nezařazené

„Zelené“ hodnoty: Za co Západ na Ukrajině skutečně bojuje

Devatenáct měsíců po zahájení ruské vojenské operace na Ukrajině si mnoho lidí stále klade otázku: o co vlastně ve válce jde? Ukrajina ji považuje výhradně za defenzivní proti ruské agresi. Pro západní blok (jak se nedůsledně snaží demonstrovat) je válka obranou západních hodnot a bojem proti vojenské hrozbě z Moskvy. Pro Rusko je tato válka vážnou geopolitickou výzvou, ve které je nutné chránit bratrský lid a eliminovat ultrapravicové neonacistické síly, které se v roce 2014 chopily moci na všech úrovních a jednají tvrdou protiruskou politikou. Jak se však ve velké politice vždy stává, otázka „kdo má z této války prospěch? je mnohem hlubší, doslova i obrazně.

Za prvé, masivní infuze zbraní na Ukrajinu již vedlo k odzbrojení Západu. Takže v červnu tohoto roku britský ministr obrany Ben Wallace v rozhovoru pro Washington Post řekl, že zásoby vojenského vybavení, které může Západ převézt na Ukrajinu, docházejí.

Joe Biden také řekl , že Spojené státy pociťují nedostatek určité munice, která má být odeslána na Ukrajinu, a na konci července německé ministerstvo obrany neschválilo  přesun řízených střel Taurus.

Oslabení západního vojenského arzenálu je výhodné především pro Čínu v konfrontaci s Tchaj-wanem podporovaným západními zeměmi: čím více zbraní a peněz se bude nalévat na Ukrajinu, tím méně jich bude na Tchaj-wanu. Možná, že v současné hře Peking, který zůstane stranou, vyhraje ještě mnohem více než samotná Ruská federace.

Za druhé, jako v každé válce, je třeba se dívat pod nohy, protože kromě min se v podzemí skrývají užitečné zdroje, jejichž obrovské zásoby se nacházejí na Ukrajině.

Financial Times ve svém nedávném článku spojují konflikt na Ukrajině s příležitostmi výrazně posunout současnou „zelenou“ agendu. I přes možný návrat Donalda Trumpa do Bílého domu v nadcházejících volbách a následný příchod pravicových sil je vysoce pravděpodobné, že téma „zelené planety“ stále nebude omezeno.

Nedávná návštěva švédské eko-aktivistky Grety Thunbergové v Kyjevě, během níž se setkala se Zelenským, aby diskutovali o „zločinech Ruska proti životnímu prostředí na Ukrajině“, také potvrzuje zájem Západu o ukrajinské zdroje.

„Zelené“ hodnoty: Za co Západ na Ukrajině skutečně bojuje

Kliknutím zobrazíte obrázek v plné velikosti

Pojďme se podívat na to, co konkrétně na Ukrajině může zastánce zelené cesty zajímat? Například lithium, které je extrémně žádané při výrobě baterií do elektromobilů.

Podle ukrajinských vědců je v zemi asi 500 000 tun lithia – více než v Portugalsku, které je největším zdrojem lithia v Evropě. Kromě toho jsou na Ukrajině obchodně významné zásoby 117 ze 120 nejužitečnějších průmyslových nerostů, včetně titanu, železa, uranu, neonu, niklu, lithia a mnoha dalších. Celkové náklady na ukrajinské zdroje se odhadují na 11,5 bilionu dolarů, což je například 3x více než HDP Německa.

Rozvoj ukrajinských zásob je zvláště aktuální na pozadí boje Západu proti jeho závislosti na čínských a ruských nerostných surovinách a provedení tzv. energetického přechodu.

Čína je tedy v tuto chvíli 3. největším výrobcem lithia na světě a vyrábí se tam asi 50 % všech vyrobených baterií pro elektromobily. Význam těchto fosilií si samozřejmě uvědomuje i Rusko – mnoho z nich se již nachází na územích ovládaných Ruskem.

