nezařazené

Mohou si Ukrajina a Izrael nárokovat právo na sebeobranu?

Jak Ukrajina, tak Izrael ve svých pokračujících konfliktech prohlašují sebeobranu podle Charty Organizace spojených národů. To je neudržitelné, vysvětluje na webu RT Deutsch Wolfgang Bittner:

„Ukrajina i Izrael se v rámci svých současných vojenských akcí odvolávají na článek 51 Charty OSN.

Článek 51 zní:

‚Tato Charta v žádném případě nepředjímá přirozené právo na individuální nebo kolektivní sebeobranu v případě ozbrojeného útoku proti členovi Organizace spojených národů, dokud Rada bezpečnosti nepřijme taková opatření, která jsou nezbytná k udržení mezinárodního míru a bezpečnosti. Opatření, která může člen přijmout při výkonu svého práva na sebeobranu, neprodleně oznámí Radě bezpečnosti; což žádným způsobem neovlivní její pravomoc a povinnost podle této Charty přijmout kdykoli taková opatření, která považuje za nezbytná k zachování nebo obnově mezinárodního míru a bezpečnosti.”

Sebeobrana a pomoc v nouzi podle článku 51 Charty OSN

Článek tedy přiznává právo na sebeobranu v případě ozbrojeného útoku formou sebeobrany a pomoci v nouzi. Rusko se odvolávalo v roce 2022 o mimořádnou pomoc (kolektivní sebeobranu) po velké ofenzivě Ukrajiny proti Doněcku a Luhansku, v době, kdy napadlo Ukrajinu, která byla vyzbrojována k vojenskému zásahu proti těmto dvěma lidovým republikám a proti Krymu, který po referendu patřil Ruské federaci. Rada bezpečnosti OSN o tom byla informována, jak vyžaduje článek 51 Charty.

Kromě toho se Rusko při svém zásahu mohlo odvolat na svou odpovědnost za ochranu (RtoP) pro rusky mluvící obyvatelstvo na východní Ukrajině a na Krymu, což je obecně uznávaný požadavek podle mezinárodního práva, aby se zabránilo vážnému porušování lidských práv. Poté, co ukrajinská armáda, dobrovolnické spolky a fašistické jednotky léta ostřelovaly a bombardovaly lidi v Doněcku a Luhansku a zabily kolem 13 000 lidí, místo přehnaných polemik a podněcování se mělo prozkoumat, zda pro Rusko připadalo v úvahu mezinárodní právo RtoP i článek 51 Charty OSN.

Kyjev a Izrael

Ukrajina a Izrael se také ve svých válkách dovolávají sebeobrany podle článku 51 Charty OSN. Je však třeba vzít v úvahu, že v obou případech je naplněn trestný čin genocidy. Paragraf 6 Mezinárodního trestního zákoníku říká:

„Kdo v úmyslu zničit zcela nebo zčásti národnostní, rasovou, náboženskou nebo etnickou skupinu jako takovou usmrtí člena skupiny, způsobí jí těžkou fyzickou nebo duševní újmu, zejména typu uvedeného v § 226 trestního zákona „Uvedení skupiny do takových životních podmínek, které by mohly vést k jejímu úplnému nebo částečnému fyzickému zničení…, se trestá odnětím svobody na doživotí.“

Po převratu na Majdanu v roce 2014 se kyjevská vláda pokusila vyřešit vnitřní konflikt vojenskými prostředky, ačkoli Doněcká a Luhanská oblast požadovala pouze větší autonomii v rámci Ukrajiny. Kyjev s USA za zády podpálil ruské vstupní dveře, což vedlo k ničivé zástupné válce, která nyní trvá třetím rokem.

A izraelská vláda pod vedením premiéra Benjamina Netanjahua vede vražednou vyhlazovací válku proti palestinským územím, která okupuje. Teroristický útok Hamásu ze 7. října 2023 nedává Izraeli právo jednat zcela nepřiměřeně proti palestinskému obyvatelstvu, což si již vyžádalo desítky tisíc mrtvých a zraněných.

