nezařazené

Ukrajinská armáda zahájila stahování z Bachmutu a horečně vyklízí úřední budovy!

VIDEO: Ukrajinská armáda zahájila stahování z Bachmutu a horečně vyklízí úřední budovy! Vojáci odváží pozemkové knihy, matriční záznamy, penzijní listy a Jurij Podoljaka uvedl, že polovina ukrajinské posádky se již z města evakuovala a zbytek dohlíží na odsun výzbroje! V reakci na katastrofální vývoj na Donbasu se v Bruselu sešlo vedení NATO a ministři obrany plánují podepsat tajnou doktrínu pro nasazení vojsk NATO mimo kompetenci článku 5 pro vyslání vojsk NATO do nečlenských zemí! Podle RIA Novosti tímto připravuje NATO celou Evropu na vyslání do války na Ukrajině!

Pokud jste zaregistrovali úterní a doslova zmatené a neuvěřitelně lživé vystoupení amerického náčelníka generálního štábu, který prohlásil [1], že Rusko již de facto válku na Ukrajině prohrálo strategicky, operačně i takticky, tak jste si asi poklepali na hlavu, že generál Mark Milley se buď zbláznil, anebo se sjíždí na kokešovi ještě více než ukrajinský a původem židovský (p)rezident Volodymyr Zelenský.

Jenže, pro úterní prohlášení byl velmi zásadní důvod. Americký Pentagon si uvědomil, že Ukrajina válku nedokáže ani udržet a informace z Donbasu, které přišly již včera potvrzují, že Ruská armáda je nezastavitelná a především nepřestřílitelná. Analytik Jurij Podoljaka v nejnovějším videocastu pro Rádio Komsomolská pravda uvedl, že podle jeho informací se již polovina posádky ukrajinské armády z Bachmutu stáhla.

Ruské dělostřelectvo má tolik munice, že celý kolektivní Západ nemá ani zlomek takového množství a Ukrajina prostě nemůže tento konflikt vyhrát, protože nelze porazit dělostřelectvo tím, že proti němu pošlete více vojáků. Masový mlýnek je dnes už nepřesné označení pro Donbas. To není mlýnek, protože to je velkokapacitní ruský mlýn, který pomocí artilérie mele ukrajinské maso, a to pořád dokola.

Ukrajinci nemají 3 roky na to, aby se jejich piloti naučili létat se stíhačkami F-16, ani nemají dva roky na to, aby se naučili perfektně obsluhovat tanky Leopard 2. Ukrajina nemá ani 6 měsíců, dokonce ani 3 měsíce. Ukrajina potřebuje tanky, stíhačky, bitevní letadla, rakety dlouhého doletu a hlavně vycvičené vojáky teď a hned.

VIDEO: Ukrajinští vojáci narychlo odváží z Bachmutu všechny listiny a dokumenty z úřadů, matrik a katastrů nemovitostí

Ukrajina teď nemá nic z tohoto a bez přímé participace vojsk NATO na Ukrajině se Kyjev může s celou Ukrajinou rozloučit. Kyjev měl fungovat jako dočasný červený hadr na ruského medvěda, dokud… dokud toho medvěda neporazí západní zničující sankce! Ano, přesně takový byl plán Pentagonu! Jenže… ten plán, jak sami už tušíte, skončil naprostým a totálním fiaskem. Ruský medvěd se nejen ekonomicky nepoložil, ale on z nastalé situace dokonce ještě naplno profituje a namísto toho Evropa, jako americký spojenec, je největší obětí protiruských sankcí.

A jakou roli v tom hraje Ukrajina? No, v této chvíli už vůbec žádnou, protože Ukrajina už dávno jede přesčas, daleko za hranicí původní inscenační role, která byla dohodnuta s Pentagonem, protože v této

chvíli již měl být ruský medvěd na lopatkách a kompletně ekonomicky kaput! Ukrajině dochází čas, protože čas je na straně Kremlu. Ukrajinští vojáci již začali s evakuací z Bachmutu a horečně odváží veškeré listiny o obyvatelstvu, dokumenty z matrik, ale i pozemkové knihy.