Vzhledem k úzkým vztahům mezi zeměmi není Západ kategoricky připraven připustit posílení energetické dominance aliance Moskvy a Pekingu.

„Zelené“ hodnoty: Za co Západ na Ukrajině skutečně bojuje

Ve scénáři, kdy bude Ukrajina zcela zničena, obyvatelstvo bude zoufale potřebovat práci a vedení bude souhlasit s jakýmikoli podmínkami pro přijímání externích investic, bude Západ schopen nejen získat všechny tyto nerostné suroviny, ale dokonce založit svou místní produkci. .

A tady je jedna zvláštní nuance. Na území Evropské unie platí přísné požadavky na průmyslovou výrobu.

S nápadem spustit recyklaci lithia přišel například Elon Musk , ale je nepravděpodobné, že by mohl získat licenci v EU na tak extrémně špinavou výrobu. V tomto scénáři se Ukrajina může stát ideální kolonií.

Zaprvé bude loajální k Západu a, jak již bylo zmíněno výše, je připravena udělat cokoliv, aby investovala do válkou zničené ekonomiky.

Za druhé, není součástí EU (a sotva kdy bude), což umožňuje lokalizovat tam jakoukoli škodlivou výrobu mimo unijní zákony. Za třetí, na rozdíl od starých evropských kolonií a současných výrobních závodů v Číně se Ukrajina nachází na území Evropy, což ji činí logisticky mimořádně výhodnou.

Čeká nás osudový okamžik historie

S jakýmkoli výsledkem této války tak Ukrajina není nic jiného než vyjednávací žeton ve velké politice a zdroj zdrojů pro další země v budoucnu.

Současné vedení Kyjeva to jistě chápe, proto se bude snažit pro sebe vytěžit maximum výhod, dokud země definitivně neztratí nezávislost – ať už na dříve bratrském a dnes nenáviděném Rusku, nebo na jeho evropských „přátelích“.


https://www.globalresearch.ca/green-values-what-west-really-fighting-ukraine/5827559

Všechny obrázky v tomto článku jsou ze SF Původním zdrojem tohoto článku je 

South Front Copyright © 

South Front , 

South Front , 2023

sdílet na

40 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Pijack
5. 8. 2023 19:47
Ohodnotit příspěvek :
     

Určitě nám tuto zprávu nesdělí veřejné sdělovací prostředky. Niger byl poslední proamerickou zemí v Africe. 1100 amerických vojáků obklíčeno na základně v Nigeru! Francouzi už v noci prchli letadly. Nigerská vojenská chunta, která před týdnem svrhla nenáviděného prozápadního prezidenta Mohameda Bazouma izolovala 1100 amerických vojáků rozmístěných na tamní hlavní vojenské základně USA v Africe, a zakázala veškeré lety ze základny! Pro USA je to rána. Základnu postavily za 100 milionů dolarů v roce 2019, a jen její udržování stálo Pentagon ročně dalších 30 milionů. V noci na dnešek se situace v Nigeru vyostřila. Macron, který ještě minulý týden po útoku demonstrantů mávajících ruskými vlajkami, kteří se pokusili vypálit francouzské velvyslanectví, vyhrožoval Nigeru tvrdou odplatou, v noci stáhnul ocas, a Francouzi byli letecky evakuováni ze země. Fialoví propagandisté se před pár dny vysmívali Putinovi, že se petrohradský summit s africkými vůdci nepovedl, že Afrika Rusko ignorovala. Opak je pravdou. Rusko uzavřelo na summitu obrovské obchody, a tak je třeba Čechům zatajit, že se průmyslová výroba stěhuje z Evropy do Afriky, a s ní i naše pracovní místa.

