Krize UKRAJINA

Německý vůdce otáčí a povoluje Kyjevu udeřit uvnitř Ruska – píše Politico

Německý vůdce otáčí a povoluje Kyjevu udeřit uvnitř Ruska – Politico
Mluvčí německého kancléře prohlásil, že „obranná akce Ukrajiny není omezena“ na její vlastní území.

Německý kancléř Olaf Scholz se 28. května 2024 účastnil společné tiskové konference s francouzským prezidentem v paláci Schloss Meseberg v Mesebergu ve východním Německu. ©  Ludovic MARIN / POOL / AFP
Německý kancléř Olaf Scholz nyní podporuje ukrajinské údery hluboko uvnitř Ruska, navzdory jeho dřívějším obavám z eskalace s Moskvou, uvedl ve středu Politico s odkazem na zdroje.

Německý vůdce v úterý po boku francouzského prezidenta Emmanuela Macrona řekl, že „pokud bude Ukrajina napadena, může se bránit“ podle mezinárodního práva. Řekl také, že nemá žádné právní námitky proti Macronovi, který tvrdil, že Západ „by měl dovolit [Kyjevu] neutralizovat vojenská místa… odkud… je napadena Ukrajina.

Následující den mluvčí Steffen Hebestreit objasnil, že Německo se domnívá, že „obranná akce Kyjeva není omezena na jeho vlastní území, ale [může] být rozšířena i na území agresora. Odmítl poskytnout podrobnosti o tom, jaké dohody Berlín uzavřel s Kyjevem ohledně použití zbraní dodaných Německem.

Německo několik měsíců odmítalo poslat Ukrajině své rakety dlouhého doletu Taurus, přičemž Scholz uvedl obavy z eskalace a vysvětlil, že dodávky by byly „udržitelné“ pouze v případě, že by Berlín mohl sám určit cíle, což by z něj učinilo přímého účastníka nepřátelských akcí.


Kancléřův zjevný obrat v této otázce potvrdil zdroj z Politico blízký německé vládě, který tvrdil, že Scholz byl „pro povolení použití západních zbraní proti cílům v Rusku“.

Tento vývoj přichází poté, co několik zemí NATO vyjádřilo podporu ukrajinským úderům hluboko na ruském území. Tento postoj podpořil také generální tajemník vojenského bloku Jens Stoltenberg, který minulý týden naléhal na členy NATO, aby „zvážili, zda by neměli zrušit některá omezení, která uvalili na používání zbraní, které darovali Ukrajině“.

Nicméně USA, klíčový podporovatel Kyjeva, se zatím zdráhaly podepsat změnu politiky. List The New York Times zároveň minulý týden uvedl, že americký ministr zahraničí Antony Blinken tlačí na Bílý dům, aby povolil ukrajinské údery na ruském území.

Mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov varoval, že debaty na Západě o povolení ukrajinských úderů na ruské území by mohly vyvolat eskalaci, a dodal, že ruská armáda už pro takový scénář připravuje protiopatření. Mezitím ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov prohlásil, že západní zbraně jsou již aktivně využívány k zaměřování civilní infrastruktury v Rusku.
rt

sdílet na

54 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
30. 5. 2024 13:20
Ohodnotit příspěvek :
     

Tohle dopadne blbě. KoZa má dojem, že mezi vařením žáby a vařením medvěda není žádný rozdíl; že na oba – na žábu i medvěda – platí stejná pravidla.

Vlado71
30. 5. 2024 14:00

Obávam sa, že medveď vyskočí z tej horúcej vody a bude riadne rozpálený … my (KoZa) fakt asi nemáme pud sebazáchovy.

Jura S
30. 5. 2024 14:01

KOZO idioti, pidizemičky mají doma 2 litrovej hrneček na polívku, …. do toho sice narveš 5 žab, ale MEDVĚDA určitě NÉÉÉ :-))

stan
30. 5. 2024 14:52

Vidím to bohužel hodně špatně. Ukronacisti na Rusko určitě rakety použijí a bohužel ne všechny dokáží rusové zneškodnit, takže nás čeká masakr.Myslím, že v tuhle chvíli je 3.světová válka doslova za rohem.Scholz je stejnej debil jako většina evropských politiků.Přeji si jediné, pokud zemřu , tak ať se mnou chcípnou i všechny ty zkurvený kreatury , který to rozpoutali….Biden, Blinken, Austin, Nulandová,Burns, všichni žiďáci po celém světě, Scholz, Macron,Johnson a spousta tech pidisráčů typu Fialy, Černochové, Pekarové a dalších sviní.

