Krize UKRAJINApolitika

USA riskují, že se jich svět přestane bát. Mír na Ukrajině je vyloučen, vidí Ivan Hoffman

23.03.2024 18:55 | Komentář

Globální souvislosti zdánlivě lokálního konfliktu na Ukrajině jsou natolik dramatické, že vylučují mír, obává se Ivan Hoffman. Píše o USA, které riskují, že se jich svět přestane bát, a o Rusku a Číně. Reálné je pouze příměří, válečný time out. O ten ale začnou Američané usilovat ve chvíli, kdy jim dojdou Ukrajinci nebo jiné evropské národy ochotné bojovat.

Sdílej

Foto: Archiv Ivana Hoffmana
Popisek: Ivan Hoffman

Vezmeme-li v úvahu, že v konečném důsledku ve světě platí, a vždy platilo, právo silnějšího, pak války je nutno chápat jako přirozenou součást mezinárodních vztahů. Silní diktují své podmínky slabším a slabší jednou za čas testují, zda silní nezeslábli, a zda jim tedy nejsou poslušní zbytečně. Rovněž platí, že silnější mají tendenci se rozpínat potud, pokud nenarazí na odpor. Proto války. Války nemění fungování geopolitiky. Rozhodují, kdo zůstane nejsilnějším, anebo kdo se nejsilnějším stane. Je dobré si uvědomit, že opakem války není mír, ale příměří.

Romantická představa světa, ve kterém hegemon altruisticky pečuje o harmonické soužití komunity národů, se nekryje s realitou, kdy prvořadým zájmem hegemona je podržet si hegemonii. Nic nám nebrání idealizovat si mocné, předpokládat u nich víru v demokracii, respekt k lidským právům, obranu volného trhu, anebo lásku k přírodě. Je ale dobré vědět, že mocní jsou garanty těchto ctností pouze potud, pokud z nich profitují. A profitují tehdy, když mají nad ostatními převahu. Kdo se mocným nepodvolí dobrovolně, stává se konkurentem, nepřítelem, kterého je třeba porazit.

Mezinárodní právo definuje vztahy zemí v režimu příměří, ale není nadřazeno právu silnějšího. Pomine-li příměří, přestane mezinárodní právo fungovat. Na slabé, kteří se mezinárodního práva dovolávají, se nebere ohled, když se ve válce nanovo rozdávají karty. Dosavadní příměří, ze kterého profitovaly USA, dnes testují Rusko a Čína, které by unipolaritu rády nahradily multipolaritou.

Válka je důsledkem globální nestability. Její paradoxní příčinou je, že se hodnot, kterými účelově šermoval hegemon, drze dovolávají v neprospěch hegemona jeho oponenti. Argumenty pro konec americké nadvlády, které rezonují nejen v Číně a Rusku, ale také v řadě zemí Afriky, Asie a Latinské Ameiky, jsou spravedlivý, tedy vzájemně výhodný obchod, dodržování mezinárodního práva, ale i lidských práv nebo ochrana přírody hegemonem v zemích, které šikanuje. Konflikt na Ukrajině pozoruje svět jako konfrontaci USA (prostřednictvím Ukrajinců) s Ruskem. USA v této válce riskují, že se jich svět přestane bát.

Globální souvislosti tohoto zdánlivě lokálního konfliktu jsou natolik dramatické, že vylučují mír. Reálné je pouze příměří. Zda ho Američané s Rusy domluví před krachem ukrajinské armády, anebo až po vojenském kolapsu Evropy, nezmění nic na principu příměří. Příměří je stav, kdy nepřátelství trvá, ale neteče krev. Je to stav, kdy se obě strany konfliktu mohou soustředit na zbrojení, výcvik vojáků, čili na přípravu další války.

Příměří funguje jako Time out, oddechový čas. Dnes ho zdá se více potřebují Američané. Pomalu jim docházejí Ukrajinci, aniž by porazili, anebo alespoň zásadně oslabili Rusko, ale z prestižních důvodů to nemohou přiznat. Američané ovšem nebudou na příměří naléhat, pokud budou za jejich zájmy ochotni umírat místo Ukrajinců například Francouzi, Poláci, anebo Češi.

Zdroj Parlamentní Listy

sdílet na

99 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Marian
23. 3. 2024 22:10
Ohodnotit příspěvek :
     

Súhlasím s názorom že zlo DO určitej miery lieči a dobro OD určitej miery smrdí… Skrátene zlo lieči dobro smrdí ALE … Vojna je príliš to už nie je zlo ktoré lieči ale je to dobro ktoré smrdí ak niekto tvrdí že vojna je dobrá alebo oprávnená…

pedro
24. 3. 2024 13:47
Odpovědět  Marian

Teror v Moskvě – aktuální informace: Nábor atentátnikov na útok sa uskutočnil v Tadžikistane prostredníctvom ukrajinského veľvyslanectva v krajine – jeho zamestnanec je bývalý šéf zahraničnej rozviedky – a samotný konzulát hľadal páchateľov už niekoľko týždňov predtým, – uviedol vojenský expert Jurij Barančik.
Niekoľko týždňov pred útokom bola na stránke ukrajinského veľvyslanectva v Tadžikistane otvorene zverejnená objednávka na nábor atentátnikov. Konzulát hľadal cudzincov do “medzinárodnej légie” a poskytol všetky kontakty – potenciálnemu teroristovi stačilo napísať alebo zavolať. Prácu na nábore cudzincov viedol mimoriadny ukrajinský veľvyslanec Valerij Jevdokimov, bývalý predseda zahraničnej rozviedky za Zelenského. Celá stránka o ňom na webovej stránke agentúry bola vymazaná.

23. 3. 2024 22:13
Ohodnotit příspěvek :
     

Hofíku, vole, prober se do reality! Na příměří Putin nepřistoupí, bo by to byla zrada aj lidu, aj státu. Příměří je reálné asi tak jako je reálné, že PePa iniciuje vystoupení z eurosajuzu a z NATO. Reálné jsou tři možnosti – kapitulace banderstánu (na to sázím já) a pro amíky ztráta xichtu, nebo válka v “regionu” Evropa, nebo Poslední válka. Ale příměří? Jakože si Rusové šlápnou potřetí na stejný hrábě?!

Zůstan raději u písniček, uděláš líp.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pavel
24. 3. 2024 05:07

Milo souhlas, ale mám tucha, že díky zmetkům co byli dovoleni v Evropě nás čeká to druhé. Opět válka v Evropě za impérium a jeho “rodinu”!

Ijn
24. 3. 2024 06:16
Odpovědět  Pavel

Dnes jalový hegemon bude i s vázaly poražen,….tak skončí celý KoZa, okecávat zkázu KoZa nepomůže, pouze odchod z žaláře národů EU řeší náš i V4 problém,……jinak KONEC,… musíme sami trestat fialový zrádce,….!!!

