Není Havel jako Pavel

ze sítí

Pokud se historie zdánlivě opakuje, pak určitě nikoli jako plnohodnotná repríza, nýbrž jako obyčejná fraška. Přesně z tohoto ranku jsou nadšené výkřiky mnoha voličů generála Pavla, že atmosféra zvolení nového prezidenta jim připomíná atmosféru sametové revoluce, jež vyvrcholila volbou Václava Havla prezidentem republiky. Nic směšnějšího a vzdálenějšího pravdě si opravdu nelze představit. Je tu totiž pár opravdu, ale opravdu podstatných rozdílů.

Zatímco Václav Havel ještě na jaře roku 1989 dřepěl v komunistickém kriminále, mladý nadějný komunista Petr Pavel se v ten samý čas pod kuratelou sovětské zpravodajské služby GRU připravoval, jak v roli komunistického rozvědčíka zakroutí krkem kapitalistickému nepříteli. A paní Olga, žižkovská holka otlučená životem, opravdu, ale opravdu nebyla komunistickou podplukovnicí a politručkou, jež se na svou budoucí roli první dámy připravila na Vojenské politické akademii Klementa Gottwalda.

Ergo: Pokud se dav na Staroměstském náměstí dojímá nad generálem a podplukovnicí, stojícími na pódiu, v domnění, že pravda a láska už tedy konečně vítězí nad lží a nenávistí, přesněji spíše, že Praha a láska vítězí nad vsí a nenávistí, a vůbec nejpřesněji, že pravda a láska vítězí lží a nenávistí, opravdu, ale opravdu to není opakování historie, nýbrž jen a pouze smutná groteska.

Všechny reakce:

Z PL přišla otázka: „Co výsledek voleb znamená pro Pavla, Babiše a celou Českou republiku?“

A tak jsem odpověděl: „Výsledek voleb pro pana Pavla znamená, že pan Kolář a jeho přátelé ze CIA mohou být spokojeni, pro pana Babiše to znamená, že nic nekončí a jako předsedu ANO ho čekají další volby, a pro občany České republiky to znamená, že k panu Pavlovi jako bonus dostanou také již zmiňovaného pana Koláře včetně jeho přátel, dostanou více zeleného šílenství včetně Green Dealu, dostanou další dodávky zbraní na východ a cizí armády na našem území, dostanou ještě větší militarizaci veřejného prostoru a další ukrajinizaci naší země, dostane se jim také dalšího ukrajování osobních svobod, které ostatně pod dohledem Fialovy vlády národní zkázy již běží, to vše pod dohledem médií hlavního proudu, která se sice v této volební kampani svojí jednostranností zcela zdiskreditovala, ale díky volebnímu výsledku se zpovykaná a zcela jednostranná novinářská kamarila dozajista cítí ještě více na koni, vždyť se jim to povedlo. Mobilizaci zmiňovat nebudu, neb ze řetězu utržení politici, kupříkladu ten trouba ze STANu, poslanec Petr Letocha, který již udal předsedkyni Trikolory Zuzanu Majerovou, jsou celí natěšení, jak budou kdekoho likvidovat podáváním trestních oznámení, ale třeba na ni také dojde. To pak holt bude natěšená mládež muset sundat flanel a navléci maskáče.“

(Foto Pavlova politického světa, kde milují čest, pravdu a slušnost, je pouze ilustrační.)

Může jít o obrázek 22 lidem , beard , stojícím lidem a textu

Všechny reakce:

724724

sdíletj na

4.4 10 hlasy
Ohodnotit příspěvek
19 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Pan Tau.
29. 1. 2023 20:15

Já si osobně nemyslím, že jsem proruský “krypl”, když chci mír.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Boomer
29. 1. 2023 20:30
Odpovědět  Pan Tau.

.. no, nevím kde rozmilá Djamila vzala toho krypla, asi na tom bude s němčinou ještě hůř než s češtinou.

Frank
30. 1. 2023 08:36
Odpovědět  Boomer

Odporná hajtra Džamila má svůj domov v jurtě v Kazachstánu. Tak ať se tam pakuje a neotravuje a po cestě vrátí diplom, který získala v Moskvě! V Kazachstánu se učí jenom vyhánět a zahánět ovce. Podle toho, jak vypadá a jak se chová, nejsem schopen určit, s kým nebo čím ji máma měla. A Stehlík musel být mimo hodně realitu, když si něco takového vzal.

