nezařazené

Nastal čas vyškrtnout Williama Shakespeara z amerického školství jako politicky nekorektní literaturu

Nastal čas vymazat Williama Shakespeara z amerického školství jako politicky nekorektní literaturu. 
S touto iniciativou přišla řada amerických učitelů.

„Tato tvorba pojednává o bílé nadvládě a kolonizaci,“ uvedli učitelé, kteří založili skupinu #DisruptTexts, která si přeje, aby základní prvky západní literatury byly odstraněny nebo podrobeny silné kritice.

Učitelé – anti-Shakespearovci říkají, že fanoušci jeho her ignorují autorův problémový světonázor. 
Podle jejich názoru by čtenáři Shakespeara měli být upozorněni, aby věnovali pozornost „oslavě bílých“:
„Pokud se má Shakespeare učit, měly by být texty prezentovány jako “zředěné verze originálu“ nebo doprovázeny alternativním postojem zdůrazňující rasovou toleranci.

Sarah Mulhern Grossová, učitelka na střední škole v New Jersey, říká, že pořádá rozbor „toxické mužnosti“ pro své studenty, kteří čtou Romea a Julii.

Odpůrci Shakespearovy tvorby ve školních osnovách požadují zařazení kreativních románů pro mládež do seznamů povinné literatury jako náhradu za zastaralou klasiku. 

Mezi ně patří – “The Hunger Games” a Poet X (román o mladé černošce / latinskoamerické dívce z Harlemu, která se vzbouří proti náboženské výchově své matky).

Ale to ještě není vše. Letošní recenze literatury pro mládež v “Deníku školní knihovny” často obsahují knihy o rasových a „lesbických“ příbězích a také o hnutí #MeToo.

Proti takovým inovacím prakticky neexistují žádné protestní hlasy, a to není překvapující. 

Je nepravděpodobné, že by někdo v dnešní svobodné Americe byl připraven spáchat politickou sebevraždu a říct, že k pozici liberálních šílenců existuje alternativa.

https://bit.ly/37nH6MS

sdíletj na

3 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Editor
18. 2. 2021 00:34

Shakespeare byl geniální. Již ve své době popsal přesně současnou dobu. “Vymknuta z kloubů doba šílí” .Tomu nelze nic vytknout!

Editor
18. 2. 2021 01:12
Odpovědět  Janinna

Nebo na Železnou patu od Jacka Londona. Ta je dost hustá 😛