politika

Semknout se, nasvítit koronavir, solidární řešení … zkrátka by to chtělo asi více Evropy

Myslím, že jsme v řiti.
Nechápu, jak můžeme přežít, když nemáme ty nejdůležitější věci – příslušné směrnice EU, výstupy ze summitů a kvóty pro spravedlivé rozdělení koronaviru.

Přitom je nabíledni, že bez směrnice, kterak se má správně označovat rouška a respirátor, jaké mají mít minimální velikosti, max. přípustný tah gumiček (jen u respirátorů), že rouška může mít šněrovací tkaničky max. dálky 20cm, z jakého materiálu může být rouška, resp. respirátor, aby se tak vůbec mohly nazývat …
bez těchto nejzákladnějších věcí přeci nemůžeme boj vyhrát.

Jenom doufám, že ty naše nejbrilantnější mozky v Bruselu už nekecaj a makaj na příslušných směrnicích v přesčasech. I s těmi summity mají nějaké zpoždění … snad vyrukují alespoň on-line se skvělými powerpointovými prezentacemi.

Zatím jsem zaregistroval jen údernou a jednoznačnou výzvu Uršuly k solidárnímu řešení problému …
ta baba je fakt mimo, ona má ty fráze tak naučené, že ani neuvažuje nad významem … solidární řešení … auuu … to jako, že se máme nakazit rovnoměrně podle kvót?

Co takhle směrnici, kolik koronaviru kam nasměrovat? Samozřejmě rovnoměrně, solidárně … podle kvót a v souladu s evropskými hodnotami.

Babě zatím nedochází, že pro svou schopnost zdecimovat Bundeswehr více, jak Rudá armáda Wehrmacht, byla vybrána se zodpovědným zadáním … poslední zhasne. Pro tento úkol zatím získala podporu min. od Babiše, když ho peskovala za uzavření hranic. Ostatní nevěřícně čuměli … ale určitě se k podpoře přidaj.

Ale teď vážně. EU se neosvědčila při řešení migrační krize, neosvědčila se ani v době koronavirové.

Když jde do tuhého, tak státy konají bez ohledu na ty bruselské šašky.

Mutti jako projev solidarity zarazí export zdravotnického mat. pro Švýcary a Rakušany, ostatní dočasně uzavírají Schengen podle toho, jak sami uznají za vhodné.

Doba pokoronavirová bude každopádně zajímavá.

Tak jako po Katalánsku nemá smysl v EU mluvit o právu na sebeurčení a kritizovat za politické vězně jiné, tak nebude možné mluvit o vedoucí úloze EU aristokracie a jejich autoritě po odeznění koronaviru. Přípustná by měla být jen diskuze, jak se v klidu rozejít a a následně sejít s minimálními cíly samostatné národní spolupráce.

Ten Putin je ale stejně borec, že ..? Tohle všechno zorganizovat …

Závěrem doporučuji věnovat koronaviru čas přiměřený faktu, že nakažených je 0,0015% obyvatel ČR (stav 14.3.2020 v 14.30). Do doby, než bude nakažených alespoň 150 tisíc (1,5% obyvatel – což je dolní hranice pro epidemii chřipky) sledujte jednak v podstatě válečné akce Turecka proti Řecku, ale hlavně čínské reakce vůči USA poté, co vypustili do světa, že koronavir zavlekla do Číny US Army.

Neméně důležitým by mohla být ropná válka za situace, kdy je u hranic RF slušný stav AS Army a vojsk obranného spolku NATO. V té ropné válce mají USA kromě obranného uskupení vojsk u hranic RF navíc k dispozici tiskárnu dolarů.

Na druhé straně jsou jen slušné devizové rezervy, vyrovnaný rozpočet a odhodlání bránit se …

Tak si říkám, jestli neprožíváme nějaké ostré cvičení i my.

Něco úsměvného nakonec :
Jaký je prej rozdíl mezi mainstreamem a dezinformačními weby?

Rádio Jerevan hlásí, že byl půl roku a více, ale doba se aktuálně zkrátila na dny až týdny …

Autor: David Dvořák
https://bit.ly/3d1hWoJ

sdílet na