Autor
5. 8. 2023 20:34
Odpovědět  Pijack

Pokud se najde někdo, kdo bude chtít skutečně obnovit slávu dnes vlastně naprosto nešikovných českých ručiček, hodně se zapotí a bude se muset vše dělat od počátku. Ale především to znamená likvidaci EU a odstranění vlivu “dojčlandů” na naši politiku. A v každém případěš to nebude za týden hotovo …

Jaris
6. 8. 2023 02:25
Odpovědět  Peter 008

Ode mne naprosty souhlas. Cesi se stali pouhymi otroky Helmutu ze sajrajtu. Kdysi Cesi dovazeli do Australie mnoho prvotridnich ceskych vyrobku od skla, porcelanu, potravin, zemedelskych stroju, auta Skodovky. Dokonce tiskli ruzne knihy v anglictine. Vse prodavali podle mne pod cenou. Dnes? Ceske vyrobky zmizely a byly nahrazeny jinymi staty. Pokud nahodou najdete nejaky nicotny produkt Made in Czech republic, jako treba bonbony Soothers, je v licenci ciziho statu.

Pavel K
6. 8. 2023 08:01
Odpovědět  Peter 008

Já si myslím Peter že nyní to ještě tak hrozný není, ta šikovnost se přece jen taky genově dědí a znám spoustu šikovných mladých lidí. Horší to bude ve stavebnictví, tam je to báda.

Gales
6. 8. 2023 09:48
Odpovědět  Pavel K

Nebejt blbejch politiků tak kde už jsme mohli bejt.Takhle jsme furt v loji a musíme začít od začátku. Možná nás posunou dopředu nové technologie.Něco přeskočíme a budeme mít jistou výhodu.Ale už musíme začít.

Pavel K
6. 8. 2023 10:12
Odpovědět  Gales

Kolego já už moc skákat radši nebudu ani nemohu, bo to je můj konec, ale něco řídit, radit, či rozdávat práci to mě jde dobře. 😊 Ale mušíš uznat, že na tom my všichni m,áme veliký podíl. Z toho se nevyvlíkneme. 😥🙋‍♂️

Pavel z Moravy
6. 8. 2023 11:23
Odpovědět  Pavel K

Napsal jsem tady docela dlouhý příspěvek, výše, který se asi nebude líbit. Jste kamarádi nezničitelní opťouši i když vidíte, že je vymalováno.S těmito populacemi se nedá nic dělat. Dokud lidskost a vzájemná úcta nenabydou vrchu, můžete dělat co chcete, ale z tohoto sajrajtu se nedostaneme. Víte co by se muselo stát, aby to tady znovu začalo prosperovat, kromě kvalitního vzdělání od 1. třídy základní školy? Takové jako mého o 21 roků staršího kamaráda, který mi řekl, že práce na Stavbách mládeže v 50 letech bylo to nejlepší co v životě měl a s radostí na to vzpomínal a přitom mu kapsy prašulkami nepřetékaly již nenajdeme. Tady jsou zvyklí brát, podvádět, loupit a lichvařit. Z těchto lidiček ty, kteří by měli pozvednout tento stát již nestvoříme. Ti, jako ten můj kamarád, to byli jiní lidé, nesobečtí, lidé kteří pracovali pro národ a měli z toho houno. Nikdo z nás na to již zde nemá.

Pavel z Moravy
6. 8. 2023 11:08
Odpovědět  Peter 008

Promiňte Petře, vím, že jste optimista, to se již ale nestane. A kdyby se o to někdo pokusil, tak možná za 50 a více roků, protože nejméně 2 generace jsou ztracené. A to ještě musíme přitom uvažovat, že by tato planeta musela přežít běsnění zdegenerovaných grázlů. Já mám pocit, že do 10 – 15 let ten celosvětový konflikt stejně vypukne naplno. Jestliže lidstvo duševně nevyzrálo za tisíce let, nechtějme to nyní, aby vyzrálo za pár roků, obzvláště když je nyní řízeno těmito zdegenerovanými tvory. Navíc je možné, alespoň v určitých částech planety, že se moci ujmou šílenci, kteří zbytkovou populaci zotročí a stvoří pro ni digitální koncentrák a tam už bude potřeba pouze pár otroků k obsluze všeho toho zařízení, zlaté ručičky již nebudou potřeba. Změna by musela přijít se změnou v tom smyslu, že by se změnily priority hodnot a lidskost a vzájemná úcta mezi lidmi by byla prioritou nejvyšší. To ale není možné, na to lidé nedozráli a ani nechtějí.