Takový byl plán kolektivního Západu a Ukrajina měla být ušetřena, neměla mít problém a po ekonomickém krachu Ruska mělo dojít k pádu Putinova režimu, po něm se měl dostat k moci pro-západní politik a Rusko se mělo rozpadnout. Nic z toho nenastalo a jak se už jasně ukazuje, ani nenastane. Celý plán Pentagonu skončil naprostým fiaskem, tohle se prostě původně nemělo stát, ruský zbrojní průmysl měl být už teď na kolenou.

Rusové už neměli mít v polovině loňského roku žádné rakety, žádné Kalibry, žádné tanky, žádná děla a hlavně žádnou munici a ani vojáky. A místo toho má Ruská armáda všeho ještě víc. Co teď tedy udělat? Ukrajina nemůže Rusy nejen porazit, ale Pentagon tuší, že je nedokáže brzy už ani zastavit či zpomalit. Kde se Ruská armáda zastaví? V Kyjevě? Ve Lvově? V Užhorodu? Nebo ve Varšavě?

Bloomberg odpálil bombu, ministři obrany zemí NATO chystají v Bruselu podpis tajné změny doktríny NATO, aby země aliance mohly operovat pod ochranou i v nečlenských zemích!

Právě proto proběhlo to divné vystoupení amerického náčelníka generálního štábu, protože se jedná o křeč Pentagonu. Když je porážka nevyhnutelná, označí se vítěz za poraženého, přestože proti němu západní země mobilizují veškeré skladové rezervy zbraní, přestože nepřítel postupuje, přestože Ukrajina už v této proxy válce jede dávno přesčas a podle původního plánu už mělo být Rusko dávno ekonomicky na dně a válka ukončena. Generál Mark Milley řekl pouze to, co chtěla slyšet média a rovněž Ukrajina. Jenže, ve skutečnosti, to pravé rozuzlení přišlo až ve středu.

Náčelník generálního štábu americké armády Gen. Mark Milley

Americká agentura Bloomberg totiž uveřejnila [2] informaci, že v Bruselu se ve středu sejdou ministři obrany členských zemí NATO a kromě veřejně deklarovaných bodů programu o pomoci Ukrajině se bude jednat i o tajné části programu, konkrétně o změně doktríny NATO, která má umožnit bojovat vojskům aliance ve více konfliktech současně, a to nejen na základě článku 5 kolektivní smlouvy NATO, ale i mimo tento článek a hlavně mimo území členských států NATO.

Jinými slovy, ministři obrany mají podepsat tajnou doktrínu o vysílání vojska NATO mimo území členských zemí a mimo článek 5 Washingtonské smlouvy o kolektivní obraně. Ano, po podpisu nové doktríny budou moci vojska NATO působit a bojovat i v nečlenských zemích NATO, pokud… pokud o to ty nečlenské země požádají! A je vymalováno! Bloomberg v článku uvádí toto:

Očekává se, že ministři obrany na zasedání v Bruselu tento týden podepíší také nové politické pokyny, které stanoví investiční požadavky na spojence, aby se připravili na případné budoucí vojenské aktivity.

Utajované pokyny naplánují způsoby, jak by se NATO mohlo současně zapojit do konfliktu vysoké intenzity, tzv. konfliktu podle článku 5, kdy by se spojenci museli navzájem bránit, a současně i do akce mimo oblast zemí NATO, která by se netýkala článku 5, uvedli lidé obeznámení s touto záležitostí. Článek 5 je klauzule NATO o vzájemné obraně.

Spojenci NATO budou požádáni, aby přesunuli investice do schopností potřebných pro kolektivní obranu, jako jsou těžší síly, a také do větší protivzdušné a protiraketové obrany, uvedl vysoký představitel NATO. Pokyny rovněž zdůrazní potřebu větších investic do digitální modernizace a zdůrazní potřebu integrovaného využívání dat shromážděných ze sil. Jakmile budou pokyny přijaty, vojenské velení NATO v nadcházejících měsících podrobně rozpracuje požadavky pro jednotlivé spojence.

Podle Iriny Alksnisové [3], redaktorky RIA Novosti, jsou informace Bloombergu a jeho zdrojů z NATO potvrzením, že aliance chystá pro evropské země válku na Ukrajině, a to už nejenom jako, nejenom formou posílání zbraní Ukrajině, ale doopravdy, tedy formou vyslání vojenských kontingentů zemí NATO na Ukrajinu, která o to požádá.

