blog

Jsme svědky konečného pádu Západu a sankce Rusko jen posilují – a to neříkají ruští propagandisté, ani žádný rusofil

Vypínáme emoce, zapínáme rozum 

(Выключаем эмоции, включаем ум)

Čím myslí lidé, kteří pod mými články, kde se vysmívám západním sankcím a tvrdím, že nepřinesly Západu žádné výsledky, zanechávají sarkastické komentáře o výrazném zvýšení cen – to nevím. 

Dovolte mi ale znova ještě jednou vysvětlit, že míra inflace a růst HDP spolu nesouvisí. 

Například v Turecku byl loni růst HDP 4 % s inflací 64,86 % a podotýkám, že ani EU, ani Spojené státy neuvalily na tuto zemi žádné sankce, ale v Evropské unii byla inflace za poslední rok malá 3,4 %. , zatímco podle předběžných údajů byl ekonomický růst 0,5 % . 

V Rusku, i přes sankce, inflace nebyla loni tak vysoká – 7,42 % (11,94 % v roce 2022) a růst HDP byl podle předběžných odhadů 3,6 % ( -1,2 % v roce 2022), se inflace ukázala být mnohem výraznější než v „rozvitých zemích“ Západu. 

Podle materiálů Rosstatu byl růst HDP v roce 2023 výrazně usnadněn nárůstem indexů hrubé přidané hodnoty v následujících odvětvích: činnost hotelů a stravovacích zařízení – +10 %; činnosti v oblasti informací a komunikací – +10 %; finanční a pojišťovací činnosti – +8,6 %; administrativní činnosti a související doplňkové služby – +7,8 %; velkoobchod a maloobchod – + 7,3 %; zpracovatelský průmysl – +7 %; konstrukce – +7 %. Zdroj

Tyto ukazatele mi dávají důvod říci, že Rusko vítězí v hospodářské a finanční konfrontaci se Západem. 

Ale jak už se má slova mnoha kritikům zdají nepřesvědčivá, chci je ještě jednou potvrdit slovy francouzského vědce Emmanuela Todda, který napsal knihu o pádu Západu a její klíčové body zdůraznil v rozhovoru pro tento deník Le Figaro. 

Je to muž, který předpověděl  v roce 1976 rozpad SSSR, takže s jeho prognózou nelze zacházet s pohrdáním, jako například s prognózami některých jiných politiků, politologů a expertů.  

A nyní předpovídá porážku a pád Západu a uvádí tři faktory, které k tomu podle jeho názoru povedou:

Můj závěr o porážce Západu je založen na třech faktorech:

Za prvé, průmyslový deficit Spojených států, odhalující fiktivní povahu amerického HDP. Ve své knize analyzuji tento HDP a ukazuji základní příčiny úpadku průmyslu: nedostatečné inženýrské vzdělání a obecněji pokles dosaženého vzdělání od roku 1965 ve Spojených státech. 

Úpadek amerického protestantismu je druhým faktorem pádu Západu. Protestantismus poskytoval vysokou úroveň vzdělání, nevídanou v dějinách lidstva, a všeobecnou gramotnost, protože vyžadoval, aby každý věřící mohl sám číst Písmo svaté. Navíc strach ze zatracení, potřeba cítit se vyvolený Bohem, vyzýval pracovní morálku, silnou individuální i kolektivní morálku. Dnes symetricky vedl nedávný kolaps protestantismu k intelektuálnímu úpadku, zániku pracovní morálky a k masové chamtivosti (oficiální název: neoliberalismus): vzestup se obrací v pád Západu. 

(Je nutno dodat, že ač tomu málokdo chce věřit, už „jen“ liberalismus se tak stal přímou příčinou dnešních událostí na Západě. Touha po osobní (řečeno jinak egoistické, chamtivé, individualistické) svobodě právě umožnila „elitám“ prosadit ve společnosti „nadřazenost“ takových „ideí“ jako je to LGBT+, BLM atd. atd. Všichni ti, kteří podporovali, podporují takovou RYZE osobní svobodu – liberalismus, jsou ve skutečnmosti pomocníci dnešních neoliberálů, protože taková svoboda ničí všechny vztahy ve společnosti, ničí možnost rozvoje společnosti. Kdo nepochopí toto, nemůže chápat, jak a proč se objevilo to, co ničí celou „západní civilizaci“ se vším všudy. – pozn.překl.)

Dále uvádí Todd:

Třetím faktorem porážky Západu je upřednostňování Ruska ze strany zbytku světa. Ono všude nachází „nenápadné“ ekonomické spojence. Nová konzervativní (anti-LG… – organizace uznávaná v Rusku jako extremistická) ruská měkká síla začala naplno pracovat, když se ukázalo, že Rusko odolává ekonomickému šoku. Naše (západní – pozn.překl.) kulturní současnost se vnějšímu světu zdá být do značné míry šílená, což je závěr antropologa, nikoli retromoralisty. A kromě toho, protože si vyděláváme na živobytí nízkou mzdou mužů, žen a dětí z bývalého třetího světa, naše morálka není důvěryhodná. 