Ijn
24. 3. 2024 06:26
Odpovědět  Ijn

17 mil. Obětí za covid ještě nestačí??? zmrdi KoZa chtějí pouze 500 mil.otroků

a Slované řešení odkládají….
Zbavit se zrůd KoZa i našich zrádců PSP ČR

přednést řešení pro obnovu Slovanských států bez obřezaných sviní a vrahů …..!!!

Frank1
24. 3. 2024 09:04
Odpovědět  Ijn

Ukrajina zastinuje vetsi a mnohem vaznejsi problem lidstva a tim je proockovani depopulacnimi roztoky mRNA. Ocekava se umrti ockovanych miliard lidi na rakovinu a selhani organu. Media rizena depopulacnimi sionisty stale o tom mlci. Zabijeji kritiky a vsechny kdo o tom lidi informuje. Naopak chteji proti rakovine, kterou zpusobili znovu ockovat mRNA. Probudte se konecne lidicky!!!!
https://cz24.news/globalni-fenomen-rakoviny-rostouci-epidemie-nejruznejsich-druhu-nadoru-u-mladych-lidi-video/

orinoko
24. 3. 2024 10:24
Odpovědět  Frank1

Ozzy Pinďour tvrdí, že sám má 2 boostery.

https://youtu.be/pK4TXE5YZoY?si=9C6U7lxtSemGTv2s

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Noobody
24. 3. 2024 15:15
Odpovědět  scipio

To scipio 24. 3. 2024 11:44

Dovolím si nesouhlasit. Vlastníci Zeměkoule měli již před 10ti lety napsáno 56% movitého i nemovitého majetku světa. Těch 10 let jistě nepospávali, ale velmi intenzivně získávali další majetky cestou válek, zadlužování jednotlivých států i velkovlastníků, používáním krizí a pandemií a jistě i dalších nezveřejnitelných metod. Počítám, že v současnosti již “legálně” drží cca 70% světového jmění.

Co pro těch údajně 300 rodinných klanů dnes reálně znamenají peníze?? Oni si jen smyslí a mají vše i bez podpisu do šekové knížky, natož aby museli vytáhnout kreditku, zlato či peníze. Jim stačí ukázat svůj xicht a jde vše, protože oni jsou skutečnými vládci nad státy, politiky i občany, aniž si to my dole vůbec uvědomujeme. ONI tvoří světovou politiku, provádějí zákuliásní řízení a oni jsou Ti, kteří rozhodují co se bude dít. Zda bude válka, pandemie, mírový rozvoj, či globální krize – vše dle jejich aktuálního zájmu při plnění dlouhodobého plánu.

ONI nepotřebují a nechtějí Zemi, kterou bude vytěžovat a plundrovat 8 miliard lidí, ale Zemi zelenou, zdravou, s udržitelnou faunou, florou a jen cca 0,5 miliardou obyvatel, kteří jiím budou sloužit.
./.

Noobody
24. 3. 2024 15:35
Odpovědět  Noobody

./.
Jejich cílem není nic jiného, než vytvořit reálný komunismus pro vyvolené s tím, že prostředky a zdroje pro naplňování jejich tužeb a zájmů budou zajišťovat zotročení Gójové, AI, roboti a výdobytky vědeckotechnického rozvoje. Komunismus pro vyvolené – otroctví pro zbytek populace!

V tu chvíli není třeba ani důvod tu mít nadbytečných 7,5 miliardy vyžíračů zdrojů, protože vyvolených je dnes cca 16M. V Talmudu se píše: Simeon Haddarsen, fol. 56-D: „Až přijde Mesiáš, každý žid bude mít 2800 otroků.”

Helena
24. 3. 2024 16:02
Odpovědět  Noobody

Máte 100% pravdu. K tomu všemu ale potřebují velikou armádu sluhů, vykonavatelů jejich rozkazů-A TUDY VEDE CESTA !! Tihle samozvaní bozi neumí sami nic, absolutně nic, ani ohřát vodu na čaj, ani si utřít zadek. A pokud “otroci” se zaměří na systematické a veřejné odstraňování slouhů, je jim samozvané božství k h.vnu. Tihle slouhové musí být strachy podělaní a musí si rozmyslet, zda jim stojí za to tím slouhou být. Tihle “vyvolení bozi” když nebudou mít vykonavatele, ničeho nedosáhnou !! A oni to vědí – a dnes už to ví i celý svět. Jejich moc slábne, slouhů mají čím dál méně – viz. válkami drancované státy po světě. A že mají po světě majetky – o ty velmi rychle přijdou a už přicházejí! Proto tak vyvádějí a šílí! Teď si to na vlastní kůži ověříme i my. V drancování a vykrádání- už poslední možnost jsme my, coby cestička k Rusku! Ti “bozi” už si nemohou být jistí slepou poslušností a bojí se o své mrzké životy, protože neví, odkud přijde rána. Proto Rusko postupuje tak nepochopitelně pomalu, aby lidem došlo o co tu jde. A ono jim to dochází, ale pomalu – 80 let bez válek, v klidu, bez ostražitosti udělá s několika generacemi své.

ModrýKlokan
24. 3. 2024 16:26
Odpovědět  Helena

@ Helena 1+

Smekám Helenko, tohle je fakt skvělej příspěvek. Perfektní, stručný a srozumitelný shrnutí tématu.

Dokonce bych řekl, že i netriviální, taktický, trochu “zakódovaný” návod pro osobní uvažování a rozhodování každýho z nás, v obyčejných každodenních situacích.

Fakt mě občas překvapuje jak rychle se buď mění, nebo dostávají na veřejnost nový způsoby pohledu na věci, od čím dál více “obyčejných” neznámých lidí. Super.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pavel z Moravy
24. 3. 2024 16:42
Odpovědět  Helena

Nevím, nevím Heleno, tito lidé mají tak obrovskou moc o jaké se nám ani nesní. A nezapomeňte, že ta většina jejich slouhů se utěšuje myšlenkou, že to budou právě oni, kterým bude nabídnuta možnost jim sloužit a tudíž těmto slouhům bude jedno jakým způsobem bude odstraněn zbytek. Kdyby se nějakým zázračným způsobem probudilo alespoň 5 miliard lidí, kterým by došlo jaké procesy probíhají a k jakému účelu tyto procesy slouží, potom by to mohlo být jiné. Zrovna včera mi jeden můj kamarád říkal co mu pravili jeho dvě dospělé dcery a jeho zeť. Něco v tom smyslu ať nestraší. Ta většina si opakuje tu svoji mantru, že něco špatného by jim přece neudělali. A kolegové a kolegyně mého syna v práci, inženýři, říkají to samé, jak mně informoval syn. Tak co, byla propaganda a fajzr úspěšní? Zdá se, že ano. Takže, jak chcete probudit 5 miliard lidí? Myslíte, že čtou ta správná díla, myslíte, že domýšlí hloubku problémů nebo jenom papouškují to co je jim předloženo? Pro probuzení je zapotřebí něco mnohem více než hurá akce. Moc bych chtěl, aby se svět probudil, ale chtění není skutečnost.

