Krize UKRAJINApolitika

Biden se chystá v červnu dokončit plán týkající se ruských aktiv – uvedl Bloomberg

Vedoucí představitelé EU se zdráhají zabavit zmrazené miliardy, protože se obávají odvetných opatření a poškození eura.

Americký prezident Joe Biden naléhá na své kolegy ze skupiny G7, aby do červnového setkání dosáhli pokroku v plánu na využití zmrazených ruských aktiv k financování Kyjeva, uvedla ve čtvrtek agentura Bloomberg s odvoláním na osoby obeznámené s touto záležitostí.

Zatímco Velká Británie a Kanada jsou zastánci zabavení zablokovaných ruských státních aktiv pro použití na financování ukrajinské armády a rekonstrukce, Francie a Německo mají výhrady.

Většina prostředků se nachází v EU, především v belgickém clearingovém centru Euroclear. Příliš razantní krok bez jasného právního zdůvodnění může podle agentury Bloomberg ohrozit status eura jako rezervní měny a způsobit bloku další škody, domnívají se jeho přední ekonomiky.

Hrozí také reakce Moskvy. Rusko odsoudilo zmrazení přibližně 300 miliard dolarů svého národního bohatství jako nezákonné a varovalo, že jakýkoli krok ke konfiskaci peněz by byl trestný.

Minulý měsíc přijala Evropská rada opatření, jejichž cílem je uvalit neočekávanou daň na zisky generované ruskými fondy a poslat výnosy na Ukrajinu. Ruské ministerstvo zahraničí uvedlo, že se Brusel snaží “vytvořit iluzi legitimity útoků na náš majetek a zakamuflovat tak to, co je ve skutečnosti otevřenou krádeží”.

Pod ruskou jurisdikcí se nacházejí západní aktiva podobné hodnoty, která mohou být cílem odvetných opatření, uvedl minulý týden v rozhovoru ruský ministr financí Anton Siluanov.

“Pro nás to není otázka, my se řídíme rozhodnutími západních zemí,” prohlásil. “Jakékoli akce s našimi aktivy se setkají se symetrickou odpovědí.” Ostatní světoví hráči vývoj pozorně sledují a podle toho upravili svou politiku, poznamenal ministr.

Například Číňané, jejichž devizové rezervy podle Státní devizové správy přesahují 3 biliony dolarů, “v důsledku toho snižují svou expozici vůči americkým cenným papírům”.

Státy EU údajně zvažují další možnosti, jak zmrazená ruská aktiva přimět k tomu, aby hrála ve prospěch Ukrajiny, aniž by se uchýlily k jejich přímému zabavení. Například by je mohly nabídnout jako zástavu věřitelům za peníze půjčené jménem Kyjeva.
Západní země nakonec chtějí, aby Moskva dobrovolně zaplatila Kyjevu odškodné za ukrajinský konflikt a teprve poté obnovila kontrolu nad ruskými aktivy.

RT

sdílet na

95 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Helena
1. 3. 2024 11:12
Ohodnotit příspěvek :
     

Biden bude v červnu čuchat ke kytkám zespoda a smažit se v pekelném kotli-jestli už tam není-panuje podivný bobřík mlčení-jen omílání starých zpráv a starých záběrů- to se týká i fetky Alzáka, Satanjahua, Bideta – no a vopice Lojd už je tam dávno. Ta smrtka neběhala kolem dveří při “korunovaci” jen tak pro nic za nic.

Skolastikus
1. 3. 2024 11:33
Odpovědět  Helena

No to by bylo aby Bidet tu emeriku a evropu nezlikvidoval než zdechne. A na podporu ozdravení ukradiny? Takže to vrátí stejně Rusku, jen tak trochu oklikou.

Pijack
1. 3. 2024 11:49
Odpovědět  Skolastikus

Při pohledu na toho senilního staříka si vždycky vybavím toho poťáplého miliardáře z filmu “Někdo to rád horké”… jak na Floridě v penzionu balil Dafne 🙂 🙂 Úplně stejný infantilní dement.

ryba
1. 3. 2024 12:55
Odpovědět  Pijack

Asi jste se špatně díval.? Ten ,dle vás
infantilní, stařík zvládnul protančit celou noc bez nějaké viditelné újmy na fyz.zdraví, ale navíc i vtipně a svěže komentovat AKTUÁLNÍ situaci.
Toho se u B. nedočkáte…

Pravdomluvny
1. 3. 2024 15:59
Odpovědět  Pijack

Jenže v tom filmu toho dementy jen hrál….
Bidet realita,kterou je třeba zrušit ☠️👎

Francin
2. 3. 2024 08:17
Odpovědět  Pravdomluvny

A navíc Bidet o ničem takovém absolutně nerozhoduje protože tomu obsahově nerozumí, ale dostává taková rozhodnutí na papíře, velkými písmeny aby to nespletl. A pokud vůbec najde na pódiu stolek s mikrofonem kde to má překoktat davu novinářů, je to velký státnický úspěch. Na závěr potom podá ruku do prázdnoty kde nikdo není a odcupitá do pelechu.

