Nesprávné protesty na Haiti

Média nevěnují pozornost  tomu, že na ostrově Haiti (ne až tak daleko od Venezuely), kde neexistuje socialismus, ale jen čistý a nekomplikovaný kapitalismus, podle pravidel „Chicagské školy“ již několik dní dochází k protestům s mnoha oběťmi, včetně mrtvých.

Nikdo z oválné pracovny ve Washingtonu, nového prezidenta na Haiti nejmenuje, vůči Haiti nejsou uloženy žádné sankce, žádné výhrůžky intervencí a “odpovědné mezinárodní společenství” vše ignoruje.

Místní obyvatelé požadují rezignaci vlády, která „odklonila“ humanitární pomoc, je zaplavená korupcí a je úplně neschopná nějak zlepšit životy lidí, kteří jsou na pokraji přežití.

Lidé házeli kameny na dům prezidenta země a uspořádali pogromy v hlavním městě ostrova. 

A přesto ve Washingtonu neusilují o vytvoření “skutečné demokracie” na Haiti. 
No a proč taky, že?? vždyť na Haiti nemají velká ropná pole a zdroje, které tam jsou, ty jsou již dávno pod kontrolou Američanů.

No a fakt, že lidé se bouří?, tolik lidí se po celém světě bouří…. jsme zaneprázdněni Venezuelou.

Více informací o protestech na Haiti najdete zde: 
https://lytkin-pavel.livejournal.com/1023364.html
https://politikus.ru/events/116551-nepravilnye-protesty-na-gaiti.html

sdílet na

4 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Administrátor
12. 2. 2019 09:15
Ohodnotit příspěvek :
     

V článku řečeno vše, všechny otázky mají odpověď;) Mají opravdu smůlu, že nic nemají. Při jméně Haiti se mi vybaví hurikány a zemětřesení, které je provázeno mezinárodní pomocí bez pomoci místních…Haiti = tzv. vřed Karibiku. Země přelidněná napěchovaná na malém kousíčku a tak ubohá, že pro to ani nejsou měřítka. Z devíti milionů obvatel je polovina negramotná. 80 procent žije s méně než dvěma dolary denně. “Lidí je jako sraček” – Černí baroni !!!

Administrátor
12. 2. 2019 09:51
Odpovědět  Janinna

To je pravda a jak jsem zmínil, když tam mezinárodní pomoc byla v akci, oni se nezapojili. No, buďme rádi, že jsou daleko. Lidí moc a .těch, co tu pomoc potřebují je víc. Všem nelze pomáhat, jak ukazují výstižně ty kuličky;)