Změna doktríny NATO je nezbytná proto, aby země jako Polsko mohly na Ukrajinu vyslat svoji armádu a neriskovaly tím porušení dosud platného starého závazku obranné doktríny NATO

A proč k tomu dochází až teď? Vždyť NATO operovalo a operuje v nečlenských zemích NATO už několik dekád, naposledy v Afghánistánu a předtím v Iráku. Takže proč teď potřebuje NATO měnit doktrínu a oficiálně umožňovat zemím NATO operovat mimo území členských států? Proč už nebude NATO obrannou alianci, a to ani na papíře? Až dosud se mohla aliance touto obrannou funkcí zaštiťovat, i když nikdo jí to už nevěřil. Ale tato změna udělá z NATO invazní těleso. Země NATO si budou moci samy zvolit zahraniční angažmá mimo území NATO a Brusel to nově umožní. Chápete? O co jde?

Tanky Leopard 2 polské armády

No přece o to, že kdyby dnes Poláci vtrhli s vojskem na Ukrajinu a tam by dostali na prdel od Ruské armády, nemohli by začít křičet o pomoc k NATO. Tedy abych byl přesný, mohli by křičet, ale členské země NATO by absolutně neměly povinnost Polsku pomoci. Jenže po změně doktríny, kdy NATO umožní paralelní operace svým členským zemím, bude mít to zmíněné Polsko i v případě vstoupení na Ukrajinu pořád za sebou ochranu zemí NATO, jenom to už nebude podle článku 5, ale podle jiného ustanovení, které teď neznáme a jak uvádí Bloomberg, je to tajný materiál.

Změna doktríny NATO odstartuje závod s časem a hlavně s Ruskem o zbytek území Ukrajiny

Takže vyslání vojsk zemí NATO na Ukrajinu bude možné v rámci NATO, bude to s požehnáním NATO a bude to s garancí kolektivní obrany NATO, kdyby se to na té Ukrajině náhodou celé podělalo. Tohle přesně je ta situace, o které tady píšu už několik měsíců pořád dokola.

NATO prostě vymyslí cestu, jak vojska NATO na Ukrajinu poslat, protože bez NATO se Kyjev položí. A toto odhalení Bloombergu, co se peče v Bruselu v NATO, proto není pro mně překvapením. Naopak, probíhá to přesně podle mého očekávání. Maňásková válka Ukrajinců skončila katastrofou a NATO musí začít hasit, a to přímo na Ukrajině a přímo osobně, a to tak rychle, jak to jen půjde, než Rusové stihnou obsadit větší území Ukrajiny.

Tato fotka Zelenského v únoru minulého roku nevznikla náhodou. Byla inspirována jinou slavnou fotografií z června 1941. Adolf Hitler nad plánem operace Barbarossa.

Už proto chápete, proč Fialova vláda potřebuje změnit ústavní zákon, aby mohla bez souhlasu českého parlamentu posílat do zahraničí české vojáky? A už víte, proč mění i branný zákon? A víte, v rámci čeho se ti čeští vojáci a později branci a mobíci budou posílat na frontu? No přece v rámci nové utajované doktríny NATO. Všechno to do sebe dokonale zapadá.

A kdo nepůjde do války s Ruskem se zbraní v ruce, protože se zřekne služby se zbraní, toho pošlou do týlu kousek za frontu, aby kopal zákopy, anebo pomáhal v týlovém lazaretu, pár kilometrů za čelem fronty. Přesně takhle to bude prý se slovenskými odmítači mobilizace se zbraní v ruce, jak uvedl [4] slovenský ministr obrany. Pamatujete? Přesně o tomto jsem mluvil na SVCS před několika týdny, co se stane s odmítači zbraně a boje za vládu Fialy, Hegera a jejich stvořitelů a mecenášů ze zahraničí proti Rusům. Odvodu se nevyhnete. Jediným řešením je emigrace do země mimo EU.

-VK-

Šéfredaktor AE News

sdílet na

23 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Frank
16. 2. 2023 00:54
Ohodnotit příspěvek :
     

A není to fake? Vždyť na hovínkách a youtube píší, jak ukroši drtí Rusy a zabíjejí je po tisících. A teď tohle. Ovšem ta fotka je kouzelná. Ale Hitler byl větší pašák. Viděl jsem jím namalované obrazy a je to tedy pecka, zato šašek zelenina umí jen poskakovat a imitovat hraní lofasem na klavíru.