Gales
2. 3. 2024 09:41
Odpovědět  Skolastikus

Z Ajronetu… Pokud Ukrajina prohraje, bude NATO ve válce s Ruskem! Americký ministr obrany to prohlásil při kongresovém slyšení a olej do ohně přilil i premiér francouzské vlády, který potvrdil Macronova slova o připravenosti vyslat vojáky na Ukrajinu! Olaf Scholz navíc prozradil, že vojáci Francie a Británie už obsluhují na Ukrajině raketové systémy dlouhého dosahu! A již čtvrtá země potvrdila připravenost k vyslání vojsk na Ukrajinu!

Vstup armád zemí NATO na Ukrajinu je již vlastně jen otázkou velmi krátké doby, protože nyní to vypadá, že každý den se najednou uvolňují informace, které vlastně ukazují, že Ukrajina stojí před porážkou a nyní se už hledají jen důvody a omluvy před širokou a do značné míry zmatenou západní veřejností, že namísto hrdinné ukrajinské armády bude muset proti Rusům bojovat kontingent vojáků z několika zemí NATO.

Pondělní zemětřesení [1], které svým výrokem o možnosti vyslání vojsk NATO na Ukrajinu odpálil francouzský prezident Emmanuel Macron totiž má pokračování a premiér francouzské vlády Gabriel Attal potvrdil, že Francie chce na Ukrajinu vyslat vojáky, a to k účelu výcviku vojáků AFU, k obsluze PVO systémů a k ostraze několika míst ukrajinské hranic

Pravdomluvny
2. 3. 2024 10:44
Odpovědět  Gales

Už vidím, že po tom všem vejřezu, který Banderonacisti a jejich záchodní podporovatelé dosud utržili budou řady žoldáků, kteří touží zdechnout na území už neexistující USRANINY dobrovolně narůstat 😅

Pravdomluvny
1. 3. 2024 16:00
Odpovědět  josh-xy

Serte na Banderonacistán , všichni!

ijn
2. 3. 2024 09:39
Odpovědět  josh-xy

jejich mzda cca 300 000,- Kč měsíčně +++ a ještě svojí činností škodí většině ČR, plyn za 26,-Kč/m3 od ČEZ a 70% drží stát pod vedením vysmátých politiků==grázlů ČR, krytých justicí ČR….!!!!!!!!!

Janek
1. 3. 2024 21:26
Odpovědět  Helena

Ten Vídeň vypadá jako ten ufon z filmu Mars útočí!

Janek
1. 3. 2024 21:27
Odpovědět  Janek

Tedy Biden.

Pijack
1. 3. 2024 11:35
Ohodnotit příspěvek :
     

No, Biden bude? To je dost humorná představa. Ten senilní dědek si sám nevymění ani pleny, natož aby suploval zločinecké praktiky FED nebo MMF. Ale jako humor to zní skvěle 🙂

Honzas
1. 3. 2024 11:58
Ohodnotit příspěvek :
     

Až Rusové a Číňani zavedou zlatý Standard tak se USA a EU sesypou Jak domeček z karet. Staneme se jakýmsi skanzenem kam budou jezdit čínští turisté.

Gales
1. 3. 2024 18:59
Odpovědět  Honzas

A dement Hřib se je tolik snažil vyhnat.Toho by z toho yeblo.

katango
4. 3. 2024 16:58
Odpovědět  Honzas

V tom lepším případě.

Petr
5. 3. 2024 12:21
Odpovědět  Honzas

Jak začnou EU a USA okrádat Rusko hodně to uzkodi Fin trhům Saúdové ustoupí od dolarů a ojra a budou si určovat kurzy své měny tím ochrání svou ekonomiku a investice.Tym pádem předně dolar jako reverzní měna a TD Pak přijde ta pravá ekonomicka krize. Tohle těm Venum už nedochází , veřejné okrádání bude muset někdo pak zaplatit lidi , kdo má pět pohromadě tomu to dojde co. Jinak mír v duši a Bůch s vámi je v každém z nás, je jedno jaké si vyri. ❤️

Boomer
1. 3. 2024 12:02
Ohodnotit příspěvek :
     

.. z pohledu Bidenovy exekutivy je to optimální řešení. Nepůjde to z jejich kapes, část z toho spíše skončí v jejich kapsách a vztahy mezi EU a RF se ještě zhorší. A za vodou se budou chechtat…

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Ladislav 💤
1. 3. 2024 12:21
Odpovědět  Boomer

Jenom to západní grázlové zkuste! Odplata bude hrozná! Pozor, Rusko se už dávno vyléčilo z proradného západu! Už jim nepomůže, ani svěcená voda!

Markýza
1. 3. 2024 12:23
Odpovědět  Boomer

Mně na tom fascinuje, že jim nedochází, že mají výhledově po “rezervách” všeho druhu. Už teď jsem zachytila, jak se cosi movitého zdráhalo s tím, že kdoví, jak to může dopadnout. Že když to čmajzli Rusům a projde jim to, proč by nečmajzli komukoli dalšímu.
Na štrozoky dojde! Mně ondyno tak nasrala Spořka, že jsem taky uvažovala o štrozoku.

