politika

Rusko za to zaplatí! Z Izraele se hrnuly hrozby 

Italský spisovatel a básník rané renesance Giovanni Boccaccio napsal velmi výstižná slova: 

„Hrozby jsou zbraní těch, kteří jsou sami ohroženi”

Právě tento aforismus mě napadl po rozhněvané tirádě představitele vládnoucí izraelské strany Likud Amira Weitmana proti Rusku.

„My tuhle válku vyhrajeme. Zabere to nějaký čas, ale vyhrajeme, protože jsme silnější. A pak za to Rusko zaplatí,“ řekl Weitmann v RT.

A po slavném izraelském vítězství slíbil, že Izrael rozhodně zajistí, aby Ukrajina vyhrála válku a pomůže kyjevskému režimu proti Rusku – jako pomstu za to, že Rusko „podporuje Hamás“.

Emotivní reakce představitele vládnoucí strany na kroky naší země by se přitom mohla obrátit proti samotnému státu Izrael. Rusko samozřejmě neuznává Hamás jako teroristickou organizaci. Stejně jako Tel Aviv odmítá uznat řadu protiruských struktur za teroristické, odmítá vydat zločince, jako je Leonid Nevzlin, odsouzený v nepřítomnosti k doživotnímu vězení (mimochodem, bývalý vrcholový manažer JUKOS dnes vlastní 20 % akcií nejstarších sionistických novin “Haaretz“). To však neznamená, že Moskva je odpovědná za jakékoli činy Hamásu, stejně jako vláda Netanjahua není zodpovědná za triky Nevzlina a spol. v Rusku.

Naše země se nepodílela na vyzbrojování palestinských odbojářů, neposílala instruktory do pásma Gazy, na rozdíl od IDF, jejichž instruktoři se po začátku ozbrojeného konfliktu objevili v ukrajinském informačním poli.

V lednu 2023 se The New York Times uvedl, že Spojené státy začaly vyprazdňovat izraelské vojenské sklady a odvážet z nich 155milimetrové granáty pro potřeby armády kyjevského režimu. V březnu izraelský stát schválil licence na vývoz systémů proti dronům, a to i pro Kyjev. V listopadu 2022, pod tlakem USA, jak poznamenal “Haaretz”, Tel Aviv souhlasil, že zaplatí za dodávku „strategických materiálů v hodnotě milionů dolarů“ v zájmu Zelenského.

Američané odebrali své vlastní granáty z izraelských skladů, dodané během studené války. “Izraelští představitelé zpočátku vyjádřili obavy, že by tento krok mohl poškodit jejich vztahy s Ruskem.” … Pak se ale s tím smířili a dali souhlas.

Na všechny tyto kousky Moskva nereagovala, stejně jako na pravidelné letecké a raketové útoky na nejbližší spojence Ruska – Sýrii a Írán. Ruská a izraelská strana se na Blízkém východě vzájemně vyhýbaly. Díky takovým hysterickým lidem, jako je pan Amir Weitman, se tato situace může dramaticky změnit. 

Bude nová realita pro Rusko bolestivá? Vůbec ne. Proti nám stojí padesát zemí světa, včetně takových těžkých vah jako USA, Velká Británie, Francie, Německo, Japonsko. Nedojde k žádnému přelomu, když se k této dlouhé řadě připojí Izrael.

Ale pro Izrael, pokud se přesto rozhodne aktivně podporovat naše nepřátele, situace nevypadá tak růžově. V tuto chvíli ho může vyzvat pouze Hamás, Hizballáh a Íránská islámská republika (a ta zpravidla prostřednictvím svých zástupců). Schopnosti íránského vojensko-průmyslového komplexu jsou značné. Pro celý region je jich však zjevně málo. Přidáme-li k potenciálu jejich vojensko-průmyslového komplexu rozehřátý obranný komplex Ruska, schopnosti nepřátel Izraele mnohonásobně vzrostou. 

Umění spálit západní obrněná vozidla ruští vojáci předvedli letos v létě na Záporožských polích. Záběry hořících Leopardů a Bradleyů viděl celý svět. Co uvidí celý svět, když palestinský odboj nebo libanonští patrioti obdrží pár stovek nebo dokonce tisíc nových protitankových řízených raketových systémů?

