nezařazené

Kreml odpověděl na návrh na jednání o evakuaci Azovstalu

Tiskový tajemník prezidenta Ruské federace Dmitrij Peskov komentoval slova ukrajinského prezidenta Vladimira Zelenského, že Kyjev je připraven k naléhavým jednáním o evakuaci lidí z Azovstalu.

Zelenskij chtěl využít OSN k odblokování Azovstalu.

Prezident Ukrajiny Volodymyr Zelenskyj vyjádřil názor, že s pomocí OSN je možné zorganizovat evakuační misi z Mariupolu a odblokovat Azovstal.

„Během rozhovorů (s generálním tajemníkem OSN Antóniem Guterresem) jsme věnovali velkou pozornost tomu, jak zachránit naše lidi z Mariupolu. Myslím, že s pomocí OSN je možné zorganizovat evakuační misi. Ukrajina je na tyto kroky připravena,“ citovala agentura TASS Zelenského.

Podle Zelenského Ukrajina očekává, že „tato část mise generálního tajemníka OSN bude účinná a je připraven k tomu všemožně přispět“. 

„Nejdůležitější je, co může udělat OSN, aby skutečně odblokovala Azovstal, aby skutečně zachránila lidské životy. Tomuto problému jsme dnes věnovali spoustu času. A budu věřit, že generálnímu tajemníkovi a nám všem se podaří dosáhnout požadovaného výsledku,“ řekl Zelenskij.

Tiskový tajemník prezidenta Ruské federace Dmitrij Peskov komentoval návrh Zelenského.

Peskov zdůraznil, že Kreml to nevidí jako téma pro jednání, protože Vladimir Putin jasně nastínil svůj postoj k této otázce.

“Prezident řekl zcela jasně – civilisté mohou vyjít ven a odejít jakýmkoli směrem. Vojáci musí složit zbraně a také vyjít ven. Jejich život bude ušetřen,” citovala agentura TASS mluvčího Kremlu.

26. dubna jednal Putin v Moskvě s generálním tajemníkem OSN Antóniem Guterresem. Ruský vůdce řekl, že civilisté, pokud jsou na území Azovstalu, mohou odejít a ukrajinská armáda je povinna je propustit.

Jak poznamenal prezident Ruské federace, ruské humanitární koridory jsou funkční a z Mariupolu už jimi odešlo 130-140 tisíc lidí. Dodal, že pokud jsou na Azovstalu stále civilisté, pak držet je jako lidské štíty je zločinem ze strany Kyjeva.

https://bit.ly/3EVDxgK

sdílet na

19 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Albi
29. 4. 2022 00:38
Ohodnotit příspěvek :
     

Co může udělat OSN aby skutečně zachránila lidské životy? Možná to, co udělala, aby zachránila životy donbasanů.
Kdo rozhoduje, který život je cennější?

ladik
29. 4. 2022 07:08
Odpovědět  Albi

OSN jen jen prodlouženou rukou USA, která nic neudělala, když usáci zabíjeli civilisty po celém světě. Mám zato, že jim ještě žehnalo. Zoufalí fašisté žadoní za svoje soukmenovce marně.

Petr
29. 4. 2022 07:30
Ohodnotit příspěvek :
     

OSN je v područí USA a nikdy nic neudělala při vraždění lidí americkou armadou ! Teď zas bude hájit jen fašouny na Ukrajině a Zelenského ! Tahle organizace je k ničemu !

oldo
29. 4. 2022 08:56
Ohodnotit příspěvek :
     

Nemusím Rusům věřit například čísla o ztrátách,ale tomu,že civilisté mohou odejít,věřím na sto procent!
Mám sklon zobecňovat.Skoro všechno, o čem nám za socializmu údajně lhali,se později ukázalo jako pravda.Pokud někomu nevěřím ani slovo,tak američanům.To je spolehlivý,jednoduchý a rychlý způsob,jak se dobrat pravdy.Oficialní americké a české maistremové dezinformace otočím naopak a JE TO!

black
29. 4. 2022 12:33
Odpovědět  oldo

přesně takhle to dělám taktéž?

Pavel
29. 4. 2022 13:35
Odpovědět  oldo

To je přesné. Lépe to vystihnout nejde.

Pavel
29. 4. 2022 09:04
Ohodnotit příspěvek :
     

V tom Azovstalu musí být opravdu nějací významní hlavouni, když o ně mají takový neutuchající zájem. To je tak podezřelé, že bych se nedivil, že se potentátům z NATO svírá zadnice z toho, koho by Rusové v podzemí Azovstalu mohli objevit. Tito lidé, kteří bez uzardění likvidovali a likvidují kdekoho nepohodlného mají najednou strach o civilisty? To je skutečně pohádka pouze pro omezence pane Elenský.