Vezmeme-li tyto okolnosti a fakta v úvahu, jak Ukrajina, tak Izrael nemohou podle mezinárodního práva uplatňovat ve svých válkách sebeobranu v souladu s článkem 51 Charty Organizace spojených národů. Politiky a novináře, kteří mají jiný názor, je nutno vyzvat, aby se o tom náležitě informovali. Mezinárodní společenství musí okamžitě zastavit války na Ukrajině a v Gaze.

https://rtde.live/meinung/197096-koennen-sich-ukraine-und-israel/

sdílet na

67 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Pijack
23. 2. 2024 13:55
Ohodnotit příspěvek :
     

Ten Medveděv se mi začíná líbit čím dál víc. Má fakt koule !!!

Bývalý ruský prezident a současný zástupce tajemníka Rady bezpečnosti Ruské federace Dmitrij Medveděv vyzval k anexi ukrajinského města Oděsa a případně i k pozdějšímu obsazení Kyjeva.
“Oděso vrať se domů,” řekl Medveděv v rozhovoru, ve kterém uvedl, že město je z hlediska historie, jazyka a lidí, kteří v něm žijí, ruské. “Je to naše ruské město,” zdůraznil bývalý prezident a dodal, že by bylo třeba dobýt i ukrajinské hlavní město Kyjev.

Tak tohle musel Medveděv ode mne opsat 🙂

zdendulka
23. 2. 2024 17:07
Odpovědět  Pijack

No jo, no….infant terrible ruského parlamentu loni zemřel, tak jeho místo zaujal pan Medvěděv…. a dělá to dobře 🙂 Říká věci, které je záhodno říct, aniž by v tom máchal prezidenta Putina 🙂 🙂 🙂

Jan
24. 2. 2024 10:30
Odpovědět  zdendulka

Ma to v popisu prace. Je predsedou Bezpecnostni rady RF. Rika to, co nemuze rikat otevrene V. Putin.

Albi
23. 2. 2024 19:20
Odpovědět  Pijack

Takových, kteří mají “fakt koule” všude je jak máku. Ale jen řečmi.
Něco udělat a nést za to odpovědnost je už poněkud “jiné kafe”….

Slovan
23. 2. 2024 19:35
Odpovědět  Albi

….oni si přece počkaj. A až bude “po boji” tak vylezou z děr a začnou školit.
Tak takhle jsem chytrej taky.

me2d44
23. 2. 2024 19:25
Odpovědět  Pijack

No, já Vám budu trochu oponovat. Po Putinově prvním období, kdy se Medveděv dostal na post presidenta, většinu toho, co Putin dosáhl zrušil. Dneska mi to spíš připadá, že Putin Medveděva pevně svírá za “vercajk v rozkroku”, takže Medveděv dělá jen to, co gosudar dovolí. O pomalém postupu SVO může mluvit jen ten, kdo v Rusku nikdy nebyl a posuzuje to podle mapy u nás – u nás jsou vesnice a města pár kilometrů od sebe. V Rusku je to “nedaleko – 500 kilometrov” – při tempu obrněné techniky (bez palby) 30-50 km za den je překonání takových vzdáleností otázkou dnů (pod palbou měsíců). A Rusům pomalé tempo vyhovuje – dává možnost vypracování “napravlenia glavnovo udara” – zkuste si zopáknout “lekci” Osvobození 3 – “Napravlenie glavnovo udara” – je to i s českým dabingem.
Ještě doplním: Kiev není Ukrajinský – je to bývalé hlavní město Kyjevské Rusi – ruské město!

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Administrátor
P.A.Semi
23. 2. 2024 21:50
Odpovědět  me2d44

Postupovali velmi pomalu v posledním roce… (Tedy spíš jen bránili svá území…)

A Kyjev je asi tak Ruský, jako je Praha hlavní město Svaté Říše národa Německého…

πα½

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
24. 2. 2024 02:41
Odpovědět  P.A.Semi

