Zchudnout pro klima?

Petr Robejšek

Zchudnout pro klima?

Za posledních deset let investovaly státy a firmy do rozvoje obnovitelných zdrojů energie 3,8 bilionů dolarů. A výsledek? Podíl fosilních zdrojů na celosvětové spotřebě energie klesl z 82 na 81 procent.

Jedno procento za 3,8 bilionů

Ať už s myšlenkou státem vynucené energetické změny souhlasíme nebo ne, vidíme, že nefunguje. Podle Statistical Review of World Energy 2022 činil podíl uhlí, ropy a plynu na celosvětové spotřebě energie v roce 2021 82 %, vodní energie 6,8 % a jaderné energie 4,2 %. A hlavní trumf politických elit, větrná a solární energie se na světové spotřebě podílela pouze 7 %.

Za deset let, po investování nepřestavitelných 3,8 bilionů dolarů a s pomocí likvidačního tlaku vlád na ostatní zdroje energií se podíl větrné a solární energie k celosvětové spotřebě dobelhal ze 4 na 7 procent. Kdyby vlády za desetinu těch 3 800 miliard rozjely zalesňovací programy, bylo by to mnohem účinnější, levnější a jednodušší. A protože by CO2 pohlcovaly rostliny, tak by to bylo i (jak praví „ecospeak“) udržitelnější. Proč to nedokázaly?

Selhání státem nařízené energetické změny není překvapující. I laik chápe, že klima je složitý, svou povahou chaotický systém, s mnoha nekontrolovatelnými vlivy. A navíc. Jen 10 až 15 % ročních emisí C02 je přímo nebo nepřímo způsobeno člověkem. Za zbytek může metabolismus půdních a mořských bakterií. Proto je zcela absurdní představa, že by druhořadý politický personál, který teď Evropanům vládne, dokázal plánovitě působit na globální teplotu.

Potřebujete příklad? Studii, podle které západní elity vydaly od roku 2012 do dneška astronomických 3,8 bilionů dolarů a snížily podíl fosilních zdrojů na celosvětové spotřebě energie z osmdesáti dvou na osmdesát jedna procent, vypracoval Jeff Curie, z americké investiční banky Goldman Sachs. A právě on řekl v nedávném rozhovoru pro televizi CNBC: “Vzhledem k nedávným událostem a skutečnosti, že plyn je v poslední době stále více nahrazován uhlím, je současný podíl fosilních zdrojů na světové spotřebě energie dokonce vyšší než 82 procent.“ Curie tím naráží na bezhlavou politiku Západu po útoku Ruska na Ukrajinu.

Pokání za eko-hříchy

Evropské vlády, které ve jménu záchrany klimatu již léta ztěžují život lidem zdražováním klasických energií, dosáhly jenom toho, že se průmyslová výroba náročná na emise CO2, s ní spjatá pracovní místa a hlavně na ní závislý blahobyt Evropanů přesunuly do Asie. Politici vyhodili z okna gigantické peníze, popřeli principy tržní ekonomiky, okradli své občany, ale záchrana klimatu se přesto nekoná.

Na tom by se nic nezměnilo ani tehdy, kdyby Evropě vládnoucí eko-inkvizice úplně srovnala se zemí kontinentální průmysl a zemědělství. Snad aby EU začala omezovat „škodlivé“ dýchání lidí a kdyby to nepomohlo, tak i jejich počet. Zrůdné? Určitě, ale bylo by to zcela v logice myšlení těch, kteří lidstvo považují za škodlivý hmyz hyzdící panenskou tvář bohyně země Gaii.

