nezařazené

Macron: Jednotky NATO na Ukrajině nelze vyloučit

Včera celý majnstrým a proameričtí politici, včetně našich neochvějných strážců Jediné správné demokracie, nasazovali psí hlavu Robertu Ficovi, že straší válkou a vysíláním vojáků členských států NATO do boje s Ruskem. A hle – tu máš čerte kropáč! Macron to na rozdíl od vševědoucích novinářů připustil. Francouzský prezident trval na tom, že je třeba udělat vše potřebné, aby ruské síly prohrály, píše dnešní RT.

„Francouzský prezident Emmanuel Macron argumentoval, že nasazení vojáků členů NATO a dalších spojenců na Ukrajinu nelze vyloučit, protože západní mocnosti se nesmí zastavit před ničím, aby zajistily, že Rusko neporazí kyjevské síly.

‚Dnes nepanuje shoda ohledně vyslání pozemních vojenských sil  oficiálním způsobem,‘ řekl Macron novinářům poté, co v pondělí v Paříži uspořádal setkání evropských lídrů. ‚Ale z hlediska dynamiky nemůžeme nic vyloučit. Uděláme vše potřebné, abychom zabránili Rusku ve vítězství v této válce.‘

Francie uspořádala pondělní summit podporovatelů Ukrajiny, aby demonstrovala neochvějnou podporu a evropskou jednotu kvůli obavám, že americká pomoc Kyjevu se může zastavit, zvláště pokud letošní prezidentské volby vyhraje Donald Trump. Macron řekl, že i když se evropští spojenci Ukrajiny chtějí vyhnout eskalaci konfliktu v přímou válku s Ruskem, souhlasí s tím, že musí udělat více, aby zajistili, že Moskva nevyhraje.

‚Musíme zhodnotit situaci a uvědomit si, že je v sázce naše kolektivní bezpečnost,‘ řekl francouzský vůdce. ‚Musíme se rozhýbat.‘ Rusko nesmí vyhrát nejen kvůli Ukrajině, ale zajišťujeme tím i naši kolektivní bezpečnost pro dnešek i pro budoucnost.

Macron poznamenal, že spojenci, kteří dnes říkají ‚nikdy, nikdy‘ o přímém rozmístění jednotek na Ukrajinu, jsou titíž, kteří dříve vylučovali eskalaci vojenské pomoci, která byla později poskytnuta, včetně raket dlouhého doletu a stíhaček. ‚Přede dvěma lety hodně lidí u tohoto stolu říkalo, že budeme nabízet helmy a spací pytle, a teď říkají, že musíme udělat víc, abychom dostali rakety a tanky na Ukrajinu. Musíme být pokorní a uvědomit si, že jsme vždy měli šest až osm měsíců zpoždění, takže uděláme, co je potřeba, abychom dosáhli našeho cíle.‘

Mezi národy zastoupenými na pondělní schůzce panuje široká shoda, že spojenci musí Ukrajině poskytnout více pomoci a zrychlit kroky, prohlásil Macron. ‚Nejsme ve válce s ruským lidem, ale nemůžeme je nechat vyhrát na Ukrajině,‘ řekl a dodal: ‚Jsme odhodláni udělat vše potřebné, dokud to bude nutné. To je klíčový poznatek z dnešního večera.‘

Washingtonu došly peníze pro Ukrajinu minulý měsíc poté, co spálil 113 miliard dolarů v balících pomoci schválené Kongresem. Americký prezident Joe Biden usiluje o dalších 60 miliard dolarů na financování Ukrajiny jako součást zákona o mimořádných výdajích, který zahrnuje také pomoc Izraeli a Tchaj-wanu. Konzervativní republikánští zákonodárci se zdráhali schválit další pomoc Ukrajině a uvedli, že Biden pouze prodlužuje konflikt, aniž by změnil jeho výsledek. Trump prohlásil, že krizi rychle ukončí tím, že přinutí ukrajinské a ruské vůdce k vyjednávacímu stolu.“

Leckdo ve světě, i velká média, už přiznávají, že Ukrajina Rusko vojensky porazit nemůže. Kdokoli soudný to věděl už na začátku války v roce 2022. Evropa má ale stejný modus operandi jako vždy – když něco nefunguje, je třeba přidat. Nefunguje Green Deal – více Green Dealu. Nefungují sankce – více sankcí. Nefunguje elektromobilita – více elektromobility. Na Ukrajině umírá ve zbytečné válce plno mladých mužů – pošleme jich tam víc. Kolonie Evropa ničí samu sebe a dělá to s gustem.

https://swentr.site/news/593226-ukraine-nato-troops-macron/

sdílet na

13 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
sizok
27. 2. 2024 19:13
Ohodnotit příspěvek :
     

Stejně jako Francii s mikronem.