Markýza
29. 4. 2022 14:23
Odpovědět  Pavel

Tak si říkám, jestli tam někde neschovávají skutečného Bidena a na tiskovkách pouštějí hologram…….protože nějaký superhlavoun tam být musí. Proč by jinak Volodymyrovi OSOBNĚ přijeli vyhrožovat ministr zahraničí a ministr obrany?? Kurňa, vždyť je to nenápadný, tak třímetrový ho..vno na křižovatce.
Nemůžu se dočkat, koho odsud vytáhnou a je mi jasné, že naopak Vladimir z toho má prasečí radost a bude tím celý slavný Západ šimrat pod nosem ještě nějakou chvilku.

miro
29. 4. 2022 09:42
Ohodnotit příspěvek :
     

Fašisté+Azov+žoldáci to mají sečteno, svět se dozví krutou pravdu o jejich svinstvech,bez litostí je třeba likvidovat-deportovat na Sibiř. Stala se jedná velice důležitá událost, na kosmické lodi byla vztyčená vlajka vítězství – blahopřeji.

PENNYS
29. 4. 2022 11:34
Odpovědět  miro

souhlasím RUSKO by je mělo deportovat,ALE “PĚŠKY|” na Sibiř aby MUSELI PRACOVAT NA PLYNOVODU “SÍLA SIBIŘE”BYLI BY MOC UŽITEČNÍ!!!

Pavel
29. 4. 2022 09:45
Ohodnotit příspěvek :
     

Stačí, když se ti co tam jsou vzdají. K tomu fakt není potřeba OSN. Tedy, pokud tam není něco, nebo někdo o kom nemá svět vědět.

Albi
29. 4. 2022 15:20
Odpovědět  Pavel

S největší pravděpodobvností jde o to “něco”, co tam bude.
“Zástupce Lidových milicí DLR Eduard Basurin řekl, že podle jeho informací se v závodě skrývá kromě dalších „osobností“ i kanadský generál. Fakt je že tento voják nejprve „zmizel z dohledu“, a poté se objevily informace, že „odchází z kanadské armády a stěhuje se na Ukrajinu“. Basurin potvrdil, že je jedním z těch, které chce OSN zachránit.

https://www.protiproud.info/politika/6437-sef-osn-guterres-a-cely-zapad-v-soku-ve-valce-se-strili-co-je-v-kobkach-azovstalu-za-poklady-kanadsky-ci-americky-general-spinava-jaderna-naloz-putin-nic-neslibil-koridory-pro-skutecne-civilisty-jsou-otevrene-rekl.htm

Jana Nov
29. 4. 2022 10:17
Ohodnotit příspěvek :
     

Může se stát, že ze strachu aby se svět nedozvěděl, kdo se tam skrývá, Ukroši je obětují všechny a pak to hodí na Rusy. Nebylo by to poprvé. Možná to dosud neudělali z obavy z reakcí cizích mocností, jejich zřejmě vysocí činitelé se tam skrývají. Trvá to už docela dlouho, v těch sklepích musí být značné zásoby nutné k přežití.

Helena
29. 4. 2022 10:45
Odpovědět  Jana Nov

Od fašistických ukrošů co také jiného čekat. Včetně Zelenského, který obětoval vlastní národ.

Vaska
29. 4. 2022 11:22
Odpovědět  Helena

Elenský neobětoval vlastní národ – je to chazar

Markýza
29. 4. 2022 14:25
Odpovědět  Jana Nov

No je otázka, jestli ještě mají jak obětovat.

Helena
29. 4. 2022 10:42
Ohodnotit příspěvek :
     

Nechť se Rusové chovají tak, jak se fašisté Ukrajiny chovají k nim. Civilistům usnadnit odchod, fašistické pohlaváry odkudkoliv zajmout a soudit.

Ladislav
29. 4. 2022 12:13
Odpovědět  Helena

Všechny přikovat na řetěz, na krk cedulku se jménem a národnost. Pak pochodovat pi Rudém náměstí za přítomnosti kamer a pustit do světa! Pak všechny seřezat a makat a makat na tom co zbourali! A o chlebě a vodě!

Gales
29. 4. 2022 10:46
Ohodnotit příspěvek :
     

Dojde to až tak daleko,že než se vyřeší odchod fašistů z Azovstalu,tak území připadne Rusku a zajatci budou trestáni podle ruského práva. A pověšeni…