Mediální vymývání mozků, které silně připomíná komunistickou propagandu, nasvědčuje tomu, že ve hře je spasitelská eko-ideologie. Ale komunisté aspoň slibovali blahobyt, ekologisté nabízejí jen askezi. A tak jejich pokrevní příbuzné najdeme až hluboko ve středověku. Přívrženci sekty flagelantů se tehdy veřejně bičovali a chtěli tak strhnout ostatní k pokání před nadcházejícím koncem světa. Dnes to datum už známe. Kdo v minulých dnech zabloudil pohledem na pražskou letenskou pláň, dozvěděl se s “vědeckou” přesností, kolik času nám prý ještě zbývá.

Chtějí nás přesvědčit o tom, že musíme přijmout nuzný způsob života, protože se prý jinak ve stoupajících vodách oceánů zároveň utopíme a uvaříme. Ale eko-flagelanti hlásající konec světa jsou jen zneužití idealisté. V historii mají, od křížových výprav dodneška, spoustu předchůdců, které panstvo opakovaně zapřahalo do káry svých vlastních zájmů.

Proč to doopravdy dělají

Chtějí vládnoucí opravdu zchudnutí pro záchranu světa? O tom pochybuji. Všichni přece víme, že politici milují peníze daleko více než své voliče. Nás ale zchudnout nechají, i když ne pro klima.

Pár tisíc nejbohatších lidí světa chce vlastnit všechno, a proto se chystá vyvlastnit zbytek. Říkají, že kapitalismus musí změnit pravidla, aby mohl „nově nastartovat“. A nová pravidla znamenají především přesun majetku obyčejných lidí do rukou finanční šlechty. Klimatická a energetická agenda je způsob jak to morálně posvětit a reálně provést.

-Ekologicky a bezpečnostně politicky inscenované zdražování energii má přerůst do ničivého inflační procesu jako ve 30. letech minulého století.
– Zdražení energií zdůvodněné záchranou klimatu a bojem proti „říši zla“ má lidem znemožnit splácet hypotéky, aby jim banky mohly zabavit domy a byty.
-Připravovaná elektronizace peněz může zjednodušit jak vybírání “nevyhnutelných“ eko-daní, tak loupeživou měnovou reformu, která zbaví státy dluhů a občany úspor.

A proto nás vydírají domnělými dědičnými hříchy proti přírodě. Máme prý zchudnout pro matku zemi. Ale ve skutečnosti jde o vaše právo vlastnit a o svobodu svůj majetek užívat. Přemýšlejte o tom, týká se to úplně každého.

sdíletj na

4.3 9 hlasy
Ohodnotit příspěvek
25 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Hans von Hagen
29. 1. 2023 17:52
Ohodnotit příspěvek :
     

Pochválen buď náš Pán Andrej Babiš aš na věky věků! Hallelujah!!

sizok
29. 1. 2023 18:01
Odpovědět  Hans von Hagen

Pokud tam máš “aš”, vím přesně, o koho se jedná.

Aleš
29. 1. 2023 18:01
Ohodnotit příspěvek :
     

Klima podvod podporuje EU, proč je jasné. Likvidace střední třídy.

Autor
29. 1. 2023 20:33
Odpovědět  Aleš

A ta sranda – likvidace voličů SPOLU!! A sjejich nadšeným kvákáním! Není to Boží?

ladik
29. 1. 2023 18:16
Ohodnotit příspěvek :
     

Komunistická propaganda vymývala mozky, nebo říkala pravdu? To ať si každý rozebere sám.

Pavel K
29. 1. 2023 18:46
Odpovědět  ladik
Rapa
29. 1. 2023 20:24
Odpovědět  ladik

