Krize UKRAJINA

Dmitrij Suslov: Je čas, aby Rusko shodilo jadernou bombu

Blok vedený Spojenými státy ztratil strach z hřibovitého mraku,

Autor: Dmitrij Suslov, člen ruské Rady pro zahraniční a obrannou politiku, zástupce ředitele katedry světové ekonomiky a mezinárodní politiky na Vysoké škole ekonomické v Moskvě a expert Valdajského klubu.

Vše nasvědčuje tomu, že USA a několik jejich spojenců brzy povolí Ukrajině používat západní zbraně, včetně raket dlouhého doletu, k útokům na cíle nacházející se – jak to říct? – Mezinárodně uznaných hranic Ruska. Nebo těch, které existovaly před kyjevským Majdanem v roce 2014.

V Americe, jak nedávno informoval deník New York Times, patří mezi stoupence této myšlenky ministr zahraničí Antony Blinken, většina republikánů v Kongresu (včetně předsedy Sněmovny reprezentantů Mikea Johnsona) a mnoho členů zahraničněpolitického establishmentu, včetně Victorie Nulandové, která nedávno rezignovala na funkci náměstkyně ministra zahraničí. V Evropě za toto opatření agitují Polsko, pobaltské státy, hlavní německá opoziční strana CDU/CSU a někteří západoevropští představitelé, včetně šéfa britského ministerstva zahraničí Davida Camerona.

Nedávno s podobným apelem vystoupil i generální tajemník NATO Jens Stoltenberg, který by však taková prohlášení neučinil, kdyby se o této otázce již v praktické rovině neuvažovalo a kdyby nezískala značnou podporu Washingtonu. Došlo již k tomu, že se o tématu diskutovalo na úrovni šéfů ministerstev obrany členských států EU.

Takové rozhodnutí by posunulo konflikt na zásadně jinou úroveň, znamenalo by vymazání jedné z nejjasnějších „červených linií“, která existuje od 24. února 2022, a znamenalo by přímý vstup USA a jejich bloku NATO do války proti Rusku. Údery by totiž byly prováděny na základě souřadnic poskytnutých západními zpravodajskými systémy; o těchto úderech by rozhodovali západní vojenští důstojníci (média opakovaně přenášela přiznání ukrajinských vojenských důstojníků, že každý případ použití západních raket je předem koordinován západními vojenskými poradci); a dokonce i tlačítko by pravděpodobně stiskli přímo západní vojenští důstojníci. Není náhodou, že německý kancléř Olaf Scholz zdůvodňuje svou neochotu předat rakety Taurus tím, že by je musel obsluhovat německý, nikoli ukrajinský vojenský personál.

Proto bylo odepření tohoto práva Kyjevu. Hlavní podmínkou pro poskytnutí vojenské pomoci a jednou z hlavních zásad zapojení Západu do konfliktu od samého počátku.

Existují přinejmenším dva důvody, proč Západ nyní diskutuje o opuštění této zásady. Prvním a hlavním je stále obtížnější postavení ukrajinské armády na bojišti. Nezapomínejte, že vedoucí představitelé NATO po celou dobu říkají, že výsledek má existenční význam nejen pro Ukrajinu, ale i pro ně samotné, neboť určí povahu nového světového řádu. Jinými slovy, sám Západ dal ukrajinskému konfliktu status světové války, a proto porážka Kyjeva bude znamenat jeho vlastní strategickou porážku, definitivní zhroucení mezinárodního řádu, jehož středobodem je Západ. V souladu s tím platí, že čím horší je situace Kyjeva na frontě, tím větší riziko eskalace je Západ ochoten podstoupit.

Druhým důvodem je neochota Ruska vyhrocovat vztahy se Západem pokaždé, když překročí „červenou linii“ a více se zapojí do konfliktu (dodává Kyjevu tanky, letadla a nakonec i rakety dlouhého doletu). V důsledku toho se obavy z eskalace, které byly na počátku vojenské operace poměrně vysoké, postupně snižovaly, jak na to opakovaně upozorňovaly západní publikace.

