blognezařazené

Nakonec mě dostali.

Nakonec mě dostali.
Vážení přátelé, systém v ČR neodpouští rebelům, a hlavně lidem, co se nebojí systému. Postavil jsem se proticovidovým nezákonným opatřením, byl jsem i v cele předběžného zadržení. Asi před dvěma roky jsem se bránil provokatérovi na našem uzavřeném setkání v restauraci v Ústí nad Labem. Tento člověk byl několikrát vyzván, aby zanechal své činnosti, přestal živě vysílat.

Po několikátém upozornění ostatními, které neuposlechl, jsem k němu přistoupil, telefon jsem mu sebral, rozbil o zem a vrátil mu ho zpět. Telefon jsme mu zaplatil. Stál 2000,- Kč. Bylo to utajené jednání v restauraci o našem dalším odporu proti nelegálnímu uzavírání podniků vládou.
Dotyčný provokatér mě udal policii ČR. Proběhl soud, kde jsem byl obžalován z loupeže, ten jsem vyhrál. Státní zástupce se odvolal a při dalším soudním řízení jsem byl dnes nepravomocně odsouzen k podmíněnému trestu. Poučení? Když Vás bude někdo na WC nahrávat, tak se nebraňte, zákon není na Vaší straně. Čeká nás odvolání. Po dnešku jsem se rozhodl napsat tyto slova, možná poslední, s podmínkou se mi bude velmi těžko bojovat.
Současná situace v ČR má bohužel kořeny již v roce 1989 po zvolení Václava Havla komunistickými poslanci prezidentem ČR. Bohužel tím nedošlo k jasnému vypořádání s minulostí, a hlavně s lidmi, kteří dnes opět ovládají politickou scénu.
Nepoučili jsme se. Naše polistopadová ekonomika byla vystavena západním firmám s tradicí a obrovským kapitálem. Úplně jsme zapomněli, že velmoci mimo jiné bohatnou na úkor jiných států.
Typickým příkladem je koloniální období. Naše společnost po 40 letech komunistické totalitě se chtěla bavit, chtěla si užívat tzv nové svobody. Bohužel jsme přeskočili období budování konkurence schopné společnosti s vyspělou ekonomikou. Chtěli jsme se rovnou dostat do blahobytu a pokud možno bez práce.
Těch posledních 30 let jsme promarnili a doslova proflákali. Kdybychom těch 30 let využili tak jako např. Německo po II. světové válce, byli bychom úplně dnes jinde. Co se vlastně stalo od roku 1989?
Noví politici honbou za své zvolení naslibovali lidem ráj na zemi bez práce. Lidé zvyklí pracovat a dokázali se o sebe postarat, jsou nahrazováni novou generací lidí, kteří byli vychováni v blahobytu. Bohužel tento blahobyt nevzešel z práce, ale z privatizace majetku, který vybudovali naši předci a z různých dotací atd.
Bohužel staří pardálové odcházejí a ti noví, až na výjimky, nic neumí. Proto nemůžeme sehnat kominíky, zedníky a jiné profese. Na druhou stranu máme mnoho lidí, kteří vystudovali “pseudoškoly“, a ti většinou skončí v nějaké organizaci napojené na státní rozpočet. Typickým příkladem polistopadové doby je pan Petr Fiala. Nikdy nepracoval v soukromé sféře. Bohužel jsme si mysleli, že západ doženeme do 30 let, ale ono se vlastně stalo úplně něco jiného, západ se naopak na nás obohatil.
Dnes jsme v situaci, že jsme si dobrovolně nechali zlikvidovat zemědělství, průmysl a naši el. energii prodáváme do Rakouska, kde občané Rakouska mají naši energii skoro 3x levnější než občané ČR. Dobrovolně jsme si zlikvidovali střední třídu, malé a střední podnikatele a státní úředníci mají o 20% vyšší platy než lidé, kteří tvoří daně. Jsme v situaci, kdy vlády pomocí dotací ovládají voliče. Jsme v situaci, že se vlády chlubí, kolik lidí už dosáhne na různé podpory.
Za pár let budeme buď pracovat pro nadnárodní korporaci nebo pro stát. My už si o své zemi bohužel nerozhodujeme. EU a USA nám diktují úplně vše a jen můžeme přihlížet, jak USA bohatne opět na úkor jiných. Naše vláda nehájí zájmy lidí, kteří by ještě mohli tuto zemi opět pozvednout a osamostatnit, ale zájmy lidí, kteří pro kus žvance jsou ochotni držet hubu a krok.