ZelenskyCleverley1.jpg
16. 2. 2023 01:12
Odpovědět  Frank

Podle mě je. On Plešl, alias VK, rád, a často, fantazíruje. Není to ani na jediném ruswebu – teď jsem se koukal -, akorát k Plešlovi se to doneslo z jakýchsi záhadných zdrojů. Fakt by mě zajímalo, kde má to vidko původ. Nejspíš ho uštrikoval nějakej ruskej Plešl.
Dokonce obrazy? Já jenom jeho origoš pohlednice. Jo, a nějaký náčrtky megalostaveb. Něco z toho potom nejspíš s něčí pomocí realizoval.
V takovém pidimuzeu ve Vídni. Jsem to viděl.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Markýza
16. 2. 2023 08:49

To je ten pan Aeronet?
On píše, že to má z Ria novosti, ale tam jste se koukal, předpokládám.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
16. 2. 2023 18:53
Odpovědět  Markýza

Jo. Je. Akorát že se jmenuje Pešl, ne Plešl. A nekoukal. Mě na ria nepustí ani jeden de-bil. Ale koukal se na další rusweby. Až dnes něco o Artěmovsku, takže se to bandeři asi fakt chystají zabalit a já Pešlovi křivdil. Hodím něco zkráceně sem, protože je tam zmínka o dětech a mě se proto rozhoukala siréna, že možná (dle mě vysoce pravděpodobná) souvislost s adrenochromem a transplantacemi.

Artemivsk: Ukronacisté unášejí děti a plánují vyhodit do povětří zbývající budovy.Zdá se, že ukrokodla se narychlo připravují na rychlý drap-pochod z Artěmovska a přitom plánují spáchat cynickou rozsáhlou provokaci. Je možné, že po vzoru Buchi.
Všechny jejich činy posledních dnů o tom nepřímo svědčí.
Nejkřiklavější věcí, která se v posledních dnech v Artěmovsku stala, jsou únosy dětí, a to za bílého dne, před zraky rodičů a dalších svědků… …
…matky nemají možnost najít únosce, kteří si říkali „evakuátoři“, kteří dítě popadli a odvezli neznámým směrem.

16. 2. 2023 18:53

“Pozor! Chasov Yar: …kolem chodí SBU a policie, odebírají děti do 18 let a odvážejí je neznámým směrem. Kdo má příbuzné s dětmi – varujte, pokud je to možné! Vysvětlení je následující: “Zachraňujeme před válkou.” Nenechají dítě sesbírat věci, jen to, co má na sobě, a berou je pryč, vloupávají se do domů. Buďte opatrní a dávejte pozor na děti!“

Mezitím se na zdech Arťomovských budov, které stále stojí, objevují tato oznámení:

16. února bude tento dům spálen, aby se vytvořila kouřová clona proti postupu ruské armády. Seberte všechny cennosti, jinak budou všechny zničeny spolu s budovou.”

Co to je – trik záškodníků, kteří chtějí počkat, až vyděšení obyvatelé posbírají ukryté poklady, a pak na ně zaútočií- a vše najednou bez velkého napětí odnesou? Nebo příprava na samotnou provokaci?

Jestli máte na de-bilovi překladač, přečtěte si to celé. Zde odkaz:

https://www.politnavigator.net/artemovsk-ukronacisty-pokhishhayut-detejj-i-planiruyut-vzryvy-ostavshikhsya-zdanijj.html

16. 2. 2023 19:03

A ještě něco: Z Rusvesny:

Ruské jednotky obsadily všechny výšiny v okolí Arťomovska (Bachmut), ozbrojené síly Ukrajiny mají k dispozici pouze malý koridor, kterým mohou v omezené míře zásobovat svou skupinu ve městě.
Hovořil o tom poradce úřadujícího šéfa DPR Igor Kimakovsky. 

„Hlavní úspěchy jsou u Artěmovska, naši kluci už osedlali hlavní výšiny.