Skeletor
30. 5. 2024 15:00
Odpovědět  stan

A co by jste chtěl od nacistického pohrobka, holt nemůže zapomenout, že jeho nacistický předek dostal od Rusů po tlamě. Tak chce docílit stejné, bohužel nyní už to bude podstatně horší, ale lidstvo je nepoučitelné a je třeba ho z této planety odstranit.

All
30. 5. 2024 19:14
Odpovědět  Skeletor

Podívejme se na fricka,jak se poslušně točí. Přišel čas vykopat ,,Hvězdnou bránu” z pod hory Elbrus,kterou tam podle starých pověstí ukryl Perun, aby otevřel bránu pekel a naházel tam všechny bestie ze Země.Pak dobře uzavřít,navždy.

Jura S
30. 5. 2024 15:05
Odpovědět  stan

Již je POUŽILI kolego, na stanici monitoringu mezikontimentálních jaderných zbraní !!!! A sakra daleko od frontu…. Ale to asi ukro dělníci ze stavby, přeučení na navádění raketek n dronu pro děcka nebyli že…

ModrýKlokan
31. 5. 2024 15:28
Odpovědět  Jura S

Zatím to vypadá, že ten strategickej radar napadli zevnitř, infiltrovanou taktickou jednotkou, asi ukrajinských “utečenců”, řízených GRU. Tak to nebude tak horký, doufám.

Helena
30. 5. 2024 18:59
Odpovědět  stan

Západním hajzlům dochází ropa i suroviny, protože jim už nikdo nechce za ty jejich smradlavé, dolary bez hodnoty nic prodat. A nejen ropa, ale i železo, hliník, uran a skoro celá Mendělejevova tabulka. Západu došlo úplně všechno!!! Proto někde vyhrabali rozbité granáty a tady je opravují. A myslím, že ty zasažené objekty v Rusku byly teroristické útoky provedené ukry co se vetřeli do Ruska – fotky tomu odpovídají – objekty byly poškozené zdola. Střelou ze vzduchu by vypadaly jinak.
Surovin je hodně, ale na Ruském území a v zemích, které západ odřízly.
Spíše věrohodně vypadá toto: MAP 2005 Důvěrná konference globálních bankéřů v Číně – pád dolaru i eura má být urychlen! Budoucnost patří národním měnám!
Proto zm.d Pávek tak šíleně najednou tlačí na přijetí eura. Docela to do sebe zapadá, co myslíte?
Myslím, že ta válečná hysterie těch zm.dů je smrtelnou křečí a snahou Rusko konečně vyprovokovat k tomu, aby v nastalém chaosu a roztříštění ostražitosti, mohl západ vlézt do Ruska. Myslím, že ani vojsko západu se na ukradinu ani do války hnát nechce-dobře ví, že je to jistá smrt.

Helena
30. 5. 2024 19:05
Odpovědět  Helena

A ještě si myslím, že ta hysterie má spojitost s eurovolbami, všude to mají velmi nahnuté. Tak se snaží odvrátit pozornost od eurovoleb a předvolebních úspěchů odpůrců EU/potažmo USA/, odpůrců grýndýltunelu, řízené arabmigrace.

ModrýKlokan
31. 5. 2024 15:25
Odpovědět  stan

@ Stan

Přidávám se k tvému přání.

30. 5. 2024 15:45

V každým případě začíná bejt méda nas-ratej:

Ruské letectvo uskutečnilo 29.5 v Javoriv u hranic Polska zdrcující úder nadzvukovou střelou Kindžál a ZAŽIVA SPÁLILO PODLE RŮZNÝCH ZDROJŮ AŽ 300 VOJÁKŮ NATO, které vyslalo Polsko, Francie a pobaltské země

RUSKO / UKRAJINA: Mrtví se „vypařili“ při výbuchu – Neexistují žádná těla

Ruské letectvo uskutečnilo ničivý úder nadzvukovou raketou Kindžal vystřelenou ze stíhačky MiG-31 na ukrajinskou základnu v Javorově nedaleko Lvova, kde zahynulo přes 300 vojáků, kteří přijeli z Francie, Polska a pobaltských zemí.

