Chtějí, abychom zapomněli: Nejprve převrat v režii USA. Pak Banderovci začali masakrovat civilisty na Donbasu.

29. 11. 2022

Chtějí, abychom zapomněli: Nejprve převrat v režii USA. Pak Banderovci začali masakrovat civilisty na Donbasu. Ruská armáda zachránila milióny životů. Měla by odejít a nechat je vyvraždit? Má šanci příměří? USA válka vyhovuje

JIŘÍ KOBZA připomíná, že falešné výzvy ke “stažení ruských vojsk z Ukrajiny” chtějí, abychom zapomněli, kdo začal občanskou válku s cílem vyvraždit ruskojazyčné obyvatelstvo na východě země – což by kyjevská banderovská vláda držená u moci Západem okamžitě udělala i dnes

Pro všechny, kdo volají po „stažení ruských vojsk z Ukrajiny”: Nerozumím tomu. Takové stažení totiž vůbec neřeší probíhající (nejstrašnější formu ze všech válek) občanskou válku na východní Ukrajině. Odmítají ji zatvrzele vzít na vědomí, navzdory všem těm mrtvým a obrovskému utrpení ruskojazyčných obyvatel Donbasu.

Nemohu uvěřit tomu, že snad opravdu chtějí, aby masakry civilistů Donbasu ukrajinskou armádou, které začaly v roce 2014, zase nabraly na síle, anebo vůbec nechápou, co se na Ukrajině děje?

Máme zapomenout, kdo válku začal

Tu válku zahájil v roce 2014 tehdejší prezident Petro Porošenko, byla to krutá a krvavá válka proti vlastnímu obyvatelstvu. Vedle pomyslné pravidelné armády Ukrajiny dostaly do ruky zbraně a povolení zabíjet i nacizující skupiny typu Azov, Pravý sektor a podobné, vesměs “dědici” vraha Bandery, po krvavém majdenském státním převratu prohlášeném za národního hrdinu. Můj táta blahé paměti, důstojník československé armády, mi vyprávěl, jak v roce 1945 honili banderovce po Karpatech.

To po Banderovi byla pojmenována někdejší Moskevská třída v Kyjevě.  Válka vedení země proti vlastním občanům měla dvojí účel: jednak krycí manévr, který měl přebít probíhající studenou válku mezi ukrajinskými oligarchy (Porošenko, Kolomojskyj, Achmetov atd.), jednak měla obrátit oči světové veřejnosti na Rusko, jehož humanitární konvoje na Donbas byly označovány cynicky jako „vojenská pomoc“.

Současné ukrajinské vedení s podporou především Spojených států (nikoli náhodou se mluví o budoucí konfederaci Ukrajiny s Polskem, které je dnes také pod kuratelou USA), ale bohužel také naší vlády, je dnes skvěle vyzbrojené, takže je jasné, co by v přpadě „stažení ruských vojsk“ následovalo. Masakry civilistů Donbasu by daleko překonaly ty po roce 2014. Pro Donbas by to byl rozsudek smrti. Že by pro všechny válečné štváče s tanky v kabelce a vztekem v očích bylo na Ukrajině asi stále málo prolité krve a lidského neštěstí?

Zabíjení daleko od hranic USA vyhovuje

Ukrajina potřebuje okamžité příměří, aby skončilo zabíjení a ničení zbytků infrastruktury před zimou. Jenže k tomu by musely přistoupit všechny válčící strany, a to nemá velkou naději. Nikdo z těch, co se snaží eskalovat konflikt, ho nikdy nezažil, aby se bezprostředně dotýkal jeho osobně, jeho rodiny, dětí (pokud vůbec nějaké mají), starých rodičů.

Přístup USA, které poslední válku na svém území měly v roce 1864 (útok na Pearl Harbour nepočítám, to je vojenská základna), je pochopitelný, jich se utrpení evropských civilistů netýká. Ale co Evropa? Tak snadno zapomněla, co se dělo v Jugoslávii před 30 lety? Chcete další Sarajevo? Také tam šlo o vyprovokovanou občanskou válku. Do té doby poklidné soužití pravoslavných, katolíků a muslimů v různých republikách někdejší Jugoslávie byl rozbito mocenskými zájmy, které kulminovaly “humanitárním bombardováním” Srbska a později umělým odtržením Kosova a jeho totálním podřízením americké vrchnosti.

