Krize UKRAJINA

“Bitva o Cherson”: Zakarpatí ve smutku, armáda opustila Černihiv, USA si uvědomily, kde udělaly chybu

Bratislava, 4. září 2022 (HSP/svpressa.ru/Foto:Screenshot)

Z neúspěšné ofenzívy bojovníků za nezávislost na jižní frontě vyplynuly první zajímavé závěry, píše ruský list Svobodná Pressa a rozšiřuje svá pozorování.

Chersonská oblast

Tým Ze skrývá obrovské ztráty AFU na chersonském směru. Institut pro studium války (ISW), který se proměnil v banderovskou informační skládku, se snaží kyjevskému režimu v této nepřehledné kauze pomoci. Její experti zoufale vyzývají Západ a Ukrajinu, aby protiofenzívu nepovažovaly za neúspěch.

Na Zakarpatí byl mezitím vyhlášen regionální smutek. Oznámil to vedoucí OVGA Mikita na své stránce na sociálních sítích. Jeho prohlášení zní: “Během útočné vojenské operace zahynuli naši kolegové, vojáci 128. OGSSBr, kteří za cenu vlastních životů zajišťovali ústup svých jednotek na určené pozice.

Jak víme, kyjevské úřady takové akce nevítají, protože podkopávají morálku stoupenců nezávislosti a domácí fronty. Samozřejmě mluvíme o konkrétním regionu, ale je otázkou, zda budou moci vojenské odvodní orgány pokračovat v kopání hrobů pro spláchnuté prapory.

Podle ukrajinských Pravdorubů se zdá, že 128. OGŠBr byl zcela zničen, a to buď během několika dnů, nebo během jediného dne. Soudě podle samozvaných informátorů bylo v této samostatné Zakarpatské horské útočné brigádě asi dva tisíce bajonetů. Nyní už žádné nejsou.

Přitom tito bojovníci byli považováni nejen za motivované, ale měli také bohaté vojenské zkušenosti, včetně bojů o Severodoněck. V donbaském mlýnku na maso přežili mnoho týdnů, ale v Chersonu byli zlikvidováni během několika hodin. Není pochyb o tom, že byli jednoduše vrženi do minových polí pod ruskými dělostřeleckými a leteckými údery. A co je důležitější, bez jakéhokoli výsledku.

Podle zpráv z jižní fronty se po čtyřech dnech bojů ukrajinská protiofenzíva zastavila. V Nikolajevském a Krivorožském směru nejsou žádné známky předchozího rozmachu. Zákopníkům z Ukrajiny se nepodařilo obklíčit naše vojska v oblasti Davydova Brodu při takzvaném Andrejevském průlomu, který byl pro AFU nejúspěšnější, a to i přes přístup k Bruskinskému, přes který je vedeno zásobování uskupení AFU.

Na Ukrnetu se lze dočíst, že v této vesnici nebylo mnoho vojáků AFU, což údajně zaručovalo průlom AFU. Navzdory americkým plánovačům bitvy u Chersonu se naši výsadkáři, kteří měli syrské zkušenosti s odrážením psychologických útoků ISIS, nehnuli z místa a odráželi útok za útokem.

V této souvislosti fóra Žlutého bloku s hořkostí přiznávají, že brutální zacházení s ruskými zajatci sehrálo dalekosáhlou roli v neúspěchu chersonské ofenzívy AFU. Když Ukrajinci bojují, vzdají se a počítají s lůžkem a přídělem potravin v “sanatoriu” za ostnatým drátem, ale Rusové bojují na život a na smrt.

“Zvláštní poděkování patří gruzínským legionářům, kteří u Kyjeva brutálně zastřelili zajaté ruské výsadkáře. Kvůli těmto hrdinům, kteří mohou zabíjet pouze neozbrojené lidi, čelí nyní jejich ukrajinští bratři zdi z kulek. A pak dorazily posily k malé ruské jednotce v Bruskinsku, po jejímž zásahu byla protiofenzíva odsunuta na druhou kolej,” uzavřel “rozhněvaný hromotluk”.

Zkrátka, kdyby byl Zelenskij chytrý, poslal by ty Gruzínce za mříže za porušování válečných zákonů a zvyklostí a zajistil by ruským válečným zajatcům bezpečí a slušné zacházení. Pak by se nepřítel, který by viděl drtivou převahu, jednoduše vzdal. “Rozzlobený hromovládce” možná píše rozumné věci, ale banditský stát je z definice fašistický.

Ano, Ukrajinci a jejich zahraniční loutkovodiči dokázali v Chersonské oblasti vytvořit místní a mnohonásobnou převahu v živé síle a těžké technice a také poškodit logistiku ruských vojsk přesnými údery z raketometů HIMARS MLRS. Navzdory všem propočtům se AFU nikdy nepodařilo prolomit frontovou linii a ztratila několik tisíc mužů.