Západ tak dospěl k přesvědčení, že cena porážky Kyjeva je mnohem vyšší než riziko přímé vojenské konfrontace s Ruskem v důsledku toho, že západní zbraně zasáhnou hluboko na jeho „starém“ území. Stále hlasitěji se ozývají hlasy těch, kteří tvrdí, že ani tentokrát Moskva nezpůsobí západním zemím přímé vojenské škody.

Tato logika může nevyhnutelně vést ke třetí světové válce. A pokud se nyní nezastaví další zapojení Západu do konfliktu na Ukrajině, stane se plnohodnotná „horká“ válka mezi Ruskem a NATO nevyhnutelnou. Navíc vzhledem k převaze USA a jejich 31 členů NATO v oblasti konvenčních zbraní se tato válka nevyhnutelně přesune do jaderné roviny.

Za několik měsíců (nebo možná dokonce týdnů) bude stejnou logikou na Ukrajině rozmístěna pravidelná západní vojska a následně nad ní začnou sestřelovat ruské rakety. Kyjevský režim tyto návrhy v poslední době předkládá stále naléhavěji.

I podle současné ruské jaderné doktríny (jistě „mírové“ doktríny, která potřebuje zpřísnit) by se takový scénář rovnal oficiálnímu důvodu pro použití jaderných zbraní.

Existuje pouze jediný způsob, jak takovému katastrofickému vývoji událostí zabránit: prudké posílení politiky odstrašování a zastrašování ze strany Moskvy. Varianta „zmrazení“ vojenských operací podél současné demarkační linie bez jakýchkoli politických podmínek pro Kyjev a modalit jeho bezpečnostních vztahů se Západem je zcela nepřijatelná.

Některé politické síly na Západě ji stále více prosazují a hrozí eskalací v případě našeho odmítnutí. Tato varianta je však pro nás kategoricky nežádoucí, protože znamená ještě větší militarizaci toho, co na Ukrajině zbylo, a její ještě užší vojenskou integraci se Západem. To by předznamenalo vznik ještě větší hrozby na hranicích Ruska, než jaká existovala před rokem 2022.

Místo toho bychom měli USA a NATO nejprve říci zhruba to, co Moskva již řekla Londýnu po slovech Davida Camerona o právu Ukrajiny zasáhnout kdekoli britskými raketami Storm Shadow. A sice, že v případě útoku na „staré“ ruské území si Moskva vyhrazuje právo zasáhnout jakákoli zařízení dotčených zemí, včetně USA, kdekoli na světě. Po celém světě je rozeseto mnoho amerických vojenských základen.

Za druhé je důležité oficiálně prohlásit, že pokud USA/NATO v reakci na takový ruský úder provedou nejaderný úder na ruské území, může Moskva na oplátku použít jaderné zbraně – plně v souladu se „Základy ruské státní politiky v oblasti jaderného odstrašování“.

Za třetí, vzhledem k tomu, že se hovoří o možných útocích nejen na britská, ale i na americká zařízení (a o možné přímé vojenské reakci ze strany USA), bylo by žádoucí, aby se vedle současných cvičení na použití taktických zbraní konala i cvičení na použití strategických jaderných sil.

A konečně, k potvrzení vážnosti ruských záměrů a k přesvědčení protivníků o ochotě Moskvy k eskalaci by stálo za to zvážit demonstrační (tj. neagresivní) jaderný výbuch. Politický a psychologický účinek atomového hřibovitého mraku, vysílaného v přímém přenosu na všech televizních kanálech světa, snad vrátí západním politikům to, co po roce 1945 zabránilo válkám mezi velmocemi a co nyní z velké části ztratili – strach z jaderné války.

Tento článek byl poprvé publikován na serveru Profile.ru, přeložil a upravil tým RT


Tohle Se Stane, Když Vypukne Jaderná Válka!

Zkrácená verze:

Celá verze vide:

sdílet na

29 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Gales
30. 5. 2024 19:54
Ohodnotit příspěvek :
     

Čort znáet jak to všechno dopadne. Musíme jenom doufat že dobře.