Jsou mezi nimi i přeživší, které převezli do Polska na lékařské ošetření.

Přesný počet mrtvých je obtížné určit, protože mnohá těla se „vypařila“.

Ruské zdroje uvádějí, že původ a místo, kde se jednotky NATO usadily, odhalili rusky mluvící Ukrajinci.

Rusové, využívající velké procento rusky mluvících lidí žijících na Ukrajině, vytvořili velmi efektivní síť, která jim poskytuje spolehlivé a akceschopné informace… Více zde:

https://1url.cz/E1uK3

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Ladislav 💤
30. 5. 2024 16:37

👍perfektní zásah 🇷🇺! Jen tak dále, ničte ty fašisty bez lítosti! Přišli vás zabíjet, tak všechny zničit a je jedno čím a jak!

Útok na voroněžskou radarovou stanici:
Je čas připomenout Bidenovi, že jaderný Poseidon může být „spící“ u pobřeží Ameriky
Reakce na ohrožení naší bezpečnosti musí být taková, že Washington a Kyjev začnou koktat

Žádné obavy, brzo bude i ten průplav! Ještě se ho dočkáme!
🇷🇺Medvěd fest zabručel! 👍

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Slovan
30. 5. 2024 16:37

Jestli je to pravda, bo jsem to neviděl, tak dobrá práce.
Začínám být trochu skeptický k různým zprávám a videím. Někde jsem četl, že na té ukrajině, když to přeženu, našli filmové studio k výrobě různých propagandistických videí. Začímám se v tom trochen ztrácet, kdo je kdo.

30. 5. 2024 17:00
Odpovědět  Slovan

Myslím, že je, protože jsem to na ruswebech zachytil už včera. Že o tom ruské ministerstvo obrany cudně mlčí, je normálka. Ale tohle mi přijde zajímavý:

Ruské ministerstvo obrany
Ruský ministr obrany přicestoval do Alma-Aty, aby se zúčastnil zasedání Rady náčelníků vojenských útvarů CSTO

Ruský ministr obrany Andrej Belousov ve čtvrtek přicestoval na pracovní návštěvu do Alma-Aty (Kazachstán), kde se zúčastní zasedání Rady ministrů obrany Organizace Smlouvy o kolektivní bezpečnosti.

Zasedání je plánováno za účasti ministrů obrany členských států CSTO, generálního tajemníka CSTO a náčelníka Společného štábu CSTO. Během akce proběhne výměna názorů na výzvy a hrozby pro vojenskou bezpečnost v oblasti odpovědnosti Organizace.

Ministr obrany Ruské federace také na okraj schůzky uskuteční řadu bilaterálních jednání s vedoucími vojenských útvarů členských zemí CSTO.

https://vk.com/mil

Tak jsem zvědavej, co se z toho nakonec vyvrbí. Hádám, že ušáci nejsou nadšený, že jim chce Rembovič rozkopat bábovičky, do kterejch už tolik investovali.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
30. 5. 2024 17:33

A dnes v noci Rusové v útoku na letiště pokračovali:

STORM SHADOW MÁ BÝT ANULOVÁN: DESTRUKTIVNÍ DUO DORAZILO DO STAROKONSTANTINOVA. ZÁŘE NA 5 KM
Stíhačky F-16, které byly tak dlouho montovány po celé Evropě pro ukrajinské ozbrojené síly, byly podle zpráv na telegramových kanálech zničeny ještě před jejich prvním bojovým letem. Dnes večer tedy do Starokonstantinova dorazilo destruktivní duo „Dýky“ a „Muškáty“. Podle zasvěcených byla záře vidět na 5 km daleko.
Navíc, podle Jurije Podoljaky, naši velitelé nařídili reset Storm Shadow.