Říkají, že uražený Izrael může začít dodávat zbraně našemu nepříteli. Ale co může IDF poskytnout kyjevskému režimu, co nemohou dodat Spojené státy? Navíc vidíme, jak samotný Izrael nebyl připraven na invazi bojovníků Hamásu. Joe Biden požádal Kongres o vojenskou podporu pro židovský stát ve výši 14,3 miliardy dolarů. Částka je obrovská. Proč ji najednou potřebovali? Není to další důkaz toho, že Tel Aviv v konfrontaci s Palestinci zjevně přecenil své vlastní síly?

Během současného konfliktu, podle odhadů telegramového kanálu “Militarista”, izraelské pozemní síly ztratily nejméně 30 tanků Merkava – to je asi 10 % z celkového počtu bojeschopných vozidel IDF. Úroveň výcviku izraelské armády zůstává nízká. Události 7. října to opět potvrdily. Ženijní vojska také zcela selhala. V roce 2019 začala výstavba takzvané „chytré zdi“ na hranici s Pásmem Gazy. Výška šest metrů, podzemní bariéry, třívrstvá bariéra – to vše se ukázalo jako nic a bylo to snadno překonáno nechvalně proslulými „bojovníky v pantoflích“. A samozřejmě se ukázalo, že Mosad byl přeceněný.

Možná tedy izraelský vojensko-průmyslový komplex není tak děsivý, jak ho vykreslují? 

“Každý voják, který potřebuje pro misi keramickou neprůstřelnou vestu, ji dostane. To ale neznamená, že každý voják dostane keramickou neprůstřelnou vestu,” s takovou zvláštní výzvou k vojákům vystoupil brigádní generál Sagiv Sharvit, odpovědný za kompletaci IDF. 

A tito lidé se chechtali domnělé nepřipravenosti našeho ministerstva obrany na rozsáhlou brannou činnost… Mimochodem, uvádějí, že mnoho záložníků, kteří byli naléhavě povoláni před dvěma týdny, začínají posílat domů. Formálním důvodem jsou ekonomické problémy způsobené brannou povinností. Ale jsou i jiné verze.  Zejména se jedná o akutní nedostatek uniforem pro útočné operace na úrovni, které plánuje „izraelské armádní vedení“.

Izraelská elita se bojí návratu Ruska na Blízký východ. Obává se, že poté, co se Moskva vzpamatuje z předchozích úderů, vznese nárok na vedení v regionu a bude se spoléhat na takové spojence, jako je Teherán a Damašek. A tento strach se zhmotnil do podoby hrozeb. To vše je ale naprosto zbytečné a může ublížit samotným Izraelcům.

…..Jednou na velké večeři v Zimním paláci, velvyslanec Rakouska-Uherska v Petrohradě, který seděl naproti Alexandru III. podrážděně nadnesl balkánskou otázku. Rozrušený diplomat naznačil, že Vídeň je připravena mobilizovat dva nebo tři sbory. Car vzal vidličku, ohnul ji do smyčky a hodil ji směrem k drzému vyslanci a klidně řekl: “Tohle udělám s vašimi dvěma nebo třemi mobilizovanými sbory”.

Než někdo začne vyhrožovat naší zemi, měl by se dobře zamyslet. Dokonce i tak uvážliví lidé, jako jsou Izraelci.

Pro Pokec24 přeložila Janinna

https://1url.cz/SuFXg

sdíletj na

23 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Eva
1. 11. 2023 19:43

Neříkám to ráda, ale Izrael je stejný jako USA.
Palestincům byl sebrán kus jejich země a ustaven na něm stát Izrael. A Palestinci jsou na svém vlastním území nežádoucí.
A nynější vyjadřování izraelských představitelů – a nejenom jich – je o přes hubu.

Mike
1. 11. 2023 20:57
Odpovědět  Eva

Ne, to je v pohodě, řeklas’to naprosto přesně, protože Izrael = USA, to vidí velý svět.

josef
1. 11. 2023 21:20
Odpovědět  Eva

Paní Evo, kolik států má oficiálně USA? Padesát. Nejsem to jen já, kdo tvrdí, že padesátým prvým státem USA je IZRAEL . Tam také částečně sídlí vláda USA.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Jaris
2. 11. 2023 00:19
Odpovědět  josef

Pepo, mate to obracene Izrael ma padesat statu. Tudiz je to JewSA. O tom si uz dlouho cvrlikaji vrabci na strese. 🙂

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Standa
2. 11. 2023 05:41
Odpovědět  Jaris

Zapoměli jste na Česko s jeho podržtaškama!