Noobody
24. 3. 2024 19:36
Odpovědět  Helena

To Helena 24. 3. 2024 16:02

Jestli máte alespoň 50 procent pravdu, tak bychom se nemuseli o osud lidstva strachovat. Jenže já se na základě vlastní zkušenosti obávám, že je to podstatně jinak. Vždyť Bill Gates se nijkak netajil svým vlivem na WHO, ani zájmem nejbohatších lidí planety na vytvoření pandemie, co by depopulačního nástroje. Vždyť zcela nepokrytě uváděl, že by bylo obrovským úspěchem vědy ve spolupráci s WHO, kdyby se pomocí pandemie podařilo populaci snížit o 15%. A v zápětí tu máme Covid-19, vyhlášení WHO pandemického nebezpečí při úmrtí 59 Číňanů (v zemi s 1,3 miliardami osob!?!) s povinným očkováním, očkovacími pasy, lockdowny a další strátní buzerací a cestou soudružky von Layenové naprosto neprůhledné a ultra tajné objednávku na miliardy dávek smrtících šmakulád pro obyvatele EU. Kolik lidí té panice a cíleně vyvolanému strachu z covidu podlehlo a nechali se “dobrovolně” ofuckcínovat?? Vždyť i oběti smrtelné nehody, po nichž byl nebožtík covid pozitivně testován, byli ve statistikách uváděny s příčinou – “zemřel následkem covidu”. A nemocnice i lékaři je takto vykazovali rádi, protože jim pojišťovny vyplácely obrovské rizikové příplatky za styk
./.

Noobody
24. 3. 2024 19:59
Odpovědět  Noobody

./.
s ultranebezpečně nakaženým. A jak se naši dobře honorovaní lékaři radostně vrhli na fuckcinaci experimentální látkou na nádražích, v čekárnách, pod různými stany a přístřešky, jen aby si pomohli k dalším kačkám za tečku, která znamenala bezpečí a jistou ochranu. Nejdříve před možností nakažení, pak před těžkým průběhem, potom po boosteru před smrtí, aby dnes po opakované aplikaci fuckcín umírali mladí lidé na následky myokarditid, zápalu srdečního svalu, trombozy, turborakoviny a další, před fuckcinací nevídaná a nebývalá, onemocnění.

Jak vidíte, lidé jsou chtiví peněz a za peníze jsou ochotni udělat cokoli. Nebo za pochvalu od nadřízeného, fotku s celebritou ve sdělovadlech, možnost být přijat do spolku “významných”, a td. Z toho vyplývá, že není důležité, jak moc si kdo uvědomuje, co na nás vyvolení šijí, ale rozhodující je jen a pouze morální úroveň jedince a jeho korupční citlivost. Každý jsme koupitelný, ale hranice některých je tak vysoká, že i boháči raději v konkrétních případech nevolí korupci, ale jiný způsob prosazení svých záměrů.

Z důvodů lidské chamtivosti a nenasytnosti musíme padnout až na dno, abychom se teprve pak mohli zvednout a narovnat!!

Boomer
24. 3. 2024 15:57
Odpovědět  Noobody

..jenže s tímto faktem se lidé nedokáží srovnat, “..to by přece neudělali!” Scipiova starost o 7,5 miliardy lidí je toho důkazem, ruku v ruce s nepochopením základní úlohy AI – ideje továrny bez osvětlení. Automaty ho nepotřebují…

Boomer
24. 3. 2024 18:15
Odpovědět  scipio

..systém bude vybalancován pro pokrytí vlastní spotřeby vládců a dávek dostačujících pro zajištění přísně kontrolované reprodukce obslužného kontingentu, ziskem bude čistá Země pro potěchu vládců, na níž nebudou nuceni potkávat plebs na každém kroku, ale současně jim bude plně k dispozici…

Boomer
24. 3. 2024 19:01
Odpovědět  scipio

.. k čemu potřebujete zisk, když vám patří vše? Budete za získané peníze kupovat něco sám od sebe? Proč, když vám stačí jenom ukázat prstem a říct.. “Chci to!”

Noobody
24. 3. 2024 20:04
Odpovědět  scipio

To scipio 24. 3. 2024 17:42

Já bych Vám tu dlouze vysvětloval a na příkladech dokladoval to, co Boomer dokázal jasně a stručně sdělit ve 3 větách.
Čili – Boomer je boryš co umí nejen v terénu s bouchačkou, ale i doma s klábosnicí.

Noobody
25. 3. 2024 07:15
Odpovědět  scipio

To scipio 24. 3. 2024 21:05

Vy pořád neumíte pochopit pragmatický cynismus elit. Jim skutečně nejde o zachování lidstva jako celku, ale jen o konkrétní lidi – sebe.

Dnes žije na Zemi cca 8,3 miliardy lídí, kteří planetu bezohledně plundrují a drancují moře pro zachování svého života a zvyšování své životní úrovně. Při tom se vyrábí obrovské množstřví výrobků, spotřebovává ohromné množství surovinových zdrojů a planeta zatěžuje neskutečným množstvím odpadů, jedů, zplodin ….

Co z toho mají skuteční vlastníci planety z klanu 300?? Peníze? Co to je? Jen iluze bohatství pro plebs, jehož hodbnota spočívá skutečně jen v míře důvěry plebsu v ony papírky. Důvěra se ztratí a hodnota úpapírků s ní – viz Německá finanční krize po 1.SV. Slutečně bohatí (mocní) vlastní zemi, její zdroje a toto vlastnictví generuje jejich MOC, nikoli zelené papírky!

K čemu živit miliardy lidí, kteří svou prací zase krmí jen další hladové krky. Vždyť to je v jejich očích jen běh v krysím kolotoči, který pro ně nepřináší nic zásadního, když to zásadní – půdu planety – již mají. Tady se jede další kolo Globalizace (ovládnutí planety vyvolenými) – depopulace zbytného (nepotřebného) lidstva.

Boomer
25. 3. 2024 08:59
Odpovědět  Noobody

.. no ale to by přece neudělali!!

A za toho “boryše” vřelé díky, máte to u mě jak v záložně, kdyby něco… ;o)))))

Noobody
25. 3. 2024 16:50
Odpovědět  Boomer

Tak to jste mne vážně pobavil. +++ : o))

Pavel z Moravy
25. 3. 2024 09:35
Odpovědět  Noobody

K realizaci toho co říkáte je přece jen ještě nějaká doba. Ano, tito grázlové mají prozatím neomezenou moc, která je daná jejich postavením ve společnosti, ke kterému ale ten plebs, který je živí přispívá svojí loajalitu. Ale i mezi ním, protože je ho velké množství je mnoho opravdu vzdělaných a moudrých lidí, nejenom ti prostí konzumenti přebytků. A ti to směřování elit chápou velmi dobře. Nebylo by vhodnější místo těchto scénářů, které zní jako kdyby se již nic nemělo změnit burcovat tyto moudré lidi k tomu, aby se chopili iniciativy za záchranu toho zbytku? A to i toho nevědomého? Ne všichni mají to štěstí být vyzrálými osobnostmi. Víte, a smířit se s tím, že mne ovládají grázlové, kteří si jak říká paní Helena ” neumí snad uvařit ani čaj” to není důstojné nikoho. A obzvláště ne majitele mozku.