No, to byla všechno, jak se říká, lyrika, a teď přejděme k podstatě toho, jak Rusko v praxi dokáže vzdorovat kolektivnímu Západu, jehož celkový HDP víc než 10-krát převyšuje ruský. 

Emmanuel Todd objasňuje, že všeobecné nepřátelství Západu strukturovalo a vyzbrojovalo ruský systém a podporovalo soudržný patriotismus. Sankce umožnily ruské vládě zahájit rozsáhlou politiku protekcionistické substituce dovozu, kterou by nikdy nemohla uvalit na Rusy sama (tedy bez sankcí) a která dala jejich ekonomice významnou výhodu nad ekonomikou EU. (Jinými slovy – nemožnost, neochota kupovat „všechno“ odjinud!!! Tedy přesně opak toho, co nám říkali, že bude jako správné, v r. 1989 … pozn.překl.)

Nyní chci jasně ilustrovat tato Toddova slova těm kritikům, kteří se v komentářích rádi smějí slovům „záměna importu“ a „rozvoj“ a ukázat jim, jaký ozdravující efekt měly sankce. 

V roce 2023 bylo otevřeno 230 (o tom budeme hovořit podrobněji v samostatných článcích) nových průmyslových odvětví , 65 nových podniků zemědělsko-průmyslového komplexu , byla objevena 4 nová pole: 1 – plyn v Jakutsku, 2 – nová poruba se zásobami více než 4 miliony tun uhlí byla otevřena v Kuzbassu, 3 – ropné pole v Jamalsko-něněckém autonomním okruhu, 4 – pole lehké ropy u Orenburgu, 208 nových škol a dalších 250 obnoveno na nových územích, 46 nových školek, 56 sportovních komplexů. 

Dále v originále stati je výpočet části toho, co se v Rusku udělalo za poslední období. Kdo chce a je zvědavý, může se podívat. Záběr je velký.

https://dzen.ru/a/Zal7s0Lb7yo-D-29

Výběr a překlad Peter 008

sdílet na

78 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Pravdomluvny
23. 2. 2024 06:16
Odpovědět  Slovan

Čím hůř,tom líp 👍👍👍👍👍
Tady je milión Banderonacistů,tak hurá s tím odpadem na frontu!!!!!

Pijack
23. 2. 2024 09:10
Odpovědět  Slovan

Ten pohled na kaťuše je úchvatný. Vždycky jak spustí ten svůj koncert, tak nacisti skáčou jak slepice, jako když mezi ně hodíš granát :-))

Markýza
23. 2. 2024 14:49
Odpovědět  Pijack

No, mně teda nepřipadají úchvatné žádné zbraně – možná tak kuše do kabelky 🙂 Ale že jste to vy, tady máte:
https://1url.cz/2u5tl

Slovan
23. 2. 2024 17:39
Odpovědět  Pijack

Jj Stalinovo varhany. Úchvatná podívaná a ještě hezčí na dopadové ploše, tam nemáš kam uhnout. 🤣🤣🤣🤣

Eva
22. 2. 2024 22:43
Ohodnotit příspěvek :
     

Moudrý to člověk!

ijn
22. 2. 2024 23:10
Ohodnotit příspěvek :
     

kdy a kde skončí demilitarizace a denacifikace ??? vyhlásí Fortuna sázky a kurzy na osvobození od…….: Londýn 1:100, Berlín 1:50, Waršava 1:25, Lvov 1:10, Kyjev 1:2……..????? Lhůta 31.12. 2025 či déle?????

Spam Janka
23. 2. 2024 10:42
Odpovědět  ijn

tak Putin sa vyjadril, ze sa mu nechce dobyjat uzemia pod NATO, takze asi nic?? teda ten Kyjev asi ano, Lvov mozno, ostatne jedine ze sa naozaj NATO pusti do ostrej vojny. Ina otazka samozrejme je, ci Londyn/Pariz/Berlin nepadnu v dosledku ekonomickych problemov a prip. revolucie muslimov

Albi
23. 2. 2024 15:31
Odpovědět  Spam Janka

A proč by to taky dělal?

Nejen ta města, ale i ostatní za ním přijdou ráda sama a požádají, aby se směla opět připojit..
A kdyby “NATO na to” mělo a bezpečně vědělo, že Rusko má jen klacky a kameny – maximálně možná luk a pár šípů, rozhodně by do toho šlo.

Jenže bohužel – léty prověřená slova si vis pacem, para bellum – Rusko pochopilo správně a nehledalo za tím jiný skrytý význam jako američtí pseudovzdělanci ve své nafrněnosti.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Jaris.
23. 2. 2024 04:59
Ohodnotit příspěvek :
     

https://thepeoplesvoice.tv/complete-list-of-rothschild-owned-and-controlled-banks/
Jen tak pro informaci,kdo ovlada svet a ridi chod dejin. Z nejakeho duvodu tam zapomneli napsat, ze i RF ma centralni banku.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Spam Janka
23. 2. 2024 10:44
Odpovědět  Jaris.

to sa mi nejak nezda…..ze by iranska centralna banka patrila Rotchildovcom?? Preco by potom nepocuvali Izrael tak ako ostatni?