Více zde:
https://tsargrad.tv/news/storm-shadow-prikazano-obnulit-razrushitelnyj-dujet-pribyl-v-starokonstantinov-zarevo-na-5-km_1007594

Slovan
30. 5. 2024 17:35

Hezky je odsouvají salámovkou, hezky. Však to je dobře, jen ať si ochutnávají svoji meducínku. Víš když se tuna píše o těch obřezancích, já jsem tomu ani tak nevěnoval pozornost, dá se říci vůbec. Jinak dík za odkaz. 🙋‍♂️

Pavel z Moravy.
30. 5. 2024 17:33
Odpovědět  Slovan

Jmenovče, hrotí se to hrotí. Chystají něco velkého. Nevyšlo to s covidem, zkusí to jinak. Jistotu dnes nemáš nikde. Jak to padne, tak to padne.

Ladislav 💤
30. 5. 2024 18:07
Odpovědět  Pavel z Moravy.

Dobře zpravy se musí šířit.

V prostoru bunkru žili instruktoři z Beneluxu, především z Nizozemska, ale i čeští a španělští specialisté, kteří školili ukrajinský personál.
Celkem bylo v podzemním miniměstě od 380 do 410 lidí. Situační středisko ve virtuálním tréninkovém režimu již procvičovalo koordinaci letu stíhaček F-16 v letech 12 vozidel v bojové výstroji s přistávacím přiblížením na Ukrajině pro doplnění paliva. Dále bylo nacvičováno letecké odpalování raket proti cílům v Ruské federaci a návrat na polské letiště,

Budiž jim země co nejtěžší!
Parchanti zrádní!

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Slovan
31. 5. 2024 08:19
Odpovědět  Ladislav 💤

Já bych se v takovém podzemním městečku vůbec nezdržoval, když se ví že ho rusové mohou kdykoliv rozbít. Zničit.

Pavel z Moravy.
31. 5. 2024 09:25
Odpovědět  Slovan

Ani si nedovedeme představit co by s námi bylo, kdyby to Rusové byli nuceni ty své zbraně použít. Teď je jediná možnost, všechny vlastizrádce a zaprodance dostat od moci. Pokud to tady ty národy nepochopí, tak se vezeme.

ZMann
30. 5. 2024 17:56

Dobrých zpráv není nikdy dost.

Pravdomluvny
30. 5. 2024 13:46
Ohodnotit příspěvek :
     

Tohle tě ty potomku nacisty přijde draho!!!!!!

janle57
30. 5. 2024 17:10
Odpovědět  Pravdomluvny

Tentokrát se ruská vlajka vyvěšovat nad Reichstagem v Berlíně nebude,nebude jí totiž kam
vyvěsit,potomek nacistů s předky z SS si zřejmě myslí,že je znovu v roce 1941 a že jsou
ruské tanky ještě hodně daleko.

Jura S
30. 5. 2024 13:58
Ohodnotit příspěvek :
     

To zas bude melouch, postavit novej Raichstag... ty howada IV. říše se nepoučí….
Můj táta dřel na nucených pracech v Reichu za III. říše…. a co dostal za odškodné – germánský LEJNO !!

Pravdomluvny
30. 5. 2024 14:36
Odpovědět  Jura S

Díky udavači Havlovi a jeho omluvě nacistům 😡

Jura S
30. 5. 2024 14:53
Odpovědět  Pravdomluvny

tak jak tě na klíně jako batole houpe říšský protektor, hodný strejda, jistě donesl “kokina” , to se nezapomíná že…

Pravdomluvny
30. 5. 2024 19:00
Odpovědět  Jura S

Za to, že Čechoslováci totálně nasazení nic nedostáli může udavač Havel,vsjo jasno?

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Francin
30. 5. 2024 15:06
Odpovědět  Jura S

Můj táta taky makal v rajchu čtyři roky za pozdrav pánbůh. Proto vždycky říkal dobrej Němec- mrtvej Němec a to jsem tomu až do těchto dnů nechtěl věřit. Ti obyčejní skopčáci tohle asi nechtějí co se děje, ale volí stále stejné svině ve volbách, tak nesou také odpovědnost. Stačí se podívat kolik ministrů a euro parlamentníků má předky kteří sloužili Dolfovi. Bůh ví jak tohle všechno skončí.

Spam oldrich
30. 5. 2024 14:09
Ohodnotit příspěvek :
     

Tak na jakou letenku zacit setrit. Jizni Am nebo Novy Zeland?