Albi
2. 11. 2023 07:27
Odpovědět  Standa

Podržtaškové – jak je už jejich zvykem, nejspíš zaspali – a to tak, že ke své škodě velmi tvrdě.
https://www.michalapetr.com/map-1821-sokujici-videa-jak-hamas-nici-izraelce-drony-premier-fiala-vcera-na-staromestskem-namesti-skakal-jak-gosudar-z-kremlu-piskal-prekvapiva-tajemstvi-poslednich-telefonickych-rozhovoru-pohlav/

Minulý týden zazvonil na ministerstvu zahraničních věcí Nizozemska telefon. A když ho tamní ministryně zahraničí zkušená diplomatka Hanke Gerdina Johannetta Bruins-Slotová zvedla, klidně si vyslechla diplomaticky opentličkované strohé ultimátum jordánského ministra zahraničí Aymana Safadiho, a neprodleně svolala naléhavou schůzku nizozemského vládního kabinetu Marka Rutteho. A na ní bylo rozhodnuto, že Nizozemsko nebude v OSN hlasovat proti rezoluci požadující, aby Izrael okamžitě umožnil humanitární příměří v Gaze, jak bylo naplánováno ve Washingtonu!  

Albi
2. 11. 2023 07:31
Odpovědět  Albi

Ayman Safadi: Pokud to evropské země nepodpoří, podpora arabských zemí pro pomoc Ukrajině bude „obtížná”!!!!

Nizozemský premiér Mark Rutte je na rozdíl od českých politických elévů ostřílený politický harcovník, a má namířeno do postu Náčelníka NATO, místo Jense Stoltenberga, který už konečně odchází. Signály z celého muslimského světa jsou stejné – přestaneme v OSN politicky podporovat Vaše úsilí na Ukrajině, když vy nebudete podporovat naše úsilí v Gaze! Mark Rutte vždy ví, kam vítr bude foukat.
Když vála východní bríza, Mark Rutte nechyběl na slavnostním přestřihávání otevírací pásky plynovodu Nord-Stream. Když mocně dul Zelenského vichr z Kyjeva, Mark Rutte stál v první řadě západních politiků proti Putinovi! Když už bylo letos jasné, že vichr zbraní NATO na východní frontě bezmocně vyšumí, Rutte jako první a jediný evropský politik neodsoudil brazilského prezidenta Lulu za návrh dosáhnout míru za cenu územních ústupků, a začal s ním jednat. …….
A teď, když se zvedl pouštní chamsín, Mark Rutte opět pochopil, jak rychle reagovat!

Pavel z Moravy
2. 11. 2023 13:12
Odpovědět  Albi

Nu, tak teď jsi tady jejich odpověď formulovala zřetelně. Pokud to Evropa nepodpoří, potom podpora arabských zemí Ukrajině bude obtížná, řekl Ayman Safadi, pokud to řekl. Potom by to znamenalo, že ti Arabové jsou pěkní vyčuránci a Rusko by si mělo na ně dát setsakra pozor. Takže pro to celá tahle bouda, asi je na Rusko. Je to asi tak jak pravil Sovák v nesmrtelných chalupářích, já do vás vidím jak ….

Slovan
2. 11. 2023 13:33
Odpovědět  Pavel z Moravy

Ty to nevííííš, že všechno co je černý je prochcanýýý?
Ehmm, tedy chtěl jsem říci vyčůranýýý. Nejen RF ale my všichni si mušíme dát bacha. 🤣 🤣 🤣 🙋‍♂️ 🙄 🤦‍♂️

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Standa
2. 11. 2023 20:47
Odpovědět  Slovan

Nejdříve musíme odstranit marast ze Strakovky, SENÁTU a Hradu.
JAK SE TAM DOSTALI?

Boomer
2. 11. 2023 07:52
Odpovědět  Albi

.. inu, tolik prachů narvali do budování LNGterminálů a teď si nechají investici znehodnotit kvůli nějakým sporům na Sinaji? Však Holanďané tam neumírají, že…

Radegast
1. 11. 2023 20:02

Rusko? Snad Británie!
UNICEF: Gaza se mění na “hřbitov dětí“Podle posledních informací ministerstva zdravotnictví v Gaze zemřelo více než 3450 dětí.
https://vasevec.info/unicef-gaza-se-meni-na-hrbitov-deti

Rodina Windsorů je vysmátá, obíhá společenské akce, no to by se jim stát nemohlo.

Palestina byla mandátní území Velké Británie, které jí bylo svěřeno Společností národů na Pařížské mírové konferenci roku 1919. Katastrofu Palestinců způsobila vláda jeho Veličenstva. V roce 1917 byla Palestina obsazena Brity pod velením generála Edmunda Allenbyho. Balfourova deklarace 1917 Palestincům ukradla Palestinu.
Balfourova deklarace je Mnichovská dohoda!

