Krize UKRAJINA

Maďarsko odmítá převést 18 milionů dolarů na zbraně pro Ukrajinu, místo toho je posílá Čadu

Peter Szijjarto poznamenal, že Maďarsko provádí široký program poskytování hospodářské a sociální pomoci této africké zemi

BUDAPEŠŤ, 29. února /TASS/. Maďarská vláda odmítla převést 18 miliard dolarů na Evropský mírový nástroj a rozhodla se je utratit na udržení bezpečnosti a stability v Čadu, řekl maďarský ministr zahraničí Peter Szijjarto na tiskové konferenci po setkání se svým protějškem z Čadu Salehem Annadifem.

Poznamenal, že Maďarsko prosazuje mírové urovnání konfliktu na Ukrajině, a proto „nesouhlasilo s posláním přibližně 18 milionů dolarů do Evropského mírového nástroje, které mohly být použity na zaplacení zbraní, již odeslaných na Ukrajinu“.

“Rozhodli jsme se použít těchto 18 milionů dolarů na posílení bezpečnosti v Čadu, na vytvoření nového vzdělávacího zařízení pro výcvik armádních důstojníků v Čadu a na zlepšení schopností čadských ozbrojených sil,” řekl Szijjártó. Poznamenal, že Maďarsko provádí široký program poskytování hospodářské a sociální pomoci této africké zemi.

Maďarsko dříve uvedlo, že bude vetovat rozšíření Evropského mírového nástroje, který financuje nákupy zbraní pro Ukrajinu, ale samotného zařízení se nezúčastní. Evropská služba pro vnější činnost navrhla navýšit tento fond o 5 miliard eur v roce 2024, aby se rozšířily dodávky zbraní ukrajinské armádě. Szijjarto poukázal na to, že přeprava zbraní je pro Maďarsko červenou linií.

Budapešť v tomto ohledu oznámila, že nebude přispívat na rozšíření fondu, ale je připravena poskytnout tuto částku Ukrajině, aby poskytla pomoc, kterou vidí jako první. Během summitu 1. února v Bruselu nebyli lídři EU schopni přijmout rozhodnutí o rozšíření Evropského mírového projektu o 5 miliard eur, jak trvala na tom předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyen a vysoký představitel EU Josep Borrell. Toto jednání bylo odloženo na březen.

Evropský mírový nástroj byl založen v roce 2021, aby financoval úsilí EU v oblasti obrany a bezpečnosti, včetně jejích mírových operací. Po začátku konfliktu na Ukrajině jej však EU začala využívat ke kompenzaci svých výdajů za dodávky zbraní ukrajinské armádě.

Hungarian Foreign Minister Peter Szijjarto© Russian Foreign Ministry/TASS

sdílet na

75 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Pravdomluvny
2. 3. 2024 12:39
Ohodnotit příspěvek :
     

Maďaři jsou holt jiná liga 👍👍👍
Pomoc Banderonacistánu by se měla trestat doživotním na nucených pracích v kamenolomu s omezeným přísunem jídla a pití ☠️

Pijack
2. 3. 2024 13:03
Odpovědět  Pravdomluvny

Přidal bych desetiminutovku mučení před večerkou a po budíčku. Na výstrahu při nedodržení kázně bych před ubikacemi vztyčil několik učebnicově naostřených kůlů.

Pravdomluvny
2. 3. 2024 13:43
Odpovědět  Pijack

Jsem pro,pane poradče 👍🙋

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
katango
2. 3. 2024 13:51
Odpovědět  Pijack

Já bych tam vztyčila několik dřevěných skulptur s provazovým motivem pro ty hodnější.

Orion
2. 3. 2024 15:41
Odpovědět  Pijack

Japonci nech si stavaju koly doma! Tam maju ties co riesit…

Pravdomluvny
2. 3. 2024 18:32
Odpovědět  Orion

Něco k věci?????

Pravdomluvny
2. 3. 2024 13:45
Odpovědět  josh-xy

Pohled stejně odporný,jako byla reportáž z Mai Lai….. lidský ODPAD se činil tehdy i teď ☠️

Pijack
2. 3. 2024 17:05
Odpovědět  josh-xy

To je děs běs.