Nakonec se vše zhroutí a začneme znova. Jen nevím, co se stane s lidmi, kteří nic neumí mimo čerpání dávek či dotací. Dnes nás čeká těžké období, mnoho lidí ještě pořád žije ve falešné bublině blahobytu vytvořenou státem. Zákony Světa jsou neúprosně bez práce prostě nejsou koláče. Jen se bude těžko říkat lidem pravda. Politická strana s programem na obnovu a jasně řekne lidem, jdeme makat, bude těžko volena lidmi napojených dnes na dotace žijících v blahobytu na úkor ostatních.
Po 30 letech ovládají nadnárodní řetězce maloobchodní prodej potravin a je opravdu ostuda si kupovat české brambory v Německu za nižší cenu, než dovozové brambory v tzv. českém obchodě. Cesta z této situace bude bolestivá a žádný politik tuto cestu nebude chtít dobrovolně podstoupit. V ČR opět dochází k ožebračování lidí, kteří něco mají mimo jiné mají vlastní názor. Nebo Vám přijde normální si dobrovolně zvednou ceny elektrických energií, rozpoutat inflaci a s touto inflací bojovat pomocí vyšších úroku, které nastolila ČNB? Výsledek? Firmy krachují z důvodu vysokých nákladů na energie a úroků, lidé nemají na hypotéky.
Přijde Vám normální si pak číst v novinách že ČEZ a banky mají rekordní zisky? Ty vláda mimořádně zdaní, aby měla na své dotace, dávky a na platy armádě úředníků, kteří budou vždy volit tak, aby nemuseli pracovat v podnikatelské sféře. Proč máme několikanásobně víc úředníků než ve Švýcarsku? Proč si nikdo v době covidu nevšimnul, že polovina úředníku byla doma? Proč Fiala místo personálních auditů opět nabírá dalších 8000 státních zaměstnanců? Proč má Praha 57 starostů, když v Mnichově jich stačí 22? Mimo jiné tito lidé pak chybí v podnikatelské sféře, kde vznikají daně.
Pravda je někdy velmi jednoduchá, lidé napojení na statní rozpočet jsou ovládatelní. Lidé, co sami tvoří a budují jsou nebezpečí pro tento systém. Mnoho lidí v soukromí mluví jinak než na veřejnosti, naši společnost po 30 letech opět obchází strach, nedůvěra a zbabělost.
Jediná šance je se opět vrátit ke kořenům, musíme opět podpořit lokální firmy, které zaměstnávají lidi ve svém okolí, musíme vybudovat společnost, která umožní lidem podnikatelsky a profesně růst. Nejsme stejní a nikdy nebudeme. Musíme vytvořit dlouhodobě stabilní podnikatelské prostředí, ve kterém musí mít šanci se každý uplatnit podle svých schopností a píle. Musíme zrušit dotacemi pokřivený trh, který naopak lidi dusí a upřednostňuje občany loajální k systému.
Samostatná kapitola je Evropská unie. Hlasoval jsem v referendu pro vstup ČR. Chtěl jsem rovnoprávnou obchodní spolupráci mezi suverénními státy, ale určitě jsem nechtěl komise zakazující a omezující trhy v jednotlivých státech, nechtěl jsem dotace, které pokřivují trh a znevýhodňují podnikatele, nechtěl jsem společné vlajky, hymny a určitě nechci ani společnou armádu.
Myšlenka dobrá, bohužel je opět zneužita lidmi, kteří chtějí řídit Evropu politicky, a to ve všech oblastech.
Mám 4 děti, celý život podnikám, uznávám tradiční rodinu, jsem pokřtěný, příští rok mi bude 50 let. Za tím, co píšu si pevně stojím, ale těžko je uslyšíte od lidí, kteří dnes vládnou v naší společnosti.
Co na závěr, naše země už zažila několik podobných krizí a opětovného zvednutí. Po dešti přijde vždy slunce, bohužel jsem v době kdy se teprve začíná pršet a bouřky nás teprve čekají.
S přáním hezkého Adventu
Jiří Janeček, trestanec, provozní v pivovaru Malý Janek z Jinec,
Jiří Janeček a kolegové z Hnutí PES