Boomer
25. 3. 2024 09:47
Odpovědět  Pavel z Moravy

..moudré lidi burcovat nemusíte, jsou si vědomi současného stavu i predikce budoucího/cílového. Jenže je jich málo, hlupáci jsou v převaze a je jim těžko cosi vysvětlovat, většinou vám odpoví.. to by přece nemohli udělat!

Hádejte, co se stane krtkovi, který vyleze zpod země, bude se producírovat na světle božím a vše posuzovat ze svojí krtčí perspektivy, podle krtčích parametrů? Za chvíli přikvačí vládce zahrady a majzne ho motykou…

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Boomer
25. 3. 2024 12:39
Odpovědět  scipio

.. v podstatě stejně jako doposud, jen v parametrech přiměřených konečnému početnímu stavu vládců i obslužného kontingentu. Přísná regulace porodnosti nedovolí jejich narušení.
Vys*rte se při uvažování na nějaké skrupule, stejně jako na ně budou sr*t oni a potom vám to určitě dojde.
Co dělá chovatel, aby se mu nepřemnožili králíci, které chová pro svůj užitek?
A rozlučte se s utkvělou představou, že.. to by přece neudělali!
Zatím vždy udělali to, co potřebovali!!!!!!
A jiní nebudou…

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Noobody
25. 3. 2024 17:10
Odpovědět  scipio

To scipio 25. 3. 2024 11:26
Suroviny i energie (včetně stravy) velmi podobně jako dosud. S tím rozdílem, že pro NĚ to bude v neomezeném módu a pro obslužné zotročené Góje jen v množství nutném pro udržení potřebného výkonu – občas přilepšeno motivačním přídavkem či odměnou za bonzování.
Monarcha může být i nevzhledný krpatec, ale jeho MOC je i přes všemožné hendikepy nezpochybnitelná. Ta samá absolutní moc se týká i vlastníků Zeměkoule. To jsou ti neviditelní, kteří penězi, službou, strachem, obavou, či splněním tajné touhy si koupí a připoutají výkonné politiky. Ti pak svým jménem a na své ryziko plní zájmy oněch zákulisních hybatelů.
Co myslíte že jiného dělá Zelenskyj, PePa 107, Ukrajinský místodržící v Čechách Pjotr Ulhanovič Fijalenko, Makaron, Bidet a další???

Boomer
25. 3. 2024 17:27
Odpovědět  Noobody

..Michels, Mills, Mosca, Pareto..tolik práce a nadarmo, lidi raděj kupují BLESK nebo čumí na Akta X…

Pavel z Moravy
24. 3. 2024 08:26
Odpovědět  Pavel

Mám pocit, ne li jistotu, že škůdce bez duševně vyzrálého lidu, který ví co chce neporazíme. A on tady fakt není. Těch pár probuzených jedinců, kteří si navíc vše vyříkávají mezi sebou, to není síla, která může s něčím pohnout. Když po porážce Spartaka a jeho vojska vznikaly na Sicílii poté další vzpoury otroků, které byly časem ale také zlikvidovány, byl přece jen pozitiv v tom, že se spojila většina otroků za svůj boj. Tady se nikdo nespojí, duševně apatičtí a nevyzrálí lidé na to nemají. Je mi líto, ale když si otrok zvykne na svoje postavení, už bojovat nebude. A ten, který bude výjimkou bude odstraněn a to možná i samotnými otroky. Spartakus také věděl, že římský systém neporazí, proto chtěl opustit říši, to stejné se rýsuje i pro zdejší mladé nepokořené, pokud by se chtěli zachránit, museli by odsud odejít, teď ještě zjistit kam přesně. Ale většina se všemu podrobí a ti nepodvolení budou mít smolíka. Z francouzské revoluce je citát- Revoluce je dcerou znásilněného lidu. Tady to ten lid takto necítí, proto se nic nestane. A s volbami prosím neblbněte, to je poslední prostředek, kterým by se vůbec mohlo něco změnit. Ty jsou již v naší situaci když ne zbytečné, tak sporné.

Frank1
24. 3. 2024 09:06
Odpovědět  Pavel z Moravy

Ve Francii dobyti Bastilly vyvolala bida. Lidem bylo jedno, jestli umrou hladem, nebo v boji proti svym tryznitelum – bohate a chamtive slechte a krali. Tak daleko jeste nejsme, ale brzy budeme.

Slovan
24. 3. 2024 09:42
Odpovědět  Frank1

Ale to je přesně co tvrdím a to že tuna to ještě není. Žrát je co, elektřina a internet tóže a nafta ze stojanu teče. Ale že se k tomu blížíme nevidí. Když je před tímto stavem varuji je mi řečeno že to budou řešit až to nastane. Co vy na to pánové, to je síla, ale POZOR tyhle názory maj픚tudovaní” lidé a né kdejakej blbec.

Pavel z Moravy
24. 3. 2024 12:52
Odpovědět  Slovan

Feynmann pravil – nikdy si nepleťte vzdělání s inteligencí, můžete mít diplom a současně býti idioti. Takže si názor na študované a obzvláště u nás oprav. Čau.

Slovan
24. 3. 2024 12:57
Odpovědět  Pavel z Moravy

Hmm, chytrý to pán, tedy ten Feynmann. To si muším zapamatovat, i když já to vím, dělám průzkumy svého okolí a to jsou věci, kde člověk nestačí žasnout.

katango
24. 3. 2024 13:58
Odpovědět  Slovan

Feynman byl chytrý a vtipný pán. Napsal krom svých vědeckých prací i plno knih pro idi vědou nepolíbené. Dokonce prý (nečetla jsem) napsal tímže přístupným způsobem vědecké knihy ze svého oboru – teoretická fyzika, které se doporučují i VŠ studentům jakožto učebnice.

Jo a Feynman se píše s jedním N. Byl to Američan, nikoli Němec.

Joe Arp
24. 3. 2024 13:48
Odpovědět  Pavel z Moravy

Jistě, souhlas a tvůj obsáhlý příspěvek shrnu do jedné věty stejného významu: Jsme v prdeli!

Putinovec
24. 3. 2024 07:38

Je to podobné , jako kdyby se Stalin domluvil se západní loutkou Hitlerem a řekl : Co bylo , to bylo .
Zapomeneme na genocidu Ruských lidí .
Zlo se musí vymýtit do nejslabších kořínků . Tak jako u plevele , tak jako u hnízda parazitů .
A to se týká i protektorátu ČR .

Slovan
24. 3. 2024 08:04
Odpovědět  Putinovec

Hmm, a kdo to vymýtí? Lidi jsou už strašně naštvaný, nó to bylo vidět na včerejší demošce!! Jak furt lidi mají co žrát, jde elektřina, internet, mají kde parchanti natankovat do svých vysněných autíček, tak žádná změna nebude. Vidím to na činnosti lidí ze svého okolí, jsem v důchodu, tak mám čas to sledovat. Lidi jsou jako omámeni, apatičtí, na názor co si myslí reagují podrážděně, a tak dál a tak dál. Jsou schopni se ještě s vámi poprat, né že by šli rozbít hubu těm co nás do tohoto swynstva zatahují, ale budeme se prát mezi sebou. STAČÍ, TAK TO V ČR JE!!

