Americký generál: Žádná pomoc ze Západu nezachrání Ukrajinu před kapitulací

Bývalý zástupce velitele evropského velení USA generál Stephen Twitty řekl, že Ukrajina bude během ruské speciální operace nevyhnutelně poražena. Vidí jediné řešení, které může zastavit rozpad země.

Americký generál Twitty prohlásil, že Ukrajina bude muset kapitulovat.

Píše to „GLAS.ru“ s odkazem na Military Watch.

Generál Stephen Twitty v rozhovoru řekl, co Ukrajina musí udělat, aby zastavila kolaps státu. 

Twitty řekl, že Kyjev musí rychle přijmout podmínky Ruské federace a kapitulovat. Generál poznamenal, že ukrajinská strana v tomto konfliktu je odsouzena k neúspěchu.

Stejný názor vyjádřil i rakouský vojenský expert Markus Reisner.

Vojenský expert také zdůraznil, že Ukrajinci mají nízkou motivaci a Kyjev nemá dostatek bojové síly.  Ozbrojené síly Ukrajiny jsou navíc z hlediska techniky i letectva horší než ruská armáda. Západ podle generála tyto nedostatky nenapraví.

Twitty si je jistý: Ukrajina je odsouzena k neúspěchu. Jediný scénář, ve kterém může oficiální Kyjev zastavit rozpad země, je kapitulace za ruských podmínkách, dodal generál.

Americký generál vysvětlil, proč „Ukrajinci nikdy neporazí Rusy“.

Video velkého rozhovoru bylo zveřejněno na kanálu soukromé americké organizace v oblasti mezinárodních vztahů Council on Foreign Relations.

Na začátku rozhovoru generál vysvětlil, co se podle něj nyní děje ve válečné zóně a jak ruská armáda změnila taktiku.

„Budu mluvit trochu o tom, co tady vidím. Myslím, že vojenská operace (generál použil jiné slovo) na Donbasu se začíná obracet ve prospěch Rusů, a když se podíváte na mapu – a mluvím zejména o východní části Donbasu – Rusové přešli od snahy dobýt město pěchotou ke zničení pozic UAF dělostřelectvem. Ať je to Rubižne, Liman, nyní pracují jak na Severodoněcku, tak na Lisičansku, ničí pozice Ukrajinců v těchto městech. Uchýlí se k pomoci dělostřelectva a postupují vpřed,“ zhodnotil situaci na frontách Twitty.

Otázka reportéra: Vzhledem k této situaci mám jednu otázku – další otázku k současné situaci.  Vzhledem k tomu, že jsme tam, kde jsme, a panuje mezi námi mnohem více shody než neshody, obhajoval by v tuto chvíli někdo zásadní změnu západní politiky, že bychom měli přidat něco kvalitativního – například, že bychom se měli snažit urychlit uvalení plynových sankcí proti Rusku, to by mohla být jedna věc. Nabízí se otázka ohledně dodávek zařízení na Ukrajinu. Ale v zásadě jsou kontury politiky nastaveny, nebo mi něco uniká?

„Víte, ministr obrany Austin řekl, že oslabíme Rusko. Ve skutečnosti jsme nedefinovali, co znamená oslabení. A právě teď, když se podíváte na Ukrajinu a na Rusko, jsou asi jeden na jednoho. Jediný rozdíl je v tom, že Rusko má sakra mnohem větší bojovou sílu než Ukrajinci.

A proto Ukrajinci Rusy nikdy nezničí ani neporazí, a proto musíme skutečně přijít na to, co tady znamená oslabení koncového státu. A také ti řeknu, Richarde, že Ukrajinci nikdy nebudou mít dost bojové síly, aby vyhnali Rusy z Ukrajiny. Tady je to, jak to vypadá na konci hry,“ řekl Twitty.

Ruská strana opakovaně zdůraznila, že je připravena jednat. Ukrajinské úřady ale z diskuse ustoupily. Náměstek ruského ministra zahraničí Andrej Rudenko pochybuje, že skutečně chtějí mír.

Pro Pokec přeložila Janinna.

https://bit.ly/3au7ol5

4.2 5 hlasy
Ohodnotit příspěvek

sdíletj na

4.2 5 hlasy
Ohodnotit příspěvek
7 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Ladislav
5. 6. 2022 06:31
Ohodnotit příspěvek :
     

Na to nepotřebuji žádného amika, abych věděl že to Rusko vyhraje! Kdyby chtělo, tak je dávno konec!

Albi
5. 6. 2022 07:44
Odpovědět  Ladislav

Vzals mi to z klávesnice.

„… vojenská operace …. na Donbasu se začíná obracet ve prospěch Rusů“,
Opravdu? I jako naprostému laikovi se mi zdálo, že Rusové měli od počátku navrch.
Možná, že někdy je lepší použít nísto vojenské takovou obyčejnou, běžnou logiku.
A hlavně nebrat slova a názory „expertů“ všeho druhu za slovo boží. Pamatujme si Covid – nedoceněná zkušenost!

ladik
5. 6. 2022 08:17
Odpovědět  Ladislav

Rusko nelze porazit. Na jeho straně je pravda a takové odhodlání bránit svoji zemi, které odolá jakékoli moci. A nakonec přijdou na to, že fašizace a nacizace společností je neoddělitelně spjata s kapitalistickým společenským zřízením.

janle57
5. 6. 2022 09:12
Ohodnotit příspěvek :
     

Konečně se našel jeden z národa Mickey Mousů,který si na nic nehraje a nazval
věci pravými jmény,tenhle se asi hned tak v diskuzních pořadech o Ukrajině
na TV Goebbels24 neobjeví,agent CIA Koudelka tam zajisté zaslal své instrukce,
tomuhle generálovi asi již došlo,že se vzrůstající vojenskou pomocí Ameriky
a hlavně provokacemi Poláků vůči Rusku,by to jednoho dne mohlo skončit
výbuchem rakety Sarmat na New Yorkem,podle toho se taky v médiích vyjadřuje
a dělá dobře.

Lubek
5. 6. 2022 09:20
Ohodnotit příspěvek :
     

Ale veď tu nejde o rusko, či ukrajinu. To je pomocný proces naviazania západu na americké zbrojovky. Ukázalo sa, koľko vlastne majú zbraní západné krajiny. To treba doplniť! Veď už Trump drankal peniaze na zbrojenie od členov NATO. Nejaké peniaze pomohol vytiahnuť Covid, ale dodať zbrane celému NATO, to je iný balík, iná väzba na servis, iná poslušnosť.

Gales
5. 6. 2022 11:14
Ohodnotit příspěvek :
     

Komediant má příkaz bojovat do posledního ukrajince a proto nechce,nebo nesmí jednat.Rus,asi,bude deratizaci protahovat až do doby mež bude v Kyjevě převrat a bude se moci podepsat kapitulace. Hodně to záleží na samotnejch ukrajincích. – Tizblblí budou bojovat a ti chytřejší začnou jednat.

jirka52
5. 6. 2022 18:35
Ohodnotit příspěvek :
     

To se muselo ve Washingtonu hodně nelíbit! Vždyť na tom pracovali 10let aby to rozpoutali !