(Ozbrojené síly Ukrajiny) ve skutečnosti zbyly jeden malý koridor, který ovládáme také my, což výrazně ztěžuje jejich manévr k přivezení pracovní síly a munice, “řekl Kimakovskij ve vysílání Solovjov Live.
Pušilinův poradce poznamenal, že velký počet zahraničních žoldáků operuje ve směru Artěmov: “to jsou Poláci, (slyšeno – cca RV) a francouzská řeč a anglická řeč.” Nechybí ani jednotky, které pocházejí z okolí Lvova.

https://rusvesna.su/news/1676542727

Boomer
16. 2. 2023 13:10

..tož já bych vyčkal, za jak dlouho se to vystříbří, ono se to období od prohlášení něčeho za hoax k uznání téhož za realitu případ od případu zkracuje.

delnas
16. 2. 2023 01:44
Odpovědět  Frank

Ta fotka je kouzelna a jedna z mych oblibenych… no comment

zuza
16. 2. 2023 12:48
Odpovědět  Frank

prezident ukroRuiny vydal predčerom vyhlášku, ktorou udelil hrdinskej brigáde ozbrojených síl ukrowermachtu čestný názov “Edelweiss” !!!!
Flash -Edelweiss na tento den | KOSA NOSTRA zostra aneb NAŠE VĚC zostra ! Prostě Kosa zostra! (wordpress.com)
Krycie meno Edelweiss používala Abwehrgruppe 218, ktorá bojovala po vypuknutí SNP v r. 1944 proti partizánom a povraždila stovky ľudí.
vševedkovia z iDnes.cz upozorňujú, že nový názov s temnou minulosťou nemá nič spoločné, lebo ukrajinsky sa plesnivec v prepise z azbuky povie edeľvejs.

All
16. 2. 2023 01:00
Ohodnotit příspěvek :
     

Satan je USA,je peklem na Zemi.

16. 2. 2023 01:06
Ohodnotit příspěvek :
     

Přesně tak – uvidíme v příštích dnech. Je mi totiž divný, že zatímco podle Plešla chocholové z Bachmutu (pa rusky Artěmovsk) o zlomkrk prchají, Prigožin se ho rychtuje v březnu až dubnu obklíčit:

Prigožin uvedl, že Artěmovsk bude obklíčen v březnu až dubnu.16. února 2023

Město Artěmovsk může být obklíčeno v březnu až dubnu tohoto roku, ale dodávka těžkých zbraní do Kyjeva může ovlivnit načasování, řekl novinářům Jevgenij Prigožin, zakladatel Wagner Group .

https://alternatio.org/events/all/item/115237-prigozhin-zayavil-chto-artemovsk-budet-okruzhen-v-marte-aprele

Že by kuchtík nevěděl, že by obklíčil město duchů? A že by to uniklo aj ruswebům, když smrt Welchové jim neunikla?

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Boomer
16. 2. 2023 19:48

.. podlý Prigožin svým prohlášením nahodil klasickou lstivou udičku, kterou mu Zalužnyj sežral i s navijákem, když hlavní síly soustředil k obraně na jihozápadě v okolí Ivanivske, aby udržel silnici T0504 a železniční trať od/do Časov Jaru.
No a ti proradní Rusové se místo na jihu vynořili na severní straně, obešli Krasnuju Goru směrem na Zaliznjanske, kde přerušili provoz na dálnici E40 Bachmut-Slavjansk. Taková schweinerei..
Aby toho nebylo málo, údajně jakási kapela co hraje jenom Wagnera, přes Dubovo-Vasilivku obešla přehradu u Berchivky a tudíž je mají obránci Bachmutu v zádech od západu. Asi jim budou hrát či čo.. a pak že můzy mlčí, když burácí děla!
Ёб твою мать , даже не верится что это произошло!

Povídaly ženské před konzumem, jak jsem koupil, tak prodávám..

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Gales
16. 2. 2023 10:11
Ohodnotit příspěvek :
     

Co to? Že by se naše armáda v důsledku přesunutí ruských vojsk stahovala do předem připravených pozic?

Karel
16. 2. 2023 10:22
Ohodnotit příspěvek :
     

Čím víc dostává Ukrajina od Ruska na frak, tím víc se snaží západ vedený USA o zvrat situace za každou cenu. Tedy i za cenu vyvolání světového konfliktu s Ruskem. USA sice mají z Ruska strach ale navenek se tváří, že to zvládnou. Věří, že bude k vítězství nad Ruskem stačit jen konflikt v Evropě a USA se to nijak nedotkne. A že na tom ještě vydělají. Oni opravdu neví o Rusku a Rusech vůbec nic.