Gales
30. 5. 2024 14:18
Odpovědět  Spam oldrich

Já vím na jakou. Opakuj po mně… Otče náš jenž jsi na nebesích….

Pravdomluvny
30. 5. 2024 14:37
Odpovědět  Gales

Může si pustit:
Pojď stoupat jak dým……

Jura S
30. 5. 2024 14:54
Odpovědět  Pravdomluvny

“Sním si v OBLACÍCH” :-))) (z hříbku)

orinoko
30. 5. 2024 15:36
Odpovědět  Jura S
Spam oldrich
30. 5. 2024 15:16
Odpovědět  Gales

to uz jsem zkousel a nic, misto toho provadi klystyr mozku nasich politiku a vymejva jim bunky

Ladislav 💤
30. 5. 2024 16:39
Odpovědět  Spam oldrich

Jen a jen Rosija! Mezi bratry! Jinde jsi vníman, jako svoloč! I kdyby jsi tam bydlel třicet let!

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Gales
30. 5. 2024 14:21
Ohodnotit příspěvek :
     

On se ten Scholz točí jako korouhvička. Makróna zpracoval Si a někdo ho musí zastoupit. Přijde doba kdy germánům dojdou suroviny a co budou dělat potom? Budou rádi když je kulturní obohacovači nezlikvidují.Bo hlad je sfiňa.

Jura S
30. 5. 2024 14:25
Odpovědět  Gales

V roce 2040 je tam chalifát :-)) A to mě ze srdce těší….

Pravdomluvny
30. 5. 2024 14:38
Odpovědět  Jura S

Muhamrdi už v ČR jsou, netřeba je mít všude ještě ve větším množství 😡

Jura S
30. 5. 2024 14:59
Odpovědět  Pravdomluvny

No co co, obnovíme hraniční ploty jak za komančů… neproleze ŽIVÝ nikdo ! :-))
Žeryku trhej….

Pravdomluvny
30. 5. 2024 19:03
Odpovědět  Jura S

Proč Žeryku, očkování na covid 100c denně stačí.
Alespoň ty zbytečný 💩 smysluplně upotřebíme 😅

PENNYS
30. 5. 2024 15:27
Ohodnotit příspěvek :
     

ZÁPADU OBVZLÁŠT usa -briTÁNII SE NESMÍ VĚŘIT!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
pro příznivce amerických
agresivníchválečnických prezidentu:Bývalý zpravodajský důstojník Ritter: Trump by neměl být prezidentem poté, co pohrozil Ruskem
30. května 2024, 09:38 NORMÁLNÍ ČLOVĚK ZÁPADU NEVĚŘÍ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

cool
30. 5. 2024 15:31
Odpovědět  PENNYS

Mameluci si myslí že brod je daleko.

Autor
30. 5. 2024 16:53
Ohodnotit příspěvek :
     

Je to paradox. Rusko má nejmodernější jaderné síly, ale právě proto ví, že použití znamená obrovská rizika pro všechny.
Západ má jaderné zbraně v zoufalém stavu, nemodernizuje ani z desetiny jako Ruisko, pokud vůbec, ale chtějí je nakonec použít, protože nemají žádnou, vůbec žádnou, jinou šanci Rusko porazit. A tak postupují krok za krokem právě k jaderné válce. Vždyť nás na to připravují. Ale vůbec jim nedochází, že jejich konec je prostě nevyhnutelný. A mohou se třeba stavět na hlavu, či zvolit “menší zlo” Trumpa.
A je jedno jestli to bude mírnou cestou, jen konvenčně, nebo s jaderným peklem. Každá společnost, která degradovala svoje vlastní prosazované hodnoty, která vyrábí stále méně svého (Německo prodává jako překupník za své, zboží vyrobené v Číně, tak jaká je to ekonomika!!), která nenávidí své vlastní občany musí prostě zmizet. Je jen otázkou, kdo budou ti “podmínění barbaři”, kdo je dorazí. Jestli to bude kdokoliv jiný než Putinovo Rusko, a nebude-li to bohužel do krajnosti vybičované Rusko, bude s lidmi na území bývalé – dnes už to můžeme klidně říci – “západní civilizace” hodně zle.