Markýza
29. 1. 2023 21:39
Odpovědět  Pan Tau.

Tak Džamilu snad nikdo vážně nebere.

Boomer
29. 1. 2023 20:17

Odna bukva i vot kakaja raznica!

Markýza
29. 1. 2023 21:38
Odpovědět  Boomer

To taky.
A posílám vizionáře Adamce: :-))

Autor
29. 1. 2023 20:31

Každý kdo je volil bude celkem brzo litovat. Protože to převážně byli lidé, kteří se cítí být dobře zabezpečenými a lpí na svém majetku. Absolutně netuší, co je čeká a že jejich řady značně “prořídnou”. Samozřejmě, že to budou dávat za vinu Rusku a Putinovi osobně. Ty co znám, jsou v drtivé většině ve věku, kdy při mobilizaci mohou být posláni bojovat o “to své”. Ale jsem upřímně přesvědčen, že to budou řešit podobně jako na Ukrajině – emigrací jinam …

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pedro
29. 1. 2023 20:42

Uvidíte zázrak, nekecám. Hned jak padne satan USA, nastane klid a mír. Lidstvo bude slavit sto let. Uvidíte pak, kde bylo schované “zlo”, za tzv.”demokracii”.

Aragonit
29. 1. 2023 22:38
Odpovědět  Pedro

to vieme už dnes len nás nie je dosť. Drtivá hedonistická väčšina je vždy záhubou civilizácií

rusticana
29. 1. 2023 20:47

Doposud jsme tu měli fialovej hnus, fialovou vládu a fialový bankrotáře. Teď jdeme o level výš a pojedeme ultrafialově!!!

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pepe Alex
29. 1. 2023 21:38

Teď zbývá jen vystoupit do války,tak doufám že to pětidemolici vyjde,teď už to agent Pávek snadno podepíše.Češi opět nezklamali

Albi
29. 1. 2023 21:59

“Pokud se historie zdánlivě opakuje, pak určitě nikoli jako plnohodnotná repríza, nýbrž jako obyčejná fraška”.

Dnes už snad málokdo pochybuje, že i hadrák, lživě nazývaný sametem, byla fraška.
A když už jsme masově té frašce jednou naletěli, měli bychom si ji dobře pamatovat, kdyby se taková příležitost ještě někdy opakovala.
Třeba až spolu se spojenci porazíme ruského ďábla a budeme slavit další neúspěšný pokus o demokracii.

Aragonit
29. 1. 2023 22:40
Odpovědět  Albi

Tak ako porazil ruského ďábla Hitler?

Albi
29. 1. 2023 23:04
Odpovědět  Aragonit

Tak nějak. Vzor máme a začali jsme dobře.
A na rozdíl od Hitkera i víne, jak skončíme.

Aleš
29. 1. 2023 22:30

Žádná noc netrvá věčně a ani tato diktatura.

Pekos
30. 1. 2023 09:00
Odpovědět  Aleš

Obávám se že nemáte pravdu, idiocie v této kolonii značně převládá a jinak tomu nebude.

Pavel z Moravy
30. 1. 2023 10:37
Odpovědět  Pekos

Plně s vámi souhlasím. Idiocie převládla a my v současnosti nejsme schopni s tím nic udělat. My můžeme zachránit pouze sami sebe. Na většinu se již nedá spolehnout. Ta je přeformátovaná.

PENNYS
30. 1. 2023 09:17

Na protest proti volbě nového českého prezidenta se 28.ledna 2023 se zastavilo i zemské jádro!!!!
TO JE TEDA “SUPER” I PŘÍRODA JE PROTI FY JALOVÉMU ZLU

Gales
30. 1. 2023 13:06

Pro Pavla a jeho tlupu je to čekání na převzetí moci neskutečně traumatizující.Už by chtěli vládnout,poroučet,vyhazovat a předělávat ale musí čekat. Ten čas jim utíká jako nám pět minut u píchaček před skončením pracovní doby.Asi mají hrůzu z toho že by nestihli začátek války a přišli by pozdě ke korytům.