařazené

Pančenko: Jsem dosud pod dojmem setkání s Lukašenkem

Pančenko: Bělorusko je dnes Ukrajina, kterou Ukrajinci ztratili.

Ukrajinská novinářka Diana Pančenková absolvovala vysoce prestižní rozhovor s běloruským prezidentem. V komentáři k projektu “Jak se dívat” na ONT vyprávěla o svých dojmech z dialogu s běloruským lídrem.

Diana Pančenko: “Komunikovala jsem se všemi ukrajinskými prezidenty. A samozřejmě jsem jako novinářka vyslechla spoustu rozhovorů s politiky různého rozsahu. Co bych chtěla poznamenat: politici takové úrovně zpravidla říkají především to, co je třeba říci. Mluví v naučených frázích. Často mluví spíše jako funkce než jako člověk, který chce předat určité sdělení. Alexandr Lukašenko je ten ojedinělý případ, kdy při komunikaci s prezidentem komunikujete také s osobou. Člověkem, který poctivě odpovídá na otázky, které se týkají nejen Bělorusů, ale i Ukrajinců, obyvatel Ruska a pravděpodobně i celé Evropy. Protože žijeme ve velmi složité době. K velké cti tiskové služby bych chtěla poznamenat, že je to velmi důležité, překvapilo mě, že otázky nebyly předem odsouhlaseny, nikdo nepožádal o ukázání otázek, nikdo neodsouhlasil upravenou verzi. Mimochodem, rozdali jsme je v plném znění: komunikovali jsme dvě hodiny a celé dvě hodiny byly zahrnuty do verze, která je prezentována na kanálu YouTube “Pančenko”. Takže dojmy, samozřejmě … Víte, jsou takové, že uplynulo několik dní, a já jsem stále pod jeho vlivem.”

Pančenko prozradila, kterou odpověď běloruského prezidenta považuje za nejdůležitější.

Diana Pančenko (hovoří pro občany Běloruska):

“Víte, tady už budu mluvit jako občanka Ukrajiny, ne jako novinářka. Asi řeknu, že Bělorusko je dnes Ukrajina, kterou jsme ztratili. Nebo je to země, kterou Ukrajina mohla být. Za 30 let jsme ztratili 30 milionů lidí, některá území. Ztratili jsme absolutně průmysl, vědu, ekonomiku. Žijeme zcela na dluh. Přitom HDP na obyvatele je v Bělorusku mnohonásobně vyšší než na Ukrajině. A co je nejdůležitější, v zemi je pořádek a mír. Usměvaví lidé, přátelští lidé. Díky Bohu se mi s nimi podařilo stýkat i mluvit. A moc bych vám přála, abyste nikdy nezažili to, co my na Ukrajině, abyste se nikdy neprobouzeli za zvuků sirén nebo výbuchů. Ale opravdu řeknu, že v Bělorusku cítím, že dnes máte něco, co jsme my, bohužel, ztratili, nezachovali. Tuto otázku jsem položila Alexandru Grigorjevičovi. Mimo jiné řekl, že jsme „rozmazali“ odpovědnost, že jsme nechali naši zemi rozkrást, že jsme ztratili to důležité, co je dnes v Bělorusku. Což se, jak víte, z obrazovek západních médií snaží prezentovat jako něco nepotřebného, nemoderního. To je disciplína. Věřte mi, že to, co dnes máte, je cenné. Pokud tento rozhovor nějakým způsobem pomůže sdělit těm lidem, kteří možná pochybují o tom, zda jste dnes na správné cestě, velmi bych jim doporučila, aby se na něj podívali. Takže asi hlavní otázka, na kterou Lukašenko odpověděl, je, proč se Bělorusku podařilo to, co se Ukrajině nepodařilo”.
 

Zdroje:

https://ont.by/news/panchenko-ya-do-sih-por-pod-vpechatleniem-ot-obsheniya-s-lukashenko

https://aftershock.news/?q=node/1280226

Vlastní rozhovor s Lukašenkem

https://www.youtube.com/watch?v=RyZEKo0m_C0

Překlad Peter 008

sdílet na

28 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Markýza
20. 8. 2023 15:21
Ohodnotit příspěvek :
     

“Mluví jako funkce” – tak to je kouzelná definice! Mně by jen zajímalo, jak to s holkou dopadlo, když se vrátila na Ukrajinu………..bojimbojim.