Gales
2. 3. 2024 17:50
Odpovědět  josh-xy

Poslat jim vzkaz psaný uzlíkovým písmem.

Pravdomluvny
2. 3. 2024 18:32
Odpovědět  Gales

Garota by byla lepší 👽

Boomer
2. 3. 2024 19:57
Odpovědět  Pravdomluvny

.. sakra chlapi, vy byste furt jenom zabíjeli! Vy nevíte nic o Marxově teorii o podílu práce na polidštění opice? Tak proč by nemohla tvrdá práce polidštit politika? To musí běžet v kamenolomu drtička na tři směny? Víte, co to sežere elektriky… politicky myslet, Halík, ku**va politicky!

Pravdomluvny
2. 3. 2024 20:45
Odpovědět  Boomer

Hele Hamáček,jdou do masny…..🤓🙋

Boomer
3. 3. 2024 09:09
Odpovědět  Pravdomluvny

..joóó co já bych za to dal, být šéfem v masně, ti moji zázrační chlupáči mají spotřebu masa jako za socialismu polskej zájezd…

Pravdomluvny
3. 3. 2024 11:33
Odpovědět  Boomer

Kde chceš dneska sehnat poctivý maso, když veškeré chovy dobrovolně vybíjíme kvůli neexistující ptačí chřipce a nemoci šílených krav……🤔
Ovšem jinak taková masna jako kdysi by špatná nebyla.
P.S.
Jedná parádní a dodnes doufám i fungující byla v Berouně,tam to bylo poctivý 👍

Jaris.
3. 3. 2024 12:42
Odpovědět  Pravdomluvny

Zrejme Madari nevedi, co s penezma. Do Afriky se uz nacpalo tolik penez, ze by se s nimi dala oblepit cela zemekoule.

Pravdomluvny
3. 3. 2024 13:06
Odpovědět  Jaris.

Maďaři právě vědí,do Banderonacistánu ani HUF!!!!!?)

Pijack
2. 3. 2024 12:51
Ohodnotit příspěvek :
     

Jde o to, co píší novináři a co propustí cenzura. Tady se z aktivistů rekrutují novináři. Český novinář už plní funkci agitátora, takže víme, co je poslání agitátora. Píše svá přání, která považuje za důkazy. Důkazem, který považuje potřebný ke své agitace je vždy jeho přání, kterému posléze sám uvěří. Takže když takový zmetek napíše něco o Vrběticích, aby se „dokázalo“ Rusku nepřátelství, tak tento jeho důkaz vzešel z přání a nebo příkazu nadřízeného. To je agitace, nikoliv novinařina. A víme, že agitace nemá s pravdou nic společného.

Pravdomluvny
2. 3. 2024 13:48
Odpovědět  Pijack

Krychtálek, Lažnovský, Vajtauer ,,Křemen atd.se vrací……

Honzas
2. 3. 2024 22:19
Odpovědět  Pijack

A vychazi jim to. Staci si precist prispevky na Seznamu. Tak jednotne becici stado ovci nemel ani Gottwald.

Tupý hulvát
3. 3. 2024 08:55
Odpovědět  Honzas

Je to tak,ale oni jiný názor nepustí,je to zkreslené.Ne,že by většina lidí tupci nebyla,to zase je.

Pravdomluvny
3. 3. 2024 09:11
Odpovědět  Honzas

Seznam pouští pouze komentáře podporující pětidemoliční vlastizradu, uSSa a fašoEU……
…. pravý strážci demosracie🥳

Pijack
2. 3. 2024 12:59
Ohodnotit příspěvek :
     

Vládní agitátoři už mají problém. Už i mainstream přiznal, že opravdu existovala dohoda v roce 2022 mezi Ruskem a Ukrajinou. A že Ukrajina chtěla splnit podmínky smlouvy. Ale že Britský premiér jim to zatrhl !!! Chytrý se to už dozvěděl, blbec to nechce akceptovat. A tohle přesně jsou agitátoři z padesátých let. Agitátoři si uzurpují vládnout naší zemi a stejné povahy chtějí vládnout v EU Evropským zemím. Na vině jsou volební zákony těchto zemí, náš nevyjímaje. Voliči totiž z kandidátek stran nerozeznají, který z kandidátů je imbecil, kleptoman, sociopat nebo psychopat, člen mafie nebo sebestředný žvanil a narcis. Dokud se revoluční změny neodehrají v tom smyslu, že se volební zákon totálně změní ve prospěch voličů, budeme pořád dezinformováni a bude proti nám vedena válka médií a exponentů fašistického režimu.