Jaris.
24. 2. 2024 05:14
Odpovědět  Spam Janka

Ano, Iran i Izrael jsou rovnez na seznamu centralnich bank.

Spam Janka
24. 2. 2024 09:14
Odpovědět  Jaris.

Vsak su, kazdy stat ma centralnu banku, aj CSSR mala. To neznamena, ze patri Rotschildom

Jaris.
24. 2. 2024 09:47
Odpovědět  Spam Janka

VSECHNY CENTRALNI BANKY jsou soukrome a patri Rothschildum. Mnoho lidi si mysli, ze centralni nebo rezervni banky patri statu. To je hruby omyl, protoze patri klanu Rothschildu, ktery sidli v London City v Londyne a je to vlastne stat ve state, kteremu podleha nejen britska vlada, ale take kralovska rodina.

Spam Janka
24. 2. 2024 13:56
Odpovědět  Jaris.

To je imho blbost. Mas sukromne banky a la fed a mas statne banky. Ano, nejaka koordinacia s BIS v Svajciarsku prebieha, ale kontrolu nemaju. Keby ani, tak by rubel bol 500 voci dolaru a Iran by posluchal Izrael

Pavel z Moravy
23. 2. 2024 10:48
Odpovědět  Jaris.

Nevím, ekonomie mne vůbec nezajímá, ale je zajímavé, že v různých komentářích na některých ruských webech se psalo jak dobře Nabiulina řídila centrální banku ku prospěchu Ruska. Tady se věčně psalo, že je členem páté kolony a tam je vážená. Tak nevím, to je ale asi starost Rusů vyřešit si kdo je kdo.

23. 2. 2024 14:30
Odpovědět  Pavel z Moravy

Nejde o to, že tady, ani že o tom plamení politruk. Ale dost dám v tomto punktu na Chazina a také na Cargrad a semo tamo pozachytaných info z mimoruských zdrojů.

Jaris.
24. 2. 2024 05:17
Odpovědět  Pavel z Moravy

Pjakin ji radi do 5.kolony, udajne proto, ze zveda interest a tim se nici ekonomika. Putin ji nemuze sesadit, nema na to moc, protoze Nabuilina je prave dosazena zapadnimi bankstery, kteri nemaji zajem na rozvoji Ruska.

23. 2. 2024 14:29
Odpovědět  Jaris.

A taky jim z toho nějak vypadl Taijvan, kde mají, s velkou mírou pravděpodobnosti, “uskladněno” 30 000 tun zlata. Čas 1:45:20 – 1:47:00 (ale je dobré poslechnout si Cambella ještě kousek dál) https://1url.cz/4u2cR

Jaris.
24. 2. 2024 10:09

Takovou hromadu 30 000tun zlata si neumim predstavit. Zajimavy porad.

Spam Janka
24. 2. 2024 14:01

Nepocuvala som to, ale tomu neverim….1) tolko zlata by zapad nedovolil mat tak blizko Cine s rizikom ze sa k tomu dostane 2) zapad sam straca fyzicke zlato a oreto ho vsade naha ( spomenme druhy den po Majdane letelo ukrajinske zlato prec), 3) zapad by si určite nechal zlatom zaplatiť svoju pomoc, 4) USA samé maju niečo cez 8 tis ton, neverím ze nejaký Thaiwan ma po 70 rokoch od osamostatnenie 4x viac zlata

Spam Janka
24. 2. 2024 14:01
Odpovědět  Spam Janka

2) zlato hľadá….blbý mobil

24. 2. 2024 14:43
Odpovědět  Spam Janka

Klan Rothschild – ne “nějaký Tajvan”.
Klan Rothschild – ne Západ.
Ne co by západ dovolil klanu Rothschild, ale co klan Rothschild dovolí západu. Ne západ má pod palcem klan Rothschild, ale klan Rotshchild má pod palcem západ. To zlato nepatří západu, žádnému státu, ale klanu Rothschild. Tomu klanu, který měl prsty v rozpoutání dvou válek, na kterých vydělal, a právě rozvrtávává třetí, aby vydělal ještě víc.
Může být pravda – a nemusí. S tím zlatem. Jde o to, kdy si ho tam R. začali ukládat. No a k vyzvednutí pak už nemusela být příležitost ani možnosti. A taky kde by ho měli bezpečně uložené? A krom toho, na přepravu takového množství by bylo třeba 300 letů Boeingu 777. Hmm… Já se spíš přikláním k tomu, že s tím zlatem je to dost pravděpodobné, bo jsem počuval.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
skeptik
23. 2. 2024 06:05
Ohodnotit příspěvek :
     

Dokud Západ mohl rabovat ve svých afrických koloniích tak se dařilo. Takové pidikolonie jako ČR už to nezachrání.

Helena
23. 2. 2024 07:52
Odpovědět  skeptik

Naopak oni už vycucávají jen býv. vých. blok! Irák i Sýrie už jim znepříjemňují vytahování ropy, Jemenci se brání, Afrika zabouchla dveře, jen do Argentiny a Brazílie dosadili svoje magory Lulánka
a žida Mileikowskiho, kteří mají za úkol vysávat svoje země pro západ. V býv. v. bloku dosadili další prodejné magory megamagora Tuska a Fialu, jen Orbán a Fico jim tu kalí vodu. Takže mají býv. vých. blok + Argentinu a Brazílii. A je otázkou času jak dlouho bude ty dva zm.dy jihoamerická mentalita trpět.

skeptik
23. 2. 2024 08:11
Odpovědět  Helena

Vždyť o tom píšu tak jaképak naopak?