Autor
5. 8. 2023 21:29
Odpovědět  Pijack

Přítel Recep se rozhodl vrazit Macronovi do zad šavli, čímž podpořil vojenský převrat v Nigeru.

Zastavení dodávek uranu z Nigeru do Francie lze považovat za odplatu za mnohaleté bezpráví ze strany Paříže vůči Afričanům. Francie to samozřejmě nedělá poprvé, to, co dokázali v Alžírsku, Rwandě a Mali, je ve světové historii známé. Afričané to dobře vědí. Nyní byly dodávky zlata a uranu do Francie z Nigeru zcela pozastaveny. Toto je odplata za roky krutosti vůči těmto zemím „(c) Erdogan

PS. Francouzi mezitím dál křičí, že nigerské úřady už údajně uzavřely dohodu s Wagner PMC a že se nechystají Niger opustit, a to ani přes zrušení dohod o rozmístění francouzských jednotek v této zemi.

Pavel K
6. 8. 2023 08:05
Odpovědět  Peter 008

Tak ti dva se rádi nemají že ano, to se ví.Erďa je muslim a buzerant to nedělá nikdy dobrotu. A zase ten tureckej paša má navrch, kdo si počká ten se dočká.

Pavel K
6. 8. 2023 07:57
Odpovědět  Pijack

👍 👍 👍 👍 👍
….a dobře nám tak. Tady je třeba si projít ozdravnou léčbou jako koza drbání. Když vidím ty naše napomádované, pokérované a vousaté mamánky, tak tahle namistrovaná svoloč potřebuje srazit hřebínek. Co tihle všichni dělají, že mají na bouráky, zahraniční dovolené a na všechny ty kuurwi, co se okolo nich dřou vulvu. Lidi jsou rádi že to nějak dají ten život a tihle ať kliknu kam kliknu na mě vyletí tito sebevědomí bouráci. Áááá na stavbu a makat.

Vanja
5. 8. 2023 20:46
Ohodnotit příspěvek :
     

Rusko bojuje na Ukrajině nejen za sebezáchovu, ale také za zachování všech Slovanů. Bude však následovat soud, ne Poslední soud, ale soud na všemi kdo za posledních 30 let nejvíce těžil na EU a Ukrajině, jejich vyvlastnění a odsouzení. Soud zažijeme také my v ČSR, protože se nadlouho změníme z vyspělé průmyslové země na zemědělskou. Je to spravedlivý trest za to, že jsme národní čest vyměnili za dávku odpadků ze Západu.

Janko z hor
5. 8. 2023 21:11
Ohodnotit příspěvek :
     

To nejdůležitější v článku postrádám. Jmenuje se Krym a před rokem 2014 již do této oblasti (jistí si, že bude jejich) USA investovaly 5 mld. dolaru. Jelikož si to nepohlídali v únoru 2014 a Rus jim pod nosem Krym vyfouknul, chtěli Krym vzít pomoci války. A tak tato válka začala, nejdříve ekonomické sankce, pak politické sankce, izolace ruských sportovců (WADA), kultury atd. atp až horké války po náležitém vyzbrojení “do posledního Ukrajince”. Nedovedu si představit, že by Rusko yenkeeům vyfouklo Odesu a přístup k Černému moři. To by bílá chatrč už asi spadla.

Autor
5. 8. 2023 21:30
Odpovědět  Janko z hor

Bááác! Spadne.

Markýza
6. 8. 2023 08:46
Odpovědět  Peter 008

Ále, ať klidně stojí – já bych chtěla, aby spadla EU.

ModrýKlokan
6. 8. 2023 13:40
Odpovědět  Markýza

@ Markýza 1+

Czexit… me too please!