me2d44
2. 3. 2024 19:31
Odpovědět  Pijack

A kdo to bere v úvahu?? Mezi SSSR/Ruskem a Německem taky existuje smlouva o vypořádání vzájemných vztahů – která umožnila spojení NDR s NSR. A v jejich podmínkách je, že sjednocení Němci si nebudou činit nároky na území sousedů a nikdy nebudou bojovat PROTI RUSŮM. A o čem jsou dodávky leopardů na Ukrajinu? O čem je záměr Měmecka dodat na Ukrajinu rakety dlouhého doletu Taurus?? O čem je účast nemeckých poradců a žoldáků v ukrajinských službách??? A pak se někdo může divit, že Putin chce smlouvu o vyrovnání vztahů s Německem vypovědět – a piště si, že to udělá! A dále: ta smlouva kromě jiného se týká i nás: Němci si dělají nárok i na naše pohraničí, kterému říkají Sudety….

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Tupý hulvát
3. 3. 2024 09:06
Odpovědět  me2d44

Tak to je,jak říkala babička,nemají kouska cti v těle.

Tupý hulvát
3. 3. 2024 09:04
Odpovědět  Pijack

Oni to neakceptují ani ti chytřejší,je úplně jedno,že se pravda pomalu objevuje.Věřící fanatiky nepřesvědčíte nijak a ti zblblí chytřejší by MUSELI PŘIZNAT omyl.To je pro většinu lidí nepřijatelné,vidíte to při každé debatě v hospodě,neustoupí skoro nikdo.Jsme obyčejní nepovedenci,kdyby byl stvořítel,už se dávno oběsil.

ModrýKlokan
4. 3. 2024 16:38
Odpovědět  Tupý hulvát

@ Tupý hulvát

Hezkej pravdivej postřeh. Asi to tak má být. Co si ovčané vybečí, to budou mít. Jejich volba. Mě už je to asi šumák.

eFPe
2. 3. 2024 13:12
Ohodnotit příspěvek :
     

Mimopolitické téma,
Ale zkusím na sobotu otevřít odpočinkovější.
Když si najdete na mapách družicový snímek německého města Passau, uvidít že tařka v jednom místě splývají 3 řeky. Dunaj přitéká mezi Ilzem a Innem a právě na družicovém snímku je patrné, že Inn je mohutnější, protože barvy jeho vod po soutoku převáží.Tudíž by se měl správně Dunaj vlévat do Innu. Jenže wikipedie tvrdí, že je Dunaj na soutoku tou delší řekou, má to dál k prameni, a tudíž to je dál Dunaj.
NO, ale potom si vezměte soutok Labe s Vltavou, kdy se Vltava zdá být o něco větší a ve skutečnosti má také větší průtok než Labe, a přece se do něj vlévá, a to i přes logiku sousedů, kdy se vlévá kratší řeka do delší- tady to Vltava vyhrává….kdo ví, kolik takových dalších případů existuje, protože jak pak putovat k pramenům a hledat třeba tu nejdelší řeku?

Autor
2. 3. 2024 16:26
Odpovědět  eFPe

Zřejmě v době, kdy se určovaly takovéto věci, bylo zcela jiné počasí, např. Vltava byla zamrzlá a Labe bylo nejen zásobeno dešti, ale také bylo v pásmu teplého vzduchu nad Skandinávií. Vidíte, jak je to jednoduché vysvětlení..

2. 3. 2024 14:01
Ohodnotit příspěvek :
     

Přitvrdit…to vám říkám pořád…Kreatury co vraždí po milionech…nezažene jinak, než Sekerou!
Pochopte to už! Však to tisíce let máte všude, kam se podíváte…
Ve folkloru, v básničkách, bájích, v proroctvích…v literálních dílech…
V každé pohádce co máte , vyhraje dobro…
Ale ne tak,že budete tupě čumět!
Vždy se najde hrdina…a ten zlej dopadne špatně…
To je jediné co v této zemi nefunguje.
A nejen v této zemi!
Ale příklady táhnou!
Můžete si dělat co chcete ve své zemi!
A všichni ostatní se na to budou dívat,a snažit se to pochopit!
Pokud pochopí že je to správné, přidají se!
Tak primitivní Člověk je!
😀 😀 😀
Vemte svou zem do svých rukou!
Nebojte se toho!
Patří vám to tu.