Helena
23. 2. 2024 12:09
Odpovědět  skeptik

Nic ve zlém. Ty pidikolonie udržují americkou válku na ukradině, na úkor svých občanů, platí západu rance za překupování ruského plynu a ropy jako ideově očištěné suroviny, další rance za vlastní vyrobenou elektřinu. Takže ty pidikolonie drží ten západní moloch při životě – ovšem oni vysávají dočista, dočista – to jim umožňují dosazené vlády. A až nás vysají do poslední kapky, bude to tu vypadat jako v Gaze. Oni neberou na nikoho ohled. Nejsme pro ně nic, nic, ani zrnko, prostě nic. Střídají se tu západní zm.di a vozí “vládě” rozkazy – teď má sem přijet zmr.d Clinton. Západní pařáta se zasekla to této kotlinky…

Helena
23. 2. 2024 13:01
Odpovědět  Helena

Kolonie čechije je vysávaná ze všech nejvíc: Do Prahy přijede na pozvání českého prezidenta Petra Pavla v březnu bývalý americký prezident Bill Clinton. Bude hlavním vystupujícím na konferenci Naše bezpečnost není samozřejmost, která mimo jiné připomene 25. výročí vstupu Česka do NATO.
Na Pražském hradě promluví také prezident Petr Pavel, premiér Petr Fiala (ODS), ministryně obrany Jana Černochová (ODS) nebo ministr zahraničních věcí Jan Lipavský (Piráti). Tradiční politické diskuse se zúčastní také představitelé opozičních hnutí ANO Karel Havlíček a SPD Tomio Okamura.
Tématu propojování vnější a vnitřní bezpečnosti se budou na konferenci věnovat policejní prezident Martin Vondrášek a generální ředitel hasičského záchranného sboru Vladimír Vlček. O budoucnosti NATO budou debatovat poradce pro národní bezpečnost Tomáš Pojar či náčelník generálního štábu Karel Řehka,píše se dnes na hownech Budeme na řadě coby další maso do ukradinskýho mlýna? Nasadí ještě mnohem větší ceny, dostanou rozkaz-vysávat víc a víc! A až všichni o všechno přijdem, už nebudeme mít co ztratit, naženou nás do zákopů. ŹÁDNÁ JINÁ ZEMĚ TAKO SILNĚ PROAMERICKY, PROZÁPADNĚ NEJEDNÁ. JEN “vláda” ĆR.
/převzato/

All
23. 2. 2024 14:32
Odpovědět  Helena

Podle toho,jak se svět vyvíjí,tak to s poddanými a ovcemi v Evropě vypadá zle,velmi zle a nejhůř v ČR.Není to žádný pesimismus,ale fakta,kde se řítíme a padáme.Všude ve světě se vlivu USA zbavují,jen nás naše zločinecké politické strany ničí víc a více,stále berou,kradou,zadlužují,lžou a podvádí. Až z nekonečných dluhů nevylezeme,pak nastraží další vyzkoušenou past,nabídnou žoldáctví, aby naši lidé z ČR šli vraždit za ně,za cizí zájmy takto podle,šíleně umírat,..za slib osobního oddlužení.Když Kalousek s ODS a TOP zařídili Dluhové pasti,doplatilo na to mnoho tisíc lidí,mnozí i životem (velký nárůst sebevražd i vražd) A když nás totálně zadluží a nastraží další past,past ,,Žoldák s příslibem oddlužení”, tak se pak ČR mrtvol,padlých pro cizáky a cizí zájmy nedopočítáme. Po totálním rozkradení,totální umírání.

Pavel z Moravy
23. 2. 2024 16:10
Odpovědět  All

Nevím ALLE jak jste stár, ale to my starší tady již nebudeme. Vy jste byl vždy optimista ohledně slovanského lidu a jeho ukotvení a to jsem u vás obdivoval, že přes vše co se tady děje stále hýříte optimismem, že slovanství se nepoddá. Teď se spíše kloníte k mému realistickému vidění, tedy, že ta naděje na změnu k lepšímu je zde se současnou populací malá. Děláme stále jednu chybu, myslíme si, že tak jak to vidíme my, že to vidí i ten zbytek společnosti. Vidíme to velice realisticky a cítíme, že ta společnost se řítí do propasti. Jenže většina té společnosti ještě nevyzrála a dokonce nemá ani zájem vyzrát a my sami s tím nemůžeme nic udělat. Když se jedinec nebude chtít vzdělávat, nikdo ho nedonutí. Když nebude chtít vyzrát, nevyzraje. A v tom to je. A ta řídící složka v této společnosti nemá zájem, aby ten jedinec vyzrál. To by potom byla smrt těchto škůdců, kdyby řekněme stav společnosti jaký je chápalo alespoň 60 % lidu. Ale ten lid přemýšlet nechce, vždyť to všichni vidíme a podle toho také tak všichni skončíme.

