Krize

Výsledky francouzských voleb vyvolaly nepokoje (VIDEO)

Nepokoje propukly poté, co levicová koalice Nová lidová fronta vyšla vítězně z voleb.

Po celé Francii vypukly nepokoje a rabování, když levicoví příznivci zaplavili ulice na oslavu vítězství koalice Nové lidové fronty nad pravicovým Národním shromážděním a centristy prezidenta Emmanuela Macrona poté, co byly v neděli večer zveřejněny první výsledky.

Po celé Francii bylo rozmístěno přes 30 000 příslušníků pořádkové policie, včetně 5 000 v Paříži, v očekávání nepokojů po sečtení voleb.

Krátce po oznámení předběžných výsledků vypukl chaos na shromáždění New Popular Front v centru Paříže, k němuž se brzy přidaly Nantes, Lyon, Marseille a Rennes.

Dav se shromáždil na náměstí Republiky, odpaloval ohňostroje a skandoval: „Mladí lidé, kašlete na Národní frontu!“

Policie se pokusila rozehnat dav slzným plynem, zatímco dav v kápi a maskách házel lahve, stavěl barikády a zapaloval kola. Nejméně jeden důstojník byl údajně zraněn Molotovovým koktejlem.

Na záběrech zveřejněných online je vidět policie, jak útočí směrem ke středu náměstí.

Nasazeno bylo více hasičských jednotek.

Restaurace, banky a další místa v Paříži se před druhým kolem voleb pokoušely zabezpečit okna dřevěnými panely, ale dav údajně vyloupil několik obchodů.

Francouzský prezident Emmanuel Macron minulý měsíc vypsal předčasné parlamentní volby poté, co pravicová strana Národní shromáždění (RN) předvedla silný výkon při hlasování v parlamentu EU a porazila jeho Renesanční stranu s dvojnásobným počtem hlasů.

Navzdory tomu, že RN vedla v prvním kole voleb a získala 33 % hlasů, utrpěla v nedělním hlasování porážku a dostala se na třetí místo se 143 křesly (z 577). Levicový blok New Popular Front se stal vítězem se 182 křesly, ale bez absolutní většiny. Macronův blok obsadil druhé místo se 168 křesly.

sdílet na

29 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Teuton
8. 7. 2024 10:44
Ohodnotit příspěvek :
     

Hele, jsou to právě dva roky, co si podpraporčík Michal Čoudelka, vrchní principál BIS, Bezpečnostní informační služby, při čerpání dovolené při sbírání hub spletl žampion s jednou mochomůrkou, načež mu v Ústřední vojenské nemocnici v Praze museli pumpovat žaludek. Co principála postihne letos ? Že by uklouzl na žábě či si při útěku před prasetem uhnal ústřel ?

Slovan
8. 7. 2024 11:28
Odpovědět  Teuton

Tak zaleží asi na tom, kam na tu dovolenou pojede, možná poletí do Uruguaye balit banány do krabic v rámci poznávajícího zájezdu. Tam je veliké % ústřelů. 🤣🙄🤦‍♂️

8. 7. 2024 20:34
Odpovědět  Slovan

Moh by přibrat bonoba, aby se zadara nadlábnul a nekecal tu z hladu.

Slovan
8. 7. 2024 20:41

Ten se už odstěhoval do Humpolce. 😊

Slovan
8. 7. 2024 20:44
Odpovědět  Slovan

Jó Milane, bába mě dnes málem dostala kolaps, že Nato a RF jsou v sobě. Na Seznamu jede propaganda, že trefili porodnici a školu, nebo có? Jak to je.

9. 7. 2024 02:24
Odpovědět  Slovan

Trefili ji bandeři svou PVO a je to zdokumentováno:

https://alternatio.org/events/all/item/135898-rezident-udar-po-bolnitse-v-kieve-raketoy-nasams-byl-nanesen-radi-effektnogo-vystupleniya-zelenskogo-na-sammite-nato

Pust si tohle https://www.youtube.com/watch?v=3i4eV19hc0E aspon cca první půlku, je tam dost věcí, o kterých jsem nevěděl. Jako například o tom, jak vlastenectví a poctivost ruského pilota zachránili Evropu před “malou evropskou atomovou válkou”, kterou chtěli spustit DNES !!! banděři pod falešnou vlajkou. Nekecám – vážně se dnes mohla spustit v Evropě atomválka. Ale už jsou zmr-di pozatýkaní a za katrem. Ale je tam toho v té první půlce víc, co stojí za poslech – třeba o Orbánovi a jeho aktivitách. Ten chlap toho za tenhle týden udělal víc, než … pust si to a uvidíš sám. Všechno začíná nabírat na obrátkách.
Já bych z našich médií blil. Nikde nic a zatím…

Slovan
9. 7. 2024 06:05

Tak ti děkuji a už do předu aniž bych to ještě shlédl, tak to jsou gauneři, kreatury!! Díky i se na to těšim, muším mít na to klid. Až nakrmím orle a zaleji zahradu, udělám lógr a hezky v klidu.