Boomer
1. 3. 2024 15:43
Odpovědět  Markýza

.. Obamovské kroucení rukama povýšili na standard mezinárodní politiky už dávno. A že jsou obavy z opakování krádeže ruských rezerv je zřejmé i z toho, že BRICS neschází na oubytě, ale spíš utěšeně přibírá.

V bance si držím jen rezervu v řádech desítek, přebytek jde pod koberec, kde se ovšem dlouho neohřeje, kolem domu je pořád do čeho investovat. Ovšem po známém Zápotockého prohlášení o koruně pevné jak nikdy nebyla už nemá člověk jistotu v ničem….

Zmatený
1. 3. 2024 16:26
Odpovědět  Boomer

Uplně přesně! Naše rodina to takto dělá již od roku 2008! V bance si každý držíme rovných dvacet tisíc, vše co je nad, okamžitě vybíráme.
Vše platíme zásadně hotově, kartu používáme jen mimo republiku. Je nutné si uvědomit, že na každou tisícikorunu co máte na účtu, může banka dát někomu jinému 10 000 půjčky nebo úvěru a vyrábí tak virtuální peníze, které jsou pouze číslo v počítačích. Takže na*rat! A až dojde k runu na banky /jakože k tomu dřív či později dojde/, tak budou lidé kde Kefalín? Správně, budou přesně tam, kde slunce nezasvítí…
No a pro rejpaly, kdyby přišla třeba měna, bude na tom líp ten, který investoval třeba do bydlení, pozemků, drahých kovů atd.

Pavel z Moravy
1. 3. 2024 17:17
Odpovědět  Zmatený

Jedna věc je podivná převelice. Neustále a to dost značně stoupá od konce roku cena zlata v korunách. V dolarech či eurech je to pouze nepatrně. Připravují pomalu a jistě obrovské oslabení koruny nebo likvidaci? Naše měna již přece není podložena zlatem a jinými aktivami. Skupují boháči zlato s vidinou pádu koruny? Jestli je zde někdo znalý této tématiky, mohl by zde dát nějakou odpověď. Mám opravdu obavu, že zamýšlí provést poslední tah k ožebračení.

Pavel z Moravy
1. 3. 2024 17:19
Odpovědět  Pavel z Moravy

Nejde o to oslabit korunu natolik, aby ji mohli vyhlásit za nekonkurence schopnou a zlikvidovat? Opravdu bych se nedivil, kdyby měli takové úmysly.

Joe Arp
1. 3. 2024 17:24
Odpovědět  Pavel z Moravy

Máš dobrou obavu, ale ty to cítíš jako logik v kostech. Globalisti už se “nezakecají” čas jim dochází, máme smolíka. Kucí nad tebou už jedou, kdo ví jestli ujedou.

Pavel z Moravy
1. 3. 2024 18:27
Odpovědět  Joe Arp

No, řekni mi kamaráde do čeho bych já měl při svém věku ještě investovat, když toužím už pouze po klidu a pohodě. A přitom si prašule od těch zkurve.nců nechci nechat ukrást. Jedna spolužačka mé ženy, která neměla dobré vztahy s rodinou je nasr.ala. Řekla, nic vám nedám a nechala si udělat pomník. A zaplatila si pronájem místa na mnoho roků, protože rodinka ji má na háku. Jak se říká, dokud dávala bylo všechno fajn, jak se opozdila s dobrovolností, ohýnek zaplápolal a vztahy shořely.

Joe Arp
1. 3. 2024 20:12
Odpovědět  Pavel z Moravy

Těžko radit, pokud máš rád klid, tak ani cesty po světě ne, fakt nevím, prožrat, koníčky, pomoci lidem co zato stojí? Ta spolužačka může taky skončit v konťáku, hrobová místa jsou dobrý artikl, co dnes voní jistotou? Dejte s ženou hlavy dohromady a plňte si sny, do výše štrozoku.

Pavel z Moravy
2. 3. 2024 08:37
Odpovědět  Joe Arp

Máš pravdu, prožrat a propít. Můj výborný kámoš o pár roků starší si vždycky poklepal na pupek a říkal, tady mi to neukradou. A ten si uměl podat. Hlavně udělat něco kolem baráku a pak si pojíst a popít. Srandista a perfektní kluk. Makal ještě rok přes důchod, prý, já si to od nich vyberu na dlouhé roky, no a jak byl celý život zdravý, tak vydržel pět roků po důchodu a už je tam. Plánovat něco, to je na houno. Ale já kucí nemluvil sakra o milionech, to je pro Křetínského a spol jeden výjezd do Tater ty naše čmrdle.