sdíletj na

22 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Ijn
6. 12. 2022 18:27

vše roztříštit, lid postavit proti podporovaným Ukáčkam,….oni zase budou chránit vládní zrůdy, ……krást i kradou s láskou k lidu přes energetický podvod….!!!!

Teuton
6. 12. 2022 18:32

Kamarád byl velice roztrpčen, roztrpčen a zklamán, že v sázkové kanceláři nechtěli přijmout jeho sázku, že někdo Fialu do konce června příštího roku umlátí lopatou. V USA by to prý šlo. Nejsem schopen to posoudit, někteří lidé ale mají pozoruhodné nápady. Jinak by vás mohlo zajímat, že se podpraporčík Michal Čoudelka, vrchní vibrátor BIS, Bezpečnostní informační služby, stále nemůže vyléčit z krvácivého průjmu, následku neuváženého chování při dovolené na Filipínách.

Autor
6. 12. 2022 19:58
Odpovědět  Teuton

Dostal přes držku nebo se tam naládoval indickou paprikou?

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
jiří
6. 12. 2022 18:49

comment image

Autor
6. 12. 2022 20:00
Odpovědět  jiří

Trtio magoras má zase skvělý nápad!

6f4d1b5c_resizedScaled_740to7458.jpg
Pavel K
7. 12. 2022 08:11
Odpovědět  jiří

🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣

Gene
6. 12. 2022 19:15

Mate tam zavadejici nadpis. Premyslite, nikdo Vas nedostal.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Autor
6. 12. 2022 20:15

V první řadě musíme pochopit, že to celé dosavadní kapitalistické budování a hra na demokracii byly právě jen hrou. To všechno, co se u nás stalo, bylo možné jenom proto, že se lidi “zbavili” úcty k práci. Dobře si pamatuji, jak se kasali někteří, že teď to těm komoušům ukážou. Ukázali svou neschopnost, prootže žádnývolný trh a ani demokracie nebyly.
Ukázalo se po těch letech, aspoň pro mne, že to hlavní, co jsme ztratili bylo MYŠLENÍ O ZÍTŘKU, o tom co bude zítra. Každý chtěl mít doma to, co soused a vůbec nemyslel na to, že to vlastně ani nepotřebuje. Vždyť se podívejte, kolem sebe a upřímně, ne pro mne, ale pro sebe si řekněte, kolik máte zbytečností v bytě, v domě … Co jste koupili a co jste doopravdy mnohokráte využili, toho bude podstatná menšina.
Ztráta schopnosti bojovat o život je to, co nás vrhlo zpátky – de facto ještě před První republiku. Tehdy jsme byli aspoň průmyslový stát a bylo pak na čem stavět. Ale dnes?
A můžete házet kamení, ale já si myslím, že třeba zemědělská družstva byla zázrak. Poprvé měli zemědělci volný čas! A stálou práci. A tak podobně to bylo ve všech oblastech. Malý soukromník onemocní a co pak? To jen jako příklad. Jsme tvoři společenští, ale prakticky všude na světě se chováme jako bychom měli být jen jednotlivci. Kdo nepochopil podstatu kapitalismu, že je to totiž zřízení pro zloděje, grázly, vrahy a podvodníky, nepochopil nic. A pokud to navíc hájí, je pro mne ztraceným.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Gene
6. 12. 2022 20:51
Odpovědět  Peter 008