Jan Chobot
30. 5. 2024 20:06
Odpovědět  Gales

Je nejvyšší čas opustit Evropu!

orinoko
30. 5. 2024 20:22
Odpovědět  Jan Chobot

Vážně, tak to už abys mizel. Nejlépe tam, kde lišky dávají dobrou noc.

Tupý hulvát
31. 5. 2024 08:51
Odpovědět  orinoko

A tam je špatně, nebo dobře podle tebe?

All
30. 5. 2024 21:14
Odpovědět  Jan Chobot

Není kam jít,každý má zůstat tam,kde se narodil.My uprostřed Evropy máme stále alespoň naději,přeci jsme jen k Rusku blíže a Rusko nemá zájem zničit Evropu atomkami,tohle si přejí pouze USA primitivové,vyvolat konflikt co nejdál od sebe.Jako vždy..A nezapomínat,že přírodní pohromy se zhoršují a budou,budou eskalovat,už nyní to vypadá,že 20 stupňů na sever i na jih od rovníku budou tyto oblasti nejvíce postižené a až neobyvatelné. Navíc Země se nyní přehřívá zevnitř od jádra a teplota oceánů bude stoupat,odstředivé síly točící planety budou tlačit vody oceánů blíže k rovníku a je lehké odhadnout důsledky ! Ale nemyslící bezmozci budou dál jen pindat nesmysly od Green opičáků. Zůstaňme tam,kde jsme,přežili jsme tu i poslední zalednění a jediné průchozí místo mezi Alpami a Karpaty byla právě Morava a okolí,naposledy známá jako ,,Jantarová stezka”.Našim ůkolem je nyní vydržet,probouzet ostatní a odmítat šílenství tajtrlíků jako je nynější bláznivá pětikoalice,dnes už naprostých odpadlíků a zpozdilců ve vývoji.

Antonín Körber
31. 5. 2024 07:13
Odpovědět  All

..ano a proto první ukázková bomba musí spadnout na USA,…NATO je USA a ty satelitky se proberou..tahat hady cizíma rukama už pro jednou skončilo..a na označení USA jako světového četníka,budou museti zapomenout,protože ho je třeba označit pravým jménem a to je světový bandita/dnes už i vesmírný/,platí zde pravidlo od nepaměti..”kdo lže,ten i krade”,..tedy podle lidoveckých křesťanů,co bylo ukradeno,musí býti vráceno..

ModrýKlokan
31. 5. 2024 15:46
Odpovědět  Antonín Körber

USA a UK. Dva nejhorší světové teroristické státy.

Tupý hulvát
31. 5. 2024 09:07
Odpovědět  All

Kdo tam ve středu topí?Proč ta odstředivá síla netlačí vodu už teď?V té době ledové myslíte ty tři Kopčemy,kteří tu možná běhali?

ModrýKlokan
31. 5. 2024 15:47
Odpovědět  Tupý hulvát

Termonukleární reakce. Nebo kdo myslíš? Trpaslíčci přikládající pod kotel hříšníky a dubová polena?

jsladin
30. 5. 2024 22:17
Odpovědět  Gales

Proč zrovna jadernou bombu, proč nepoužít prostředky EMP a vypnout válkychtivá hovada a oni se za týden začnou vraždit sami pro tochu jídla a vody. Tři kousky by na bojechtivou evropu stačili.Na ušáky pět.Použitím jaderných zbraní se postaví proti Rusku půl světa.

Antonín Körber
31. 5. 2024 07:21
Odpovědět  jsladin

..pokud se to stane na USA,tak to bude naopak,protože zbytek světa dostane rozum..a když ne,tak USA zmizne z mapy světa nadobro..

Tupý hulvát
31. 5. 2024 09:19
Odpovědět  jsladin

Jo,také mohou použít dezintegrátor nebo golema.

ModrýKlokan
31. 5. 2024 15:49
Odpovědět  Tupý hulvát

Ha ha ha, vtipe vylez…

31. 5. 2024 12:22
Odpovědět  Gales

Nejspíš buď podle té zkácené verze vidka, nebo podle té celé verze, která je o vteřinu delší, než ta zkrácená.