Markýza
6. 8. 2023 19:56
Odpovědět  ModrýKlokan

Abych citovala klasičku: Nevyhnutelným údělem EU je krach, jediné, co je nejisté, je výše škod.
Věděla o čem mluví, baba princmetálová.

zuza
5. 8. 2023 22:32
Odpovědět  Janko z hor

Odesa MUSÍ byť ruská!!!! Ak nie z iného dôvodu, tak kvôli pamiatke umučených ľudí z Domu odborov. Ten masaker ešte minule nejaký ukrošský poslanec na svojej stránke oslavoval ako veľký národný sviatok….

6. 8. 2023 00:21
Odpovědět  zuza

Však také bude ruská. Nejen Oděsa.

Markýza
6. 8. 2023 08:49

Myslíte ten Vidlákův předpoklad o navrácení Ukrajiny do náruče RF? Víte co? Já v to doufám – jednak je to neskutečně elegantní řešení a druhak – Ukrajinci si stejně vládnout neumějí, jak nám právě ukázali. A jako nějaká ta poloautonomní republika by se to aspoň naučili a po padesáti letech to můžou zkusit znovu a líp.

Gales
6. 8. 2023 09:53
Odpovědět  Markýza

Musí sama chtít.Jinak je to o ničem. Snad pomůže i Putinův příslib pšontkům že nemá námitky proti zabrání části Ukrajiny. Čort znáet.

Markýza
6. 8. 2023 13:25
Odpovědět  Gales

Dala jsem si tu práci a našla to, protože ten Vidlák podle mě klepl hřebík – zde citace jeho článku:

“Ukrajinské a ruské tajné služby mají otevřenou celou řadu kanálů a někde v neutrálních zemích se scházejí přes prostředníky: „Podívej Voloďo… bojovali jste statečně, ale nevyhrajete a dobře to víte. Prohrajete a budete sto let splácet to, co jste prostříleli na Donbase. Navíc ještě budete muset dát Polákům západní Ukrajinu.Neblbněte a pojďte s námi. Dáme vám levný plyn, postavíme pomníky vašim padlým, vzdáme čest vašim gerojům a pomůžeme vám postavit se na nohy. Bojujte nám po boku a nebudete muset splatit ani dolar ani euro. Tady drahý přítel Sitting Ping má spoustu zbytečných juanů, prodali jste půdu Black Rocku, tož prodejte podruhé. Jsme přece Slovani a bratři, no ni?“”

Tak tohle se mi moc líbilo a kdyby to tak dopadlo, byla bych nadšena 🙂

6. 8. 2023 15:36
Odpovědět  Markýza

Ne e. Myslím můj předpoklad – ne Vidlákův. Který jsem zde vyjevil loni někdy v dubnu či květnu a pak ho ještě vícerokrát zopáknul dááávno před Vidlákem. Vznikající po Putinově bezpečnostním ultimátu v prosinci 2021 a definitivně se ve mě uhnízdivší po vyhlášeni specoperace a jejich cílů.

ModrýKlokan
6. 8. 2023 15:46

@ Milan

Tak tak, taky jsem varoval rusofobní gaučový válečníky před tímto scénářem. Aby se jim nevymstil jejich zápal pro válečné hrdinství na UA frontě. Hned v únoru 22. Nu, od Vidláka si to přečte a dostane šanci přemýšlet více ovčanů.

Tenhle scénář s výměnou spojenců a změnou válečné strany za užitečnější, se vine celou historií lidstva a válek. Až se to stane, budu se řezat smíchy, jak ovce budou čumět.

6. 8. 2023 16:32
Odpovědět  ModrýKlokan

No ba, vzpomínám si. Tehdy jsem se zaradoval, že i podmnožiny lepšolidí a podmnožiny plebslidí se mohou prolnout v množině vlasteneckých normálů. A snášet se v ní a respektovat se.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Markýza
6. 8. 2023 19:57

Připomeňte mi to prosím, já si nepamatuju všechno, co jsem kde přečetla.