Podle důvěrných informací Zalužnyj Zelenskému sdělil, že operace “Bitva o Cherson” byla pozastavena, ačkoli pohyb záloh nepozastavil. Objevily se zprávy, že Kyjev stáhl tankovou brigádu AFU z Černihova a možná ji přesunul na jih. Ačkoli “to není potvrzeno”.

Obyvatelé Nikolajeva na městském fóru píší, že městem nepřetržitě pochodují na východ kolony ukrajinských ozbrojených sil. Mezi silami podporujícími nezávislost, které pochodují směrem k Chersonu, panuje panika a sklíčenost, a to navzdory lepšímu vybavení a zbraním NATO. Je pochopitelné, proč. Na pontonových přechodech přes řeku Ingulec se tvoří nekonečné řady vojsk AFU, které jsou pod neustálou palbou ruského raketového dělostřelectva a útočných letounů ruského letectva.

Jednotky ženijních sil ukrajinské armády jsou nuceny nouzově obnovovat přechody v oblasti Andrejevka-Lozovoje-Plotnickoje. V posledních dvou jmenovaných oblastech navíc již probíhají prudké boje, ačkoli ukrajinští vojáci měli oblast pod kontrolou ještě včera. Současně ruské dělostřelectvo a letectvo zasahuje zbytky praporně-taktických skupin AFU, které ustoupily z Bruskinska do Suchého Stavku a Kostromky.

Co bude dál, není jasné. Tým Ze je zřejmě ve slepé uličce ohledně řešení a modlí se za raketomety HIMARS MLRS, které podle Arestoviče připraví ruské jednotky o munici. Tehdy začne skutečná protiofenzíva. A vůbec, podívejme se na kořen, říkají, že současný úder na směry Nikolajevsk a Krivý Rih by měl být považován za čistě průzkumný bojový.

Existují i další připomínky, které by měly být zmíněny samostatně. Západní experti poukazují na to, že navzdory tisícikilometrové frontě se Ze-teamu podařilo nejen zpomalit ruskou ofenzivu na Donbasu, ale také shromáždit rezervy pro úder na třech směrech – Cherson, Energodar a Charkov. Mobilizaci nebylo příliš obtížné provést a nově vytvořená ukrajinská armáda je vyzbrojena, vybavena a vycvičena, i když ve zrychleném režimu.

Je také zřejmé, že pro ukrajinskou armádu byla chersonská ofenzíva s použitím různých druhů vojsk první takovou zkušeností, i když neúspěšnou. V každém případě samozvaní LOM (vůdci veřejného mínění) začali mluvit o první palačince. Říkají, že je vše v pořádku, “jen se učíme útočit”.

Na druhou stranu zdroje OP ve svých telegramech tvrdí, že tým Ze neměl právo udělat chybu. “Kyjevští představitelé si to uvědomili a vrhli své nejlepší síly do mlýnku na maso na jižní frontě. Svědčí o tom množství obrněných vozidel a drahé vybavení ukrajinských záložníků. Pokud by taková síla nemohla postoupit, co potom zbytek masy “dělostřelecké potravy” Zelenského milionové armády.

Vtipné je, že Yankees z neúspěchu protiofenzívy okamžitě vyvodili závěr. Informovali o tom ukrajinští pravičáci s varovnou poznámkou svých zasvěcených. Ukazuje se, že “více než skromný výsledek protiútoku je způsoben tím, že AFU stále neprověřuje oblohu. Ruské armádní letectvo nedovolí, aby AFU využila převahy předsunutých jednotek AFU v ofenzivě bombardováním ukrajinských jednotek při jejich postupu, zejména v holých stepích Chersonské oblasti.”

Jak si nevzpomenout na amerického mystického hrdinu kapitána Hindsighta, jehož hlavní “superschopností” je podle zámořské Wikipedie schopnost konstatovat zřejmé věci.

sdílet na

61 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
ijn
5. 9. 2022 00:45
Ohodnotit příspěvek :
     

ČR je po USA 1. ne-přátelský stát proti RF, tam to Péťa dotáhl, zničující premiér ČR,…. a co dělá česká justice + president??? Ho”no!!!

all
5. 9. 2022 01:21
Odpovědět  ijn

Nepřátelští vůči rusku jsou pouze zdegenerovaní politikové,zejména pětikoalice šašků,rozkrádačů.Mají ůroveň komárů,je to hmyz.