Akorát že Praha jím přes dvacet let let byla, kdežto tzv. ukrajinský národ ani národnost, stejně jako tzv. ukrajinský stát, nikdy – s výjimkou USSR v rámci SSSR – historicky neexistovaly.
Existoval kozácký hetmanát (který měl však do státu hodně daleko) Bogdana Chmelnického založený Bogdanem r. 1648 – který Bogdan požádal ruské Impérium r. 1654 o ochranu proti Polsko-Litevské Unii, čímž se stal autonomní součástí Impéria. Kterou autonomii mu však r. 1708 Petr Veliký za zradu a paktování se Švédskem odebral. Existovala záporožská pevnost Šič, existovali, a existují, Malorusové – neexistovalo však knížectví Malorusko ani knížectví ukrajina! Země zvaná Malorusko ano, ta existovala, ale ne Kyjevská Malorus!
Zato existovalo okrajové území Kyjevské Rusi – prostě okrajina – které území obývali Malorusové, Rusíni, pšonci, Židi a další etnická všehochut. Jo a tzv. ukrajinská národnost? Inu, tu vyšpekulovali v 18. stol. Habsburkové, ale jako národnost pod pojmem, jak národnost chápeme, nikdy neexistovala a neexistuje. Národnost vzniká ne přirozeným vývojem, ale od stolu? Tomu se vyrovnal už jen Dimitrij Moskalenko, když rozdojil kozla. Ale vyšlo to Habsburkům, ne že ne.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Administrátor
P.A.Semi
25. 2. 2024 10:10

Ale tak jistě že existoval Ukrajinský národ, Rakousko Uhersko to tam vypěstovalo proti Rusku v 19-tém století, podobně jako Poslko předtím…
Ostatně i Putin to zmínil v tom svém rozhovoru s Tuckerem Carlsonem…

πα½

24. 2. 2024 04:39
Odpovědět  me2d44

Medveděv? Čistý oportunista. (A nečistý zmetek.)

Jan
24. 2. 2024 10:34
Odpovědět  me2d44

Medvedev ve funkci prezidenta rusil projekty, ktere inicioval V. Putin. Zrusil treba vyvoj a stavbu civilnich dopravnich letadel, protoze si je RF bude kupovat na zapade. At si je ten idiot tam jde ted za sankci koupit!
Medvedev jen skodil a stal se velice neoblibenym. Ted to zkousi horlivosti vse napravit. Ja bych mu neveril. Je to ves v ruskem kozichu.

Administrátor
P.A.Semi
23. 2. 2024 21:45
Odpovědět  Pijack

Medveděv je mluvka… Leckdy vyhrožuje naplano, ale velmi tvrdě…

Ale slouží tam jako příklad, co by mohlo přijít místo Putina, aby se ho na Západě nesnažili nějak zavraždit…

πα½

Helena
23. 2. 2024 14:02
Ohodnotit příspěvek :
     

NA TÉTO PLANETĚ ŽÁDNÉ PRÁVO NEEXISTUJE!! MYSLÍM, ŽE TO SAMI VELMI BRZY POZNÁME VŠICHNI BRUTÁLNĚ NA VLASTNÍ KŮŽI. VSADILI VŠECHNO NA NAŠÍ REPUBLIKU – to už je snad každému jasné! Nacpali sem stovky vyškolených a vycepovaných aspeňáků, kteří bez mrknutí oka plní JAKÉKOLIV rozkazy. Oni se NIKDY nevzdají pokusů o vyrabování Ruska! Je to jejich poslední šance. A jediný, kdo se kvůli tomu dá zničit jsme my. Jediná naděje by byla, kdyby Rus odhodil rukavičky a zničil ty hajzly v jejich sídlech na Floridě, LondonC. – nemůže být tak těžké pro tajné služby vysledovat ty hajzly a veřejně je odkráglovat. Ale to se asi nestane. Tak se máme opravdu na co těšit, konec nebude pěkný.
Česko shání na munici pro Ukrajinu 1,5 miliardy dolarů, píší Financial Times

stan
23. 2. 2024 14:22
Odpovědět  Helena

Heleno, myslím, že Rusko už pomalu rukavičky odhazuje. Na ruském prvním webu se píše o tom, že Británie neustále provokuje a hlavně stojí za většinou teroristických útoků, takže Húsíům budou zprostředkovaně dodávány ruské rakety na potopení lodí.
Británie je spojena s kontinentem Lamanšským průlivem. Projíždějí jím trajekty a pod průlivem vede tunel. Zde jsou podmořské kabely a potrubí, kterými proudí ropa a plyn. A pokud Britové používají metody sabotážního válčení, tak proč proti nim nelze udělat totéž? Máme na to specialisty.V tuto chvíli už nejde o to jak, ale KDY? A i podle toho jak mluví Medveděv a Lavrov je vidět, že trpělivost Ruska má své hranice. A pokud Ukrajina dostane rakety s dlouhým doletem, tak si troufám tvrdit, že Rusko už nebu čekat až debilní Ukrajina vypálí první raketu na Rusko, ale bude se tomu snažit předejít.