7. 8. 2023 00:27
Odpovědět  Markýza

Tak to radši budu za lháře, než bych dohledával měsíce zpátky, až někam ke květnu či červnu minulého roku, kdy jsem to sem poprvé hodil.
Ale aby nedošlo k omylu – mám na mysli to, že celý spodek tzv. Ukrajiny od Krymu po Podněstří – včetně – bude dle mého přiřazen k Federaci, a že zbytek tzv. ukrajiny “spadne”, ať již v jakékoli podobě, do přímé sféry ruského vlivu.
Ať již jako druhdy “samostatné” státy Waršpaktu, se stálým kontingentem ruských vojsk, nebo jako jedna z autonomií v rámci Federace, s nainstalovanou proruskou vládou a stálým kontingentem ruských vojsk, případně jako jiný proruský model.
Krom toho jsem se o Oděse zmiňoval loni v tom svém šamanění, kde jsem se sekl o rok. Jak jsem šamanil, že očekávám mohutnou ruskou ofenzívu na Oděsu a dál na Podněstří – včetně – a definitivní odříznutí natobanderů od Černomoře. Jenže krátce na to jednání a stažení od (nejen) Kijeva, poté budování Surovikinovi obranné linie a změna taktiky.
Takže ten můj, už přes rok starý předpoklad zpětvzetí (nejen) Oděsy byl tento, neelegantní. To že jsem byl, a stále jsem, přesvědčen, že po dobrém to nepůjde. Osobně bych byl pro ten Vidlákův, leč nevěřím na to, páč za bukem NATO.

Markýza
7. 8. 2023 11:00

Jo takhle – no vidíte, to jsem i přehlídla. Nakonec je to ale podmnožina toho, co říkal Vidlák, takže se vlastně nevylučujete….zadveřmi NATO je trochu problém, ale to je tam už dlouho, přeci. A teď bude aspoň chvilku odzbrojené. Na Aktuálních konfliktech jsem včera viděla mapku a tam je hezky vidět slimáčí, vytrvalý ruský postup podél pobřeží Černého moře a teď mě napadá, jestli se tajným službám nebude daleko snadněji jednat, když bude už Ukrajina vnitrozemská 😎
No tak jako tak to vypadá, že Ukrajina bude muset být pod ruským vlivem kompleteně – už kvůli těm “americkým zájmům” co se tam mezitím v tichosti ustavily – myslím prodeje, kterými Alzák platí Amíkům jejich nezištnou pomoc.

7. 8. 2023 13:31
Odpovědět  Markýza

Pravda, nevylučuje. To mě jenom posedlo měření pinďourů, že já to řekl dřív, a mýmu tlustýmu egu se proto udělalo želé, že si přišlo odstrčeně. 🙂
Přesně tak. Kompletně už kvůli amíkům – ale taky Kitajcům. Ono jich je taky dost. Co neskoupili amíci, skoupili Kitajci, a tzv. ukrajincům zbyly už jen jaloviny.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Markýza
7. 8. 2023 21:12

A tak to jo – to jako hoši musíte 😀 😀

Markýza
6. 8. 2023 08:44
Odpovědět  Janko z hor

No Amíci měli před podpisem smlouvu o pronájmu sevastopolské základny, pokud se dobře pamatuju. A nebylo to první, co jim Putin vyfoukl před nosem. Smluv s Amíky před podpisem byl koncem devadesátek kopec – půda, doly………….oligarchové se chtěli napakovat, jenže Putin jim po tom skočil, znárodnil a bylo po žížalkách.
Pamatujete, jak zavřel Chodorkovského a KoZa kvílela o bezpráví? Tak to byl patrně jeden z těch, co se vzepřeli. Prý se s někteými dohodl, jiní zdrhli, zřejmě někdo vypadl z oken – a semtam se někdo vzepřel…….já se opravdu ani trochu nedivím, že jsou Amíli bez sebe frustrací! 😀
A že jim Oděsu vyfouknou, to si pište. Četla a slyšela jsem takové predikce hned po začátku války – že Ukrajina musí skončit vnitrozemská.