5. 9. 2022 00:47
Ohodnotit příspěvek :
     

Ha! Ha! Ha! – je to v pýči, žejo Haha? Nechceš si radši změnit nick na Běda?
Převlečenej Val. Ale co blbnu, vždyť ty mě dobře znáš z NR.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Administrátor
P.A.Semi
5. 9. 2022 03:08
Ohodnotit příspěvek :
     

Co je “tým Ze” ? (jako “Zelenský” ?) Myslel jsem, že Z tam jsou rusové…

Říká se: Nechval dne před večerem…

Prý dnes 4.9. Ukrouši o něco postoupili, prý nejdřív nahnali nováčky vyčerpat rusy, nehledě na vlastní ztráty, a až potom nastoupily elitní jednotky…

Ještě včera to vypadalo, že jsou Ukrajinci v dalším kotli mezi Belogorka (David brody) a mezi Andriivka, kde jim za zády rusové zničili pontonové mosty, a jediný zbývající pontonový most (Ternivka) měli obsazený rusové, ale o ten dnes přišli, protože ukrajincům dorazily další posily…
A rusové se museli stáhnout z Vysokopolia, kde málem uvízli v obklíčení, ale podařilo se jim prý alespoň se stáhnout… (je to o kousek, tak pět lánů polí, nevím kolik v kilometrech…)

(informace z kanálu Military Summary, podpořené ruskou mapou…)
https://rumble.com/v1in5k3-ukraine.-military-summary-and-analysis-04.09.2022.html

πα½

[Trol-1] Putacek
5. 9. 2022 05:42
Odpovědět  P.A.Semi

Z nový hakenkreuz. Jinak typická válečná dezinformační kampaň. Je samozřejmě z obou stran. Když čtu ruské noviny, je to děs, kam se tam dostalo “zpravodajství”. Kam se hrabe Goebbels.

Lev Prch
5. 9. 2022 06:15
Odpovědět  [Trol-1] Putacek

Drž hubu ty havlolejnolahvárenská propagando, seš zlitej jak udavač Havel a zkurvenej stejně tak!!!!!!

Masunta
5. 9. 2022 10:17
Odpovědět  Lev Prch

!!!!!!!!!!!!.. psych psych

Lev Prchala
5. 9. 2022 10:49
Odpovědět  Masunta

Bez starosti starosto!!!!!

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Masunta
5. 9. 2022 18:17
Odpovědět  Lev Prchala

!!!!.. psych psych

Lev Prch
5. 9. 2022 18:23
Odpovědět  Masunta

Máš něco k věci???!!!!! Pokud ne,tak děkuju za nezvanou návštěvu, starosto!

Masunta
5. 9. 2022 20:40
Odpovědět  Lev Prch

???!!!!! … psych psych

Masunta
5. 9. 2022 23:11
Odpovědět  Lev Prch

!!!!! … psych psych

Per
5. 9. 2022 08:37
Odpovědět  [Trol-1] Putacek

Přikvič, málo se snažíš. Selátko.

BB Rad
5. 9. 2022 08:20
Ohodnotit příspěvek :
     

No a chlápci z ministerstva pravdy* mají opět plné ručičky práce, jakpak že to bylo ,aby to fitlo* do jejich prodejných Goebbelse news a trollové vzhůru do toho! 🤭🤭😜😇

Gales
5. 9. 2022 10:02
Ohodnotit příspěvek :
     

Jen střílejte a sekejte chlapci. Osvoboďte i nás….

oldoo
5. 9. 2022 10:13
Ohodnotit příspěvek :
     

Doufal jsem marně,i tady je to stejné,když někdo napíše odlišný názor od zdejší většiny,je většinou sprostě napadán,vyháněn,titulován nějakým trolem,napadán že je někým placen atd….
To opravdu,vy blbci,nevíte co znamená diskuse?To jste opravdu takoví idioti,že chcete aby všichni blábolili to samé?Vy se jich bojíte?
Jste většina naprosto stejní tupci na obou stranách barikády!
A to jsem proti té západní,prolhané,válečnické a zabijácké svoloči jako většina tady.
Když čtu nějaké takové levprchy,stydím se za ně a mrzí mě,že musím získávat část informaci tady a jsem nucen občas číst ty výlevy,které si nezadají s těmi sprostotami druhé strany !!

Vlado71
5. 9. 2022 12:06
Odpovědět  oldoo

Nič v zlom, myslím si že ak tu zaznejú rozumné argumenty z druhej strany, tak dôjde k rozumnej diskusii. To že sem píšu dvaja (podľa mňa platení) trollovia, ktorí neustále omieľajú buď bezduché urážky na Rusko (RuSSko), prípadne na Putina (Putler), pričom tvrdia, že zamrznúť “Za Ukrajinskú demokraciu” je to jediné správne … jed im strieka od úst … to nie je diskusia, to je len provokácia. Myslím že každý aspoň trochu rozumne mysliaci človek vie, že na Ukrajine je demokracie výrazne menej ako v Rusku (a to netvrdím že by Rusko bolo vzorom demokracie).

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
ModrýKlokan
5. 9. 2022 15:34
Odpovědět  oldoo

Řekni mamince jak jsou tady na tebe zlí… ale fňukáš málo, nauč se pořádně bulet

Masunta
5. 9. 2022 10:14
Ohodnotit příspěvek :
     

Po naprosté porážce nacistů na všech směrech ruská strana mění taktiku. Bude se soustřeďovat na obkličovací akce. Dovoluje to i triskní stav zbytků ukrajinské armády. Prořídlé síly, nedoplňované, bez podpory a s nedostatkem munice i proviantu. Ukrajinský činitel v těžké situaci uvedl, že půjdou cestou tisíců zářezů.
Po obsazení Záporožské JE bylo zjištěno, že se Ukrajincům tuto elektrárnu podařilo upravit odstraněním betových výplní, na produkci plutonia. Toto dovávaliu do Izraele. Proto Izrael změnil vůči Rusku rétoriku.
Sedmého srpna chce Putin učinit prohlášení k situaci na Ukrajině.