Pravdomluvny
9. 7. 2024 07:09
Odpovědět  Slovan

Klasika, neuměl z Banderonacistánu trefil špatně a trosky mání na svědomí špitál

Slovan
9. 7. 2024 08:55
Odpovědět  Pravdomluvny

Jak to řekl Krazochvíl, jim je to jedno jsou to přede jen Slovani.
To s tím Tučkem by bylo horší, tedy pokud to nemá být krmivo pro lidi, jako jsme tuna a další.

9. 7. 2024 15:09
Odpovědět  Slovan

Nemá a není. To krmivo. Stalo se.
Kdybych si to, hned po poslechu toho vidka, křížemkrážem neověřil, tak bych ti sem ten odkaz na Kratochvíla nedával. A to přesto, že u Kratochvíla jsem, na rozdíl např. od Gargamela, lidovou tvořivost při analýzách nikdy nezaznamenal. Navíc, když má něco jen z jednoho zdroje, který si sám nemůže z jakéhokkoli důvodu ověřit, výslovně na to upozorní.
Hm… Já v podstatě doted nerozžvejkal a nestrávil, že jsme dnes už mohli bejt druhej den v atomválce. Furt mi to přijde nějak neuvěřitelně; jakoby z jiného světa; z jiné dimenze.

Slovan
10. 7. 2024 12:13

Treba jsme a tohle všechno se nám zdá. Prošli jsme reinkarnací a jedeme nanovo. 😊

Slovan
9. 7. 2024 11:53
Odpovědět  Tupý hulvát

Díky. 🙋‍♂️

9. 7. 2024 15:47
Odpovědět  Slovan

S tím raketútokem na nemocnici, jak řve majstrým, je to taky podivný. Vynechám, zda to byla ruská raketa, nebo banderská PVO a z jaké rakety střepy tam našli atd.- ted mám na mysli něco jiného. Ten vřískot o ruském útoku na dětskou nemocnici. Toho všude plno, žejo.
Takže bych předpokládal také desitky mrtvých dětí po takovém útoku a plno humbuku kolem toho. Tak jsem se pídil, páč jsem začínal mít podezření, zda ty oběti nebyli fousatý, případně kozatý.
Včera jsem se nedopídil, ale dnes už jo. Krom jiného i na hovinkách – tedy na webu, který v žádném případě není propagační proruský fujtajbl, takže v tomto směru, že z druhého gardu, důvěryhodný, žejo. A cože tam píší o mrtvých? Tohle:

“Při ruském útoku na dětskou nemocnici zemřeli dva lidé, včetně teprve třicetileté pediatričky Světlany Lukjančukové, dalších několik desítek lidí bylo zraněno…”
https://1url.cz/M1iY4

Takže ne dvě děti, ale dva lidé… Zřejmě fousatec a kozatá – údajná, opakuji, protože jsem nedůvěřivej, údajná, pediatrička.
A ne desítky dětí bylo zraněno, ale desítky lidí !!! – tedy fousáči a mašle. Takže dětská, dětíprostá nemocnice, zato plná fousáčů a mašlí.
Fascinují, jak by řekla Terezek.

9. 7. 2024 15:51

Víš co mi ale rozum nebere? Že ta podivnost dětíprosté dětské nemocnice doposud nepřišla nikomu podezřelá. Ani Gargamelovi ne. Zurčí tam o střepech a porovnává fotky, ale tohle ho míjí. Přitom je to stejná hovadina, jako pečovák natřískanej nemluvňaty.