Boomer
2. 3. 2024 10:11
Odpovědět  Pavel z Moravy

..objevují se nabídky pro cizince na koupi nemovitostí třeba na ostrovech v oblasti thajského pobřeží, začíná to někde na 400 tisících v naší měně. Vlastnické právo cizince k nemovitosti po 90 letech přechází na thajský stát, ale to už by nám v našem věku asi mohlo být šumák.
Jeden thajský baht je cca.0,65Kč a důchod vám pošle stát kamkoli, dokud na to má, což je asi ten nejpodstatnější rizikový faktor…

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pavel z Moravy
2. 3. 2024 11:29
Odpovědět  Boomer

Jo, to je asi to největší riziko, ten důchod. Mám dojem, že jsem kdysi četl, že to posílají nějak dvakrát do roka nebo tak nějak, ale také nemusí být. Jestli je fakt, že ten důchod nějak zavedl Bismarck, tak ho také může někdo odstranit. A povinnost živit rodiče budou mít zase děti. Syn říká, že toto nadhodil kolegům v práci, důchod je, ale také být nemusí, prostě nebude, tak nebude. A oni jsou zděšení, že to by jim přece neudělali. Ale jinak, člověk už je starý, má své problémy a tady je doma. Ale našim dětem bych odchod nevymlouval, obzvláště pokud to tady půjde do kytek, neboli k horšímu a jak se zdá, tak s touto ekipou liberálů na to máme zaděláno.

Joe Arp
2. 3. 2024 12:05
Odpovědět  Pavel z Moravy

Mladí jsou zděšení, že nebudou důchody? No zas se proletí v F35, zastřílejí z 5x předražených kulometů a prokáží pohostinnost přivandrovalcům, …no kdo z nás na to má? V převážné většině si to zvolili!

Joe Arp
2. 3. 2024 12:22
Odpovědět  Joe Arp

Je třeba jim tyto fakta stále opakovat, jak začnou s : “dědeček a babička ujídají nám chlebíčka”.

Pravdomluvny
2. 3. 2024 12:41
Odpovědět  Joe Arp

Trump se na nějaké závazky k ČR vyse@@@@te, žádné kulomety ani éra nebudou 🤓, ovšem prachy taky zpět nepřijdou 😡

Joe Arp
2. 3. 2024 13:58
Odpovědět  Pravdomluvny

Tak tomu nevěřím, to je obchod a na to on slyší a zbroj. průmysl by ho uštípal. Tahat nás z nějakého průseru je věc druhá, to věřím, že by se na nás vysr.l jakýkoli amík!

Pravdomluvny
2. 3. 2024 16:29
Odpovědět  Joe Arp

Sklady budou prázdný,nic nám nepošle.😎

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Boomer
2. 3. 2024 18:23
Odpovědět  Pavel z Moravy

..ano, Bismarck je otcem našeho sociálně důchodového systému, ač se o něm píše a povídá ledacos, byl skutečný liberál, a ve své prvotní verzi z roku 1883 prosazoval rovný důchod placený ze státního rozpočtu! Táhlo se to úřady a parlamentem až do roku 1889 a to co ouřadové a parlamentní politici vytvořili, Bismarck velmi zuřivě označil jako “Parlamentarischer und geheimräthlicher Wechselbalg” (Parlamentní a úřednická zku*venina..).

Boomer
2. 3. 2024 19:28
Odpovědět  Pavel z Moravy

.. důchod se do zahraničí posílá zpětně za kvartál, prostřednictvím ČNB na bankovní účet nebo šekem na vaši adresu v zahraničí, jednou ročně zase vy musíte ČSSZ poslat tzv. “Potvrzení o žití” s vlastnoručním úředně ověřeným podpisem, v papírové nebo elektronické formě.
A doufat… ;o))))))

Slovan
1. 3. 2024 20:18
Odpovědět  Pavel z Moravy

Tak si zajdi do bordelu, mladý holky u tyče, dáš si něco na polití jazýčku a když chytíš druhou mízu zaběhneš nahoru.
🤦‍♂️ 🙏 🍀 🧡 🤣 🤣 🤣

Slovan
1. 3. 2024 20:20
Odpovědět  Slovan

Já si kupuji papoušky a jezdím po burzách a uzívám si.

Pavel z Moravy
2. 3. 2024 08:52
Odpovědět  Slovan

Ale já si taky užívám po svým. Myslíš, že jsem nějaký suchoprd, to ani náhodou, nikdy jsem nebyl, prašule nehamonil. To bývaly tahy. Ale já to myslel tak, že musíš mít něco na horší časy jak se říká ve štrozoku, ale v tomto bordelu ti seberou i to málo co máš. Moji staří známí, hodně přes 80 potřebovali pečovatelku, paní na úklid a tak. Rodinu měli daleko a co teď, když máš velký barák a jsi už takový nic moc, tak co chceš dělat. Jejich úspory jim vlastně padly na to. Dnes ti zadara nikdo ani kůrku nepodá. To není jako kdysi, žena třeba něco pekla a peče dobře a ve vchodu jsme měli 2 staré babičky co žily samy, tak vzala pár koláčů nebo buchet co měla napečených a šoupla bábrlatům. Dnes by bábě ještě poslední dvacku z kapsy vytáhli. No a ta rada o tom bordelu, tak jako kdybych slyšel svého také již zemřelého švagra, ty by ses mu strašně líbil, stejná krevní skupina. Ale on nepil, měl rád ty holky. Ale díky vám všem za rady, jste kámoši.