Administrátor
P.A.Semi
5. 9. 2022 11:48
Odpovědět  Masunta

Sedmého srpna už bylo před měsícem…

A na tu výrobu plutonia a odstraněné betové (betonové?) výplně máte nějaký věrohodný zdroj, nebo je to “internet rumor” ? Tohle by chtělo pořádně rozmáznout, ale to musí být z pořádně věrohodného zdroje, aby to nešlo zpochybňovat jako Hoax…
(jestli “betovou výplní” myslíte nějaké stínění před beta zářením, tak tomu se říká jinak…)

πα½

Masunta
5. 9. 2022 13:51
Odpovědět  P.A.Semi

Přišlo mi to mailem; nelze dát nějaká odkaz, tak pro Vás to dlouhé Info sem dávám celé:
Ruský velvyslanec v OSN varoval před jadernou katastrofou v Evropě v důsledku pokračujícího ostřelování Záporožské jaderné elektrárny ukrajinskou armádou!
Dělostřelecké granáty dopadly do skladu vyhořelého jaderného paliva! Kyjev se snaží trefit chladící zařízení primárních okruhů jaderných reaktorů a k palbě na elektrárnu používá dělostřelecké granáty, které na rozdíl od raket nedokáže ruská protivzdušná
obrana zneškodnit! Největší hrozbu představuje případný zásah vodíkových okruhů, které by způsobily masivní explozi v jednotlivých jaderných blocích! Vedoucí Ruský velvyslanec v OSN Vasilij Nebenzia v Radě bezpečnosti OSN varoval, že pokud bude ukrajinská armáda nadále pokračovat v palbě na Záporožskou jadernou elektrárnu, povede to k větší katastrofě, než jakou byl Černobyl. Nebenzia varoval, že radiační mrak by ohrozil obrovské území Evropy a západní sponzoři Kyjeva nedělají vůbec nic proti tomu, aby Kyjev odradili od hazardování s jadernou bezpečností jedné z největších jaderných elektráren v Evropě. K tomu by došlo po zásahu vodíkových okruhů, které odstraňují vodík z primárního okruhu

Masunta
5. 9. 2022 13:55
Odpovědět  Masunta

To by vedlo k explozi celého bloku elektrárny. Co je ovšem zajímavější, to jsou souvislosti, proč Ruská armáda poslala do elektrárny speciální odborníky na jaderné zbraně, experty z Kurčatovova institutu jaderné fyziky a chemie v Moskvě a přímo v elektrárně rozbalili své stany a něco tam zkoumají. Na místě jsou i zástupci Generální vojenské prokuratury RF a na ruských sociálních sítích se začíná
spekulovat, že Zelenského režim na 2 blocích jaderné elektrárny, konkrétně na blocích 3 a 4, prováděl obohacování uranu a výrobu transuranů a plutonia úpravami na obou reaktorech. Záporožská jaderná elektrárna je vybavena sovětskými lehkovodními reaktory typu VVER- 1000, které byly určeny pro efektivnější
obohacování uranu vkládaného do obložení reaktorových stěn. Po rozpadu sovětského svazu odvezla Ruská armáda technologická zařízení pro obohacování do Ruska. Jedná se o speciální kanály v reaktoru, do kterých se zasunují tyče určené nikoliv pro výrobu energie, ale pro získávaní izotopů plutonia Pu239.K tomu se používají speciální dutiny po stranách reaktoru naplněné těžkou vodou, které zpomalují letící neutrony a na stěnách tyčí na obalu reaktorů vznikají izotopy plutonia.

Masunta
5. 9. 2022 14:03
Odpovědět  Masunta

Pu239. K tomu se používají speciální dutiny po stranách reaktoru naplněné těžkou vodou, které zpomalují letící neutrony a na stěnách tyčí na obalu reaktorů vznikají izotopy plutonia. Ruská armáda po rozpadu Sovětského svazu všechny dutiny na reaktorech Záporožské elektrárny zalila betonem, aby v nich Ukrajina nemohla vyrábět vlastní vojenský štěpný materiál. Proč se Ruská armáda od začátku operace tak moc zajímá a zkoumá reaktory v ukrajinských jaderných elektrárnách? Ale podle obrovské aktivity vědců z Kurčatovova institutu na blocích 3 a 4 v Záporoží to vypadá, že Ukrajincům se mohlo podařit tyto obohacovací kanály na obvodu reaktorů vyčistit od betonu a znovu je zprovoznit, takže Ukrajina mohla začít vyrábět Plutonium Pu239, které je nezbytné jako roznětka a spouštěč pro dvoustupňové termonukleární bomby. Brzy se zřejmě dozvíme, jak daleko byla Ukrajina od získání dostatku plutonia pro výrobu vlastních jaderných zbraní. Není proto překvapivé, že Kyjev se snaží teď střílet právě na bloky č. 3 a 4. Rusko ale rovněž mlčí a není jasné, proč zatím nedošlo k žádnému veřejnému oznámení. Dodávala snad Ukrajina plutonium
nějakému státu, který dobře platil? KLDR?
Irán? Někdo jiný?