Ladislav 💤
2. 3. 2024 14:12
Odpovědět  Veny232

👍

Pravdomluvny
2. 3. 2024 14:33
Odpovědět  Veny232

Máš pravdu 👍🇨🇿

Pavel z Moravy
2. 3. 2024 15:43
Odpovědět  Veny232

Husitský chorál už tady nezazní. To je úplně jiný lid a národ. Ne sice většinově, ale z velké míry rozežraný, rozmazlený, závistivý a chamtivý. A jak chceš takový národ spojit do jednotné síly? Teď dám to co jsem zde již dal.
Slova Mistra Jana – Co všechno může způsobit ztráta světského bohatství, které není ničím jiným než lejnem. Čechové se paktují se svými úhlavními nepřáteli a za toto lejno zaprodávají svoji čest a zem.
A včera jsem četl slova Apti Alaudinova.
Toto sú presně tí ludia, ktorí za žiadnych okolností nepredajú svoji česť a vlast. Toto řekl k lidem, kteří bojují v SVO.
Takže asi stačí srovnání i když je to srovnání 6 století a z odlišných míst kontinentu. A jak říká T.H. lid nevyměníme a já mu dávám plně za pravdu. Musíme si to vyžrat až do mrtě.

Autor
2. 3. 2024 16:40
Odpovědět  Pavel z Moravy

Abyste se nedivil, no možná se toho my nedožijeme, ale ve skutečnosti chybí dost málo a lidi budou muset NĚCO udělat. Tohle je ten hýbací motor změn. A ne politika jako taková.
Když použiji slova z První republiky, z tehdejší opozice, pak jestli pracující chtějí žít, musí bojovat za svá práva a tehdejší vládnoucí síla – velkokapitál musí zhynout. Dnešek byl a je možný jenom proto, že ještě doznívá doba “hojnosti a štědrosti” “západní civilizace. Tohle končí! A uvědomte si, že jestli uvedou ta svoje nařízení z EU doi praxe, půjde všem trochu normálním lidem o kejhák. Doslova a do písmene. A bude to horší než za války, protože to budou dělat “ti naši svoji” za míru.
Máme jenom smůlu na politiky, a na dobu, kdy se korporace pokoušejí definitivně ovládnout všechno, i když se jim to nemůže podařit z několika důvodů. mohou “zařvat” miliony lidí … Pro určitou ilustraci není třeba chodit do starého Říma, ale úplně stačí nacistické Německo, na nějž EU již zcela viditelně a čím dál “odvážněji” navazuje. S tím rozdílem, že Hitler vyžadoval aby “aspoň Německo bylo celé vedoucí silou” podle mustru. Tady EU sází na likvidaci všeho a všech, kromě “menšin”.

eFPe
2. 3. 2024 16:53
Odpovědět  Peter 008

Petře vy vidíte světélko naděje v mladší generaci? Kouří, chlastají drogujou chodí za školu, úcta k autoritám prakticky žádná, a to samé úcta ke starší generaci. Kdepak. Jsme zkažení až na kost, a třeba já už nemám sílu bojovat protože víra ve vítězství není, co mi přichází na mysl je odsud utéct.

Markýza
2. 3. 2024 20:43
Odpovědět  eFPe

Jako bych slyšela ty tetky a strejce, když mi bylo patnáct 😀 Nic se nezměnilo.

eFPe
3. 3. 2024 08:20
Odpovědět  Markýza

Jste na mne evidentně vysazená co…váš problém.Nikdo nejsme dokonalí.

Markýza
3. 3. 2024 08:32
Odpovědět  eFPe

Nono. Zas nebuďte tak sebestředný. Neznám vás, takže na vás ani nemůžu být “vysazená”. Komentovala jsem po svém váš komentář – nehledejte v tom nic většího.