Slovan
2. 3. 2024 15:56
Odpovědět  Pavel z Moravy

Jestli jsi suchoprd to nechám na posouzení jiných.

1. 3. 2024 22:28
Odpovědět  Pavel z Moravy

Nevím, jak na tom jsi se zdravím, ale já bych si nakoupil železnou zásobu tak na čtvrt roku, něco bych šoup do štrůzoku, a zbytek bych do mrtě procestoval a prokultůrnil.

Boomer
2. 3. 2024 10:15

.. asi takhle nějak, já zítra jedu do Brna, je tam motorkářský veletrh…Motosalon 2024. Uvidíme…

Markýza
1. 3. 2024 17:40
Odpovědět  Zmatený

Já jsem líná a často platím kartou, ale tyhle myšlénky mě taky poslední dobou pronásledují. Stejně mám doma vždycky větší hotovost pro případ řemeslníků a podobně.

Joe Arp
1. 3. 2024 18:05
Odpovědět  Markýza

Líná nebo blbá, spíš obojí! Jen do toho, takový kusy jim pomáhají likvidovat hotovost.

Ladislav 💤
1. 3. 2024 18:23
Odpovědět  Markýza

Platit kartou? Nemám a nikdy nechci! Proč by měli gauneři mít přehled o mojich financích ! A ještě jim platit! Nikdy!

Administrátor
P.A.Semi
1. 3. 2024 19:04
Odpovědět  Ladislav 💤

Kartou platím někdy v Lídlu (kam chodím denně), a vyjímečně v jediné trafice vedle toho Lídlu (to pokud mám na účtu na poslední krabičku cigaret a už to nejde vybrat z bankomatu), a ovšem platit za hosting v Holandsku nebo jinde mimo EU jde dnes asi jedině kartou, protože oni mi své číslo účtu nepošlou, abych jim to mohl poslat “Wire transfer“… (Hostingy v Čechách platím na fakturu z účtu, jenže ve světě to takhle nefunguje…)

Všude jinde platím hotově, tedy s ochranou osobních údajů: banka neví, kde utrácím, a obchodník si z výpisu nepřečte, jak se jmenuji…

Administrátor
P.A.Semi
1. 3. 2024 19:08
Odpovědět  P.A.Semi

Mince a bankovky nemají “historii”, vy nevíte, kdo je měl před tím, kdo vám je dal, a oni zas nevědí, komu jste je dal vy, ale zato jsou podložené tisíciletími Historie a zkušeností, takže si lidé jsou dobře vědomi rizik a vlastností… Jsou naprosto Anonymní, s ochranou osobních údajů a historie plateb…

Digitální měna sice není nijak podložená Historií a zkušenostmi, ale všechny ty tokeny a bitcoiny mají centrálně uloženou historii, od koho ke komu se to pohybovalo… Třeba u Bitcoinu se zdá, jako kdyby to bylo anonymní, ale v tom blockchain je uložená celá vaše historie, přístupná každému, a když s tím jednou zaplatíte daně státu nebo platbu obchodníkovi, tak ví, čí účet (wallet) to je, a když mu takhle budou platit daně i obchodníci a také bude vědět, čí je který účet, a pak má celou historii, maximální dohled…

A když to je ve správě státních bank jako CBDC, tak vás stát může zablokovat… Nebudou blokovat všechny, ale zejména Aktivisty budou takto vydírat, Varovné Hlasy umlčí… Což poklidné ovečky často nechápou, proč potřebují mezi sebou pár Varovných Hlasů, to teprve až je povedou na jatka, tak jim možná dojde, že je měl někdo včas varovat…

πα½

Pavel z Moravy
2. 3. 2024 09:26
Odpovědět  Ladislav 💤

Ladislave, přesně tak. Mám je na háku, vše platím hotovostí. Oni nás sice ždímají jak to jde, inkaso s pěkným poplatkem, donáška důchodu s poplatkem, daň s nemovitosti za zaslanou poukázku nyní také s poplatkem, vše bude s poplatkem. Ale tím alespoň mne nedostanou. Já jim nic on- line nebo kartou apod platit nebudu, to raději zaplatím ten poplatek a se.ru na ně. Jak se zapřu, se mnou nikdo nehne. Já se ženou nebyli ani na jednom testu u toho profláklého covidu. A tak to zůstane dokud mi mozek slouží.

Markýza
1. 3. 2024 17:39
Odpovědět  Boomer

Njn. Já mám děstě šikovnýho finančníka, který mi v posledních dvou letech vydělal na střechu, tak se lakotně držím. Zápotondova koruna pevná mě ovšem taky straší – já se narodila skoro při tom projevu a naši samosebou přišli o všechny úspory, které si syslili na díťátko. Jenže v takovém případě je jedno, jestli je máte pod kobercem, nebo v bance.