,,Komunistická propaganda ” Budovala Socialismus. Usilovala o spolupráci ve všech směrech,včetně vědy,kultury a umění. Postavily se přehrady a významná vodní díla,postavily se atomové elektrány.Existovyly všechny závody pro veškerou soběstačnost od jehly a nití po kvalitní látky,boty,motorky a automobily osobní i nákladní,hutě tavily železo,válcovny pak plechy všech tříd a jakostí,měli jsme vlastní soustruhy a obráběcí stroje pro součástky od hodinek až po obří mnohatunové turbíny.Zemědělství na vysoké ůrovni s řadou výzkumných ůstavů a šlechtitelských stanic. Bezplatné školství,bezplatná lékařská péče…….. Za 30 let nás lízači cizích zadků s jejich záp.pány o vše okradli,vše zašantročili,prodali a poničili co se dalo,zcela a ůpně vše. ODS vytvořilo monstra na ůrovni až zcela dutohlavých,zcela prázdných pomatených sluhů,robotů a zoombí třídy nižší jak opice.Opice jsou schopné alespoň něčemu se naučit,dnešní vládní lízalové už ani tohle ne,neumí vůbec nic.

Jarda
30. 1. 2023 07:21
Odpovědět  Rapa

To je výstižný.Nepatřil jsem mezi komunisty, ale když jsem zažil ameriku, tak jsem hrdý, že jsem vyrůstal v komunismu a teď kdyř o tom pozitivně mluvím, tak mi nikdo nevěří.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pavel K
30. 1. 2023 08:00
Odpovědět  Jarda

….a my jsme s nad komunistům věřili? Teď se nám to jen vrací jako bumerang.

Standa
30. 1. 2023 08:26
Odpovědět  Pavel K

Dá se to rozvést?

Naděje umírá poslední!

Lidé věří tomu, co jim , kde, kdo nakuká.
Pouze starší generace má ….a vychází ze zkušeností…( toho, co prožil).
Ti mladí to zažijí znovu …včetně hladu, války,nenávisti, totality.( zběrných táborů , které připravuje Rakušan pro nesouhlasící)..mají co chtěli a volili!
Třeba pochopí , co je klam a iluze a přečtou si Orwela!

Pavel z Moravy
30. 1. 2023 10:14
Odpovědět  Rapa

Ládík tím myslel to, co zde píšete. Budovali socialismus. Socialismus se o lidi staral a to je to nejdůležitější zjištění. Neřešme současná děcka, vyrostla v jiném prostředí, v prostředí nenávisti vůči čemukoliv lidskému. Ať si své martyrium prožijí na vlastní kůži. Osobní zkušenost je to nejlepší co vás může probudit a když ne, tak ať otročí panstvu..

Albi
29. 1. 2023 18:47
Ohodnotit příspěvek :
     

O tom jsem už několikrát přemýšlela. Není to ale jednoduché, ty zprávy, rady a nápady se diost liší a někdy jdou úplně proti sobě.

Tak počkám, až se prokazatelně všeho svého majetku vzdají a zchudnou ti “návrháři”. Pak budu mít jistotu, že je to k našemu dobru.

Boomer
29. 1. 2023 20:33
Odpovědět  Albi

.. i vy jedna! To se smí, zametat schody odshora?!!!!

Pavel z Moravy
30. 1. 2023 09:48
Odpovědět  Albi

Albi, takhle to připravené není. Postupnou salámovou metodou připraví o vše a zničí pouze tu chudinu, která i dnes nevlastní prakticky nic. Bez tvrdého odboje, který chudinu čeká, pokud chce přežít, byl feudální systém, který zde kdysi panoval úplnou demokracíí oproti tomu co si globalistická šlechta připravuje nyní.

Pijack
29. 1. 2023 18:51
Ohodnotit příspěvek :
     

Ptejme se, kdo nám tento nesmysl vnucuje. Jsou to chudí lidé, nebo ti bohatí? Chudí lidé nemají jak atmosféru zatěžovat, nevím čím a nevím jak. Pokud chtějí bojovat chudáci za snížení teploty atmosféry, pak jsou to idioti. Ale nemyslím, že zrovna oni. Chudí lidé mají rádi teplo. Tohle propaganda nepochopila, tedy se plete. No a bohatí? Je známo, že chtějí vydělávat zisky, takže je jasné, že jejich investice se jim vrací v podobě luxusního života. To je boj za záchranu planety? Jestli to myslí vážně, tak ať už do ničeho neinvestují, nevydělávají zisky a konzumují jako chudí. Určitě to planetě pomůže víc, než kdyby neustále něco stavěli a budovali. Zahoďte letadla, tanky, munici, střelnice, tankery, rakety, klimatizace, betonové aglomerace… Takže ten, kdo vymýšlí boj za klima je obyčejný sprostý vyžírka a neurvalec, lhář a tunelář. Když bída všech, tak hlavně bída těch bohatých. Kde a u koho začneme soudruzi?