Tupý hulvát
3. 3. 2024 09:26
Odpovědět  Markýza

Á,Markýza,zde tupý hulvát.
Vy nevíte na jaké úrovni vycházejí mladí ze škol,že ve většině nechápou delší text,že o výuku nemají vůbec zájem a jen se těší na žvanění v mobilech,že nemají žádnou kázeň a odpovědnost,že z velké části věří kdejakým nesmyslům na internetu?
Svatá prostoto.

Markýza
3. 3. 2024 09:37
Odpovědět  Tupý hulvát

Další tetka? Pardon, strejc.

3. 3. 2024 12:58
Odpovědět  eFPe

Tak jak rychle to podělali…tak stejně rychle to lze napravit…

katango
5. 3. 2024 11:58
Odpovědět  eFPe

Svého času jsem pracovala jako dětský psychiatr a s mnohými adolescenty jsem vedla i delší a poměrně otevřené rozhovory. Řada z nich mne naplnila nadějí. Ne všechny rozhovory, ale hodně z nich.

3. 3. 2024 12:57
Odpovědět  Pavel z Moravy

Krmíš špatného Vlka… viz film Země zítřka…pochopíš.

Ľuba Rusnáková
2. 3. 2024 14:39
Ohodnotit příspěvek :
     

Dobre.

zuzana
2. 3. 2024 15:15
Ohodnotit příspěvek :
     

Macron trvá na svých výrocích o jednotkách NATO na Ukrajině

Francouzský prezident Emmanuel Macron si ve čtvrtek stál za svými pondělními kontroverzními výroky o vyhlídkách na vyslání vojáků na Ukrajinu, které vyvolaly rozruch mezi některými členy NATO, a trval na tom, že jeho slova byla dobře promyšlená.

https://aktax.cz/macron-trva-na-svych-vyrocich-o-jednotkach-nato-na-ukrajine/

Pavel z Moravy
2. 3. 2024 15:26
Ohodnotit příspěvek :
     

Cituji – Ale je připravena poskytnout tuto částku Ukrajině, aby poskytla pomoc kterou vidí jako první. Zvláštní zdůvodnění, je to stejné zaslání prachů, pouze jinak zaobalené. A k tomu navíc souhlasili již se vstupem Švédska do NATO. Dle mne vyloženě na Maďary zatlačili a ti již konají podobně jako ostatní, se svěšenými hlavami. Proč tedy předtím takový odpor vůči EU a její první dámě Lejnové? Psal jsem to zde nedávno, pro mne už v Evropě není skutečný vůdce. Všichni se připodělali, jo,kdyby trucovali, vzali by jim čmrdlíky a jak by to doma vysvětlili? Tak nač taková ramena? Nevím, jak se dá důvěřovat Chazinovi, ale jeho věta – Na záchranu EU už není čas, vypovídá o všem. Už mně to u toho Maďarska připomíná hrátky se slovy. A to mne mrzí moc, protože jsem chtěl věřit, že jestli je zde někdo kdo se nepo.sere, budou to právě oni. Ale vymýšlejí obezličky, jako, že to dají Čadu apod. To přece nemusí říkat, tím se nemusí bránit, to je jejich výsostná věc.

Honzas
2. 3. 2024 15:59
Ohodnotit příspěvek :
     

U nás se dává desátek, To je 10% ze státní zakázky jde na úplatky pro papaláše. Na Ukrajině to bude nejméně 50 procent které se z těch peněz ztratí. Jsou to poplatky pro oligarchy a taky pro EU politiky. V žádném případě nejde o národ, vlast a tak dále… vždycky jde jenom o peníze!!!

zuzana
2. 3. 2024 17:19
Ohodnotit příspěvek :
     

Sergej Lavrov: Rusko ví o tom, že na Ukrajině jsou kromě žoldnéřů rozmístěny i Americké, Britské a Francouzské jednotky

https://aktax.cz/rusko-vi-o-tom-ze-na-ukrajine-jsou-rozmisteny-americke-britske-a-francouzske-jednotky/

Administrátor
P.A.Semi
2. 3. 2024 17:49
Ohodnotit příspěvek :
     

