Krize UKRAJINA

Ukrajina zásahem ruského tankeru zavařila svému hlavnímu patronovi

Ukrajina zásahem ruského tankeru zavařila svému hlavnímu patronovi

Šéf SBU Vasyl Maljuk přiznal, že útok na tanker byl společnou “operací” SBU a ukrajinského námořnictva a USSU

Kyjevské výhrůžky ruskému vývozu z černomořských přístavů jistě najdou odezvu na “mírových jednáních” v Saúdské Arábii

Alexandr Grišin

Úder ukrajinského námořního dronu na tanker “Sig” v Kerčském průlivu je hřebíčkem do rakve našich ruských domácích “zastánců míru” a dalších smluv.

Ano, samozřejmě bylo štěstí, že tanker byl prázdný, pravděpodobně na cestě do některého z přístavů k nakládce. Ještě větší štěstí, a to přímo skvělé, bylo, že nedošlo k žádným lidským obětem a plavidlo zůstalo na hladině. Všechno ostatní je “léčitelné“. Na rozdíl od kyjevské tvrdohlavosti a tupohlavosti.

Šéf SBU Vasyl Maljuk přiznal, že úder na tanker byl společnou “operací” SBU a ukrajinského námořnictva.

– Jakákoli “bavovna” (1) odehrávající se s loděmi Ruské federace nebo na krymském mostě je naprosto logickým a účinným krokem vůči nepříteli. Navíc – takovéto speciální operace jsou prováděny v teritoriálních vodách Ukrajiny a jsou zcela legální,” řekl a oznámil pokračování útoků.

Téměř současně Ukrajina oficiálně oznámila “vojenskou hrozbu” lodní dopravě v ruských černomořských přístavech” a jmenovala tyto přístavy – Anapa, Novorossijsk, Gelendžik, Tuapse, Soči a Taman.

Vezmeme-li v úvahu, že právě přes ně jde hlavní část ruského vývozu potravin, včetně obilí směřujícího do rozvojových zemí Asie a “globálního Jihu”, je téměř nemožné neuznat výlučnost úderu, který byl veden s cílem “zabít” pověst Ukrajiny mezi těmito zeměmi, jejichž zástupci se účastní zahájených jednání v Saúdské Arábii ve městě Džidda. Kyjev se sice ohání humanitou a eliminací potravinové hrozby, ale ve skutečnosti dělá vše pro to, aby tato humanita neprorazila do reálných inkarnací.

Otevřená válka proti civilnímu nákladnímu loďstvu, kterou Ukrajina vyhlásila, je zaměřena nejen na ruská plavidla, ale i na lodě pod jakoukoli vlajkou, které plují do ruských přístavů nebo je opouštějí. To znamená, že by mohl být zasažen například tanker převážející kazašskou ropu, protože hlavním přístavem pro její přepravu je tentýž Novorossijsk.

Za zmínku stojí zejména to, že kyjevští námořní velitelé naškodili především jejich hlavnímu patronu – Josephu Bidenovi, který stále ještě prozatím zaujímá místo v Bílém domě ve Washingtonu. Pro amerického prezidenta není zdražení ropy, které se již nyní vysoce cituje, mírně řečeno příjemným momentem. Biden potřebuje pokles cen energií, aby jej mohl před americkými voliči vyložit jako jeden z argumentů pro úspěch svého prezidentství. A úder na tanker, byť ruský, takové vyhlídky přinejmenším v krátkodobém horizontu ukončí. Spíše způsobí nový prudký nárůst cen ropy.


I když se distancujeme od morální stránky jednání Kyjeva, a to je nutné, protože Ukrajina (ta současná) a některé morální hodnoty, lidské kladné vlastnosti, normy obecně přijímaného chování atd. jsou “dvě věci neslučitelné” – (jako genialita a darebáctví, jak napsal velký klasik), těžko by se Zelenskému a jeho týmu daly navrhnout sebevražednější kroky než ty, kterých se nyní dopouštějí na popud britských tajných služeb, které Kyjevu poskytly komplekty k montáži namořních kamikadze dronů.

Zelenskij tak sám škrtá jakékoli výzvy k míru i za jeho podmínek, na které by Moskva v žádném případě nepřistoupila. S každým takovým krokem ukrajinské vlády se však vyhlídky na jakoukoli mírovou dohodu stávají stále více mizivými. Protože hnida bude škodit ještě nějakou dobu po své smrti, stejně jako může slepice s uříznutou hlavou ještě pár minut běhat po dvoře. Proto žádný kompromis, žádné slitování. Až do úplné a bezpodmínečné kapitulace.

Bezprecedentní “úspěch” Kyjeva, který staví tučný kříž na snahu Ukrajiny vybudovat si image bezbranné oběti před těmi, kdo budou poslouchat vlhké fantazie “od Zelenského” ze Saúdské Arábie. Jen tak dál.

https://www.kp.ru/daily/27538.5/4804410/.

(1) Bavovna

Situace se datuje do konce roku 2010. Tehdy Kreml konečně utáhl šrouby a nařídil všem ruským médiím, aby jakékoli výbuchy (především výbuchy plynu) nazývaly oficiálně tleskáním (хлопками). Pokud novináři tento příkaz porušili, pak jejich médiím hrozila obrovská pokuta.

Jak se liší „bavlna“ (хлопок) od výbuchu (tlesknout, prásknout -“хлопнуть”) – ano, vlastně nijak. Toto je typický příklad, jak by řekl klasik, dvoumyslnosti.

Nějaký čas po zahájení ruské operace na Ukrajině se na území samotné Ruské federace začaly se  objevovat výbuchy a požáry. Všechno to začalo v oblasti Belgorod. Na výbuchy a kouř si stěžovali obyvatelé krajského centra i okresních měst. Místní úřady, zřejmě na pokyn Kremlu, nepodaly spolehlivé vysvětlení výbuchů a požárů. A propagandisté podle starého zvyku začali mluvit o „tleskách“.

