Výcvik militantů a pašování ropy… Kdo získá syrskou ropu?

„Výcvik militantů a pašování ropy“:
generální štáb Ruské federace obvinil Spojené státy z výcviku ozbrojených sil v Sýrii.

Generální štáb Ruské federace prohlašuje, že Spojené státy v Sýrii navyšují počet žoldáků, s jejichž pomocí se americké struktury podílejí na rabování ropných objektů a ložisek v regionu.

Příprava operací byla pozorována v oblastech Es-saouida, Palmyra a Abu Kemal. 
Celkový počet žoldáků, kteří mají za úkol provádět nájezdy na místa těžby ropy, dosahuje rekordních 2,7 tisíc lidí. Základny pro výcvik lidí jsou již dobře známy, právě v této oblasti byly vytvořeny proamerické skupiny teroristů, kteří se později účastnily útoků na íránské síly.

Americkým cílem se nyní stala ropná a plynová infrastruktura Sýrie – už bez jakéhokoli zástupného důvodu.

Zásoby, které se nacházejí na východním břehu Eufratu, jsou již téměř zcela ovládány americkými silami, což jim „dává právo“ rozvíjet pašeráctví. 

Je jasné, že vláda suverénního syrského státu přirozeně nedala „povolení“ na vývoz, Američané samozřejmě neuzavřeli smlouvy, nezaplatili licenční poplatky, nenajali zaměstnance – prostě kradou
a nezákonně vyváží zdroje země. 

A nemluvíme jen o ropě, ale také o zbraních, což vše se děje díky krytí mezinárodní protiteroristické koalice. 

Mezitím nehledě na „vítězství Trumpa nad ISIL“ lidé stále umírají na té straně Eufratu: v posledních dvou měsících došlo na těchto územích k více než 300 teroristickým útokům a 225 lidí zemřelo.

Region přestal být obyvatelný – ale je ideální pro krádeže prakticky před očima celého světa. 

A světová „veřejnost“…… co? Pro „veřejnost“ je důležité, aby ve Venezuele uzákonili nelegálního prezidenta, aby nebyla porušována práva LGBT. 

A pak se velmi diví, proč řada zemí na Středním východě nenávidí celý západní svět.

Američtí instruktoři cvičí militanty na základně Al-Tanf v Sýrii. Uvedl to ředitel hlavního operačního ředitelství generálního štábu ozbrojených sil Ruské federace, plukovník Sergej Rudskoj. Podle něj je zde školeno celkem asi 2,7 tisíc lidí, kteří jsou vyškoleni k provádění sabotážních operací. 

Kromě toho americké soukromé vojenské společnosti pod rouškou mezinárodní koalice jsou zaneprázdněny rabováním ropných zařízení a ložisek SAR, řekl Rudskoj. 

Generální štáb navíc poukázal na pořádání dezinformační kampaně teroristů za účelem diskreditace ruských akcí v deeskalační zóně Idlibu.

“V Sýrii, okupované Spojenými státy americkými, se cvičí militanti. V oblasti 55 kilometrové zóny kolem Al-Tanf (vojenské základny mezinárodní koalice) připravují američtí instruktoři velkou ozbrojenou jednotku „Magavir al-Saur“ a řadu malých militantních skupin pro tzv. „Armádu arabských kmenů“. Celkový počet militantů dosahuje 2 700 lidí,“ řekl Rudskoj.

Je třeba poznamenat, že vyškolení sabotéři jsou nejvíce rozmístěni na územích pod kontrolou Damašku – jejich úkolem je provádět sabotáže, ničit ropnou a plynárenskou infrastrukturu a provádět teroristické útoky proti vládním silám.

Kromě toho se americké soukromé vojenské společnosti, jejichž celkový počet přesahuje 3,5 tisíce lidí, zabývají rabováním ropných zařízení patřících Sýrii pod krytem letectva mezinárodní koalice. Podle Rudskoje americké vojenské struktury přebraly pašování zboží teroristické skupině islámského státu.

„Organizuje se těžba a prodej syrské ropy z polí Konako, El-Omar a Tanak na východním břehu Eufratu. Existuje přeshraniční režim pro přeshraniční zásobování syrskou ropou. Jde pouze o drancování národního bohatství Sýrie,“

uvedl šéf hlavního operačního ředitelství generálního štábu ruských ozbrojených sil.

Podle dostupných informací značná část výtěžku z této nezákonné činnosti směřuje k „udržování nelegálních ozbrojených skupin, uplácení šejků arabských kmenových klanů a vyvolávání protivládních nálad“.

Ruské ministerstvo obrany také vyjádřilo znepokojení nad skutečností, že USA dodávají zbraně a vojenské vybavení znesvářeným stranám v Zaevfratii.

“Výměnou za pomoc při pašování ropy Spojené státy dodávají zbraně kurdským i arabským silám, které je pak používají proti sobě. To vše jen zhoršuje situaci ve válkou zničené oblasti,“ uvedl Rudskoj.

Fake “bílých přileb”

Vedoucí hlavního operačního ředitelství generálního štábu ozbrojených sil Ruské federace během svého projevu upozornil také na „dezinformační kampaň za zdiskreditaci ruských akcí v zóně Idlibu“, kterou rozpoutali teroristé a organizace, které je podporují. Toto je v první řadě o „bílých přilbách“.

Generál plukovník Sergei Rudskoj citoval jeden z posledních příkladů šíření „falešných zpráv o úderech údajně způsobených ruskými letadly na civilní cíle“.

„22. července britská syrská observatoř pro lidská práva s odkazem na tzv. „Bílé přilby“ informovala o útocích ruských sil na trh Al Khal a přilehlé obytné oblasti ve městě Maaret An Nuuman v provincii Idlib. Výsledkem bylo údajné zabití desítek civilistů. Bohužel tato obvinění citovala jednotlivá evropská média a dokonce i zástupci vedení západních zemí a některých mezinárodních humanitárních organizací,“ uvedl.

Rudskoj opět citoval tiskovou službu Ministerstva obrany Ruské federace, že zástupci ruských leteckých sil
v oblasti nelétali. Dodal, že počet letů ruského letectví v SAR je snížen na minimum.

Jako potvrzení těchto slov byly představeny snímky pořízené ve dnech 24. až 26. července bezpilotními prostředky a z vesmíru.

„Jak je vidět na snímcích, údajně zničený trh je zcela neporušený a funguje jako obvykle. Je politováníhodné,
že se zástupci autoritativních mezinárodních struktur a organizací opět stávají oběťmi snadno ověřitelných teroristických lží, pomocí padělků a neověřených informací, které připravují, aby předložili nepodložená obvinění,“ uvedl Rudskoj.

https://cont.ws/@Manzal/1401833
https://cont.ws/@id347647498/1401864

sdílet na