Slovan
10. 7. 2024 13:19

Uvidíme ono to vyleze na světlo světa. 🙋‍♂️

zuza
8. 7. 2024 11:00
Ohodnotit příspěvek :
     

To bolo jasné už vopred, ak by vyhrala Le Penová, tak by rabovali a podpaľovali zo zúrivosti, že vyhrala. Keďže nevyhrala Le Penová, tak rabujú a podpaľujú z dôvodu, že to oslavujú

zuzana
8. 7. 2024 11:02
Ohodnotit příspěvek :
     

OSN vyhlásila válku svobodě slova: „Lidé s jinými než mainstreamovými názory musí být vyloučeni ze společnosti“

https://aktax.cz/osn-vyhlasila-valku-svobode-slova-lide-s-jinymi-nez-mainstreamovymi-nazory-musi-byt-vylouceni-ze-spolecnosti/

Frank1 -
8. 7. 2024 13:30
Odpovědět  zuzana

OSN, WHO, EU, NATO: CZEXIT !!!

unor 2022
8. 7. 2024 12:30
Ohodnotit příspěvek :
     

Jsou dve levice. Jedna stoji u soustruhu a druha dovadi v ulicich.

Frank
8. 7. 2024 13:27
Ohodnotit příspěvek :
     

Brzy to tam muslimové srovnají do latě.

cool
8. 7. 2024 17:09
Odpovědět  Frank

Že ten nápad kalergiády byl z pindostanu mám za jisté s nominovanými a instalovanými bolševiky, jakýsi post leninismus ale asi to chvilku obětem potrvá než jim to docvakne.
Podstatné vám sdělí na konci.
https://www.youtube.com/watch?v=Yl_rzkutijQ

cool
8. 7. 2024 22:18
Odpovědět  cool

Ještě vám dám postřeh který zaretardovaní teprve budou muset skousnout pokud jim vůbec docvakne.
Alan.Cox
8.7.2024 v 16:28

USA jsou a vždy byli rasisté. Nikdy se toho nezbavili. Jediné co se v USA občas s časem mění je, která je saubere Rasse, a která je ten odpad.
Přístup k různým rasám a etnikům je ideově stejný v USA jako byl u Třetí říše.
Všude se řeší rasa, vzhled – a podle toho tě vezmou na univerzitu nebo ne, podle toho se řeší mnoho pracovních věcí.
USA jsou rasisté, a opravdu skuteční rasisté. Když si to uvědomíte, pochopíte mnoho událostí z USA. Pochopíte, že momentálně je v USA běloch odpad k likvidaci, je to ta svině, která může za všechno zlo a problémy. A pochopíte, že pro USA je zbytek světa také odpad k likvidaci.
Odpovědět

https://dfens-cz.com/biden-a-trump-dva-sampioni/?show=comments

Frank1 -
8. 7. 2024 13:29
Ohodnotit příspěvek :
     

Volby 2. kolo byly zfalsovane. Zejmena nenavidena Macronova strana byla povysena, Marie Le Pen ponizena.

JoFa
8. 7. 2024 17:05
Ohodnotit příspěvek :
     

Dnes samé dobré články, super!! Ak by toto nepovolalo francúzov do ulíc, tak už neviem čo. V eparlamentných voľbách dostal Macarón na frak aj v prvom kole a Le Pen skončí tretia? To je komédia …Ešte tu niekto pochybuje o “regulérnych demokr. voĺbách”? Kedy také boli naposledy vo Francúzsku?

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pravdomluvny
9. 7. 2024 07:07
Ohodnotit příspěvek :
     

Jaké výsledky, VŠUDE,KROM PAŘÍŽE VYHRÁLA MÁŇA!!!!!

Tupý hulvát
9. 7. 2024 09:48
Odpovědět  Pravdomluvny

To tedy ne,neznáte volební systém a plácáte nesmysly.Tam se volí pslanci podobně jako u nás senátoři a každý obvod si zvolí svého.Obvody jsou rozloženy po celé Francii.

Frank1 -
10. 7. 2024 08:45
Ohodnotit příspěvek :
     

Vsimnete si, ze na zapade pri volbach nikde neexistuje opravdu nezavisly kontrolni organ, kontrolujici provedeni hlasovani a scitani hlasu! Proto jsou vsechny volby zfalsovane a nezmeni vubec nic. Jenom pitomec se muze pri nich radovat.
Farage mel vice hlasu jak jina strana, ktera dostala 70 kresel a on jen 4. Takova je demokracie v Anglii! Zacinajici strany znevyhodnuje volebni zakon, ktery chce Farage zmenit.
Proto to jde vsude do hajzlu a volby jsou jen pro dychtive idioty, cekajici, ze neco se zmeni po volbach.

Frank1 -
10. 7. 2024 08:51
Ohodnotit příspěvek :
     

Druhe kolo voleb zavedl de Gaulle. To umoznuje upravit konecny vysledek voleb tak, aby vse zustalo pri starem. Strany, ktere ve skutecnosti vyhraly volby dostanou ve vysledku mene hlasu a ty co prohrali vice.