Stažení ruské armády by přineslo genocidu

Byla to přece Madeleine Albrightová, kdo uváděl do nejvyšší funkce v „novém“ Kosovu mezinárodně hledaného zločince, pašeráka drog a obchodníka s lidskými orgány Hashima Thaçiho. Nepochybně ve jménu pravdy a lásky, která musí zvítězit nad lží a nenávistí.

Namlouvat dnes veřejnosti, že stažení ruských vojáků z levého břehu Dněpru přinese mír, je pokrytecká a vědomá lež. Přineslo by to jen další genocidu. Nápadně se podobá známé „osvětimské lži“.

Válka je hrozná, občanská válka je nejhroznější, mír je opravdu lepší, vím, co říkám, zažil jsem obojí, mohu tedy srovnávat.

Na ospravedlnění našich válečných štváčů nelze použít ani biblické: „Otče, odpusť jim, neboť nevědí, co činí!“

Oni to totiž dobře vědí a boží spravedlnost je daleko.

protiproud

sdíletj na

4.5 4 hlasy
Ohodnotit příspěvek
14 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Jaris
29. 11. 2022 23:00

Ten banderovsky znak, pry jako trojzubec, mi spise pripomina zidovsky sedmiramenny svicen. Ze by preci jen chteli zidobanderovci obnovit Chazarii?

Peter 008
29. 11. 2022 23:14
Odpovědět  Jaris

Ne, je to starověký slovanský symbol. Stejně tak zneuctil Hitler svastiku, která je slovanského původu, rovněž se často vyskytovala a vyskytuje v Indii.

RASputin
29. 11. 2022 23:24
Odpovědět  Peter 008

jo jo, z mé cesty v Indii

delhi.jpg
Zmatený
30. 11. 2022 14:41
Odpovědět  RASputin

A z mé cesty po ukrajině…Ukrajinci jsou tedy vlastně převlečení Indové :o)

fotor4.jpg
Administrátor
P.A.Semi
30. 11. 2022 01:09
Odpovědět  Peter 008

Když se porovná Ukrajinský troj-zubec se znakem Kyjeva, kde je Archanděl (asi Michael), je vidět, že ten jejich troj-zubec je anděl obrácený hlavou dolu, tedy padlý anděl, tedy Satan…

comment image

Na té karikatuře Porošenka (původním jménem Waltzman) v titulku článku má ten troj-zubec vskutku stylizovaný jako sedmi-ramenný svícen, ani bych si toho původně nevšiml…

πα½

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Houska
1. 12. 2022 13:11
Odpovědět  P.A.Semi

Osobně si myslím, že to není trojzubec, ale loď ..(?)… uprostřed je pádlo.. Trojzubec mi to nepřipomíná ani v nejmenším

Jaris
30. 11. 2022 01:46
Odpovědět  Peter 008

Tak se jeste jednou podivejte na ilustracni obrazek Porosenka koupajiciho se v krvi s korunou ktera pripomina zidovskou sedmiramennou menoru

Peter 008
30. 11. 2022 09:46
Odpovědět  Jaris

Jistě, ale jako se svastikou, jedná se o původ a ne zneužití symbolu.

Administrátor
P.A.Semi
29. 11. 2022 23:06

Na Ukrajině kromě toho, co tu dobře popisuje pan Kobza, zároveň probíhá “suicide by cop” (sebevražda policistou) Ukrajinského národa…
http://www.infokuryr.cz/n/2022/11/28/ukrajina-pacha-sebevrazdu-policistou/

Západní Židé, v čele s oligarchou Porošenkem a Kolomojského loutkou Zelenským, který to i otevřeně přiznal, si tam na území původní Chazárie chtějí vybudovat Větší Izrael, když už jim je mezi Araby “horko”… A původní Ukrajinské obyvatelstvo jim tam překáží…
Proto posílají všechny Ukrajinské muže do sebevražedných misí na východě, aby je tak rukama Ruských obránců zabili, a zbytek vyženou pryč, vracet se zřejmě nebudou… (A proto také tam nemají černošské a arabské žoldáky, protože si svou budoucí zemi nechtějí “zašpinit” ? Kýmpak ji asi osídlí, až tam zase bude Mír, a obyvatelstva velký nedostatek?!)