Slovan
23. 2. 2024 17:31
Odpovědět  stan

👍 👍 👍 👍 👍 👍 👍
Přesně napsané. Asi přiostřuje. Mám chov papoušků a mám nějaké dilema a teď když se situace začíná hrotit, tak si říká jestli to má cenu řešit. Co? 😥

jiří
23. 2. 2024 18:54
Odpovědět  Slovan

K té anglo ostudě.
comment image

23. 2. 2024 21:40
Odpovědět  jiří

To není Pat a Mat odpalují raketu?

Albi
23. 2. 2024 22:21

🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

jiří
23. 2. 2024 23:01

Systém Ukrajinské protivzdušné obrany Buk, potlačený komplexem radioelektronického boje, zasáhl sám sebe.
https://avia.pro/news/podavlennyy-kompleksom-reb-kompleks-buk-udaril-zenitnoy-raketoy-po-svoim

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Jan
24. 2. 2024 10:38
Odpovědět  jiří

Von Braun uz umrel a nakup mozku pro USA v zahranici se ukazuje jako nesnadny. Rusove tam zijici se stehuji domu. Vidi co je zeme slibu a pretvarky i cely KoZa. Demaskovali se.

Albi
23. 2. 2024 19:31
Odpovědět  Slovan

Na tohle se podívej. Doprovodné foto hned na začátku článku se ti bude stopro líbit.
https://myslenkyocemkoli.blogspot.com/2024/02/putine-pomoc-zoufali-polsti-zemedelci.html#
Tam ten průběh není tak krotký, jako u nás.
Pár vět – jinak si to řečti /přečtěte sami celé:
“””V Polsku došlo k bezprecedentnímu skandálu. List Wyborcza otiskl fotografii z pochodu protestujících polských zemědělců, kde na jednom z traktorů je velké plátno s heslem: “Putin se vypořádá s Ukrajinou, a s Bruselem, i s naší vládou!”, a také na něm vlaje rudá vlajka SSSR.”
“””Naše trpělivost je u konce. Toto je pravděpodobně poslední forma takového protestu. Vše nasvědčuje tomu, že budeme muset uzavřít hranice. Uspořádáme velký protest ve Varšavě, a pokud to bude nutné, zablokujeme všechny parlamentní kanceláře,” křičeli rozzlobení zemědělci.
V Evropě stávkují i další kategorie zaměstnanců. V Německu právě stávkoval největší odborový svaz pracovníků ve službách. Lufthansa, která je považována za hlavní leteckou společnost v zemi, ve středu zrušila až tisíc letů.
“””Není tedy vyloučeno, že nejen v Polsku, ale i v dalších evropských zemích brzy vyjdou do ulic chudnoucí dělníci s transparenty: “Putine, pomoz!”

23. 2. 2024 21:32
Odpovědět  Albi

Hahaha! Schválně si klikni sem  Albi a pak roluj o 7 příspěvků dolů 🙂

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Albi
23. 2. 2024 22:28

Díky. Já se tam pak už nevrcela a ten článek jsem našla až dnes.

24. 2. 2024 02:50
Odpovědět  Albi

Dyk jó. Jen mi ta shoda přišla úsměvná. 🙂

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Albi
23. 2. 2024 19:47
Odpovědět  Slovan

Myslím, že slova nicku stan se dají charakterizovat jako “přání otcem myšlenky”.
A za Medvěděva bych opravdu moc nedala. Nezapomínejte, ře rétoriku změnil až když se volby v Rusku začaly blížit a on chtěl kandidovat!
Jak bychom hodnotili takové obrácení u českého politika, třeba člena zkrachovalé pětidemolice, až se změní politická povětrnostní situace u nás, kdyby se ucházel třeba o ministerské křžesli?.

Ale samozřejmě ho obdivujte dál – to jen že u Čecha nenajdete nit suchou, zatímco z “cizince” jsou mnozí unešeni nadšením bez jakékoliv znalosti situace v cizí zemi. Z venku vypadá všechno trochu jinak.