Myslíte, že je to náhoda, že jediný rozumný a férový hlas v Evropě pochází ze země s dobrými Křesťanskými kořeny a tradicí? (Která se dosud ke skutečnému Křesťanství hlásí, a ne k ďábelské propagandě lgbtqp perverzí…)
Další je nyní Slovensko, kde díky katastrofálnímu útlaku v době Covidu nyní svrhli “progresivní” vládu a opět nastolili férového politika Fica…

Další dobré katolické země – Španělsko a Irsko, se alespoň staví férově ke konfliktu v Gaze…
Další katolická země, Polsko, ovšem má s Ruskem z historie nevyřízené účty a férově se nechová…
Katolické Rakousko má také poněkud vyrovnaný postoj, aspoň občas…

Západ Evropy je ale nyní ovládán Židy, jak ukázali v hlubokém pokrytectví ohledně genocidy v Gaze, kdyby to nebylo předtím jasné z jejich lží a nenávisti proti Rusku…

A třeba Německo je nyní alespoň opatrně zdrženlivé (třeba jak Scholz odmítl dodat rakety dlouhého dosahu), kromě pár šílenců ze “Zelených” lhářů…
Zato tady v Ateistickém Česku jsou takové krysy, co se snaží co nejhloubš zalézt do “správného” zadku, velmi snaživě jak si představují, že pán píská…

πα½

Administrátor
P.A.Semi
2. 3. 2024 17:55
Odpovědět  P.A.Semi

K článku poznámka – jednou tam je v textu 18 miliard, podruhé 18 milionů…
Pomoc Čadu ve výši 18 milionů je celkem přiměřená almužna, 18 miliard by bylo nepřiměřené…

A ovšem “Mírový” nástroj používaný na nákup zbraní pro fašistickou proxy Válku až příliš připomíná Orwellovo “War is Peace, Freedom is Slavery, Ignorance is Strength”… Je zajímavé, že jim to nedochází, jak pokřivenou karikaturu svých “Hodnot” zpodobňují…

comment image

πα½

Pijack
2. 3. 2024 18:14
Odpovědět  P.A.Semi

Na Ukrajině se nebojuje za Prahu, ale za Americké zájmy. Za svobodu a mír se bojuje jinak – na Slovensku !!! Děkuji Slovákům, že stojí mezi námi a Ukrajinou. Slováci ukazují, jak se má ukončit válka.
„Dne 2. března se v Antalyi na okraji diplomatického fóra setkal ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov se slovenským ministrem zahraničních věcí a evropských záležitostí Jurajem Blanárem. Proběhla výměna názorů na nejpalčivější otázky mezinárodní agendy včetně situace na Ukrajině,“ informovalo o schůzce ruské ministerstvo zahraničí na sociální síti Facebook, jejíž vlastnickou firmu Meta ruské úřady označují jako extremistickou.
„Ruská strana potvrdila připravenost obnovit vztahy se Slovenskem – na meziparlamentní úrovni, v kulturní, humanitární a vojenské vzpomínkové oblasti,“ dodala ruská diplomacie.

Tupý hulvát
3. 3. 2024 09:44
Odpovědět  P.A.Semi

Běžte s těmi křesťanskými bláboly někam,můžete třeba žehnat hitlerovi,nebo vražděním obracet na víru.Jak s těmi žvásty o křesťanských hodnotách souvisí ta většina polských nenávistníků,nejvíce věřících křesťanech v Evropě?

Markýza
3. 3. 2024 18:10
Odpovědět  Tupý hulvát

Tak ho prostě nečtěte. Co je na tom tak děsně těžkého?

Frank
2. 3. 2024 18:31
Ohodnotit příspěvek :
     

Závidím Maďarům premiéra a vládu. Ale je to na nás, co za svoloč jsme si zvolili.

Pravdomluvny
2. 3. 2024 18:35
Odpovědět  Frank

Ta svoloč byla zvolena podFUCKEM sOUDce Rychetskýho,ne námi 👽

Tupý hulvát
3. 3. 2024 09:53
Odpovědět  Pravdomluvny

To jsou žvásty a výmluvy,možnost spojit se měli všichni stejnou.

Pravdomluvny
3. 3. 2024 11:35
Odpovědět  Tupý hulvát

Kecale!!!!!!

