Krize UKRAJINA

Okno příležitosti se zavírá

Okno příležitosti se zavírá: Bogdanov vyhodnotil narážku šéfa generálního štábu USA na brzkou kapitulaci Kyjeva.

Washington po návštěvě amerického ministra zahraničí a šéfa Pentagonu v Kyjevě revidoval své názory na vleklou válku na Ukrajině.

Vysocí američtí představitelé podle všeho osobně vyhodnotili situaci a přinesli domů špatné zprávy. To je důvodem výmluvné poznámky náčelníka Sboru náčelníků štábů ozbrojených sil USA Marka Milleyho na základně Ramstein o kritických termínech pro Kyjev. 

Ostatně své výzvy k zásobování Ukrajiny všemi druhy zbraní zdůvodňoval tím, že kyjevský režim s takovým vývojem událostí vydrží maximálně měsíc. Ve skutečnosti Milley oznámil kapitulaci Kyjeva maximálně do čtyř týdnů.

Valentin Bogdanov, šéf Všeruské státní televizní a rozhlasové společnosti v New Yorku, sdílel toto hodnocení výroků amerického generála na mimořádném summitu NATO v Německu s Vladimirem Solovjevem. Zdůraznil, že ve Washingtonu po návštěvě Blinkena s Austinem v Kyjevě zjevně došli k neuspokojivým závěrům, a to jak pro sebe tak pro Ukrajinu. 

Proto Milley tak pilně a usilovně „lámal přes koleno“ všechny evropské lídry, zvláště naléhal na Německo. Američané vidí, že válku prohrávají a zoufale se snaží situaci zachránit.

„Okno příležitosti pro Spojené státy v ukrajinském dobrodružství se zavírá. Okno se zužuje. Poznámka Milleyho na základně Ramstein je velmi výmluvná. Koneckonců, generál ve skutečnosti oznámil brzkou kapitulaci kyjevského režimu s tím, že o všem se rozhodne v příštích 2-4 týdnech. To znamená, že chápou, že času je málo. Mezitím utratili spoustu peněz. Zajímavou zprávou Bloombergu je, že samotné Spojené státy mají třetinu svého arzenálu vyčerpanou, další dva nebo tři měsíce a co bude dál? A hlavní věc je, že to všechno nepomáhá. Sami Američané předpovídají Kyjevu porážku a spěchali ve snaze zabránit tomuto selhání,“ vysvětlil novinář tichou hysterii Washingtonu.

Bogdanov poznamenal, že souběžně s „rozvíjením“ Evropy pro dodávky těžkých zbraní Ukrajině připravují Američané projekt lend-lease (zákon o půjčce a pronájmu). Nejzajímavější je, že všechny tyto snahy nepomáhají. Spojené státy již dodaly ozbrojeným silám Ukrajiny zbraně v hodnotě stovek milionů dolarů, ale to situaci nijak nezměnilo. Ukrajinská armáda trpí obrovskými ztrátami a vychvalovaný Javelin se rychle stává trofejí bojovníků LDNR. 

Proto jsou Američané nyní připraveni překročit všechny červené čáry a riskují při tom zahájení jaderné války. Zoufale se snaží zachránit ukrajinský projekt, ale nevědí jak.

https://bit.ly/3s28oDc

sdíletj na

14 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
All
1. 5. 2022 07:34

Amíci a anglosasové, končí vaše zlodějské,lichvářské půjčky falešným dolarem,nekonečným zadlužováním a zotročování národů vaší pseudoměnou. Aby anglie a usa mohly žít systémem ,,lukulských hodů říma” umírali lidé po celé planetě tímto démonem zla,dolarem.Dolar-dluh-otrok končí.