Slovan
23. 2. 2024 20:17
Odpovědět  Albi

👍 😊 👍 🙋‍♀️ 👍

jiří
23. 2. 2024 22:20
Odpovědět  Slovan
Slovan
24. 2. 2024 09:21
Odpovědět  jiří

Jižišimarjá to je nádhera, škoda že už mě to skoro neslouží, by jeden nevěděl kterou dřív. 👍😊

Skolastikus
23. 2. 2024 19:07
Odpovědět  stan

Věřím tomu, že ukradinci a jejich zásobovatelé nebudou mít možnost vípálit ani tu první. To, že Rusku došla trpělivost, byl nejvyšší čas a je na čase začít dodávat zbraně a vše co k tomu patří i Hůtiúm a nejen jim, neb je třeba zatnout típec jak židovským tak ukradinským nacistům a celému tzv západu jenž už je stejně v hnoji.

zdendulka
23. 2. 2024 17:10
Odpovědět  Helena

Ó to by se měli starat především sami češi – co vládě dovolí a co ne… jenže mlčí…. kdo má za ně věčně tahat kaštany z ohně ??? Když je tam sami naházeli ???

Albi
23. 2. 2024 19:56
Odpovědět  zdendulka

Zatímco Gosudarovi radí “ostošest”. 🙂

A máš pravdu! Před vlastním prahem máme smetí víc než dost, ale vzít do ruky pomyslné koště, to ne! Ono radit jiným a nenést za rady žádnou odpovědnbost, to je už jiná”. 🙁

Jura S
23. 2. 2024 17:39
Odpovědět  Helena

ČECHOLAND shání patrony, pak se za to ZARUČÍ veškerým státním majetkem, daruje to Ukravíně a důchody se anulují – tedy budou NULA !!! Kdežto v Kyjevě budou nadále fungovat “hamburgrárny”…
To i ten Reinhard Heydrich byl lepší ” premiér”, samo byl to zločinec a vrah, ale nebral to jaksi kompletně, nějaký slovany by si tu nechal na práci, a ty by zřejmě měli slušný přiměřený život, že… ve Škodových závodech se dělaly tanky, děla… a to nejde, aby to dělali třeba dalších dvacet let an smrt vyhladovělí “mukli”… to by to k ničemu nevedlo…
Ovšem PĚTIKOLKA zřejmě jede dle Aspen a Švába cestou na depopulaci “nechat přežít/vyhladit” v ráciu 1/8, což je fakt ale už totální hnus, to i Dolfek nebyl taková “swině”… Plány na “REDUKCI” světové populace na jednu miliardu, či dokonce na půlku, to je fakt silný “kafe” a je to běžně ventilováno v médiích… tedy česká kotlina by byla “redukována” (pozabíjena) na milión…

sergej
23. 2. 2024 20:08
Odpovědět  Jura S

Ale ten milión by byl na 15. minutových městech digitálního sociálního kreditu. A záviděl by mrtvým. To znamená na hrsti červů a šwábů týdně, drábové jsou nadbyteční protože by je “vzpurné nekrmili. Světovláda asi 7 000? panáčků to má s UI digilágru vymyšlené.

Pavel
23. 2. 2024 14:05
Ohodnotit příspěvek :
     

Ale pro KoZa platí mezinárodní právo jen pokud jim to vyhovuje! Jinak platí pravidla,která si stanovují jen oni sami a svět jim to doposud žral,dokud se Rusové tomu nevzepřeli! Proto ta hysterie KoZa včetně jejich nových východních přicmrndávačů jako jsme my absurdistán,dnes přejmenovaný na Čechie ( Česko). Jak se dá za 30 roků zničit prosperující země a nechat zdegenerovat dvě celé generace jejich obyvatel, tomu by nikdo nevěřil dokud to sám nezažije na vlastní kůži! Naši předkové se musejí v hrobě obracet nad tím, kam jsme tu zemi o kterou oni bojovali po Bílé hoře více jak 300 let uvrhli!

Albi
23. 2. 2024 20:09
Odpovědět  Pavel

Souhlas. Navíc bychom se měli stydět ke svým předkům se dnes hlásit.

