Krizepolitika

USA pošlou migranty do Evropy – CBS


USA pošlou migranty do Evropy – CBS
Itálie a Řecko údajně přijmou některé latinskoamerické žadatele o azyl


Soubor foto: Pohraniční hlídka USA zachytila ​​migranty, kteří překročili hranici z Mexika poblíž San Diega v Kalifornii, 26. května 2024. ©  Qian Weizhong/VCG přes Getty Images

Někteří migranti žádající o azyl na amerických základnách v Latinské Americe mohou být místo toho posláni do Itálie nebo Řecka, uvedla ve čtvrtek CBS News s odkazem na anonymní zdroje a dokumenty amerického ministerstva vnitřní bezpečnosti.

Washington loni v Kolumbii, Kostarice, Ekvádoru a Guatemale zřídil ‚Safe Mobility Offices‘ (SMO) s myšlenkou omezit nelegální překračování hranic tím, že umožní lidem žádat o legální imigraci. Se Španělskem a Kanadou již byla uzavřena ujednání o přijetí některých z těchto migrantů.

Řecko a Itálie by pravděpodobně přijaly „zhruba 500 nebo méně“ migrantů každý v rámci nových ujednání, které ještě nebyly oficiálně oznámeny, řekl jeden zdroj CBS.

Mluvčí ministerstva zahraničí řekl deníku, že „probíhá diplomatická jednání s dalšími zeměmi o připojení se k této iniciativě za účelem rozšíření zákonných cest pro přesídlení, ale v tuto chvíli nemáme žádné další informace, které bychom mohli sdílet.“

Řecká a italská vláda na žádosti CBS o komentář nereagovaly.


Obě země, stejně jako Španělsko, se potýkají s tisíci migrantů překračujících Středozemní moře z Afriky a Blízkého východu, kteří hledají azyl a sociální služby nabízené EU.

Podle ministerstva zahraničí SMO „umožnily šestinásobný nárůst počtu uprchlíků přesídlených ze západní polokoule“. 

Dokumenty americké vlády, které viděla CBS, ukázaly, že „zhruba 10 000 migrantů“ bylo zpracováno prostřednictvím programu přijímání uprchlíků, který od nich vyžadoval, aby prokázali, že prchají před pronásledováním na základě politických názorů, náboženství nebo „jiných faktorů“.

Každá ze čtyř SMO má odlišná pravidla o tom, kdo se může přihlásit. Kancelář v Guatemale zpracovává pouze požadavky od Guatemalců. V Kostarice mohou žádat pouze Nikaragujci a Venezuelané. Kolumbijská kancelář přijímá nároky Kubánců, Haiťanů a Venezuelanů. Kancelář v Ekvádoru může zpracovávat žádosti Kubánců, Haiťanů, Nikaragujců, Venezuelanů a Kolumbijců. 

Spojené státy zaznamenaly nárůst nelegálního překračování hranic od ledna 2021, kdy prezident Joe Biden zrušil většinu imigračních politik svého předchůdce Donalda Trumpa. Bílý dům od té doby tvrdil, že předchozí omezení byla „nehumánní“ pro miliony cizinců, kteří se snažili přestěhovat do USA.
rt

sdílet na

12 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
ModrýKlokan
31. 5. 2024 14:07
Ohodnotit příspěvek :
     

Zničit a následně ovládnout celý svět. To je hlavní politika Spokojených Států. Hnus.

Ladislav 💤
31. 5. 2024 14:16
Odpovědět  ModrýKlokan

Jasný důkaz, že s vypatlancama se nedá jednat o ničem!
Jen tvrdě a dát jim lekci, po které se nikdy nevzpamatují!

Pavel z Moravy.
31. 5. 2024 15:37
Odpovědět  ModrýKlokan

Klokane, bohužel je hotovo. Jak dlouho to bude trvat, než dojde k té konečné válce nevím, ale více jak 10 roků tomu nedávám. Měj se.

ModrýKlokan
31. 5. 2024 16:13
Odpovědět  Pavel z Moravy.

Mě zaujalo to veřejný prohlášení pohlavára RF Dmitrije Suslova. Je to zde v dalším článku. Čtu to jako nenápadný, leč extrémně významný, Putinův vzkaz vysoké diplomatické intenzity, varování válečným štváčům západu.

Po tomto vzkazu, který podle mě tvoří další “referenční bod” válečné diplomacie, všechny další kroky budou systematicky metodicky důraznější.

Pokud tuto Putinovu diplomacii západní politici nepochopili nejpozději po Mnichovské bezpečnostní konferenci 2007, tak kdy ji vlastně chtějí pochopit, či akceptovat?

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pravdomluvny
31. 5. 2024 18:03
Ohodnotit příspěvek :
     

Eliminovat ten ODPAD hned na moři!!!!!
Dneska v Německu zase muhamrdánský ODPAD pobodal dva lidi…..na místě do něj měli vyprázdnit zásobník!😡

Jaris
1. 6. 2024 03:12
Odpovědět  Pravdomluvny

To sice meli, ale na druhou stranu si certy nemcouri hyckaji. Za zidacke merkelice si je domu navozili sami

Pravdomluvny
1. 6. 2024 05:58
Odpovědět  Jaris

Do Evropy ten ODPAD nepatří, žraloci si poradí,👎

PENNYS
31. 5. 2024 19:37
Ohodnotit příspěvek :
     

Pro podporovatele přívržence ,obdivovatele amerického “trampa-čundráka”
STÁLE TO VŠADE PÍŠÍ:
ZÁPADU OBVZLÁŠT uSA SE NESMÍ VĚŘIT!!!!!!!!!!!
Trumpovy volební kampaně, ohlašující, že jim Trump právě sdělil, že by ani vteřinu neváhal bombardovat Rusko a Čínu, kdyby se dověděl, že tyto zaútočily na Ukrajinu resp. na Tchaj-wan.

Frank
31. 5. 2024 20:02
Ohodnotit příspěvek :
     

Ostatně soudím, že zločinecké USA musí být zničeny.

Antonín Körber
1. 6. 2024 07:33
Odpovědět  Frank

..to samé tvrdili rozumní iránci o Izraeli..

Tolis
1. 6. 2024 18:55
Ohodnotit příspěvek :
     

Cokoli napíšu na Mitsotakise, tak mi hrozí basa nejmíň na dva roky a vysoká pokuta. Můj názor je, že má s člověkem moc málo společného. Je to “MŮJ NÁZOR”

Evžen
2. 6. 2024 05:58
Ohodnotit příspěvek :
     

Za stav bídy v Jižní Americe může svou politikou USA! Vraždy politiků, převraty ! Drancování všeho co se USA hodilo je dnešní stav ale vlastně skoro celý svět…!