Vaska
2. 3. 2024 19:39
Ohodnotit příspěvek :
     

Přípravy na válku jsou zde již dlouho :
A von je někdo překvapenej ? Indicie příprav na válku jsou minimálně 20 let – (osobně si myslím že začaly hned po listopadovém puči a bylo úplně jedno kdo tady vládnul – za špagáty tahaly furt ty samé svině) pamatujete jak rozšiřovali dálnice o 40 cm, jak nad nima bourali mosty v havarijním stavu (museli prodloužit výluky protože je nemohli rozmlátit ) – příprava logistických tras a přistávacích ploch pro letadla ?
Před týdnem se pokoušeli spočítat ztráty ukrowermachtu a došli k číslu 1 700 000, což není možné aby tolik lidí padlo na východní frontě a kde jsou ? Buď banderovci o počtu mobilizovanejch lhali a nebo jsou u nás jako spící buňky – zmizelo obrovské množství zbraní, kde jsou , je to výzbroj pro ně ? V době války je potřeba zabezpečit týl aby se lůza nebouřila. Proč maj u nás banderovci sociální dávky větší než je moje výplata – kdo si je tady vydržuje za naše peníze ? Ostatně – alzák vyhrožoval nepokojema banderovců na západě pokud je nebudem zásobovat prachama a zbraněma.

Vaska
2. 3. 2024 19:40
Odpovědět  Vaska

pokračování-
A ten nutelovič ? Nemohli sehnat jiného šmejda, který by se k něčemu takovému jako je zatáhnutí nás do války propůjčil – proto se ta naše protektorátní vláda skládá ze samejch psychopatickejch nul.
Toto vše jsou mé názory na danou situaci. Ostatně v ústavě je dáno právo na svobodu projevu ale už tam není svoboda po projevu – viz desítky stíhanejch a odsouzenejch lidí.

PS
před několika hodinama jsem četl, če ministr zahraničí Slovenska se setkal s Lavrovem – dokážete si představit na místě Slovenského ministra toho našeho jasánka – pardon lipánka ?

Boomer
2. 3. 2024 19:47
Odpovědět  Vaska

..no, nedávno tuším v Belgii byla uzavírka úseku dálnice pro cvičení armádního letectva, ty naše úseky pro letadla vhodné jsou taky pořád bez pevných středových svodidel, kupříkladu poslední kopec těsně před Vyškovem, ve směru od Prostějova, po pravé straně je travnaté letiště i s areálem muzea vojenské techniky, betonová odbočka se závorou, na levé straně benzinka, a další je o 400-500m blíž k Vyškovu na pravé straně.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Markýza
2. 3. 2024 20:45
Odpovědět  Boomer

Zkusila bych Ťokův průsmyk. Škoda, že se m nemůžu vkládat fotky – pobavil byste se.

Boomer
2. 3. 2024 21:17
Odpovědět  Markýza

..ale vy se to můžete naučit. Najděte fotku, kterou chcete vložit, kurzor a klepnutí na pravý horní roh, vizuální hledání, otevřít z nabídky obrázků a kopírovat, vložit a je to tam…
comment image
..jo, zlatý voči.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Markýza
2. 3. 2024 22:26
Odpovědět  Boomer

Kdepak, už jste něco podobného někde hlásil s ověřováním – mně prostě nic nevyleze. Ba ani ten kurzor, abych pravdu řekla. Jen ručička tam je a ta nic nedělá, jen otvírá.
Navíc jsou to obrázky, které mám uložené v počítači, takže kdoví, jestli by se ještě našly.
Asi ne, zkusila jsem Tokův průsmyk vtipy přes normální vygůglování a nabídlo mi to jen jeden a ještě tak blbě zkolážovanej.

Boomer
3. 3. 2024 09:06
Odpovědět  Markýza

.. myši mají dvě tlačítka a každé vyvolává jiné děje, zkuste metodu pokus omyl, já si tu svoji musel přenastavit pro levou ruku… a na laptopu nepoužívám ten klepací plácek pro prsty.

Markýza
3. 3. 2024 09:42
Odpovědět  Boomer

Ani jedno myšátko, to mě samosebou napadlo. Pravý mi vyleze takovou tu tabulku – zkoušela jsem i “zkopírovat adresu obrázku”, ale mrskne mě to nazpátek na ten, který mám uložený. Dokonce i “prozkoumat prvek”, z čehož nejsem moudrá už vůbec.