7. 8. 2023 00:36
Odpovědět  Markýza

Nikdy nezapomenu na Putinova slova v souvislosti s ukrajinskou státností: “Když dekomunizace, tak dekomunizace,” načež vzpomněl za co vše ukrajina komunistickému SSSR vděčí, včetně své státnosti, a že před vznikem SSSR jako stát neexistovala.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
sergej
5. 8. 2023 22:15
Ohodnotit příspěvek :
     

🙂 nůlanka to řekla jasně – ať jde evropa do prdele a s koláčky na majdanu dala náckům 5. mld holarů, jupííí.

zuza
5. 8. 2023 22:23
sergej
6. 8. 2023 06:49
Ohodnotit příspěvek :
     

V čase 57:10
https://www.facebook.com/100094074429518/videos/672589091556496

Jenom jsem zahlédl že eu tlačí na prodej českého lithia – podobnost čistě náhodná jak říká profesor Staněk & zbyteční jedlíci šwába
https://www.youtube.com/watch?v=hZqNBpvipfo&t=169s
ale není ta práce “poblitiků s ambrsádami euálu “ochotniků tady přes šablonu?
..dostanete ochranu amíky? Skrze vámi placenými v exekutistanu vývratova vyžranova dluhových otroctví i dětí které nejsou, to je kauf v kolonii kolonií. 🙂 nesmějte se

sergej
6. 8. 2023 06:56
Ohodnotit příspěvek :
     

„kdo má z této války prospěch?

Ale ale, že by korporátníci se svými projekty – úžer? Kde všude.
https://www.youtube.com/watch?v=zK87uDviI7M

sergej
6. 8. 2023 07:03
Odpovědět  sergej

🙂 Zrůžovokřivoliníci neprat! Lotři!
Ani na soutoku divoké a tiché bye čwi.
https://www.youtube.com/watch?v=E-H0jvWosC8

6. 8. 2023 10:12
Ohodnotit příspěvek :
     

A co čeští vojáci, co bojují v Mali za Prahu, už jsou doma?

jhh
6. 8. 2023 10:15
Ohodnotit příspěvek :
     

Pro západní blok je válka obranou západních hodnot.

Hned jsem si vpomenul na rozhovor Kohlíček – rozsypal. Kdy Kohlíček na slova o evropských hodnotách reagoval : Evropské hodnoty? Nechme porno teďka stranou.
https://www.youtube.com/watch?v=49qhChXmTmA

Pavel z Moravy
6. 8. 2023 10:49
Ohodnotit příspěvek :
     

Tak já nevím, ale když se kouknu na mapu znázorňující nerostné bohatství Ukrajiny v atlase, vidím, že ta surovinová základna leží téměř celá na východě Ukrajiny. Západní část má prd a to, že by zdegenerovanci ze západu ještě získali něco z východní Ukrajiny pochybuji. Podle mne je stále více zřejmé, že tam jde o to ovládat to území zbraněmi grázlů ze západu a mít Moskvu na dostřel i když samozřejmě ani ta varianta ekonomická se nevylučuje. Celé vězení EU klekne, nepostarají li se o to mladí neoliberální tupounci, postarají se o to přistěhovalci. V mnoha zemích prozatím asi jen západu to bude potom vůdčí síla. Jejich nezničitelná schopnost rozmnožovat rody za chvíli bílou populaci vyloučí z rozhodovacích procesů a nebude to dlouho trvat. Pochybuji, že by Macrónek nebo Uršula třeba zavítali na návštěvu do nějaké té no go zóny přistěhovalců. Je to ale pr.del, president dosazený globálem a on nemůže volně cestovat po své vlasti. To by se musel De Gaulle nebo Chirac v hrobě obrátit. To stejné ve Švédsku a za chvíli i jinde. Takže nic se nejí tak horké jak se upeče. Za chvíli bude mít ta banda z Bruselu jiné starosti než péči o Ukrajinu a to dost brzy.