Albi
23. 2. 2024 17:13
Odpovědět  Pavel z Moravy

Pavle – ČR je “střed Evropy” – a ty vnímáš svět právě jen naší republikou – možná s perimetrem 200 – 400 km.

A mládež, u které předpokládáš nezájem o cokoliv jako je vzdělání a “vyzrálost” (kde je ta hranice, od kterého roku by měli být mladí “vyzrálí”?) hodnotíš možná podle “zlaté mlídeže” nebo naopak dětí z “vyloučených etnik“.
Ti ostatní – a jsem přesvědčena, že jich je většina, mají samozřejmě jiné zájmy, než trčet dny u PCa číst pro ně nezajímavé články, ale že by byli lhostejní, hluční, nevychovaní – to tedy kolem sebe nepozoruji.
A moc se mi nezdá, že bych žila v nějakém extra regionu.
Máš možná příliš velké nároky.

Ale – má-li někdo “vyzrát“, chce to čas, to je přírodní zákon, ten nezměníš.. A 15 – 17 letým jsi ještě dost času nedal.

Slovan
23. 2. 2024 17:51
Odpovědět  Albi

Je tedy asi pravdou že situace je vážná, ale nikoliv zoufalá. Nemám tušení proč Pavel tak často hází flintu do kukuřice. 😊🙄🤦‍♂️

Pavel z Moravy
23. 2. 2024 19:23
Odpovědět  Albi

Já fakt nemluvím o 15 nebo 17 letých. Já mluvím o generaci řekněme jedinců 35 – 40 roků, která by již asi měla vnímat realitu a vědět a chápat co je při nezájmu o budoucnost čeká. Ale jo, jste na mně dva, možná máte pravdu vy, ale nebuďte nepříjemně překvapeni když se vaše naděje neujmou. Každý to prostě vnímáme jinak. Uvidíme nebo také ne, záleží jaký časový horizont té případné obrodě dáváte. Já alespoň dvě generace. Tak se mějte.

Slovan
23. 2. 2024 19:41
Odpovědět  Pavel z Moravy

Tak snad se mnou budeš souhlasit a už jsem ti to psal, že děláme (i já) průzkum jen ze svého okolí cca xxkm. Jinde ten názor a vidění může být jiný. My jen říkáme že naděje umírá poslední. I já ji mám v koutku duše a když jsem nasrrannýá tak kleju a přeju vše nejhorší. Ale……… Nó. 😊🙏🙋‍♀️

Pravdomluvny
23. 2. 2024 22:14
Odpovědět  Pavel z Moravy

To jste “”””z laciného kraje “”””, já to vidím hůř.

Kolemjdoucí
25. 2. 2024 14:16
Odpovědět  Pavel z Moravy

Nemají, realita je děsivá. Copak mladí, to je na delší rozbor, ale produktivní, právě kategorie 30-45, jádro voličské a profesní, výrobní základny, havlovy děti, to je panečku materiál… Faktem je, že i mezi lidmi okolo 60-ky, i po 60-ce, jsou schopni se chlubit tím, že doma plakala štěstím po zvolení kolaboranta na Hrad. A bohužel, i v postproduktivní generaci je dost velké procento postižených, řekl bych dokonce, že nevratně, nenávratně postižených…
Realita je taková, že plebs je zfašizovaný, ba nacifikovaný, sice brblá kvůli cenám, ale páč je tradičně podlý, při první příležitosti Demolici podpoří, včetně voleb – opakovaně prokázáno. V této kolonii je to ztracené – máte možnost na vlastní oči sledovat důkazní materiál v kauze tzv.národní mentality, aneb proč 300 let Habsburkové ( paradoxně za ně lid dobrovolně chcípal ) , proč fašounství za 2.WW v pohodě, a proč či potvrzení toho, že každá změna, skutečná změna, musela a přišla z venčí…

Kelly
23. 2. 2024 07:05
Ohodnotit příspěvek :
     

Rusko zvítězí, to je jasné, ale já mám jen obavu, že se přestane říkat, že něco drží jak židovská víra a začne se říkat, že něco drží jak banderovská víra. USA udělali z Ukrajiny psychologickou laboratoř na zkoumání, jak dalece je možno z lidí udělat totální idioty.

jsladin
23. 2. 2024 11:37
Odpovědět  Kelly

A u nás sejim to podařilo.

Albi
23. 2. 2024 15:42
Odpovědět  jsladin

Ještě tak úplně ne.
A nemyslím tím diskutující na různých webech – nejen na Seznamu nebo iDNESu apod., ale články a videa skutečných odborníků ve svých oborech. Jenže musíme hledat, navzájem si ta videa doporučovat a posílat na ně odkazy a nevěřit na pověry – “dezinformace”.
Máte-li nějakou pochybnost, počkejte pár dní nebo týden – nic se neutají natrvalo.

katango
23. 2. 2024 12:00
Odpovědět  Kelly

Taky se říkalo, že něco drží jako helvétská víra.

23. 2. 2024 13:32
Odpovědět  katango

To už nepla. Vyhnila stejně jako neutralita.