Gales
27. 2. 2024 20:01
Ohodnotit příspěvek :
     

Ať sípne.

orinoko
27. 2. 2024 20:06
Ohodnotit příspěvek :
     

Zabouzroti se museli stáhnout ze zemí afrického Sahelu. Po nich tam přichází Rus, aby dohledl, že se opravdu odkyblovali. oMICRON z toho má nerva. KOLO dějin už neslouží neoKOLOnialismu.

orinoko
27. 2. 2024 20:09
Odpovědět  orinoko
Pavel
27. 2. 2024 20:14
Ohodnotit příspěvek :
     

Evropa neničí sama sebe ničí Ukrajinu a Rusko a zabíjí se Slované mezi sebou.Plní se tak Hitlerův sen o likvidaci Slovanů,jen teď je to plně v režii Anglosasů. Makronek je pouze poskok banksterů a pokud si s ním Francouzi neudělají pořádek sami dopadnou Frantíci jako za “Ády”.Celá slavná Francouzká armáda vydržela vzdorovat Němcům tři týdny. A ti opovrhovaní mužíci porazili celou nacisty porobenou Evropu a vyvěsili prapor vítězství nad Reichstagem! Ať si sní Makronek i s Fialovou pětikolkou svůj vlhký sen o porážce Ruska. Rusko buď zvítězí,nebo svět shoří v jaderné apokalypse, jiná možnost pro Rusko není! Můžeme si vybrat,buď žít v míru s Ruskem, nebo zemřít za Ameriku!

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Jan
29. 2. 2024 09:19
Odpovědět  Pavel

Bohuzel, Frantici zapomneli zakopovou valku s Nemci v 1. svetove, ke ktere je donutili stejni Sioniste jako dnes Ukrajince a Rusko.
Jsou stale v pozadi a planuji sve hry za ucelem genocidy lidstva. Ted zejmena Slovanu. Jsou neviditelni. Vidime pouze jejich poskoky – politiky a mluvci vlad u moci.

Aleš
27. 2. 2024 21:35
Ohodnotit příspěvek :
     

Francie, země, kterou přebírá islám, moc času Makron na své válečné zločiny nemá, brzy Francistan.

katango
28. 2. 2024 11:43
Odpovědět  Aleš

Podle některejch fotek, co byly prezentovány veřejně, proti černýmu masíčku nic nemá a možná ho i vítá. To bude jinej rajc.

Jaroslav
28. 2. 2024 00:06
Ohodnotit příspěvek :
     

No ze “slavné” Napoleonovy Grand Armee, sebrané z celé Evropy zbylo z ca 500-600 tisic po ústupu z Ruska kolem 100 tisíc. Asi chtějí navázat na sve “slavné” tradice i tradice západní Evropy. Teď kdy se bojuje na Dnepru by mohli využít jejich zkušenosti z překonání řeky Berezina (dnešní Bělorusko), kdy za sebou hnali armádu ruského cara. Byl jsem tam s mezinárodním týmem vedeným Francouzy a pro mne to bylo zajímavé…jejich pra dědově tam zůstali (6feet under, jak říkají jejich kámoši z usa, 6 stop pod zemí). Počkáme, uvidíme.

Jan
29. 2. 2024 09:31
Odpovědět  Jaroslav

Borodino, Berezina, Poltava, Kijev…. Vsechno mesta stretu na ceste dobyvatelu Ruska ze zapadu.
Vsichni dobyvatele tam vtrhli v nadeji, ze tuhle zemi musi ziskat a ze to nebude problem. Napoleon byl zdesen, ze proti nemu nestoji u Moskvy armada, kterou porazi, ale vzduchoprazdno. Ten skvely strateg decimujici zapadni armady utikal odtud inkognito na sanich s malym doprovodem, ponechaje svou velkou armadu na pospas mrazu a ruskym partyzanum. Tu velkou armadu, kterou tak chvalil, nemohl ani nechtel zachranit. Musela se zachranit sama. Byla pouze prostredkem, uzitecnym idiotem k uspokojeni ambici Napoleona a tech kdo mu dali na tazeni penize. Zustali za bukem a v teple. Nic se jim nestalo, jen ztratili penize. Nebyli to jejich penize, ale penize Frantiku! Totez se odehrava na Ukrajine.

Curzor neustale skace sem a tam. To delate schvalne!!!!

Putinovec
28. 2. 2024 07:14
Ohodnotit příspěvek :
     

Vyloučit to rozhodně nejde . Když se vracejí už řadu měsíců zpět tu v rakvi , tu v malém pytlíčku . To podle toho , co je zasáhlo .

skeptik
28. 2. 2024 07:31
Ohodnotit příspěvek :
     

Čím víc se bude blížit porážka těchto válečných štváčů, tím více budou hysterčit. Jako Áda v tom bunkru.

Jan
29. 2. 2024 09:13
Ohodnotit příspěvek :
     

Lakmusovy papirek francouzske jitrnice Zida Macrona ma sondovat stanovisko Ruska, protoze Rusove uz se s degeneraty v EU, poskoky USA nechteji schazet a rokovat. Je to jen ztrata casu.