František
24. 3. 2024 08:27
Odpovědět  Slovan

60% obyvatel jsou ti omámení, apatičtí, podráždění OČKOVANCI. S těmi už nelze počítat. A nás nepodvolených je málo. Proto je na Václaváku málo lidí. Ovšem když jde o Ukrajinu a Čt zavelí, je jich tam jak na..áno.

Frank1
24. 3. 2024 09:12
Odpovědět  František

Politicka gramotnost lidi je na urovni kratkosrsteho foxteriera. Neni divu, poslech Cro Plus a CT, nedostatek casu a moznosti sledovat alternativu na internetu a primo v rustine ruske zpravy, vypnuti ruskych zpravodajskych kanalu na satelitu Hotbird tohle umoznily. Nedivte se. Neinformovanost prinese lidem vetsi ujmu jak cokoliv jineho. Ta je ve vsech vrstvach spolecnosti. Otresne je, ze je i mezi vzdelanymi lidmi majici VS. Co chcete s takovou spolecnosti docilit? Ti co vedi se vyrvou se na demosce a jdou domu. Ostatni pripravuji sve chaty na sezonu.

Slovan
24. 3. 2024 09:36
Odpovědět  František

Že by až tak to fungovalo, něco jako u Planety Opic, jak tam zaroubili a všichni se poslušně vrátili do klecí. Myslím si že takhle daleko ještě nejsou. Ale že jsme líní (apatičtí) opojeni konzumem bych byl jistý.

Pavel z Moravy
24. 3. 2024 12:56
Odpovědět  Slovan

Něco s jejich vědomím ten fajzr udělal. Proč by to kur.va do těch lidí chtěli tak narvat. Že by se obávali o jejich zdravíčko, to asi těžko. Když si dáme dohromady všechny procesy co ta banda zmr.dů provádí je to více než křišťálově jasné a čisté jak by řekl Gross.

Slovan
25. 3. 2024 17:35
Odpovědět  Pavel z Moravy

Teď jsem někde četl že Karel Janeček prohlásil, že nikdo s doktorů se očkovat nedal. Bylo by dobré osobně zjistit, kteří doktoři jsou opíchaní. Mě to někteří nutili a došlo i na ostřejší výměnu slovní a na to já jsem háklivej a to moc, nemám rá když mě měkdo bezdůvodně jebe. Já si to moc dobře pamatuji.

Pavel z Moravy
24. 3. 2024 08:44
Odpovědět  Slovan

Teď jsem svůj názor rozepsal nad komentem Putinovce. Bohužel, otrok přijme svoji roli a nakonec je s ní spokojen
. Pro nepovolené mladé je jediné řešení, ať si říká kdo chce co chce. Nechce li v tomto žít, musí odejít. Není li člověk zralý pochopit co s ním provádí, není možné provést změnu k lepšímu. S nemyslícím tvorem si můžeš dělat co chceš a já se obávám, že tady je to většina. A abychom si toto vykládali tady my mezi sebou, to je k ničemu. Jsem starý a jako každý staroch s nějakými problémy. Člověk to tady musí dožít. Nejvíce mne štve, že jsem dávno a dávno tušil, že to tady takto skončí a že je jedinec v situaci kdy s tím nebude moci nic dělat. Historie se po spirále stále opakuje a ti probuzení na tom byli většinou stejně. Zlikvidováni a zotročeni tou většinou. Je lépe umřít ve stoje než přežívat na kolenou. Toto ruské přísloví říká vše. Měj se.

Pavel z Moravy
24. 3. 2024 08:47
Odpovědět  Slovan

Apatie, poslední stádium před otroctvím.

Putinovec
24. 3. 2024 10:00
Odpovědět  Slovan

Vymýtí to probíhající Globální procesy . Jakmile nastane ta změna , že se západní moloch viditelně zhroutí a to i pro jednoduché blbce , tak na to navážou procesy ve vnitřní politice .
Víte přece , jak to probíhalo od března roku 1945 . Každý kdo měl máslo na hlavě , zoufale hledal svého žida , kterého by “mohl” zachránit . Každý kdo měl důvod bát se následků svojí činnosti za protektorátu , se zuřivě vrhl na lynčování , hned po osvobození Rudou armádou .
A proběhne to znovu . Čím víc mají důvod se bát , tím zuřivěji budou bít po hlavách .
Nemyslím ty viditelně dosazené figurky protektorátu . Myslím tím ten fašistický potěr , který ve své stupiditě přispíval na tank Tomáš . A samozřejmě přes své bankovní konto a tím se klasifikoval , jako aktivní podporovatel války , který pomáhá zatahovat ČR do války . Za to je 12 až 20 let natvrdo . A teď si k tomu přidejte všechny ty pisatele , veřejně podporující fašismus . Všechny ty hlasatele fašismu v tv geblsovce . Všechny ty státní zaměstnance – úředníky , kteří se toužíc po podrbání za ouškem , se hlasitě veřejně staví za podporu fašismu .

Putinovec
24. 3. 2024 10:10
Odpovědět  Putinovec

Ti všichni jsou v řiti . Jejich rodiny jsou v řiti . Jejich majetek je v řiti .
Tak přesně tihle , v touze po zásluze , se budou navzájem trhat na kusy . A extra si zgustnou na každé té protektorátní špíně , které dnes hlasitě tleskají .
A to jsem ještě nepsal o tom , co vyprodukují generačně parazitické klany , v touze po své záchraně a utržení nového korýtka . Ti jako první , se postaví do čela vzpoury a dají si záležet , aby během ní mohly zlikvidovat co nejvíc kompra na sebe samé .
Ještě dnes si pamatuju , jak Havel a spol stál před hořícím ohněm plným spisů a šťouchal tam klackem , aby to prohořelo .
Nespoléhejte se na změnu ze strany těch , kteří chtějí budovat . Značný díl práce provedou právě špinavci . A to především ti , kteří mají důvod ke strachu .

Slovan
24. 3. 2024 10:46
Odpovědět  Putinovec

Ale jó, rozumím. Vy si myslíte že tenhle mustr bude fungovat donekonečna a že není naděje, aby to poprvé v dějinách nebylo jinak? Konečně. Aby se vytrhal veškerý plevel padni komu padni. Vím o své naivitě nemušíte mi ji připomínat, ale dnes je přece “lepší paměť” a nemušíme se ptát kdo je kdo, to přece víme. Že mají strach to je cítit v kostech, já bych mohl vyprávět. A to je dobře né, bo ve strachu se dělají chyby a že těch lumpáren se za posledních 34 let tuna STALO.

Jarda
24. 3. 2024 08:47

Mě ten článek (názor) pana “Hofíka” přijde reálný až,až. Vzpomeň si Milane na jednání v Teheránu a na Jaltě. Na rozdělení sfér vlivu. Nebylo to snad příměří?