Janaz
23. 2. 2024 08:01
Ohodnotit příspěvek :
     

Plno, a nielen obyčajných ľudí, sa zaklína HDP a tým posudzuje silu ekonomík štátov. Stačí si uvedomiť, že napríklad havária ropného tankeru s obrovskou ekologickou katastrofou a jej následná likvidácia s enormnými nákladmi sa tiež započíta do HDP, ale nepriniesla žiadny rozvoj, žiadnu tvorbu hodnoty, len peniaze vyhodené oknom. Detto služby, čo síce patrí do ekonomiky, ale v zdravom pomere. Pokiaľ je príliš veľká časť HDP tvorená službami, tak to svedčí o tom, že v danej krajine to ide s priemyslom a poľnohospodárstvom dole vodou, a to je to, čo vidíme dnes v EU a v USA. Apropo: čo také výdavky usa na svoju armádu? Predsa aj výdavky vlády sa započítavajú do HDP, to sa potom obsadzujú prvé miesta v hitparáde HDP, že? Ale to, či to prinieslo nejaký rozvoj krajiny, zvýšenie kvality života v tej ktorej krajine, to sa už nikde nespomína. porovnávať krajiny podľa HDP je teda len primitívna propaganda, nič iné.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pavel z Moravy
23. 2. 2024 10:51
Odpovědět  Janaz

Máte naprostou pravdu, celé HDP je takový ukazatel jak oblbnout plebs. Ale když si ten přímo o oblbování říká, tak co už.

unor 2022
23. 2. 2024 08:40
Ohodnotit příspěvek :
     

Zapad neni nemocen, zapad je bastard.
Soucasne generace se do vytvareni rodiny moc nehrnou. Povetsinou .. neni rodina, nejsou deti, neni co pro koho. Paralelne k tomu vsak nadsene propadaji zapadni zelene propagande o udrzitelnem zivote.. Tak zelene ze az chore. K tomu jsou pridruzeny dalsi agendy jako LGBT, zmeny pohlavi a dalsi a dalsi.
Jsou udajne vzdelani a cool. A pritom jim nedochazi, jak lehce sebou nechaji manipulovat. Jak nevidi spoustu zakladnich a evidentnich rozporu.
Ostatne tyto evidentni rozpory nevidi ani spousta starsich, i vzdelanych. A ze jich je. Tech rozporu.

Pavel z Moravy
23. 2. 2024 10:55
Odpovědět  unor 2022

Prostě duševně vyprázdnění to tady ovládli. A proč, to už je na každém jedinci, aby se toho dopátral sám.

unor 2022
23. 2. 2024 08:59
Ohodnotit příspěvek :
     

Zapad, Cesko.
Jen blbec vidi ve vsech ostatnich blbce.
Tudiz lze bez uzardeni prohlasit, ze ceska vlada je blbec.

Pijack
23. 2. 2024 09:00
Ohodnotit příspěvek :
     

Dnes nás zase propagandistický proud zaplavil několika perlami

  • Sankce nepomáhají, protože Putin objevil jak je obejít a tento podvod byl natočen 🙂
  • Jens Stoltenberg prohlásil že Ukrajina má ve válce s Ruskem právo útočit na legitimní ruské armádní cíle mimo Ukrajinu. Tak to je ta obrana NATO

Už mě ten smích zmáhá. Oni prý natočili Putina s jeho podvodem 🙂 Kdo to píše? Nějaký zpravodajec z Koudelkova ústavu BIS? Opravdu někdo natočil, jak Rusko prodává ropu do celého světa? Mohu tu nahrávku vidět? 🙂 🙂 🙂

unor 2022
23. 2. 2024 09:26
Odpovědět  Pijack

//sk.news-front.su/2024/02/23/tf1-vo-francuzsku-klesa-podpora-ukrajiny-a-jej-vstupu-do-eu/
..
Pokud se nejedna o ‘cinknuty’ pruzkum, tak frantici intelektem a prehledem tez moc neoplyvaji.

Albi
23. 2. 2024 12:10
Odpovědět  Pijack

Taky nějakou tou troškou přispěju do mlýna:
Stolní desková hra odborníků: “Kdo se sttrefí přesněji do určeného cíle 🙂
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/zahranicni-tri-duvody-proc-zni-varovani-pred-utokem-ruska-na-nato-244452#
-… jak se mění dynamika konfliktu na Ukrajině a Rusku se daří mít materiálně navrch, rostou obavy, že válku vyhraje a navíc z ní vzejde silnější …. Tedy obava, zda se Evropa může spolehnout na nejsilnější armádu NATO,
-…Pak je tu téma nepřipravenosti evropských zemí, které jsou sice ekonomicky nesrovnatelně silnější než Rusko a usilovně zvyšují výdaje na obranu, ale podle před válkou varujících hlasů ne dost rychle.
-… kdyby se Rusku vyhrát podařilo, může vyjít z války nejen sebevědomější, ale i vojensky silnější. ….. „Ale také může skončit poražené s obrovskými ztrátami a kolabující ekonomikou,“
xxxxx
Celý článek je takových kvalitních “hodnocení” (odvozenina slova “hodnota” ?) plný.
Jsou to bez diskuze vybraní odborníci. 🙂

Slovan
23. 2. 2024 13:42
Odpovědět  Albi

Ahoj, tady Matušková povídá jak to tam u nich v US vypadá.