sizok
29. 1. 2023 20:05
Odpovědět  Pijack

Užijme si války, protože mír bude strašný.

Rapa
29. 1. 2023 20:56
Odpovědět  sizok

Jistě pro fialovce i chameleona presidenta,přišli by o koryta a museli by dokonce ! I myslet ! bez not a bez rozkazů,strašná hrůza by padla na olízavače.

Albi
29. 1. 2023 22:08
Odpovědět  sizok

A bůhví, kdy se dočkáme další. V kině to přece jen není ono. 🙂

Pavel z Moravy
30. 1. 2023 09:57
Odpovědět  Pijack

No jo Pijacku, kolik znáte ale chudých lidí, kteří toto chápou? Kolik je toho duševně zralého lidu? Kdyby byli zralí, tak by ani k těmto situacím nemohlo dojít. Pana Robejška si vážím, vždy mluví přímo a neuhýbá. Je jedním z těch rozumných a znalých.

Gales
29. 1. 2023 19:43
Ohodnotit příspěvek :
     

Zlatí komunisti. Ti tu přírodu šetřili.Dnešní degeneráti ji jenom ničí.

Autor
29. 1. 2023 20:42
Ohodnotit příspěvek :
     

Budou to muset odpískat. K tomu stačí dvě věci – úspěch Ruska a Číny v boji o svou suverenitu. Ve skuztečnosti šlo o další pokus o další kolonizační poplatek ode všech jedněm a těm samým …
Proto je také “západ” ve s.ačkách, protože to spustili a mysleli si, že všichni si sednou na zadek a budou poslušně panáčkovat. A protože se Rusko zbouřilo “osudu” a Čína nechce být kolonií, tak se ve světě stále častěji – samozřejmě mimo ten “náš milovaný” západ – mluví o samostatnosti, o svém vlastním rozvoji atd. …

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Rapa
29. 1. 2023 20:48
Ohodnotit příspěvek :
     

Pane Robejšku,příroda vůbec není jak píšete ,,svou povahou chaotický systém” Ten systém je původně dokonalý a harmonický. CHaos a nepořádek do přírody zavádí až člověk neschopný se od přírody učit,poznávat ji a spolupracovat s ní. Slované,naši předci to uměli a skrze přírodu se dokázali propojovat s vesmírem, byli srdeční,učenliví a znalí a taky dobrosrdeční. Byli překážkou zrůd,co se znovu zrodili po atlantidě,anebo přicházeli jako cizinci odjinud,aby infiltrovali a parazitovali,plenili a ničili a taky vymýšleli spousty lží o našich předcích, slovanech.

Pavel K
30. 1. 2023 08:09
Odpovědět  Rapa

👍 👍 👍 👍

Pavel z Moravy
30. 1. 2023 10:22
Odpovědět  Rapa

Řekl jste to moc pěkně, ale pan Robejšek je chytrý chlap, on není korouhvička ve větru. Řekl bych, že pouze zkonstatoval co se zde děje. Dle mne mluví rozumně a vidí věci tak jak jsou.

RASputin
29. 1. 2023 21:05
Ohodnotit příspěvek :
     

“Podíl fosilních zdrojů na celosvětové spotřebě energie klesl z 82 na 81 procent.”

Však ono to bude klesat daleko rychleji, jak začne populace masívně vymírat!

Naposledy upraveno$ s uživatelem$