Gales
20. 8. 2023 15:50
Odpovědět  Markýza

Asi už tam sílí touha po míru.Takže se akorát nesmí dostat do drápů nějakého fašistického fanatika.

Markýza
20. 8. 2023 15:55
Odpovědět  Gales

No tím bych se neutěšovala. Místní orgáni jsou zřejmě pěkná sběř. Povedlo se mi ulovit videjko z obyčejné silniční kontroly na Ukrajině – máma s díťátkem, stavěli ji nějací po zuby ozbrojení hajzlové. Máma ovšem měla v autě zaplou kameru…..taky by mě zajímalo, jak skončila, když to tak neohroženě flákla na net.
Však se pokochejte (blicí smajl)

https://1url.cz/UuwpG

Markýza
20. 8. 2023 16:30
Odpovědět  Peter 008

Četla, ale nikdo tam neřekl, z čeho to vychází. Navíc pokud to fakt bylo nahraný, pak jsou to herečtí géniové – zvlášť ta holka, která by teoreticky musela hrát pouze hlasem. Takže já se spíš přikláním k tomu, že pravé…..mmch, donutit hrát mimino je taky poměrně obtížné…..nojo já vím, to mohl být zvuk v pozadí.

21. 8. 2023 02:25
Odpovědět  Peter 008

Odhad je nepodstatný. Podstatné je, zda jsou v odhadu správně y/i. Také slovosled a interpunkce jsou důležité. Jinak to není dobrý odhad, ale prznění mateřštiny.
Nezáleží totiž na tom, co říkáte, ale jak to říkáte. Tedy píšete. Tak je to ale vždy, když namachrovancům s IQ 147 – aspoň to o sobě tvrdí – buď dojdou v diskuzi s modrým límcem argumenty, nebo cítí potřebu připumpnout si ego, že ho mají pod vší tou nabubřelou slupkou scvrklé. Kdyby neměli, tak si ho tímto přízemním způsobem nepumpují

To mínus? Že se tím vzrušujete. Jak je to teď jsem nezkoumal, ale asi před půlrokem jsem napsal ironický komentář a byl jsem zvědavý, kolik hlupců mi nalepí minus. Pamatuji si to dodnes – bylo jich sedmnáct. Já bych to zapomněl, ale podle “…a sedmnáct jim bylo let” si to pamatuji.

P.S. Boomere, jestli půjdete kolem, šoupněte mi sem taky minus. Schválně jsem napáchal pár chybiček, abych vás potěšil.
“Namachrovanci a hlupáci všeho věku spojte se!”

P.P.S.
Tak dnes je to přesně 55 let, co jsem proklínal Sověty, čáral po zdech hekenkrajce a hvězdy a mezi nimi rovnítka, a vyhlásil bolševikům vojnu. A cca 30 let, co bych se za to nejraději denně fackoval, kdyby to něčemu pomohlo.

ModrýKlokan
21. 8. 2023 14:12

@ Milan :-D))

Zkoušel jsem ti dát minus, abych ti udělal radost. Ale to zároveň vymaže plus, tak nevím. Nechceš si přát něco jednoduššího?

21. 8. 2023 22:16
Odpovědět  ModrýKlokan

Cákriš. Zrovna mě nic jednoduchého nenapadá. Ale jestli mě něco napadne, tak se přihlásím, ju?