Pavel z Moravy
2. 3. 2024 09:12
Odpovědět  Markýza

Ta rakouská s českými služebníčky vám neprodá ani valuty, když jak mi bylo řečeno nemáte u nich účet. Ale stejně mají nákup a výkup jeden z nejdražších na trhu. A o komerčce ani nemluvě. Lichváři jedna radost.

Bety
1. 3. 2024 15:49
Odpovědět  Markýza

Právě tohle nám chtějí zarazit tou digitální měnou.

Albi
1. 3. 2024 17:32
Odpovědět  Bety

Tak jsem si asi před dny říkala, jestli už s tím rafinovaně pozvolna nazačínají.
Běhenm asi 4 nákupů v rúzných obchodech jsem nemohla zaplatit hotovostí – neměli drobné nazpět ani na 100,- (při hodntě nákupu 60,- a v drobnách jsem měla odhadem tak 25,-).

A v jednom obchodě paní přede mnou – nevím, jakou bankovkou platila, ale kartu buď neměla sebou, nebo vůbec, ale nakonec jí zpět vybrala celou kasu – vracela nějakou tu dvoustovku a zbytek v drobných – od 200 Kč až do doslova “hrstě kovivých”.

No zvykejme si – pokud jsem četla v některých diskuzích, tak se mnoho lidí chlubí, že platí výhradně telefonem nebo hodinkami (kartou je to asi moc složité – pořád ji hledat, ukládat a hlídat, aby ji neztratili 🙂

Pavel z Moravy
2. 3. 2024 09:07
Odpovědět  Albi

Já si tedy nezvykám a zvykat nebudu. Nemám žádné platební karty a na účet se.ru také. A když si potřebuji zaplatit pojištění na byt a oni neposílají poukázky a v pojišťovně hotovost neberou, tak si nechám vyjet papír s tím jejich QR kódem a zaplatím v trafice. A jestli odmítnou i toto, tak se na ně vyse.ru a budu nepojištěný. Ale oni čmrdlíky potřebují, každý klient to je bonus pro ně, takže oni to nějak vždy udělají. On téměř každý z nich vyhoví a nějak vám tou hotovostí zaplatit umožní, ať je to co je to. To jsou jejich prašule a když jsi neoblomná a jinak než hotovostně to nechceš, oni to zařídí. To je moje zkušenost. Jen se nepo.srat.

Boomer
2. 3. 2024 18:46
Odpovědět  Albi

.. bankovky nejlépe rozměníte u benzinky, natankujete plnou, zaplatíte hotově Masarykem a oni vám vrátí i kdyby pro to měli jít k sousedům, páč v nádrži už máte PHM za nejmíň 2000, ty vám neseberou a jinam vás poslat nemůžou. Kdysi jsem jen tak ze špásu nabídl brblající pokladní, že to teda pojedu někam rozměnit a vrátím se, a šáhnul jsem přes pult po bankocetli.. byla z toho na infarkt, neéééé, počkejte, hned to budeéé!!

Administrátor
P.A.Semi
1. 3. 2024 18:53
Odpovědět  Markýza

Ohledně Spořitelny – mně také naštvali, zrušili mi internetové bankovnictví Servis24 a nahradili to aplikací “George” – to je dost odporné semitské klišé, bankéř George… (Kdejaký Židovský bankéř se jmenuje “George”…) A nepodporovali starý Firefox, ani když jsem to urgoval, prý to dělají v Rakousku a domluva není žádná…

Přešel jsem k AirBank, a když mi také zrušili podporu starého Firefox (tak asi před 3 roky), přešel jsem k Fio bance, a jsem navýsost spokojen – internetové bankovnictví rychlé, nenáročné a funguje i ve starém prohlížeči, a je to Česká firma narozdíl od ČS, ale zas to není žádný moloch jako Kellnerova AirBank…
(Akorát u Fio je otázka, jestli tam někde poblíž máte Fio bankomat, protože výběr z “cizích” bankomatů třeba ČS jsou dva měsíčně zdarma, ale další si ČS účtuje 25Kč za výběr…)

πα½

katango
2. 3. 2024 11:23
Odpovědět  P.A.Semi

Orwell byl taky George.

Administrátor
P.A.Semi
3. 3. 2024 01:41
Odpovědět  katango

Tedy až na to, že nebyl… A především to nebyl Bankéř…
https://en.wikipedia.org/wiki/George_Orwell
Eric Arthur Blair … who wrote under the pen name of George Orwell.

πα½

katango
3. 3. 2024 12:03
Odpovědět  P.A.Semi

Jméno, které vám dali rodiče, a jméno, které jste si dal sám…to je velký rozdíl.