Víte, někdo ty Ukrajince takhle zmagořil schválně… A nějak tu zemi pak bude potřeba znovu osídlit… Odtud pak není daleko k pochopení, proč a jak…

A jako poučení – kdyby nějaký další národ chtěli svádět k zuřivé nenávisti, tak pozor na to, často se to pak obrátí i proti těm rozzuřeným fanatikům…

πα½

Gales
30. 11. 2022 10:20
Odpovědět  P.A.Semi

Kdo nepadne toho vyženou do EU.Izraelci už se těší na nové území.Dostanou ho zadarmo a bez boje.Geniálně vymyšleno.

sergej
29. 11. 2022 23:19

Tak to tedy co chybí tady.
Z našich luhů a hájů s poblitiky. Scény s čum bedny jsou už až o dosud nepoznané kvantitativní “Qalitě. 🙂 A odjinud

Dáša

Oni se nemyslí, že jsou otroci a to, co se stane s ostatními, podle nich podlidmi, jim je ukradené. Kdejaká čtečka televizních zpráv si o sobě myslí, že je jelita. Třeba teď jsem četla, jak jistá čtečka z novy s hubou od ucha k uchu, se chlubila tím, že její dcera je její kopie a že ji možná nahradí. To, že to dotáhla na hlásnou troubu, považuje za něco úžasného a vlastně si ani nepřipustí, že by měla pro dceru chtít něco lepšího. Vlastně proč, hlavně, že to sype, ne?
5Odpověz
Lis 29, 2022

Návštěvník
ezlen otkat

ČT orwell je o tlam-pačích rozumů co je drží u koryta. Žoldáci “slova choutek francimórů novo-lenních pánů i dam, tfujtajbl žumpy galérky. Ale s jejich intelekty se považují za pohádkové elfy, možná až posvátné. Ale jestli je něco relikvie totality tak to teda. :-))
0OdpovězUprav
Lis 29, 2022 23:09

Pavel z Moravy
30. 11. 2022 10:44
Odpovědět  sergej

Sergeji, tato degenerace nemá obdoby. Proto to zde dopadne jako ve všech říších, kde degenerace dosáhla tohoto dna. Je otřesné vidět, jak je tato původně neuvěřitelně kulturní země spláchnuta do odpadní žumpy.

Pavel z Moravy
30. 11. 2022 10:35

Pan Kobza je chytrý a rozumný člověk. O to větší škoda, že zde není u moci SPD. Nemuseli bychom řešit zdejší prasárny a žili bychom v klidu. Ač levicového zaměření, vůbec by mi tito vlastenci u moci nevadili, ba naopak, alespoň bych se opět mohl cítit plnoprávným občanem své vlasti. Jak to ale těm zfanatizovaným a zombifikovaným jedincům našeho národa vysvětlit. Moji starší, kamarádi, dnes již na onom světě mi vždy říkali, že s lidmi se musí mluvit, mluvit a zase mluvit. Co když by SPD potřebovala právě toto, aby lidé jako pan Kobza chodili mezi lid a vysvětlovali a vysvětlovali. Vím, je to únavné, ale jiná cesta není.

Milan ze Zahrady Čech
1. 12. 2022 09:25
Odpovědět  Pavel z Moravy

Já si dokonce myslím, že kdyby byl lídrem SPD pan Kobza, měla by daleko víc mandátů než těch dvacet. Konspirativně se navíc domnívám, že právě proto ho Okamura upozaďuje; že má bobky, aby ho nepřerost. Což je přesně to, co mu mám za zlé. Buď mu jde o věc, nebo sice o věc ale také o ego. Měl by v zájmu věci své ego upozadit. Takhle si jen se-re do hnízda.