Masunta
5. 9. 2022 14:08
Odpovědět  Masunta

Tohle je zatím zahaleno tajemstvím a vzpomeňme si, co se odehrálo po zahájení speciální operace. Ruská armáda okamžitě obsadila Černobylskou jadernou elektrárnu, zůstala v ní skoro měsíc a potom se bez vysvětlení stáhla. Během obsazení elektrárny byli na místě opět odborníci z Kurčatovova institutu a zkoumali reaktory elektrárny. Celé je to natolik podivné, že to vypadá, jako by Moskva něco hledala. A zřejmě v Záporoží to konečně našla. Pokud opravdu Kyjev tajně vyráběl plutonium a prodával ho na černém trhu, potom v tom jsou zapleteny nejen špičky ukrajinského režimu, ale především západní partneři. Bez nich by to asi nebylo možné. Kdo by zaplatil na černém
trhu nejvíce za plutonium? Írán? KLDR?
Venezuela? Anebo Izrael?
Izrael jako přítel Ruska a po invazi na Ukrajinu jako nepřítel? Moskva něco Izraeli překazila?
Proč naprosto překvapivě po zahájení speciální operace začal Izrael kritizovat Rusko? Ostrá reakce překvapila i Moskvu. Proč tak najednou? Nepřerušila snad ruská invaze na Ukrajinu nějaký velký kšeft Izraele s Ukrajinou? Není možné, že Izrael nakupoval plutonium od Zelenského, od dosazené figurky
Igorem Kolomojským, občanem Izraele, čímž se Izrael dostával k dostatku

Masunta
5. 9. 2022 14:15
Odpovědět  Masunta

startovacího štěpného materiálu pro vlastní vodíkové zbraně? A proč by o tom Kreml mlčel, kdyby to bylo plutonium určené pro ukrajinskou armádu?
Tohle mlčení naopak potvrzuje, že v Záporoží se vyrábělo plutonium nikoliv
pro výrobu vlastních ukrajinských jaderných zbraní, ale jako produkt určený pro Izrael. A tučné zisky za to inkasoval ten, kdo Zelenského dostal k moci a do funkce. Igor Kolomojský. Ruská invaze však do tohoto kšeftu podle všeho vhodila vidle a Rusové jsou v obavách, v kolika všech
ukrajinských elektrárnách Zelenského režim vyrábí plutonium. Proto
Rusové obsadili dnes již prakticky bezvýznamnou a zastavenou Černobylskou elektrárnu a něco tam usilovně zkoumali a hledali. Proto je zajímá i Záporožská elektrárna. Kyjev podle všeho využíval část svých
reaktorů pro původní účely sovětské armády, tedy k výrobě plutoniových tyčí a v Moskvě z toho dostali šok, komu všemu by se to mohlo
dostat do ruky. Většina zřejmě opravdu končila v Izraeli a není překvapením ten výkřik Zelenského na bezpečnostní konferenci letos v únoru v Mnichově, že Ukrajina vzhledem k ruské agresi má plné právo znovu usilovat o vlastní jaderné zbraně. Zelenský to neřekl náhodou, protože věděl,

Masunta
5. 9. 2022 14:19
Odpovědět  Masunta

že ukrajinské elektrárny umí plutonium již znovu vyrábět, jako tomu bylo v dobách SSSR. A proto musela Moskva zasáhnout. Izrael je
vztekem bez sebe a začal okamžitě řvát na Moskvu, kvůli speciální operaci, přičemž sám Izrael okupuje Golanské výšiny a Západní břeh
Jordánu. Co je to za nesmysl, když Izrael jako země okupující Golany a Zajordánsko najednou křičí na Rusko kvůli okupaci Ukrajiny? Co je za tím ve skutečnosti? Tomu se prostě říká chucpe, tedy nehorázná drzost. Moskva prostě invazí na Ukrajinuzkazila a přerušila Izraeli kšefty s Ukrajinou. Nějaké strašně důležité kšefty. Tak důležité, že Zelenský dokonce zrušil Kolomojskému ukrajinské občanství. Kolomojský mu přitom zaplatil volební prezidentskou kampaň. Copak
se to stalo? Zhroucený kšeft, který zpřetrhal vazby.
Ukrajinská armáda střílí na elektrárnu z opačného břehu Dněpru a
používá k tomu americké houfnice M-777 a Ruská armáda s tím překvapivě zatím nic neudělala.