Dorotík
1. 3. 2024 12:43
Ohodnotit příspěvek :
     

USA udělaly z Ruska, po dlouhém spánku probuzeného medvěda, který je plný síly a chuti, a teď se rozhlíží a zamýšlí: “Co teď se zbytkem času toho krásného dne?” Každý den této války sice zbrojnímu průmyslu USA a na západě generuje virtuální prachy – zisky, ale Rusku přináší zjevně skutečné reálné hodnoty. 1. Rusko najednou má spojence, o kterých se mu snad jen snilo. 2. Rusko v reálu testuje svůj bohatý vojenský arzenál, stejně tak testuje arzenál a kapacity protivníka, a hlavně se učí. 3. Rusko to sice také něco stojí, ale jednak postupně odčerpává – odzbrojuje tak USA a západ, a pouští žilou jejich ekonomice, ekonomikám, byť záměr USA a západu byl zcela opačný. 4. Rusku, teritorium sousedních zemí, především Ukrajiny, samotné postupně padá do náručí a jeho hranice se den ze dne posouvají více a více k Dněpru. 5. No, a když nakonec celá Ukrajina sama, už z pudu sebezáchovy, padne do náruče Ruska, tak tomu se s bohatým ziskem zaplatí celá speciální vojenská operace na Ukrajině a naopak dnešní obrovské dluhy Ukrajiny – pohledávky, půjčky západu (a tedy i zjevně naše), se tak stanou nějakou chimérou a zcela ztracenou investicí. Takže proč by Putin spěchal?

zdendulka
1. 3. 2024 15:54
Ohodnotit příspěvek :
     

mohlo by se stát, že Čína, vlastnící obrovské sumy US dluhopisů, s nimi začne mávat nad hlavou…. ještě je všechny neprodala… 🙂

Markýza
1. 3. 2024 17:43
Odpovědět  zdendulka

Já pořád čekám, kdy začnou, ale nejspíš si to schovávají až na ten avízovaný “pacifický konflikt.”

Boomer
2. 3. 2024 19:34
Odpovědět  Markýza

..jednou už se to v Pacifiku mazalo ostopéro a boys se nestačili divit, takže já bych klídek… atomovku už má dneska kde kdo, že.

Pravdomluvny
1. 3. 2024 15:57
Ohodnotit příspěvek :
     

Doufám, že zástupci republikánů do té doby senilního pedofila Bideta zbaví moci……

miro
1. 3. 2024 16:08
Ohodnotit příspěvek :
     

Je úplně jedno kdo bude v usa prezidentem, zůstanou největší zlo na zeměkouli, nezmění se akorát už to maji složitější s drancováním,voj.převraty,vývozem “demokracií”,odhaluji se podvody viz.let na měsíc,zbouraná dvojčata …… a k tomu jsou před rozpadem.

Boomer
2. 3. 2024 19:40
Odpovědět  miro

.. no, možná se staronovým Bílým otcem v Oválném pokojíčku taky přijdou na jiné myšlenky, takové realističtější. Něco o tom lepším vrabci v hrsti, než občanské válce na dvorku…

katango
4. 3. 2024 17:00
Odpovědět  Boomer

Omlouvám se, ale při představě vrabce v hrsti mám dost nemravné asociace.

zuzana
1. 3. 2024 16:19
Ohodnotit příspěvek :
     

Florida zakáže falešné maso Billa Gatese: Způsobuje rakovinu

https://aktax.cz/florida-zakaze-falesne-maso-billa-gatese-zpusobuje-rakovinu/

sergej
2. 3. 2024 04:56
Odpovědět  zuzana

Prý jedí rakovinu a špatně uvařené “hovězí prý proroste ze střev do těla ale jde DNA byť uvařená teplem poškodit? Vždyť hledají její stopy i katastrofách

Boomer
2. 3. 2024 19:04
Odpovědět  sergej

.. při teplotách nad 65°C dochází u bílkovin k denaturaci, rozpadá se prostorová struktura a z dvojité šroubovice máte dva zmuchlané provázky.
Takže asi kecají, jak už je u nich zvykem…..

Markýza
3. 3. 2024 08:40
Odpovědět  sergej

To bychom už museli být tur, když jsme to tisíciletí žrali polosyrový.

katango
4. 3. 2024 17:02
Odpovědět  Markýza

Ony prej ty buňky, co z nich to maso roste, jsou původem rakovinný. Proto se taky tak hezky rozmnožujou. A i když jsou kuchyňskou úpravou a následně trávicím procesem denaturované, do huby bych to nevzala, to radši ty červy.

orinoko
1. 3. 2024 17:07
Ohodnotit příspěvek :
     

orinoko
orinoko
1. 3. 2024 16:03
Dneska jsou rohlíčky obzvláště vypecene:
Trump, kterého má v USA navštívit místně nenavideny Orban, prohlásil, že Orban je velikým prezidentem Turecka.
Joe Who, Pepek Gdo alias Don’t jump zase prohlásil, že je duševně zcela fit.
Už chápu jasně, proč jsou USA největším znecistovatelem planety. A to ještě nedošlo na rektalni hygienu. Až začnou vytahovat místní kopalici, tak prohlásí /USA/, že to je Jumdzagin CedenBALL.