Frank1
24. 3. 2024 09:19
Odpovědět  Jarda

Valka tenkrat jako dnes byla uz vyhrana. Rozdelily se tam sfery vlivu s predstihem. Zadne primeri to nebylo. Mimo toho tenkrat spojenci delali, jakoby tahli za stejny provaz s Rusy. Ve skutecnosti museli prijmout realitu a Stalinovy pozadavky. Tak to bude i ted.
Sioniste budou spokojeni. Uskodili Rusku i zapadu a pozabijeli spoustu Slovanu. Znicili Ukrajinu a zbohatli na zbrojeni. Budou ji chtit vybudovat a zemi zadluzit a tim prevzit. To nesmi Rusko pripustit.

Markýza
24. 3. 2024 09:33

“Příměří je stav, kdy nepřátelství trvá, ale neteče krev.”

Boomer
24. 3. 2024 13:12
Odpovědět  Markýza

.. což ovšem většina zdejších diskutujících odmítá přijmout jako hotovou věc. Ne že by se tím něco změnilo na skutečném chodu věcí…

Markýza
24. 3. 2024 14:02
Odpovědět  Boomer

Njn, všimla jsem si. Jen by mě zajímalo, jak si představujou, že zavládne skutečný mír mezi Ukrajinou a Ruskem. Když pámbu dá, možná za padesát let, žejo. I kdyby se Ukrajina položila na zádíčka a mávala tlapkama.

Boomer
24. 3. 2024 14:34
Odpovědět  Markýza

..hm, skutečný mír? A čo si predstavujete pod hentakým pojmom mier.. to je oč tu běží.
Hoffmanovy myšlenky se odvíjí paralelně s myšlenkami Tomského, společná je otázka kdo a za jaké situace má či bude mít pouvoir k rozhodnutí o ukončení ukrajinského konfliktu? Z přímých účastníků jen Rusko, z nepřímých, avšak o to vytrvalejších, jen USA. Takže až do listopadu otevřená otázka, na kterou v té době možná najdeme odpověď až podle pozic na ruských štábních mapách a výsledku presidentských voleb.
Dle mého Evropu čeká obdoba stavu Pax Augusta…

A když tak dáte na symboliku:
Mužské křestní jméno Vladimír má slovanský původ. Vykládá se jako „vládce míru”, také „mocný” nebo „vládce světa” („mír” se ze staroslovanštiny překládá jako „svět”, potažmo „svět v míru”).

Vono by to asi bylo lepší než tohle:

https://www.youtube.com/watch?v=n1PCW0C1aiM

.. páč kdo z nás by v tomhle obstál, kdo je připraven a schopen?

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
ModrýKlokan
24. 3. 2024 16:18
Odpovědět  Boomer

Mluv za sebe Boo. Zdejší diskutující s tím problém fakt nemají.

Boomer
24. 3. 2024 16:22
Odpovědět  ModrýKlokan

.. no nepovidej, Klokánku, a kteří jmenovitě?

24. 3. 2024 17:36
Odpovědět  Markýza

Příměří je stav, kdy nepřátelství trvá, ale neteče krev.”
Tak tohle se sice tváří moudře, ale za daných okolností je to pýčovina. Příměří by bylo okamžitě využito k dozbrojení a novému útoku na Rusko, jen co by KoZa nabrala sil. A protože by nelenilo ani Rusko, které už takhle chrlí zbraně tempem, o jakém se KoZe nesnilo, bylo by ve finále té krve mnohonásobně více. Mnohem pravděpodobněji však Poslední válka.
Ted se KoZa vydala téměř ze všeho, proto skuhrá o příměří. Ale protože oslabená, je naděje, že to k Poslední válce nesklouzne – i když i to se může stát.
A jak by dopadlo příměří, o které KoZa žadoní? Myslíte, že by se jednalo o příměří á la Korea, kdy mezi KLDR a J. Koreou zamrzlo na 70 let? Takže jak by to dopadlo? Jednoduše. Západ by najel na válečný průmysl a plácal by se po ramenou, jak s mužiky opět vych-cali, a do deseti let by vyvolal s Ruskem válku, aby ho po staletích definitivně smáznul z mapy světa. A protože by zesílil a mohl by otevřít válku na více frontách, nezbylo by Rusku z existenčních důvodů nic jiného, než si zodpovědět ekvivalent Hamletovské otázky:

24. 3. 2024 17:45

“Být – či nebýt? … … K čemu nám svět bez Ruska? To je oč tu běží!”
A bylo by… Vlastně nebylo. Akorát nukleární zima a další hromadné vymírání druhů. A pak? Však on už by uvolněnou niku nějaký druh časem zaplnil. A třeba by si k sobě taky připojil dvojí sapiens.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pavel z Moravy
25. 3. 2024 09:42

Milane, trefil jsi to přesně. Už mám těch rádoby moudrých klauzulí které někteří tak rádi a s chutí vzájemně od sebe opisují dost. Místo postavit se na nohy, lehají na koleje.

All
24. 3. 2024 10:38

Milane,ten Hofman se neprobírá ze spaní a omílá jen omílané,to co mele už neplatí,říkáš to dobře. Podle mne jen kecálek,realita je už jiná. Jen blábolí o válkách a na ty existují i jiné názory.Války přece vedou zmrdové toužící po moci a světovládě,protože nic jiného neumí,nedokáží tvořit,jsou odpojeni od přírody a vesmíru a jsou vývojově na slepé větvi.Já jim říkám stejně,jak se o nich vyjádřila už kdysi krásná Helena ze Sparty,že ůtočí nedouci, spozdilci ve vývoji. A těch zmrdů a zpozdilců ve vývoji je dneska zase plno a bohužel taky už i u nás a jsou narváni i ve vládě fialového bezmozka. Anglie už předala řízení světa Číně a MI 6 se ještě nespamatovala,zuří,mstí se,plánuje a organizuje i ty teroristické akce spolu s Washingtonem proti Rusku.Angláni vládli světu několik století na způsob drancování a vykořisťování národů,to jim skončilo.Vem je už konečně čert,tu MI6 a celou Anglii,končí,skončili.

All
24. 3. 2024 10:54
Odpovědět  All

Rusko má slovanské geny,slovanské jádro.Slované jsou společenství příchozích ze ,,Světla”,aby tuto planetu a její ,,Energoinformační živou banku Země ” obhospodařovali a i ochraňovali,zušlechťovali,ve spolupráci s ,,Tvůrci vesmíru”. My taky patříme ke slovanským národům,vždy jsme patřili.To,co se dnes děje známe i z minulosti.Rusko se nenechává přechcávat a svou celistvost i určení proč tu je a proč tu žijí a pracují slované ochrání a budou bránit znova. Byli jsme k tomu určeni,předurčeni a tento ůkol slované a jejich spojenci plní.