Masunta
5. 9. 2022 14:24
Odpovědět  Masunta

Jako by nebylo dovoleno. Podivnosti okolo celé speciální operace jsou zřetelné na mnoha místech a když se začneme
probírat informacemi o tom, o co má Ruská armáda největší zájem, tak to jsou jaderné elektrárny, kde vojáci a odborníci z Moskvy něco usilovně hledají. A jsou to rovněž výzkumné laboratoře na
Ukrajině, kde odborníci hledají stopy po výrobě chemických a biologických zbraní, včetně nervových látek. Ukrajina se stala v
podstatě evropským Afghánistánem, kde si západní partneři a Izrael udělali hřiště a zkušební polygon, kde je dovoleno hrát bez pravidel.
Výroba plutonia, výroba antraxu, výroba virů, testování vakcín na vojácích, bez jakýchkoliv regulací.
Takže ten řev západu po začátku invaze není kvůli altruismu, kvůli
hodnotám demokracie a svobody, ale ozývá se kvůli tomu, že Kreml invazí někomu překazil sakra výnosné businessy.
Businessy s vakcínami, s výrobou plutonia, s výrobou biologických zbraní. Proto se ozval ten řev i od největšího spojence Ruska, tedy z Izraele. Právě proto. Můžete být největší kamarádi, ale když vám někdo sáhne na kšefty, je z toho řev, přítel nepřítel.

Covido vitální
5. 9. 2022 15:40
Odpovědět  Masunta

A o čem píšeš Masa kusi ???

Lev Prch
5. 9. 2022 16:20
Odpovědět  Covido vitální

O tom,co ty bys NIKDY NEPOCHOPIL!

Covido vitální
5. 9. 2022 17:11
Odpovědět  Lev Prch

Masa kus už pagýbl .. ale smrknul sem nejaký smrky – at máš aftomat F v provozu

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Lev Prch
5. 9. 2022 17:57
Odpovědět  Covido vitální

Tvoji Achillovou patou je tvoje hlava, prázdná hlava!

Covido vitální
5. 9. 2022 18:31
Odpovědět  Lev Prch

ty Bohnic případe- masa šu ky by uměl odepsat – zatim mele nic- jako po toulenu :D…. žádné záhady na Ukrajině nejsou…. silní plutonium inženýři -hmmmmmm 😀

Lev Prch
5. 9. 2022 19:09
Odpovědět  Covido vitální

Práce mozkem je pro tebe a celou havlolejnolahvárenskou trapárnu stejný,jako vrtání zubů!!!!👎

Masunta
5. 9. 2022 20:41
Odpovědět  Lev Prch

!!!! … psych psych

Administrátor
P.A.Semi
5. 9. 2022 19:21
Odpovědět  Masunta

Zajímavé… Dávalo by to smysl…
Jenže na to, aby se to dalo pořádně rozmáznout, je potřeba, aby to Rusové nebo IAEA veřejně potvrdili…

Izrael má celkem dost svých bomb (asi 400?), ale nemají je v Izraeli, mají je na všech ambasádách, říká se tomu “Samson Option”, kterou vydírají vlády světa, že kdyby se někdo zaslouženě vrhnul na Izrael, tak je všude po světě odpálí…
A zejména je mají v New Yorku… Možná i v Praze??

A ovšem Dvojčata 11.září (PDF) prý sundali malou jadernou bombou v podzemí, ta se vejde i do kufříku… A proto tam ještě několik týdnů byla železná láva, a roztavený kámen… A proto cca 40,000 lidí v New Yorku v následujících letech zemřelo na rakoviny – což nebylo (jen) z azbestového prachu…

Podobně, jako Izrael vyhodil do povětří elektrárnu Fukushima malou jadernou bombou – tam vybuchl i jeden reaktor, který byl vypnutý a s odmontovaným víkem… Ostrahu tam dělala Izraelská firma Magna BSP a nainstalovala tam ty bomby, vydírali tehdy Japonsko o nějakou gigantickou platbu do IMF…

πα½

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
jiří
5. 9. 2022 19:59
Odpovědět  P.A.Semi

Paní Drábová si neuvědomuje, k jakému účelu byla Záporožská jaderná elektrárna v roce 1985 uvedena v Sovětském svazu do provozu, a k jakému hlavnímu účelu bylo zprovozněno prvních 5 bloků této elektrárny do roku 1989. Všech 5 bloků mělo za úkol vyrábět plutonium pro sovětský zbrojní průmysl a elektrárna nemá konstrukci jako Temelín, i když používá stejné reaktory VVER-1000.
Reaktory v ZNPP mají po obvodu umístěná zařízení pro výrobu transuranů vojenského určení a přestože sovětská armáda před odchodem z Ukrajiny na počátku 90. let zařízení na reaktorech zalila betonem, podle aktivit Ruské armády v Záporoží, včetně přítomnosti špiček a odborníků Kurčatovova institutu pro jadernou fyziku a chemii z Moskvy v prostorách elektrárny se dá odvodit, že Kyjev zprovoznil v minulých letech program výroby obohacených uranů a plutonia.
https://aeronet.news/moskva-varovala-evropskou-unii-pred-bezprostrednim-ohrozenim-jaderne-bezpecnosti-zaporozske-jaderne-elektrarny-ruska-rozvedka-disponuje-informacemi-o-chystanem-uderu-ukrajinske-armady/