Helena
30. 5. 2024 20:23
Ohodnotit příspěvek :
     

Západní zbraně už dávno na ukradině jsou, stejně tak vojáci NATO, stejně jako na ukradině byly americké biolaboratoře. Jenže z těch zbraní moc nezbylo, z biolabů nezbylo nic a vojáky ani v těch rakvích jejich rodinám nedovezou, protože je nikdo v tom blátě neposbírá. Takže to vypadá, že se to už zvrtlo v jednotlivé teroristické útoky/stejně jako v Iráku, Afhánistánu aj./ To amíkům jde.
Protože z jaderné války mají ti zm.di ze západu strach – jediný opravdový strach mají ze své vlastní smrti, té se bojí jak čert kříže. Ovšem zapomněli na jedno: že takové útoky zvládne levou zadní i Čuk a Gek. A ti si tu práci dají, aby ty hajzly, zalezlé po celém světě našli a udělali jim malinkou nehodičku. Od této chvíle si ti zm.di, ať v USA, Londýně, Izraeli, Francii, Německu nebo na Novém Zélandu nemohou být jisti svým mrzkým životem. Stačí se podívat na ksicht hnusného, odporného Blinkena-bledý jak smrtka, propadlý ksicht, oči plné strachu, křeč strachu. Stejnou vizáž má Lipavský, Pyjala – bledí, propadlí, nejspíš koksem prolezlí, smrtka už po nich sahá. Blinken měl s sebou jistě čučkaře ze CIA a Pávka zaúkolovali další prasárnou.

Burák
30. 5. 2024 22:58
Odpovědět  Helena

Všechny ty bunkry mají jednu obrovskou nevýhodu. Skoro většina, co jsem viděl nemá maskovanou ani ventilaci, tudíž není nic lehčího než takové vstupy a výstupy ucpat. V jakémkoliv bunkru si akorát prodlouží smrt. Ven se už rozhodně nepodivaji a než radiace úplně zmizí, budou mrtví i jejich děti.

Tupý hulvát
31. 5. 2024 09:18
Odpovědět  Burák

Kdo jim to v té radiaci bude ucpávat?

ModrýKlokan
31. 5. 2024 15:51
Odpovědět  Tupý hulvát

Ucpávací taktická jednotka, Teplí Hnáti jim budou nosit ucpávky… Ještě něco chceš vědět? Nestyď se a zeptej se mě. Vysvětlím ti všechno, čemu nerozumíš.

Petr
31. 5. 2024 21:13
Odpovědět  Helena

Možná to bude muset ďaďa Putin udělat vyzkoušet nového cara , zkusit vzdušný test jako 50 letech na nové zemi . Aby naši a zahraniční jestřábům došlo že výhra už nebude možná zaplatíme všichni. Lidé bědete ale hlavně používejte hlavu a neblnete. Život je krásný a krátký lidí mejte rozum.

Frank
31. 5. 2024 01:16
Ohodnotit příspěvek :
     

Je naprosto zřejmé, že Rusko si nemůže dovolit prohrát a pro to udělá naprosto vše. Už dávno vůbec nejde o nějakou bezvýznamnou Ukrajinu. Zločineckým USA šlo vždy jen o to, jak se dorvat k surovinám v Rusku. Krvavá Madla to kdysi řekla na plnou hubu, že je nespravedlivé, aby nějaký stát disponoval tak obrovským množstvím nerostů. Takže to vypadá, že si to asi užijeme. A dost možná, že opravdu nastane období, kdy živí budou závidět mrtvým.

Pavel z Moravy.
31. 5. 2024 09:53
Odpovědět  Frank

Nezapomeňte, že škůdci zemští zase budou nastávající první středu v měsíci zkoušet své sirény, aby většinovým tupým ovcím zdůraznili jak se o ně starají. S tímto většinovým materiálem v této zemi je vymalováno. Procházejte se a poslouchejte. Padne na vás z toho deka.