… jeť sláva otců vzácný šperk pro syny,
kdo však ctěn chceš být, dobuď cti si sám.
Zde přítomnost jak dítě pozastesklá –
vše dávný sen, byť v ní démant hrál…..
(Jan Neruda)

stan
23. 2. 2024 14:06
Ohodnotit příspěvek :
     

Nárokovat právo na sebeobranu ? Samozřejmě že můžou, ale taky si musíme položit otázku co je PŘÍČINA a co je NÁSLEDEK. Na Ukrajinu by Rusko nikdy nezaútočilo, kdy se chovala k rusky mluvícím obyvatelům normálně a standardtně. U Izraele je to složitější. Tam je potřebas vycházet z historických reálí. Židé s Palestinci měli vedle sebe vytvořit dva samostatné státy. To se nestalo a tak se kumulují problémy . Bohužel v tuto chvíli se Izrael chová jak nacistické Německo. Takže se nedivím, že většina světa tuto genocidu odsuzuje. Ano , Hamás je teroristická skupina, ale vytvořil jí paradoxně Izrael. Takže Hamás sice brutálně zaútočil na Izrael, ale odpověď Izraele byla a je zcela neadekvátní.
Jinak já si myslím, že Izrael v tomto výbušném arabském regionu nemá dlouhodobě šanci na přežití. Arabové židy nesnášejí a naopak.Přiznám se , že nějaké rychlé a účelné řešení také nemám, protože i kdyby normálně vzniknul nový stát Palestina, tak stejně nikdy nebude klid.

Jaris.
24. 2. 2024 05:03
Odpovědět  stan

Izrael je okupantsky stat od sameho zacatku vzniku r.1948. Nejenze zidi kradli vetsi a vetsi uzemi, ale Palestince vrazdili, mucili, veznili i patnactilete deti. Zidi se predvedli ve svem pravem obraze jako zrudy v lidske podobe.
Podle vypovedi mnoha Palestincu, ti nechovaji zast a nenavist k zidum, kteri tam zili pred 48.rokem po generace. Pry si navzajem pomahali a tolerovali se. Problem zacal s zidovskymi pristehovalci, kteri tanky a buldozery zacali nicit palestinske osady a zabijet Palestince. Z holocaustovych obeti se stal nemilosrdny vrah a uzurpator ciziho uzemi. Jenze zadne stromy nerostou do nebe. Satanyahu se stal hrobarem Izraele.

stan
24. 2. 2024 08:18
Odpovědět  Jaris.

Jaris, víš neznám do podrobností historické souvislosti , takže se nechci pouštět do spekulací. Ale to co píšeš má svojí logiku. Stát Izrael byl vytvořen uměle Brity. Bohužel židi se nepoučili z holocaustu, ale na palestince použili stejnou taktiku jako němci na židy. No a to je jasné, že z toho žádné přátelství vzniknou nemohlo.

unor 2022
23. 2. 2024 14:14
Ohodnotit příspěvek :
     

Spinu oblecenou do bilych nazehlenych kosil tezko ukryt.. Nakonec vykoukne ven.
Slusny clovek obstoji nahy. Dlouhodobe.

Teuton
23. 2. 2024 14:34
Ohodnotit příspěvek :
     

Ukravinců už mají lidi plné zuby, jsou na ně alergičtí. Vidím a slyším to všude kolem. Nejvíce je drážní neustálé ukravinské žebrání, které je prostě dospělých lidí nedůstojné, a stejně neustálé snahy nás vtáhnout do jejich války. Tohle je pouze a jenom jejich válka, ne naše. Je potřeba to Ukravincům zdůrazňovat vždy, když to bude jenom trochu možné.

pedro
23. 2. 2024 16:09
Odpovědět  Teuton

Já kravince nesnáším od doby, kdy se chovali jako prasata. Parkovali na ztp místech, chodnících, drahá auta a nic neplatí, dálnici neplatí, léky, doktory, zubaře, chování vůči nám a byli z míst, kde není o válce ani slechu. Dokonce prohlašují, abychom se učili kurvajinsky, protože tohle bude jejich země!

Pravdomluvny
23. 2. 2024 16:34
Odpovědět  pedro

Banderonacisty NENÁVIDÍM OD ROKU 1994.👎💀

Slovan
23. 2. 2024 17:34
Odpovědět  pedro

Vše k tomu ale směřuje, ale to by nám přece neudělali.

Albi
23. 2. 2024 20:11
Odpovědět  Slovan

Proč ne?