Jaroslavem
21. 8. 2023 04:55
Odpovědět  Peter 008

A mluvili ukrajinským jazykem? Pochybuji

Velitel
20. 8. 2023 16:12
Odpovědět  Markýza

To mám mohou říci zcela přesně, ještě před tímto rozhovorem , přesněji od ledna 2023 je Diana Vitalijevna Pančenko na seznamu nepřátel ukrajiny, je osobou oficiálně hlednou BSU a osobou kterou Zelenský zařadil na seznam nepřítel ukrajiny. Od prosince 2022 žije v DLR, nyni Mariupol, koneckonců narodila se v Nikolajevu a žila v Pavlogradu. Nicmeně ještě v roce 2019 byla považována z 7 nejvlivnější novinářku Ukrajiny, ale v přímém přenosu odmítla nemluvit rusky a to si dovolila moc. Kdysi jsem s ni mluvil a věděl i pro jakou TV pracoval, to si už nepamatuji, ale stjně si myslim, že Zelenský zařízl i tu TV protože tam všichni mluvili rusky

Markýza
20. 8. 2023 16:33
Odpovědět  Velitel

Děkuju Veliteli. Že jsem si to nemyslela, co……ale vy to víte, což je lepší. V Mariupolu, jo? To děvče bude bytelné dobrodruh.

Pavel z Moravy
20. 8. 2023 18:12
Odpovědět  Markýza

Navíc je opravdu pěkná ženská, mně připadá skutečně důstojná a z jejich očí čtu, že dokáže asi človíčka prohlédnout až do jeho nitra.

20. 8. 2023 21:09
Odpovědět  Markýza

Něco jako náš Jan Eskymo Welzl, jenž kvůlivá svému: “já chcu být svobodné,” procestoval celý Vysoký sever?

Pavel
20. 8. 2023 17:30
Odpovědět  Markýza

Žije v Rusku, Ukrajinu musela opustit po té co na svém webu dávala videa z Doněcka a Luganska ještě před SVO. Doporučuji její videa na You Tube.

20. 8. 2023 21:12
Odpovědět  Markýza

Teď jsem si vzpomněl. Plajzák se dělá tak, že kliknete na : a přílípnete za ni P. Ale něco za něco. Jak se dělá ten brejlatej smajlík? 😛

ModrýKlokan
21. 8. 2023 14:17

:-D)))) Mě se Milane líbí tenhle smajlík, možná ho používáš ty, teď nevim: … (_!_)

21. 8. 2023 18:22
Odpovědět  ModrýKlokan

Já ho před rokem čajznul na NR Cablikovi. Vyhradil jsem si pro troldy a svoloč, když nechci reagovat, že mi to za to slámomlácení nestojí, a jdu náhodou kolem.

Markýza
21. 8. 2023 16:07

Ha! Zkouška plajzáka! 😛
Brejlatej je osmička-pomlčka-usměvavá závorka.

ModrýKlokan
21. 8. 2023 16:27
Odpovědět  Markýza

test

😎
8-))
mi se víc líbí z původních tiskových znaků, ale nezavrhuju

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
21. 8. 2023 18:23
Odpovědět  Markýza

😎

21. 8. 2023 18:25

Jéééé! Seznamte se – to jsem já: 😎 Akorát že ty brejle mi ztmavnou jen na slunci.

21. 8. 2023 18:25

Test 8-D

21. 8. 2023 18:26

Aha. Tak obrejlenej úsměv vzor lečo nejde.

zuzana
20. 8. 2023 17:50
Ohodnotit příspěvek :
     

Stane se Finsko další Ukrajinou?

https://aktax.cz/stane-se-finsko-dalsi-ukrajinou/

Frank1
20. 8. 2023 18:41
Ohodnotit příspěvek :
     

Toto tema je u nas a v EU stale tabu, ackoliv takove zpravy na alternative koluji uz mesice.
https://cz24.news/ve-velke-britanii-umira-tydne-200-lidi-nad-obvykly-prumer-v-australii-klesla-porodnost-o-67-a-nikoho-to-nezajima-video/

Frank1
20. 8. 2023 19:23
jiří
21. 8. 2023 17:44
Ohodnotit příspěvek :
     

To musíte vidět! Srbská věštkyně Verica Obrenovic v r. 2012 předpovídá až do roku 2030! Mimořádně zajímavé!
https://cz24.news/to-musite-videt-rusko-ma-tajne-zbrane-ktere-nema-zadna-jina-zeme-cina-se-stane-novym-centrem-sveta-co-ceka-cr-sr-evropu-srbska-vestkyne-verica-obrenovic-v-r-2012-predpovida-az-do-roku-2030/

Naposledy upraveno$ s uživatelem$