A někteří z ukrajinských uživatelů se rozhodli zahrát slovní hříčku. Takže ‒ Co je to Bavovna War? Ukrajinci hráli na homonymii slov “хлопОк” и “хлОпок” (rostlina velmi oblíbená v textilním průmyslu). V ukrajinštině se tato rostlina nazývá „bavovna“ (бавовна).

sdílet na

12 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Pijack
5. 8. 2023 19:53
Ohodnotit příspěvek :
     

Že Ukrajinští náckové umí zabíjet a ničit civilní cíle je známo. Jsou to hrdinové. Zabíjeli na Dombase civilisty v roce 2014, aniž by proti nim někdo útočil. Prostě hrdinové. Místo aby děkovali Bohu, že získali samostatnost, tak začali útočit na všechno co bylo Ruské, včetně malých dětí. Jejich taktika se nezměnila. Útočí jen tam, kde nečekají odpor. Tedy na lodě, mosty a osstatní infrastrukturu. Že si nadělali vždycky do gatí jim docvakne, až něco z toho potřebují… např. zničení hráze Kachovské přehrady. Přes zaplavené území nemohou operovat s vojenskou technikou. Prostě vylízanci. Co chcete, když jim velí vylízanec doma a řídí je vylízanci z USA 🙂

sizok
5. 8. 2023 21:48
Odpovědět  Pijack

Melou z posledního.

Standa
5. 8. 2023 22:13
Odpovědět  sizok

Mají zálohy,,cesky vojak, tobry vojak”!

Standa
5. 8. 2023 22:12
Odpovědět  Pijack

Znáte můj názor. Když Šéf SBU Vasyl Maljuk prohlásí, že cit:,, Budeme zabíjet Rusy v celém světě”tedy i ženy, děti, ( což dokázali od r. 2014 vrchovatě )…turisty ,existuje reciprocita . Zabíjet Ukrajince podle stejného mustru. Materiálu je v Čechách dost.
Je česká nomeklatura ještě česká nebo už ukrajinská?

Tom
5. 8. 2023 22:38
Odpovědět  Pijack

Jsou to zbabelci a sraci! Odpad lidstva!

eFPe
5. 8. 2023 22:54
Odpovědět  Tom

Jsou navedeni anglosasy. Ti vypustili džina z lahve.
Odebrat ruině pobřeží.Oznámit, že jakýkoliv úder v Černém moři z teritoriálních vod pak bude útokem té dané země. Kromě Gruzie jsou všechny v NATO

Vladimír
6. 8. 2023 01:37
Ohodnotit příspěvek :
     

Trefovat se do tankerů a podobných nákladních lodí je snadné. Třeba se potopí nějaká velká americká loď a nikdo se k tomu nepřizná… Co potom? Američani by se měli konečně zamyslet, koho podporují. PS: K ekologii – ropná skvrna by se pohybovala směrem k Rumunsku a Bulharsku, tak jako tenkrát ty utržené miny…

Frank1
6. 8. 2023 09:14
Ohodnotit příspěvek :
     

Podle ruskych zprav se podilela na utoku na tanker SIG britska pruzkumna lod, ktera vysadila clun s vybusninou. Ta lod krizuje v mezinarodnich vodach a muze tak svou diverzi Ruska provazet dal. Britanie je tak ve valce s Ruskem. USA vyhlasili Hitlerovi po potopeni Louisiany valku.
Rusko jako by nic, cervene linie Ruska jsou pro zapad jen papirovym tygrem. Budou utocit na dalsi lode. Ukrajina nema uz zadne lode a moznosti tyto utoky provest – nema ani prostredky. Rizeni dronu probiha pres satelity USA a NATO. Je to ucelova lez, ze Ukrajina je za sabotazi. Ma odvest pozornost od aktivni ucasti NATO a USA v konfliktu na strane Ukrajiny.
Ukrajinci nasazuji kazetove bomby pri ostrelovani Donbasu a zabijeji civilisty. Himersy a kridlate bomby z Francie a Britanie k zabijeni civilistu nestacily.
Odvetne udery sice Ukrajinu poskozuji, ale zabijeni civilistu nezabrani. Tahle opotrebovaci valka stale nema viteze, je to naprosto nesmyslne zabijeni.

eFPe
6. 8. 2023 10:13
Odpovědět  Frank1

Franku- je to smutné, zabíjení je vždy nesmyslné, ale představte si, že na někoho vám blízkého, nebo vás zaútočí agresivní zvíře. Aby jste si zachránil život, musíte mu ublížit. Utéct totiž není kam.

Brunero
6. 8. 2023 14:07
Odpovědět  Frank1

Nebolo by problémom sa na britskej lodi vyvŕšiť, len aké by to malo pokračovanie?

Frank1
6. 8. 2023 17:14
Ohodnotit příspěvek :
     

Houby zavarila. Tyhle drony vypousti Britove ze svych lodi. Rusove to vedi a nic.

Pavel
6. 8. 2023 17:59
Odpovědět  Frank1

Jen do určité doby.Možná máte pravdu a Rusoví to vědí,ale je to tanec mezi vejci. Západ vidí, že ukr. je v pr.eli a musí se do toho zapojit.Ale tak jako v únoru 22 chce vyprovokovat Rusko k prvnímu kroku, aby mohl vykříkovat Rusové napadli člena NATO! Jsou agresor, aliance musí zasáhnout a svět Rusko odsoudit! Myslím, že Rusové hledají možnosti odplaty Britům a něco vymyslí, aby to Brity bolelo.Jen to chce čas a nenechat se vyprovokovat.