Peter, druzstva byly dobre, ale i ty soukromniky potrebujete. Nejvetsi blbost jebyt presvedcenu ze se o vas postara stat. To to dogma pretrvava hlavne postsocialistickych statech. Starat se musime sami. Jednou se uz o nas stat staral a jak jsme dopadli. Ja osobne nechci byt zavisly na nejakem urednikovi. Vzdy to dopadne jak to dopada. Prave naopak, zmensovat vliv uredniku. System by mel byt mixovany. Mel by se predevsim zmenit financni system. Ovsem hlavni podminkou zmeny dnesniho systemu je zmena mysleni lidi.

Rattus
6. 12. 2022 21:51
Odpovědět  Gene

To,že se o vás postará stát jsem slýchal dost často.Můj názor je ten,že opravdu
schopný chlap místo nehledá ale vytváří.Měl jsem živnost od r.1990 do 2015
Živil průběžně 9 až 11 lidí a za celou dobu se u mně vyměnili 3.Začal jsem od
nuly a nikdy neměl žádné dluhy.Na co jsem neměl to jsem nekoupil.Jenže
dnes nepřeje doba schopným ale všehoschopným.Nebudu vypisovat všechna
negativa.Po 89 jsem si naivně myslel,že se bude pokračovat v tradici první
republiky.Poctivá práce a zdvořilost ,že povede k úspěchu.Nikdy jsem se více
nemýlil.Tož včil mn’a sud’te.

Gene
6. 12. 2022 22:10
Odpovědět  Rattus

Nikdo vas nesoudi, ja prosel stejnym. S tim rozdilem ze jsem 89 jsem prokouk hned a zaridil se podle toho.” Poctivá práce a zdvořilost ,že povede k úspěchu,” vede k uspechu, ovsem zalezi na tom co povazujete za uspech. Nekdo majetek, nekdo osobni spokojenost.

Rattus
6. 12. 2022 22:16
Odpovědět  Gene

S tím souzením to byla jen nadsázka.

oldoo
7. 12. 2022 19:53
Odpovědět  Rattus

Přesně toto myšlení podnikatelů způsobilo jejich pověst u velké části společnosti.ŽIVIL JSEM DESET LIDÍ.Co bys asi bez těch lidí dokázal,ty hlupáku?Neživili jste se náhodou navzájem kombinací svých schopností organizace a zároveň PROVEDENÍ té práce?Když slyším tyto hlupáky vůbec se nedivím,když je hodně lidí nemůže ani cítit!

Pekos
6. 12. 2022 21:21
Odpovědět  Peter 008

Dobrý příspěvek , podepisuji.

Autor
6. 12. 2022 22:39
Odpovědět  Peter 008

To je právě to o čem píši že jsme tvorové společenští. Stát, ať se to někomu líbí nebo ne, dokud existuje, jsme i my, obyčejní občané a o to se musíme starat nebo to vede přesně k tomu, co právě prožíváme. Tím, že se říkalo – pamatujete – co je státu nikomu nepatří, nebo stát nikdy neřve, když mu něco bereš, nebo kdo nekrade okrádá rodinu, tak jsme šli proti tomu smyslu. Nikdo nechtěl aby se lidé nemohli vyjádřit nebo nerealizovat, ale měli jsme pochopit, že to závisí prostě na tom, jak se SAMI staráme. Pamatuji si jak jeden z prvním “milionářů” přes nějaký los, vyhlašoval, že teď si koupí auto (přesně za ten 1 milion), ale už nemyslel na to, kolik stojí třeba náhradní díly atd.
Za prvé to ze západu se ukázalo jako reklama. Za druhé stále jsme žili i přes oficiální prohlášení a všechno možné na úkor levných energií právě z Ruska! A to umožňovalo i při našem nestydatém okrádání ještě docela žít, i když průmysl a vůbec hospodářství stále padalo a padá. Důležitý je fundament a to je střední a velký průmysl a zemědělství. Pak může přijít malý soukromník a dělat svou práci.
Jak se ukázalo na účet Ruska žila celá Evropa.