Pavel z Moravy.
30. 5. 2024 17:40
Odpovědět  Peter 008

Dnes mi právě došla nějaká zpráva, že po vítězství Trumpa, tento týpek Putina zničí. Dále to komentovat nebudu. Takže takto je to i s touto korouhvičkou. No, jo když ty procesy řídí sionisté, tak co si jiného myslet. Ti presidenti a premiéři jsou pouhé loutky, těmi je zbytečné se zabývat. Hlava sídlí jinde.

30. 5. 2024 17:02
Ohodnotit příspěvek :
     

Chcípající Kobyla…se dalo čekat…netřeba se vzrušovat.

RASputin
30. 5. 2024 17:17
Ohodnotit příspěvek :
     

Není pochyb o tom, že USA chtějí oslabit a následně rozbít Rusko na kusy, stejně jako SSSR. Pak zinscenovat další agresi proti Číně, a to vše s cílem zničit BRICS. V tomto kontextu tedy USA pokračují v eskalaci a Rusko stále varuje. Jedno je bezohledné a druhé je moc ohledné. Má-li mít Rusko nějakou šanci vyhnout se velké válce, musí být asertivní, preventivní, a ne reaktivní. Kabala je zoufalá a její impérium se rozpadá, v sázce jsou biliony, a proto je schopna vést globální válku, aby zachránila svůj světový řád založený na koloniální vládě vedené sionisty.

Miro 2
30. 5. 2024 18:05
Ohodnotit příspěvek :
     

NATO teče výrazně do bot, protože po dřívějších núspěších ztrácí reputaci a snaží se ji ze všech sil napravit a namočit Ukrajinu chtě nechtě ještě výrazněji do horší situace. Protože jestli navedená Ukrajina provede tento plán, kterým bude zasahovat vnitřní Rusko dalekonosnými raketami, tak samozřejmě dojde k mnohonásobně větší odvetě z Ruské strany a Ukrajina doslova zkolabuje. Situace mezi Západem a Ruskem se ještě zhorší a bude hrozit válka. Jenže NATO na takovou válku, která by nastala není tak dobře vojensky připraveno jak by se mohlo kdekomu zdát.

All
30. 5. 2024 19:38
Ohodnotit příspěvek :
     

Zrovna jsem dočet na michalpetr.com dnešní příspěvek o našem zlatě oproti zlatým rezervám Maďarska.Z našich politiků i gen.Pavla už nejde jen na blití,připravují nás o existenci a bytí.Jsme tu už mnoho tisíc let a tohle dovolujeme,aby nejhorší z nejhorších českých gaunerů prováděli to,co dělají.

zdendulka
30. 5. 2024 22:01
Odpovědět  All

Asi máme špatné zákony, že tohle umožňují…..asi s takovými lumpárnami nikdo nikdy nepočítal…. a až teď se objevili takoví zrádci, že rozdávají republiku na všechny strany a doufají, že oni sami budou povýšeni mezi zachráněné…. ale to se pletou. Američané nejsou hlupáci a vědí, že kdo zradil jednou, zradí i podruhé a potřetí a donekonečna a ti, co prodávají své země, že jsou jen obyčejný lokajský odpad. Až je použijou, tak je klidně zašlápnou….. stejně jako mnoho jiných lokajských vlád v minulosti…

zdendulka
30. 5. 2024 21:45
Ohodnotit příspěvek :
     

tak žabožrout ukecal uraženou jitrnici…. no potěš….. to bude masakr….

Karel Darek
30. 5. 2024 22:03
Ohodnotit příspěvek :
     

Hitlerčíci už asi zapomněli, jak dopadli ve druhé světové válce. Třeba si to chtějí zopakovat.

Jaris
31. 5. 2024 03:15
Ohodnotit příspěvek :
     

jkoby jste neznali valkychtive dobyvacne nemcoury! Maji to v krvi od pradavna. Cesko ma smulu, ze s temi hajzly sousedi. Tolikrat je frickove vypekli a Cesi, bohuzel, si nemohou odpustit nemcourum lezt stale do prd.le.

2. 6. 2024 15:56
Ohodnotit příspěvek :
     

 Pavel z Moravy.