Albi
23. 3. 2024 23:01
Ohodnotit příspěvek :
     

Pokec má tentokrát malé zpoždění.
Ráno:
https://myslenkyocemkoli.blogspot.com/2024/03/teroristicky-utok-v-moskve-vice-nez-40.html
Teď večer pokračování.
https://myslenkyocemkoli.blogspot.com/2024/03/o-cem-vypovidaji-videa-z-vyslechu.html

Jinak má dobré shrnutí Vidlák.

Albi
23. 3. 2024 23:08
Odpovědět  Albi

Koho by zajímal Vidlák,tak přibližně stejné časy publikování?
https://web.litterate.cz/pocitove-vitezstvi/

a pokračování
https://web.litterate.cz/vse-je-pripraveno/

ModrýKlokan
24. 3. 2024 11:57
Odpovědět  Albi

Albi pěknej souhrn informačních zdrojů, díky. :-))

Joe Arp
24. 3. 2024 13:52
Odpovědět  Albi

No však už taky global krysy zakontrovaly: Ruská raketa přeletěla nad Polskem. Průsery je třeba ovcím naředit, aby opět unisono bučely směrem na východ!

Pravdomluvny
23. 3. 2024 23:54
Ohodnotit příspěvek :
     

Banderonacisti to mají spočítaný,byť tentokrát zásluhou muha@@@@mrdánskych poskoků uSSa.
Je na čase,aby Putin přestal brát na obě zla ohledy a zničil je do posledního!

Administrátor
P.A.Semi
24. 3. 2024 03:33
Ohodnotit příspěvek :
     

Jsem si tak včera odpoledne říkal, jestlipak se na satanský svátek teroristických útoků zase něco stane? To je jak kdyby se pod to ti organizátoři podepsali…

comment image

https://en.wikipedia.org/wiki/March_22

2016 – Three suicide bombers kill 32 people and injure 316 in the 2016 Brussels bombings at the airport and at the Maelbeek/Maalbeek metro station.
2017 – A terrorist attack in London near the Houses of Parliament leaves four people dead and at least 20 injured.
2021 – Ten people are killed in a mass shooting in Boulder, Colorado.
2024 – At least 133 people are killed and 145 injured in a bombing and mass shooting at the Crocus City Hall in Krasnogorsk, Russia.

πα½

Marian
24. 3. 2024 03:51
Odpovědět  P.A.Semi

Chápem že číslo 22 je oficiálne číslo Kabaly a marec je 3 mesiac v roku ale prečo má skull and bones v znaku číslo 322 to neviem… Možno je to len náhoda

Marian
24. 3. 2024 03:52
Odpovědět  Marian

Možno odkaz na 3 jedinného Boha ale inak neviem…

Frank1
24. 3. 2024 09:28
Odpovědět  Marian

Brezen 22. Uz chapes?
Sioniste kladou velky duraz na symboly a datumy. Citi se tak velice silni, ze mohou vse ridit a manipulovat v case, kdy se jim zachce. Proto pachatele te hromadne vrazdy a zniceni haly nejsou Ukrajinci, kteri teroristy naverbovali. Ti jsou pouze spolupachatele. I Ukrajinci jsou rizeni sionisty z City od London. Jejich vyslanec Johnson prece prinutil Ukrajince ke vstupu do valky! Tam je sidlo sionistu a zla tohoto sveta. Dokud nebude vypaleno, budou nas tyrat stale novymi prevraty a valkami, teroristickymi utoky na bezbranne lidi. Jsou rozhodnuti vyvolat i 3. svetovou, jen aby zachovali svou nadvladu nad svetem.

Pavel z Moravy
24. 3. 2024 09:46
Odpovědět  Frank1

A ještě k tomu navíc je to vzkaz. Vidíte, kdykoliv vás můžeme ochromit, tedy i tak mocnou zemi a její hlavní město. A už se s tím, pokud to je pravda jeden z hlavních ukrajinských nácků pochlubil, že se to dá zopakovat, nevzpomínám si teď na jméno, tuším, je to na sk.news-front.su.

Putinovec
24. 3. 2024 10:20
Odpovědět  Frank1

Jenže tohle je už tak známý podpis , 11 – 11 – 22 , že se zneužívá . Ale dá se to pochopit i tak , že Ten , kdo chápe více , zavede do pasti toho , kdo si to o sobě jen myslí .
Někdo připraví plán , provede ho a připraví pod něj cizí podpis . Nechápe , že ten více chápající , ho k tomuto scénáři dovedl a předem si připravil informační proces , kterým mu to dá vyžrat až do dna .
Je to součást informační války .

Administrátor
P.A.Semi
25. 3. 2024 02:06
Odpovědět  Putinovec

Oni si často Ukrajinci hrají na napodobování těchto symbolických záležitostí…

Akorát tedy ISIS takhle rafinovaný zřejmě není, aby pod to zkoušel dát cizí “podpis” tímhle datumem, a pak se k tomu zkoušel přihlásit… Ergo tedy že by v tom měli prsty muslimové z ISIS je naivní podvrh, i když naverbovat je na to někdo mohl…

Je to jako s Nord Stream – spácháno přesně na Roš Hašana, židovský nový rok, tedy buďto židé jako oslavu, nebo spíš někdo chtěl prstem ukázat false-flag na židy, aby o případných pachatelích jejich média mlčela…

πα½

Pavel z Moravy
24. 3. 2024 09:39
Odpovědět  P.A.Semi

Semi, nic ve zlém, ale proč to nepřeložíte do naší mateřštiny. Já nemám problém, to je jednoduchý text, ale spousta lidí fakt jazyk našich současných otrokářů neumí.

Administrátor
P.A.Semi
25. 3. 2024 02:01
Odpovědět  Pavel z Moravy

To je vaše smůla…
Citoval jsem zdroj a nenamáhal se s překládáním…
Je to tam pro ty, kteří nejsou zaslepeni nenávistí

Píšete “nic ve zlém”, protože to je ve zlém, ta vaše zaslepená nenávist k angličtině je zlo, ale nechcete to přiznat, ani sám sobě…

A pikantní na tom je, že vaši ruští přátelé si tu angličtinu tak nehnusí, jako vy, když tam v Moskvě mohli mít velkolepý barák s anglickým nápisem “Crocus City Hall” a evidentně jim to nevadilo, chlubili se tím… Akorát že “city hall” je “radnice”, což tohle asi nebyla, tak to leckoho mate a pak to někde překládají jako “radnice” spíš asi omylem…

πα½

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pavel z Moravy
25. 3. 2024 09:59
Odpovědět  P.A.Semi

Já uměl anglicky, když vy jste ještě nebyl na světě. Ale já vím proč to děláte, ukázat se jako človíček chlubivý svými znalostmi. Myslím, že ta zaslepená nenávist jde od vás, to jste zde již předvedl. Ale každý jsme nějaký, já vím, že na ty anglosasy nedáte dopustit. Mně to ale absolutně nevadí a proč by také mělo. Nikdo nemá právo druhému vnucovat nějakou lásku k tomu nebo onomu. V tom tkví úcta k druhému. Já vás pouze upozornil, že jste to mohl přeložit, ty 2 minuty by vás nezničily. Ale vaše reakce vás odhalila v plné nahotě. Co je špatného psát zde vše v mateřštině. A když chtějí mít Rusové Crocus City Hall, ať ho mají. Jejich věc, mně to tedy absolutně nevadí. Umím více jazyků než angličtinu, protože to byl vždy můj koníček, takže proč bych ji měl nenávidět? Jak je ale vidět, asi mne znáte lépe než já sám sebe. Tak se opatrujte a buďte v pohodě.