Gene
6. 12. 2022 23:11
Odpovědět  Peter 008

Ten stredni a velky prumysl a zamedelstvi, by melo nalezet tem, kteri v nem pracuji. Misto stabilniho platu by meli mit podil na prosperite podniku a nebo druzstva. Tento system by mel zajem na prosperite a vyhodnem obchodu. Stat by mel minimalni moznost zasahovani. Chci podotknout ze v dnesni dobe, realizovani techto nasich teorii nepripada v uvahu. Lidstvo si musi pockat, az tento system vyhnije az do korenu. Pak snad aspon po urcitou dobu lide dostanou rozum.

Pavel K
7. 12. 2022 08:36
Odpovědět  Peter 008

Jó je spousta lidí, kteří žijí stylem dnes jsem King a co bude zítra nedomyslí. Znám jich spoustu. Říkám jim byylyý RÓOMO. 🤣🤣🤣

Pavel K
7. 12. 2022 08:31
Odpovědět  Peter 008

Malý soukromník když onemocní, tak je v otvoru do duše. A není podnikání jako podnikání, každé má jiné výhody a špatnosti. Píši samozřejmě o živnostníku, který dělá sám na sebe. Já začal v 97, nic připraveno, žádný dodavatel zakázek. To přišlo až časem. Vletěl jsem do toho s holým zadkem. Dělal jsem rekonstrukce bytů. Celý dny po kolenou a někdy i makačka. Tady jsem se už tak zdravotně nic moc načal a dorazil jsem se, když ještě při té živnosti jsem se zbláznil do lesa chodit na dříví. Tam jsem se dodělal. Dnes jsem rád že čumím a kluka, že mám odpracované roky, jinak mě nechtějí ani na vrátnici. Nojo všechno se jednou rozbije.

unor 2022
6. 12. 2022 21:21

Spousta pravd. Ale tak nestastne poskladanych, nestastne oprenych o neprave
opory, ze vysedek je temer nulovy.
Skoda.

Aleš
6. 12. 2022 21:33

CZEXIT a konec liberálního fašismu.

Janaz
7. 12. 2022 08:55

P. Janeček,nebojte sa, príde čas, keď budete rehabilitovaný, tak ako moja mama, ktorá sa postavila proti zlodejovi vo funkcii za ČSSR. Starých rodičov deložovali z domu, kde bývali, ktorý z väčšej časti financovali a stavali, len preto, že oficiálny majiteľ domu , ich syn, emigroval do Kanady aj s rodinou /nie kvôli nejakému prenasledovaniu, ale že jeho žena si myslela, že tam tiež nebude musieť robiť, tak ako doma, ale že jej budú pečené holuby lietať do huby/. Deložovali ich väzni !!!, všetko im nahádzali na kopu pred maštaľou v ich vlastnom dome, kde vtedy bývala ich najmladšia dcéra s rodinou! mama vtedy behala po úradoch v BB aj BA, pretože dom si chcel ukradnúť vtedajší funkcionár v meste, ktorý bol za vojny členom gardy a údával ľudí, svedkom bol aj mamin brat, ktorý ho videl, ako ide s gestapom po jedného chudáka . Mama mu to šplechla do ksichtu a on ju zažaloval, hoci boli na to svedkovia, mamu odsúdili na podmienku, ale aspoň dosiahla, že tento zločinec nedostal nič, v dome sa zriadila škôlka a po prevrate ho bezproblémovo vrátili môjmu strýkovi a mamu rehabilitovali. Ono platí, že všetkého dočasu, pravda naveky.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Helena
7. 12. 2022 09:03
Odpovědět  Janaz

Naše rodina má velmi podobnou zkušenost.