Jan
1. 3. 2024 17:10
Ohodnotit příspěvek :
     

Tohle je staly strasak na Rusy. Ukradnout jejich zmrazena aktiva na KoZa.
Bude to mit nedozirne dusledky:

  • Neexistuje pro kradez aktiv zakazniku v bankach zadny pravni prostredek.
  • Je to bezprecedentni kradez, ktera dela z bank zlodejske doupe a navzdy pohrbi duveru a jejich Nymbus jisteho mista pro penize zakazniku!
  • Rusko okamzite vyvlastni aktiva KoZa v Rusku a tech je mnohem vice.
jirik
1. 3. 2024 18:04
Naposledy upraveno$ s uživatelem$
jiří
1. 3. 2024 20:40
Odpovědět  jirik
Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Boomer
2. 3. 2024 19:15
Odpovědět  jiří

.. nebo taky Tramtáryje…

https://www.youtube.com/watch?v=F1_dDElKAGQ

Markýza
3. 3. 2024 08:43
Odpovědět  Boomer

Bane, něco jako Tartarie existovalo, až na to, že o tom skoro nic nevíme.
O neolitických kulturách všeobecně víme naprosté prd: donedávna se netušilo, že nejstarší neolitické stavby na území střední Evropy mají cca 7000 let. A takhle je to furt, s tím poznáním.

Boomer
3. 3. 2024 09:23
Odpovědět  Markýza

..nade vši pochybnost nelze vyloučit a stejně tak nelze ani potvrdit. Tudíž jen věc víry.
Tak my jdeme ven provětrat tlapky a potom už musím nutně neodkladně životně důležitě, etc., na ten motorkářský jarmark do Brna, zavírají v 17:00…

Markýza
3. 3. 2024 09:35
Odpovědět  Boomer

Ne tak ůplně, něco se přeci našlo – ale ne dost na to, aby se pořádně vědělo 🙂 Taky jdem větrat tlapky, prozatím větrá jen Zlatooká do baráku.

zuzana
1. 3. 2024 18:30
Ohodnotit příspěvek :
     

Pentagon varuje před přímým střetem Ruska a NATO

https://aktax.cz/pentagon-varuje-pred-primym-stretem-ruska-a-nato/

Aleš
1. 3. 2024 18:45
Ohodnotit příspěvek :
     

Zloději nic víc a sprostá krádež.
Ukradnou ruské peníze a za ně budou dodávat zbrane do války do posledního ukrajince a vydělávat. Tomu se říká prasárna a přeji Západu krach.

Frank
1. 3. 2024 19:12
Ohodnotit příspěvek :
     

Chápu, že Rusko potřebuje peníze, ale dodávat uran do zločineckých USA ne pro mně přespříliš. A kdyby jen uran.

Frank
1. 3. 2024 19:12
Odpovědět  Frank

…je pro mně…

katango
3. 3. 2024 12:04
Odpovědět  Frank

Putin ctí smlouvy.

Kelly
1. 3. 2024 20:31
Ohodnotit příspěvek :
     

Dne 7.3.2024 v 13,00 hod. připomeneme prostřednictvím demonstrace před Českou národní bankou v Praze dvouleté výročí zmrazení bankovních účtů českých občanů ve Sberbance na přání USA. Já už jsem demonstroval poslední čtvrtek před Českou národní bankou proti této lumpárně Fialovy vlády a toto bude pokračování.

Kelly
1. 3. 2024 20:41
Ohodnotit příspěvek :
     

13.5.2024 pořádáme od 15,00 hod. demonstraci před Generálním štábem v Praze proti Řehkovi, Černochové a Fialovi, aby je přešla chuť na válku, idioti.

jiří
1. 3. 2024 21:38
Ohodnotit příspěvek :
     

comment image

Slovan
2. 3. 2024 16:01
Odpovědět  jiří

🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣
Hlavně že se mají rádi.

Pravdomluvny
2. 3. 2024 16:31
Odpovědět  Slovan

Že na tom fáboru z hvězd a phuhů seš ty sám…..s nějakým kamajádem?,😋😅😅😅

Boomer
2. 3. 2024 18:32
Odpovědět  jiří

.. no, ani mě nepřekvapuje, že na levé polovině je kluk jaksepatří, modrý baret reprezentující  Výsadková vojska Ruské federace. ;o))))))

„Никто, кроме нас!“

Frank
2. 3. 2024 18:31
Ohodnotit příspěvek :
     

Ten starý dementní chuj si nepamatuje, jestli byl ráno na záchodě.

Jura S
2. 3. 2024 18:53
Odpovědět  Frank

No co, pak ho ochranka “přepemperskuje “, a to je flákanec, drž dědku tu prdel a nekušuj… :?-)

Pravdomluvny
2. 3. 2024 19:22
Odpovědět  Frank

Pust si Fimfárum,tam je senilní pedofil Bidet v roli knýše pána jak vystřižený 😂