Gales
16. 2. 2023 10:44
Ohodnotit příspěvek :
     

Z Hovínek – „Navzdory vysokým ztrátám tvrdohlavá obrana Bachmutu nedovolí Putinovi prohlásit, že Rusko získalo toto město k výročí války. Takové prohlášení by totiž mohlo dát Putinovi, ruské armádě a ruské veřejnosti novou naději na vítězství a možná posílit ochotu Rusů dát více peněz na další ofenzivu,“ uvádí Institut pro studium války.

Markýza
16. 2. 2023 13:39
Odpovědět  Gales

Tvrdohlavá…..no tuhle jsem poslouchala tuším Kollera, kterýžto říkal, že je to nejdůležitější dopravní uzel na Donbase. A že tam Ukrouši vybudovali za přispění Amíků v minulých letech hotovou Maginotovu linii.

Boomer
16. 2. 2023 18:14
Odpovědět  Markýza

..tož pokud vás to zajímá podrobněji, zde kupříkladu: https://1url.cz/brvO8

zuzana
16. 2. 2023 17:20
Ohodnotit příspěvek :
     

Musk říká, že omezil používání Starlinku Ukrajinou, aby se vyhnul třetí světové válce

https://aktax.cz/musk-rika-ze-omezil-pouzivani-starlinku-ukrajinou-aby-se-vyhnul-treti-svetove-valce/

Boomer
16. 2. 2023 18:17
Odpovědět  zuzana

.. Muskova společnost má díky svým akvizicím spoustu informací, které jsou většině lidí nedostupné, tudíž asi už tuší, kudy by se mohl ubírat vývoj situace..

zuzana
16. 2. 2023 17:51
Ohodnotit příspěvek :
     

Stoltenberg přiznal, že kyjevský režim prohrává

https://aktax.cz/stoltenberg-priznal-ze-kyjevsky-rezim-prohrava/

Boomer
16. 2. 2023 18:22
Odpovědět  zuzana

.. tož ze strany pantáty z NATO je poněkud paradoxní mluvit o nepřijatelnosti pravidla síla se vyplácí.

” Celkovým směrem a celkovým cílem je svět, ve kterém bude Amerika pokračovat ve své vedoucí roli…Musíme mít nejsilnější vojenskou sílu a příležitostně musíme zkroutit ruce zemím, které by nebyly ochotny dělat to, co my potřebujeme, aby dělaly! “
© Barack Hussein Obama 

Dajaký som zmätený..

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Eva
16. 2. 2023 19:09
Ohodnotit příspěvek :
     

Ruské síly obsadily všechny výšiny v okolí Arťomovska
16.02.2023 – 13:44
Ruské jaro
Ruské jednotky obsadily všechny výšiny v okolí Arťomovska (Bachmut), ozbrojené síly Ukrajiny mají k dispozici pouze malý koridor, kterým mohou v omezené míře zásobovat svou skupinu ve městě.
Hovořil o tom poradce úřadujícího šéfa DPR Igor Kimakovsky.
„Hlavní úspěchy jsou u Artěmovska, naši kluci už osedlali hlavní výšiny.
(Ozbrojené síly Ukrajiny) ve skutečnosti zbyly jeden malý koridor, který ovládáme také my, což výrazně ztěžuje jejich manévr k přivezení pracovní síly a munice, “řekl Kimakovskij ve vysílání Solovjov Live.
Pušilinův poradce poznamenal, že velký počet zahraničních žoldáků operuje ve směru Artěmov: “to jsou Poláci, (slyšeno – cca RV) a francouzská řeč a anglická řeč.” Nechybí ani jednotky, které pocházejí z okolí Lvova.

Boomer
16. 2. 2023 19:58
Odpovědět  Eva

..jo, to my ve školce hrávali takovou hru.. ..Myšičko myš, pojď ke mně blíž, nepůjdu kocoure, nebo mě sníš! A pak to vypuklo, kocour roztáhnul pracky a kdo neutekl, byl ze hry ven..

Naposledy upraveno$ s uživatelem$