Covido ---- ser
5. 9. 2022 22:58
Odpovědět  jiří

a limuziny nevyrabeli … na kseft – tak to jsou taky UAZ pohádky 😀 Veliký

Administrátor
P.A.Semi
5. 9. 2022 20:25
Odpovědět  scipio

To není pravda… Přeceňuje se to EMP… (Ten elektro-magnetický puls se zřejmě šíří zářením, takže nejde za roh…?)
Jak by podle vás natáčeli jiné jaderné výbuchy ? (jsou videa z testovacích odpalů)

S tím 11. zářím nevím, ale tu Fukushima report jsem konzultoval s jaderným fyzikem a neměl zásadní námitky…

Třeba project Argus, kdy odpálili jadernou bombu snad asi 400 km vysoko, tam byl EMP dost silný na to, aby 1400 km daleko spálil na Hawaii pouliční osvětlení, ale tam to bylo tím, že to pohne s ozonovou vrstvou, a ta když se vrací zpátky, tak udělá hodně silný puls…

(K čemuž podotknu – táta byl jaderný fyzik, a já jsem to studoval na střední škole z tátových učebnic… nejsem v tom úplně amatér…)

πα½

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Administrátor
P.A.Semi
5. 9. 2022 20:38
Odpovědět  P.A.Semi

https://en.wikipedia.org/wiki/Nuclear_electromagnetic_pulse
E1 is produced when gamma radiation from the nuclear detonation ionizes (strips electrons from) atoms in the upper atmosphere
The E2 component is generated by scattered gamma rays and inelastic gammas produced by neutrons.
The E3 component is … caused by the nuclear detonation’s temporary distortion of the Earth’s magnetic field.

K E1 a E2 tedy nedochází u podzemních výbuchů…
Podle mě, E3 je způsobeno těmi E1 a E2…

πα½

Administrátor
P.A.Semi
5. 9. 2022 22:43
Odpovědět  scipio

Byla tam (pod dvojčaty) kaverna, a bylo v ní roztavené železo ještě několik týdnů…

(A ovšem z větší části asi byla zasypaná těmi troskami…? Těch trosek tam nebyla tak velká hromada, jak by měla být, si nyní uvědomuji, nevím, jestli to někdo zmínil… Roztavené železo několik týdnů si pamatuji na obrázcích i v článcích…)

(Tu kavernu mají na titulní stránce toho PDF…)

πα½

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Administrátor
P.A.Semi
6. 9. 2022 23:19
Odpovědět  scipio

Některé traverzy byly jen zohybané, některé byly zcela rozteklé, ta železná láva tam byla snad až do prosince žhavá…? A leckteré byly jako malé kuličky železa rozprášené po okolí, někdo říkal, že to je “nanotermit”…

Píšou tam sílu 1.5 kT, ale znásobená prý freonem (deuterium fluorid), což neumím posoudit… (Ono to také může být zčásti pravda a zčásti zamořené dalšími omyly…)

πα½

Masunta
5. 9. 2022 20:43
Odpovědět  P.A.Semi

Zajímavé.

Albi
5. 9. 2022 23:35
Odpovědět  P.A.Semi

Co se týká těch záhad kolem JE (Černobyl a Záporožská), byl tu na pokecu přece dost podrobný článek na to téma, nápadně podobný překopírované zprávě od “Masunta”, takže možná stejný zdroj.
Informace mají pocházet od Michaila Chazina.
https://www.pokec24.cz/krize-ukrajina/duvodne-podezreni-chystal-kyjev-v-zaporozi-vyrobu-jaderne-bomby-co-ma-zjistit-inspekce-v-elektrarne-vedel-o-kontejnerech-biden-utajene-traskave-dokumenty-mohou-otrast-usa-hledala-fbi-v-trumpove-s/

Administrátor
P.A.Semi
6. 9. 2022 11:03
Odpovědět  Albi

Jenže to se v podstatném detailu liší…
Chazin tvrdil, že tam jsou kontejnery zapečetěné od Westinghouse, kdežto tady se píše, že odvrtali betonové zalití, kterým byl původní reaktor na výrobu Plutonia “znehodnocen”, a tedy že to tam vyrábějí sami…

Že reaktor v Černobylu byl primárně určen na výrobu Plutonia do jaderných zbraní vím i z jiného zdroje, takže to, že by Záporoží bylo podobné a pak to z tohoto hlediska “znehodnotili”, vypadá pravděpodobně… Nevím, jak ten beton vedle reaktoru šel odvrtat ???