Jaris
31. 5. 2024 03:11
Ohodnotit příspěvek :
     

Proc zrovna bombu? Staci celosvetove vypnout elektrinu na urcitou dobu. Kdo se chce prat, at vezme klacek a sutr a jde bojovat za lepsi zitrky.

Tupý hulvát
31. 5. 2024 09:22
Odpovědět  Jaris

Další,jak je to jednoduché,vypínač máš pod postelí, nebo v kuchyni?

ModrýKlokan
31. 5. 2024 15:54
Odpovědět  Tupý hulvát

Zeptej se na Ukravině, tam už zjistili, kde nechal čert vypínače. Proč se pořád někoho na něco ptáš, seš tak blbej, nebo tě za to platí?

Skeletor
31. 5. 2024 07:51
Ohodnotit příspěvek :
     

Ano, nejvyšší čas. “Je čas, aby Rusko shodilo jadernou bombu” na toho nejhoršího tvůrce všeho zla po světě, dokud bude existovat tzv amerika, nebude nikdy klid ve zbytku světa. USSA potřebuje nerostné bohatství a otroky, bez toho je jejich existence nemyslitelná a proto udělají vše, hlavně obětují dementní evropu.

Slovák
31. 5. 2024 14:14
Ohodnotit příspěvek :
     

Píšem vám asi rok že tato vojna je zamerna, a Rusko je komplicom v nuklearnej depopulácii sveta! Oni vsetci dobre vedia z ukradnutej historie, ze take vojny prebehli v minulych civilizaciách. Viem že teraz zožnem desiatky nadavok, ale tvrdim iba to, čo dlhodobo skúmam v antickej astronómii a cykloch vesmíru, galaxie, solarneho systemu a Zeme…Maha’bharáta = Veľká vojna to opisuje ako taká vojna prebiehala a dekontaminovali sa telá po nukleárnych úderoch ” vimán- rakiet”…Tí čo mi budete nadávať, kto z vas čítal Maha’ bharátu? Nech hodí potom kameňom do mňa ako prvý… Prečo som ” obvinil” Rusko ako komplica v nuklearnom vyhladení Zeme na konci dvoch veľmi dôležitých cyklov vsade dobre pozorovaných? Lebo aj Rusko kontroluju Chabad chazari, tak ako Západ a aj stred= Európu! A tízačali celý proces krvavích revolúcií, vojen a kontroly celej civilizacie na komci oboch cyklov, modrý a červeny chazari! Iba hlúpy a slepý to nevidia! Cely proces dezintegracie USA, Zapadneho sveta a obviňovanie Ruska a rusofóbie bez jedneho zdraveho hlasu a rozumu je az priliš okatý, ze ide o celosvetový plan ” konca časov” globalistov! A teraz môžete spustiť desiatky nadavok na moju adresu….

ModrýKlokan
31. 5. 2024 15:57
Odpovědět  Slovák

Chabad Lubavič.

Na nadávky se vyprdni. Ty přece nemůžou určovat, co si myslíš a co děláš, no ne?

Nemo
1. 6. 2024 00:12
Ohodnotit příspěvek :
     

Volili jste Pávka, Fialu, MPA, Rakušana, a ostatní progresívní demokratůrníky? Volili.
Postavili jste se těmto pohůnkům a drábům ve službách NWO? Nepostavili. Tak jadernou apokalypsu, pokud jí ti nepodvolení nebudou schopni odvrátit, budete moci sledovat přímo u svých televizí na ČT 24 a nad svými hlavami, než se vypaříte ve vaší růžové zahradě i se snídaní na Nově. Stanice Nutella již vysílá jasné signály. Bohužel to zavaří i těm, kteří ho nevolili. Tak se vypaříme všichni, ať je v kotlině klid. Pávek slíbil, že národ sjednotí, ovšem zapomněl sdělit, do jaké formy. Vždyť prach jsme a v radioaktivní se obrátíme.

adam
1. 6. 2024 09:26
Ohodnotit příspěvek :
     

Rusko by nebylo první, kdo použilo atomovku na civilisty….