Olga Matušková promluvila o svém muži. Je to Waldemarův kamarád i kmotr syna Waldíka – YouTube

Koukám žes hřešila na Seznamu. 😊 Já tóže. A dozvěděl jsem se důležitou zprávu, jak Vlaďka Erbová ukázala v ráji na zemi svoje křivky. Jó a nějaký pomalovaný obrázek stál vedle opodál nadělaný jako dort. Prý se jí stará o micinku aby nezlenivěla a hlavně nezarostla mechem a kapradim. Pak je to prý na Stihlku. Myslíš že nám to dělají schválně, že nás chtějí vytočit zlobou a závistí? To by nám přece neudělali. 3vak to mají za poctivě vydělané ehm vytrtkané peníze že? A hned je mi lépe když jsem si poplakal. Vona ta Vlaďka je taky individualista. 🤣🙄🤦‍♂️

Albi
23. 2. 2024 15:54
Odpovědět  Slovan

Taky tobě a ostatním zájemcům něco pošlu – kdo nechce, číst to nemusí – sjeďte kurzorem níž a máte tam plno autentických fotek s otázkou:
Европа, ты ли это?! Показываю, как живет самый бедный и грязный район Евросоюза
(Evropo, jsi to ty?! Ukazuji, jak žije nejchudší a nejšpinavější region Evropské unie).
https://dzen.ru/a/YYrMN2AwcGVlc-ch

Jaris.
24. 2. 2024 05:37
Odpovědět  Albi

Tak to je des! Ze by byli Bulhari cikani? Nesmime byt tak utlocitni. Kdyz jsem kdysi davno jezdivala k babicce na prazdniny, tak tam v nedalekem lese byla vyhrabana jama a do te se hazely nepotrebne veci na hrani jako hrnicky, nadobi, nabytek, proste uzasne veci, ze kterych by mel kdejaky vetesnik zlaty dul. Ja tam travila hodiny hledanim ruznych pokladu. I prstynek jsem tam nasla. Pak se do toho vlozili tehdejsi zeleni(tenkrat jim myslim rikali brontosaurus) a jamu pokladu vyklidili. Tenkrat me to skutecne nastvalo. Nejak jsem byla presvedcena, ze ten bordel do lesa tak trochu patri.

Gales
23. 2. 2024 10:54
Ohodnotit příspěvek :
     

Putinova reakce na Bájdena. – https://youtu.be/SkgzXAjsnS8

Albi
23. 2. 2024 11:09
Odpovědět  Gales

Vtipné!
Co myslíš – byl ten novinář nechápavé pako, nebo ho ze sebe dělal zíměrně? 🙂

23. 2. 2024 13:36
Odpovědět  Albi

Piár. Si myslím.

Gales
23. 2. 2024 13:55
Odpovědět  Albi

Něznaju.Ale určitě to setkání bylo předem domluveno.

23. 2. 2024 14:35
Odpovědět  Gales

Public relations (PR) je obor, který se věnuje budování image a zlepšování veřejného vnímání ve prospěch konkrétní osoby nebo konkrétního subjektu. Public relations zároveň budují vztahy osob a firem s vnějším světem.

https://www.lesensky.cz/public-relations-slovnik#

Markýza
23. 2. 2024 14:54

Jen jestli se nezabývá i likvidováním a zhoršováním.

https://1url.cz/9u5tV

ale bacha, nesledovat před jídlem!

Albi
23. 2. 2024 16:10
Odpovědět  Markýza

🙂

Markýza
23. 2. 2024 17:09
Odpovědět  Albi

Ta je, co? 😀

Boomer
23. 2. 2024 18:13
Odpovědět  Markýza

..jo, mladá a pohledná, když ji srovnávám se sebou…

Markýza
23. 2. 2024 18:27
Odpovědět  Boomer

Na rozdíl od vás ovšem pitomá, jako pučtok.

Boomer
23. 2. 2024 18:31
Odpovědět  Markýza

..to bych ani neřekl, jen má jiné životní priority. A my jsme mimo jejich rámec…
A pokud je v něčem úspěšnější než my, má to dvě příčiny:
– žijeme v defektním systému
– a ona se v něm líp orientuje

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Markýza
24. 2. 2024 13:39
Odpovědět  Boomer

Může mít rozdílné priority, dokonce možná ani není tak hloupá, jak se jeví – ale pitomá ano, na tom si trvám. Pitomá ve smyslu zotročená/ochočená, což je původní význam slova.
Souhlasím, že se pěkně orientuje v defektním systému, ovšem s tím “úspěšná” už ne. Respektive závisí to na tom, co považujete za úspěch.

23. 2. 2024 21:13
Odpovědět  Markýza

To teda jo.