I proto říkám, že by to chtělo nějaké oficiální potvrzení, aby bylo jasné, jak to je doopravdy, když kolují podobné, ale v detailu dost významně odlišné teorie…

Chazin tvrdil de-facto, že jim to dodali Američané proti Rusům, kdežto tady se píše de-facto, že to Ukrajinci vyráběli sami převážně pro Izrael a jeho mezinárodní terorismus…

πα½

janle57
5. 9. 2022 10:17
Ohodnotit příspěvek :
     

Je mezi námi mnoho čummobilských vypatlanců,kteří blábolům na Seznamu a TV Goebbels24
věří a kteří bez mrknutím oka tvrdí,že se mělo do demonstrantů na Václaváku v sobotu střílet,
sám pro sebe mám ten hřejivý pocit,že se den zúčtování s takovým zrádcovským ksindlem
rychle blíží !!

Lev Prchala
5. 9. 2022 12:58
Ohodnotit příspěvek :
     

ProtiÚSTUP se Banderonacistům opět povedl na výbornou!!!!.-))))

Covido vitální
5. 9. 2022 15:51
Odpovědět  Lev Prchala

kdy zautočí na Leningrad motyko ??

Lev Prch
5. 9. 2022 16:20
Odpovědět  Covido vitální

Banderosvoloč určitě NE!!!!!😂

Covido vitální
5. 9. 2022 17:09
Odpovědět  Lev Prch

takže tam už mají Chinskou zed- ahá

Lev Prch
5. 9. 2022 18:24
Odpovědět  Covido vitální

Copak troubo, rád bys to dotáhnul na hlásnou troubu havlolejnolahvárenskýho pavilonu léčebný v Horních Beřkovicích?!!!!

Covido ---- ser
5. 9. 2022 22:53
Odpovědět  Lev Prch

krumpáč tě vyléčí … troubooooooo ooo

Masunta
5. 9. 2022 23:10
Odpovědět  Lev Prch

!!!!! … psych psych

Masunta
5. 9. 2022 23:10
Odpovědět  Lev Prch

!!!!! … psych psych

Vladimír
5. 9. 2022 13:02
Ohodnotit příspěvek :
     

Vsadím se, že tu největší chybu – totiž, že se do toho vůbec neměli míchat – si Američané neuvědomili…

František
5. 9. 2022 13:11
Ohodnotit příspěvek :
     

Před chvílí jsem si na Seznamu přečetl článek jakéhosi blba, který vychvaloval ukrajinské tankisty v T64, kteří trefili ruský tank na 10,5 kilometru. Byl jsem tankista na T64 a T72. Tyhle už měly pokročilé laserové navádění propojené s balistickým počítačem, ale nikdo nikdy neviděl zásah na větší vzdálenost, než 4,5 kilometru. Tohle už jsou takové pohádky, hraničící s masivním blbstvím a šílenou propagandou, jako byl ten letec, který sestřelil pět Rusů najednou.

Covido vitální
5. 9. 2022 15:55
Odpovědět  František

a v roce 2002 jsi hrál taky slabou pc hru -vid. Nemůžeš vidět pokrok … neblááázni – minimozku 😀

Lev Prch
5. 9. 2022 16:22
Odpovědět  Covido vitální

F73,A52,,F22,F100,F102,F104,F200,,F600,F800,Q56,G10,N393…….👎

Masunta
6. 9. 2022 10:25
Ohodnotit příspěvek :
     

Dievča ukrajinského vojaka zverejnilo v jednej z odeských skupín na sociálnej sieti rozprávanie svojho milovaného o strašných stratách jednotky pri Chersone.
Dievča píše, že v Chersonskej oblasti jej milovaného s kolegami
„poslali s holými rukami proti tankom a delostrelectvu“. Potom, ako pri
frontálnom útoku utrpeli ťažké straty, bola ich jednotka stiahnutá
a mali jeden deň na odpočinok. Dodáva, že pred smrťou. Ďalej pripojila
text priateľovej správy. „Včera sa nás chystali poslať späť, sľúbili podporu a kopu všetkého možného, všetci odmietli. Je to
hotová [obscénny jazyk], nenapadá ma iné slovo, ďalší kotol, v ktorom
počas týchto mesiacov zomreli tisíce ľudí. Rovnako je to aj v iných
jednotkách, jeden náš bol poslaný k 18. práporu, potom sme videli jeho
video na Facebooku, kde v slzách hovorí, že z jeho roty (asi 100 ľudí)
prežilo 7 a z celého práporu (asi 800 ľudí) nezostáva viac ako 150.“
Vojak upozorňuje aj na stratené mŕtvoly, ktoré sa podarí dostať z bojiska.
„Vláčia ich tam a späť, telo sa stratí a potom je vedený ako nezvestný,“ tvrdí.
Vojak hodnotí počínanie „vysokých veliteľov“ Ozbrojených síl Ukrajiny
ako zvláštne. Dôvody, prečo sa tak deje, môžu byť podľa neho len dva –
buď je to „práca pre nepriateľa“ alebo obyčajné „rozkrádanie toho, čo
nám bolo pridelené vo forme pomoci“. Teraz podľa neho všetci vojaci
rozmýšľajú, ako to všetko zverejniť