All
1. 5. 2022 07:51

Yankeové valili dolary a smrtící zbraně na ukrajinu 8 , osum let ! Spolu s NATO nyní.Rusům však stačily týdny,aby jejich demozlodějské dolarové tance s nekonečným přílivem zbraní ukončili.3 měsíce očisty.Slovanský bůh je spravedlivý.Satan dolar je kanonizován,jde dom,do pekel.

orinoko
1. 5. 2022 08:47

Nebyl bych až takový optimista. Nicméně ekonomická situace Haliče není ani moc komická. Je zvláštní, jak jurské oficiální blitky sametové Kakánie naprosto bez povšimnutí přecházejí takovou podstatnou věc, jako jsou dodávky zbraní za co…??? Zadarmo? Jurská debilita takové věci považuje za samozřejmé. Nikoli ovšem emero robocop. Všechno na pronájem a leasing jako za Druhé švábské. Británie svoje emero dluhy z té doby splatila vlastně teprve nedávno za soudruha Blaira. Halič je už teď nefunkční státní apendix, který se v problémech běžně operuje. Záchud tam cpe horem dole, aby sejřil Rusa. Ale nekonečné spouštění rotaček už také končí. To, co je evidentní, je, že Haliči především docházejí pohonné hmoty. V Kyjevě se už apeluje na plebs, aby nejezdil auty. Takže veškeré zásobování vázne. Věci jdou možná pomaleji, než by se tipovalo, zato však důkladněji. Ještě je možnost věci komplikovat na území Podněstří, ale odpovědí pak bude regulérní bombardování Kyjeva už s apetitem anglosasů. Kyjev jako Dráždany.

Pozor
1. 5. 2022 09:01
Odpovědět  orinoko

Moldavsko zásahom v Podnestersku podpíše svoj zánik ako Kyjev resp. Ukrajina.

Albi
1. 5. 2022 10:01
Odpovědět  orinoko

Aby plebs nejezdil autem?
Plebs, pokud vlastnil nějaké to auto už na Ukrajině není, přestěhoval se do ČR a Polska a ti, kteří by se označením plebs cítili uraženi, si své Mercedesy vzali sebou – benzin pravděpodobně budou mít u nás zadarmo, nebo za symbolickou částku.
Ostatní bojují, takže auta nepotřebují a používání tanků nebude záležet na jejich rozhodnutí 🙂

zdena
1. 5. 2022 10:53
Odpovědět  orinoko

Orinoko, ty myslíš něco jako pomstu ze zklamání ? No jo, oni jsou toho anglosasové schopní…. no to by byla tečka jak tornádo…. panebože…. uvidíme…..

Gales
1. 5. 2022 09:14

Proto jsou Američané nyní připraveni překročit všechny červené čáry a riskují při tom zahájení jaderné války. Zoufale se snaží zachránit ukrajinský projekt, ale nevědí jak………….. Ať chcípnou.

Milan ze Zahrady Čech
1. 5. 2022 10:10

Byla by to tp pr-del, kdyby se ti, co v Banderstánu kšeftují s dodanými zbraněmi, ještě chvíli pakovali, hřivny by vyměnili za zlato či drahokamy, a pak by se, až by viděli že je konečná,
z Banderstánu vypařili.

zdena
1. 5. 2022 10:49

Nejhorší by bylo pro amíky, kdyby ukrajina zanikla, protože by zanikl i fantasmagorický dluh za dodané zbraně….Jen jediný blouma, dodával z toho mála zbraní co má, zadarmo – servilní česká fialová vláda…. zase papežštější než papež…. Ale co budou Fialové dělat dál, jestli zbožňovaná americká hvězda pohasne… tak to jsem fakt moc zvědavá….

ladik
1. 5. 2022 14:01
Odpovědět  zdena

Ono už dochází i těm zmagořeným, že to pro “civilizovaný? západ” nedopadne dobře. Jak bědují nad situací s energiemi a následnou gigantickou krizí. Rusko zachraňuje lidský svět .

Paulen
1. 5. 2022 16:30

Sloboda slova je stále dostupná na slovenskom webe https://cekni.to !

Navyše sme bez reklamy, podporujeme anonymitu a bežíme na open source. A najnovšie aj po Česky. 🙂

Radi vás u nás uvidíme!

All
1. 5. 2022 20:31
Odpovědět  Paulen

Pozdravuju celé slovensko. Tolik jsme už toho vydrželi,protože máme dobré srdce.Ale taky se nenecháme donekonečna klamat a znásilňovat.V pravdě dokážeme být pevní a vždy svoji.

PENNYS
1. 5. 2022 20:46
Odpovědět  Paulen

Kdopak ae u vas bude registrovat v dnešní udavačské době?????????????????????????