Markýza
23. 2. 2024 17:09
Odpovědět  Gales

To je kulišák kulišácká! 😀

Gales
23. 2. 2024 10:57
Ohodnotit příspěvek :
     

Z Ajronetu… ..Palestinci mají právo na ozbrojený boj proti izraelské okupaci a nelze takový boj označovat za terorismus! Čínský zástupce ministerstva zahraničí poprvé v historii před Mezinárodním trestním soudem v Haagu uznal právo Palestinců na ozbrojený boj proti Izraeli všemi prostředky, včetně ozbrojeného boje! Soudci v Haagu mají na stole žalobu proti Izraeli za okupaci Gazy! Proč došlo ke změně neutrálního postoje Pekingu?

Ve čtvrtek 22. 2. 2024 na okultní datum došlo v nizozemském Haagu před Mezinárodním trestním soudem k historické události. Čína poprvé ve své historii porušila svůj neutrální postoj k otázce Blízkého východu a vůbec poprvé se oficiálně postavila na stranu Palestinců. Soudci v Haagu totiž právě začali slyšení ve věci podané žaloby na Izrael za okupaci Gazy. Izrael čelí obvinění z genocidy, z etnických čistek a z celé řady dalších činů, které provádí při obsazování Gazy.

A právní poradce čínského ministerstva zahraničí Ma Sin-min totiž před soudem citoval z několika mezinárodních rezolucí, že boj Palestinců proti izraelské okupaci nelze z mezinárodního hlediska označovat za terorismus, ale za osvobozenecký boj palestinského národa

Gales
23. 2. 2024 11:04
Odpovědět  Gales

Čína si otevřela dveře pro vstup do konfliktu a budou se dít věci.Bibimu z toho dobře nebude.

23. 2. 2024 13:41
Odpovědět  Gales

Z toho otvírání víc a víc dveří mi už začíná bejt šoufl a začínaj se mi dělat vrásky kdo, a jestli vůbec, je bude zavírat.

Gales
23. 2. 2024 13:57

Svatej Petr jednou zacinká klíči a řekne. ,,Pánové zavíráme”.

Albi
23. 2. 2024 16:14

Důležité je, kdo vystoupí z jedněch dveří, aby vstoupil do jiných – jako uhlazený “gentleman”, nebo opravář v montérkách.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
23. 2. 2024 21:16
Odpovědět  Albi

…případně dřevorubec s kalačem.

zuzana
23. 2. 2024 11:48
Ohodnotit příspěvek :
     

Ruský ministr zahraničí kritizuje beztrestnost Západu v souvislosti s jeho zločinnými biologickými experimenty

https://aktax.cz/rusky-ministr-zahranici-kritizuje-beztrestnost-zapadu-v-souvislosti-s-jeho-zlocinnymi-biologickymi-experimenty/

Jan
23. 2. 2024 11:58
Ohodnotit příspěvek :
     

Vzdyt Ukrajina pacha sama sebevrazdu tim, ze posloucha zapadni smejdy. Okrosi slouzi jenom kdosazeni cile zapadu a to je premoci Rusko, ovladnout ho a zmocnit se jeho surovin. Nasadilo k tomu vsechny paky na Rusko:

  • totalni sankce celeho KoZa a stale je rozsiruji pod ruznymi zaminkami. Ted kvuli smrti Navalneho ackoliv neznaji duvod jeho smrti. Nevadi, kdyz chteji Rusko bit, nejaky klacek vzdy najdou.
  • Vylouceni Ruska z veskere spoluprace s KoZa jako sportovni (a kdyz, pak pokoreni sportovcu z Ruska – musi startovat pod bilou vlajkou!), kulturni – rusi koncerty a vystoupeni Rusu na KoZa
  • Podpora Ukrajiny jak sveho zoldaka, ktery ma Rusko premoci stala neuveritelne milardy $ a nekonecne mnozstvi zbrani. Jenom napr. 15 000 tanku museli rusove znicit! I ted ty nejmodernejsi Leopardy a Bradley.
  • Neustale liti spiny na Rusko a V. Putina, US prezident neustale urazi ruskeho prezidenta! Informacni valka na KoZa je totalni rovnez, vsechny kanaly z Ruska, ktere oficielne informovaly jsou vypnute, nebo pracuji pod neustalymi buzeracemi v zemich KoZa. EU nechala vypnout vsechny zpravodajske kanaly na satelitu Hotbird 13E.
  • Blokace a zabaveni majetku Rusu na zapade. Aktiva Ruska v zapadnich bankach
zuzana
23. 2. 2024 13:23
Ohodnotit příspěvek :
     

Srbský prezident prohlásil, že světoví lídři již neusilují o mír

https://aktax.cz/srbsky-prezident-prohlasil-ze-svetovi-lidri-jiz-neusiluji-o-mir/

Honzas
23. 2. 2024 13:57
Ohodnotit příspěvek :
     

Tak Rusové si otevřeli tři nová ropná pole a my jsme si otevřeli osm nových útulku pro bezdomovce. Tak jsme na tom asi líp.

sergej
23. 2. 2024 14:14
Ohodnotit příspěvek :
     

Marně čubíkovi vysvětluji že nic nedostane a že i tak má plnou misku a že ji naučím písničku když se chová jako vládě soldatesky chunty, nechce. 🙂
https://www.youtube.com/watch?v=RKuZBigCiAM