Administrátor
P.A.Semi
25. 3. 2024 22:31
Odpovědět  P.A.Semi

A ovšem mezitím jsem se dozvěděl další věc… To bude potřeba zmínit ještě někde, když tady to už nikdo nepřečte:

23. března začíná Purim, jeden z hlavních židovských svátků, věnovaný masakru íránské elity, který organizuje židovská komunita v Persii.
https://zvedavec.news/komentare/2024/03/10026-kdo-zmackl-spoust-v-crocusu.htm

Když Purim začíná 23. března, tak u nich začíná večer před tím… Jeden z jejich hlavních svátků oslavujících masovou vraždu a lež, jako většina jejich hlavních svátků, ale tenhle používají obzvlášť … Jednu válku v Iráku končili na Purim velkým masakrem, druhou válku v Iráku začínali na Purim… A několikrát poté, ani to zrovna nechci dohledávat…

πα½

Ladislav 💤
24. 3. 2024 07:01
Ohodnotit příspěvek :
     

Je třeba udeřit na zlo ve světě odkud vše smrdí a to na usa! A zavládne pokoj a mír!
Tohle hnízdo válečného satana musí dostat lekci, aby se báli každý den a přešla je navždy chuť válčit!

Frank1
24. 3. 2024 09:29
Odpovědět  Ladislav 💤

I USA jsou rizeny z City of London. Proto maji Demokrate vsemoznou podporu odtamtud a zaplavuji zemi migranty, uprednostnuji cernochy a vselijaky povl. Sve volice.

jiří
24. 3. 2024 10:45
Odpovědět  Frank1

Vatikán – hlava, City of London – peníze, Washington D. C. – “svaly”.

Putinovec
24. 3. 2024 07:32
Ohodnotit příspěvek :
     

Pořád ještě někdo věří na “pravdu a spravedlnost” , u nástroje zvaného volby ?
https://www.infovojna.bz/article/video-vitazom-1-kola-prezidentskych-volieb-sa-stal-ivan-korcok

Frank
24. 3. 2024 08:14
Ohodnotit příspěvek :
     

Ale už se jich nebojí stále více zemí a zločinci z USA mají strach i z nějakých Hútíů.

Mac
24. 3. 2024 08:34
Ohodnotit příspěvek :
     

USA už skončily, jen to bude ještě chvíli smrdět …. Každá mrtvola potřebuje svůj čas na úplný rozklad.

Frank1
24. 3. 2024 08:53
Ohodnotit příspěvek :
     

Komentar je daleko od reality. Zadne primeri nebude, Putin to prece rekl, nedovoli jim oddech. To nevite, pane Hofmane?

Frank1
24. 3. 2024 08:58
Ohodnotit příspěvek :
     

USA vsude zradily sve tzv. spojence. Spojenci byli ovsem jen ve vladach zemi, kam je USA nainstalovaly. USA utekly z valek z Vietnamu, ze Syrie, z Afghanistanu, z Ukrajiny a je nevim odkud jeste! Prachy, ktere jejich loutky u moci tam dostaly a byly ulozene na KoZa, ty USA tem zemim nikdy nevratily. Co USak ukradne, nikdy nevraci. A stale chteji svet ovladat, ted uz jenom jejich smradlavymi lzemi a kecy.

Ladislav 💤
24. 3. 2024 10:46
Ohodnotit příspěvek :
     

Hoffmane, svět se už dávno přestal bát těchto amíckých zbabělých tlučhubů!
Podívej se na odvážné Hutijce a bude se to stupňovat!
Když je dovedli vypráskat Afghánští pastevci, tak se snima vypořádají i Rusové s Kimem!

jiří
24. 3. 2024 12:03
Ohodnotit příspěvek :
     

Američan si dokonce stěžoval, že ruská armáda používá automatické věže, které dokáží detekovat různé typy zaměřovačů, včetně nočního vidění a termokamer, a následně předat jejich polohu ruským odstřelovačům a dělostřeleckým posádkám, které by pak okamžitě zneškodnily nepřátelské cíle.
Zahraniční žoldnéři bojující na straně kyjevských režimních sil by měli okamžitě odejít (zvedavec.news)

Boomer
24. 3. 2024 18:23
Odpovědět  jiří

.. poprvé ten systém Sosna N představili v roce 2021, na začátku roku 2023 ho po dalších vylepšeních začlenili do palebných systémů na úrovni baterie, a stále na něm pracují podle zkušeností z ostrého provozu…

zuzana
24. 3. 2024 12:58
Ohodnotit příspěvek :
     

Abyste porozuměli globalistům, musíme pochopit jejich psychopatické náboženství

https://aktax.cz/abyste-porozumeli-globalistum-musime-pochopit-jejich-psychopaticke-nabozenstvi/

krůtí brko
24. 3. 2024 14:49
Ohodnotit příspěvek :
     

To se divím, že tento autor píše do Parlamentních listů. Minimálně v 90.letech to byl zapřísáhlý havloid.

Boomer
24. 3. 2024 18:20
Odpovědět  krůtí brko

..ano, to byl, jenže byl taky jeden z prvních té skupiny, kdo se probral a veřejně vyznal z pocitu “..posloužil jsem jako užitečný blbec”. A stáhnul se do ústraní…

krůtí brko
24. 3. 2024 22:34
Odpovědět  Boomer

Ok, to jsem nevěděl, po určité době jsem ho přestal číst.

zuzana
24. 3. 2024 16:07
Ohodnotit příspěvek :
     

Japonští vědci: Krevní transfuze od lidí očkovaných proti COVID-19 jsou kontaminované a představují riziko

https://aktax.cz/krevni-transfuze-od-lidi-ockovanych-proti-covid-19-jsou-kontaminovane-a-predstavuji-riziko/

cool
24. 3. 2024 19:18
Ohodnotit příspěvek :
     

Ta paušalizace je divná, taky se necítím čechem 5-6 demolice a strkat “ušáky do jednoho pytle je taky primitivismus. Spíš si uzurpátoři zaslouží opovržení lidmi i bez předsudků na základě činů.

Miro 2
1. 4. 2024 12:34
Ohodnotit příspěvek :
     

Jistého není nic, ani s válkou na Ukrajině a Palestině. Jisté je pouze to, že vládní garnitury naší země neměly nikdy na vážné události ve světě žádný vliv. Češi se vždy přilepily k ocasu nějaké mocnosti a staly se víceméně dobrovolně jejím vazalem. Zato se takto posíleným sebevědomím rádi vykecávali, remcali, pomlouvali a špinili soupeře takové mocnosti. Právě v současné době je to nejvíc pozorovatelné.