Administrátor
P.A.Semi
3. 3. 2024 19:38
Odpovědět  Markýza

Ono to bude záležet v jakém internetovém prohlížeči se to dělá…
Ty funkce na pravé myšítko jsou v každém jiné – jiné ve Firefox, jiné v Chrome, jiné v Edge…
S tou jeho radou 21:17 také vůbec netuším, co popisuje…

Obrázky sem jdou vkládat z internetových adres, nejdou dávat obrázky z vlastního disku… (to by se muselo nahrát na server Pokecu, a Josh to nechce, asi proto že s nějakými obrázky byly problémy s Copyright (někdo si stěžoval a zkoušel vydírat), nevím přesně… a bobtnají nám z toho zálohy…)
(třeba na czechfreepress.cz je spousta obrázků s vyšinutými barvami, protože se šéfredaktor také bojí vydírání za stažené obrázky, které si někdo dohledá… a takové vydírání za nějaký přiblblý obrázek bylo a byl velmi perzistentní… jen pro představu, požadoval cca 60 tisíc za jeden jpeg, o kterém tvrdil, že je jeho, a měli jsme ho v článku… a k tomu banda právníků z Německa… smazali jsme obrázek a nereagujeme, za půl roku s tím přestal…)

Ale když máte nějaký obrázek, jde někam nahrát a odtud sem dát adresu… Takových “služeb” na sdílení obrázků je víc…
Namátkou třeba cs.imgbb.com (nevím přesně, jak se to používá, asi to není složité)

πα½

Markýza
3. 3. 2024 20:15
Odpovědět  P.A.Semi

No právě, jen z netu. A tam – jak jsem Boomerovi psala – vtípky na Ťokův průsmyk dočista zmizly.

Boomer
4. 3. 2024 18:28
Odpovědět  Markýza

.. no já vám nechtěl motat hlavu s receptem, který právě předložil P.A.Semi, abyste obrázky přidávala přes sdílení…

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Markýza
2. 3. 2024 22:28
Odpovědět  Boomer

Ten vlčáček je hezkej, díky, jen má chůdátko nějaký poplašený pohled! Skoda, že sem nemůžu dát svou krasavici zlatookou.

Joe Arp
2. 3. 2024 22:57
Odpovědět  Markýza

Zkuste mu dát své foto v bombarďákách třeba se rozveselí.

Markýza
3. 3. 2024 08:36
Odpovědět  Joe Arp

Joe. Ještě jednou a po-ma-lu: i kdybych chtěla, nelze mi sem dávat fotografie, obrázky, žádnou grafiku.
Už pochopil?
A je to škoda, mám rozkošné bombarďáky, s puntíčky a kytičkami a kraječkami.

ModrýKlokan
4. 3. 2024 17:03
Odpovědět  Markýza

@ Markýza

Tak ještě jednou a po-ma-lu. Na jakoukoliv internetovou platformu pro sdílení obrázků, či obecně sdílené ukládání dat, si můžeš nahrát svůj obrázek ze svého disku na PC a poté obrázek nalinkovat přes jeho novou internetovou adresu sem, do komentáře. Bohužel je potřeba to u-dě-lat, psaním a kecáním se to ne-u-dě-lá.

Boomer
3. 3. 2024 09:03
Odpovědět  Markýza

..to je zatoulaná vlčice po odchycení z volné přírody, tudíž sama, bez svých, zmatená…

Markýza
3. 3. 2024 09:46
Odpovědět  Boomer

Nejspíš to nebude vlčice. Poznáte dle oušek – vlci je mají menší, masitější a trošku do obloučků, vlčáci víc plachťáky. Ještě by to mohla být Sarlooska, to nepoznám ani v reálu – máme kamaráda Sarloose a připadají mi stejný.
Ale ruku do ohně nedám.

Pavel z Moravy
3. 3. 2024 08:42
Odpovědět  Vaska

Já myslím, že překvapený by neměl být nikdo. To z nich lezlo sice pomalu, jak z té chlupaté deky, ale hned od počátku věků, tedy převratu, bylo jasné o co té novodobé šlechtě jde. Nu a teď už to říkají a provádí naplno.