Slovan
24. 2. 2024 09:23
Odpovědět  Albi

Iróóóniééé. 😊

Tupý hulvát
23. 2. 2024 19:16
Odpovědět  Teuton

Ale oni jen žádají to,co jim ta západní skvadra slibovala několik let,když je vyzbrojovala,cvičila a budovala u nich základny.Kdy jim určitě naslibovala podíl na kořisti ve zhrouceném Rusku,k jehoš dělení dojde po pár měsících bojů.Benzinka bez čípů záchodů,v podstatě hladovějící,stále ožralá se přece musí ekonomicky zhroutit.Ve snu je nenapadlo,že Putin je připraven.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
me2d44
23. 2. 2024 20:16
Odpovědět  Teuton

Jen na okraj: Ukrajinské děti si na dětských hřištích hrají na válku – už to mají v krvi. Nejlepší zábava pro ně je lámat veřejnou zeleň a v keřích si stavět bunkry… A jsou uražení, když se jich někdo zeptá, jestli ty keře sázeli!

Pravdomluvny
23. 2. 2024 22:09
Odpovědět  me2d44

Řezat tu svoloč tím,co ulámali 👎

Pravdomluvny
23. 2. 2024 16:32
Ohodnotit příspěvek :
     

Izrael ANO, Banderonacistán NE!,NIKDY!!!!!

Slovan
23. 2. 2024 17:34
Odpovědět  Pravdomluvny

Ehmm.

Pravdomluvny
23. 2. 2024 17:40
Odpovědět  Slovan

Bla,bla,bla…..

Slovan
24. 2. 2024 09:24
Odpovědět  Pravdomluvny

😊 🙋‍♀️ 😊 😊
Já to nebyl. Přísahám.

Pravdomluvny
24. 2. 2024 12:34
Odpovědět  Slovan

Křišťálově čistý?🤔🤓🤓🤓

Bety
23. 2. 2024 17:54
Odpovědět  Pravdomluvny

Promiňte, ale stát, který vyhlašuje, že KAŽDÉ PALESTINSKÉ DÍTĚ NAD ČTYŘI ROKY JE TERORISTA,
a objedná si u organizace, kterou sám vytvořil na druhé straně své přepadení JE FAŠISTICKÝ.

Monty
23. 2. 2024 17:56
Odpovědět  Pravdomluvny

Tak Indiány do lágrů a stejně tak i Palestince .Když se budou bránit ,postřílet ? Palestinci žijí na svém !
Palestinci mají právo na ozbrojený boj proti izraelské okupaci a nelze takový boj označovat za terorismus!

Pravdomluvny
23. 2. 2024 22:10
Odpovědět  Monty

Srovnávat Indiány s muhamr@@@@dány vraždící všude po světě je dost mimo mísu.

jiří
23. 2. 2024 19:42
Odpovědět  Pravdomluvny
Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pravdomluvny
23. 2. 2024 22:11
Odpovědět  jiří

A co,to jsem četl.
Řeči se vedou a voda teče.
Muha@@@@mrdáni jsou ODPAD stejně,jako Banderonacisti 💀👎

Albi
23. 2. 2024 22:38
Odpovědět  Pravdomluvny

Četl, ale nepochopil.

Pravdomluvny
24. 2. 2024 09:14
Odpovědět  Albi

Vona sama chápe leda……

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
jiří
23. 2. 2024 23:42
Odpovědět  Pravdomluvny

Ale no tak, ty brebtomluvný, nejhorší je smrt z vyděšení.

Pravdomluvny
24. 2. 2024 09:15
Odpovědět  jiří

Copak, už zase píšeš z ÁRA?

23. 2. 2024 16:55
Ohodnotit příspěvek :
     

Plamínek už hoří… 🙂
https://www.youtube.com/watch?v=yDYuYQdim3c

Slovan
23. 2. 2024 17:36
Odpovědět  Veny232

Hezkéééé. 👍😊

sergej
23. 2. 2024 18:14
Ohodnotit příspěvek :
     

https://www.facebook.com/olivie.natali.7/videos/711572717760401/
comment image?stp=dst-jpg_p370x247&_nc_cat=110&ccb=1-7&_nc_sid=524774&_nc_ohc=EQzA11CRRVUAX_ayWl0&_nc_ht=scontent-iad3-1.xx&oh=00_AfAETMXIundER_8W98P5hZQjRZOqPCE0GXNNK3557vF49w&oe=65DD88D8

Pepa
23. 2. 2024 22:08
Ohodnotit příspěvek :
     

Od té doby co zradil Kaddáfího mu nevěřím ani slovo.

Jan
24. 2. 2024 10:29
Ohodnotit příspěvek :
     

Dva nackove vedle sebe. Neco odpornejsiho nez ty dva neznam. Jeste Bidena, ale ten je dementni.