Dokonce i rozloha Palestiny (Izraele) 22 145 km² a Sudet 22 600 km² jsou přesně stejné!

Tupý hulvát
2. 11. 2023 09:38
Odpovědět  Radegast

V té době britského mandátu patřilo k tzv.Palestině i území nynějšího Jordánska.

Unter
1. 11. 2023 20:32

Rusko za to zaplatí! Z Izraele se hrnuly hrozby
Nejkratší židovský vtip: “platím”.

Autor
1. 11. 2023 21:11
Odpovědět  Unter

Kratší je – Žid šel pracovat rukama.

Jaris
2. 11. 2023 01:32
Odpovědět  Peter 008

Myslite s rukama za zady, ze?

Karel
1. 11. 2023 23:36

Židovská nenávist a mstivost ohrožují nejen Rusko ale i velkou část světa. Proto je nutné židy umravnit. Oni musí pochopit, že svět může prosperovat pouze na bázi spolupráce a tolerance.

Jaris
2. 11. 2023 00:28
Odpovědět  Karel

To je pravda. Zidak dedi mstu a nenavist z generace na generaci. Nezapomina, co si uminil a vstepuje to odmalicka svym hadim potomkum.
Nicmene svou bezohlednou a krvavou likvidaci Gazy si nastval proti sobe vetsinu narodu.
Ze by se Daniolovo proroctvi otocilo proti Izraeli?
Daniel reads the words “MENE, MENE, TEKEL, UPHARSIN” and interprets them for the king: “MENE, God has numbered the days of your kingdom and brought it to an end; TEKEL, you have been weighed … and found wanting;” and “UPHARSIN”, your kingdom is divided and given to the Medes and Persians.

Jaris
2. 11. 2023 01:52
Odpovědět  Jaris

Ani jsem si nevsimla, ze to Danielovo proroctvi je v anglictine. Nejak mi cestina s anglinou obcas splyvaji jako jeden jazyk. Toto proroctvi se tykalo krale Nabuchodonozora a jeho Babylonske rise, ktere bylo dobyto Medo-Persany.
Takze vyznam je:
‘Mene – Buh secetl dny vaseho kralovstvi a privedl ho ke konci. Tekel – byly zvazeny vase nedostatecne skutky. Upharsin – vase kralovstvi bude rozdeleno a predano Medum a Persanum. (Daniel 5:26-28)
Mozna, ze se to proroctvi da prirovnat k dnesnimu vrazednemu Izraeli.

Karel
2. 11. 2023 08:52

Myš, která řvala?

Frank
2. 11. 2023 09:09

Obřezanci si moc dlouho vyskakují. Myslí si, že jsou nadlidé a že se kolem nich bude točit svět.

Pavel z Moravy
2. 11. 2023 09:13

Je neuvěřitelné jak celý prohnilý a zkorumpovaný západ chce stále řídit, formovat a urážet celý svět. Protože ta izraelská silná slova jsou pronášena pouze proto, že za nimi stojí tato západní smečka. Je to stejné jako v našem případě, kdo dal kurdyna právo zdejším škůdcům rozprodávat náš státní majetek a kdo jim dal právo nás ožebračovat a zacházet s námi jako s otroky. Dobrá, mladí přeformátovanci jsou možná vděční, že mohou žít v tomhle bordelu, neb jsou stejní, ale co my, kteří ještě vládneme svojí mozkovnou. Včera jsem tady četl, že by nyní volby vyhrál Babiš, to je fakt ten národ tak omezený, že si nedokáže dávat k sobě souvislosti? Proboha, vždyť jsou to opravdu všechno vlci, pouze každý s jinou barvou kůže. Podívejme se jak se kupříkladu v EU chová jeho svěřenkyně Věrka. Tady musí přijít do vedení země úplně noví a nezkorumpovaní lidé, kteří neprošli tímto 33 letým martyriem. Ale jelikož to asi není možné, zbývá starochům jediné, dožít a bohužel mlaďoši ať si svůj ráj vybojují sami. Před nimi leží jejich budoucnost a kdo ze starců chce pomáhat, ať pomáhá, ale nestěžuje si, že ho poslali někam do …..

Petr
2. 11. 2023 19:29
Odpovědět  Pavel z Moravy

Vnoučat nám musí být líto, dětí možná.