blogpolitika

Alexandr Prochanov: Lavrovova cesta do Pchjongjangu a jeho setkání s Kim Čong-unem je předehrou k Putinově návštěvě KLDR

Velký spisovatel, mimo jiné nositel ceny Kim Ir-sena – s politickým pozorovatelem KP.RU Alexandrem Gamovem

Spisovatel Alexander Prochanov Foto: Alexander Špakovský

Alexander GAMOV

…- Alexandře Andrejeviči, dobrý den! Rádio “Komsomolskaja pravda”, Alexandr Gamov, životopisec Alexandra Prochanova.

– Zdravím, Sašo.

– Obracím se k tobě nejen jako ke svému Hrdinovi. Ale také jako k moudrému člověku, člověku, který dobře zná mentalitu nejen ruského, ale do jisté míry i korejského lidu. Právě v těchto hodinách je na návštěvě Pchjongjangu Sergej Lavrov. A už učinil toto prohlášení: vztahy mezi Ruskem a KLDR se dostaly na novou strategickou úroveň. Takže od návštěvy Kim Čong-una v Rusku uplynul teprve měsíc. A – ejhle.

– Ve světě se začíná roztáčet obrovský a hrozivý kolotoč. A v tomto kolotoči jsou všechny události navzájem propojeny.

Jakýkoli projev nějakého trendu v jedné části světa okamžitě vyvolá smršť důsledků v jiných částech světa.

Lavrovova návštěva Pchjongjangu je urychleným vytvářením protiamerické fronty, čímž se dnes zabývá (řeč je o formování. – A.G.) mnoho mocenských center. Včetně Ruska, včetně našeho prezidenta Putina.

– Použil jste slova jako “urychlené formování”. Spěšné – v dobrém slova smyslu, jak jsem pochopil – je to proces z naší strany?

– Není to ani dobré, ani špatné, jen zbývá velmi málo času na to, aby svět nesklouzl do katastrofy. Odečítání se zkracuje na dny, možná dokonce na hodiny.

Putin se snaží vytvořit protiamerickou frontu, aby zastavil tu šílenou americkou expanzi.

A je cítit – z událostí v Gaze, v Izraeli – že se tato expanze „zbláznila“.

Protože Izrael je v podstatě Amerika. A Biden přijel do Izraele jako do svého vlastního státu, jako ke svému vlastnímu oblíbenému dítěti.

Takže spojenectví Severní Koreje a Ruska je odsouzením, jsme odsouzeni k tomuto spojenectví.

A viděli jsme, jak rychle se toto spojenectví vytváří a rozvíjí a má mnoho velmi různých aspektů.

Teď si, ovšem, myslím, že Lavrovova návštěva v Severní Koreji předznamenává silnější, mocnější setkání. A možná, že Putin poletí do Pchjongjangu. A pod těmi rozhovory bude samozřejmě – i zásobování Severní Koreje ruskými surovinami, ruskou technologií, včetně vojenskými.

A pravděpodobně Rusko zase pravděpodobně využije, řekněme – i “severokorejské příležitosti” …

Takže opakuji, tuto návštěvu je třeba vnímat jako rychlou smršť, nesoucí se dnešním světem.

– Chápu tedy, že máte představu, že Lavrovova návštěva v Pchjongjangu je jakousi předehrou, možná, k návštěvě ruské hlavy státu v Severní Koreji …

– No, Rusko není zvyklé létat do Pchjongjangu.

První Putinovou cestou po jeho nástupu do prezidentského úřadu – návštěva Severní Koreje. Je tedy možné, že se tam vydá i tentokrát.

Myslím, že je to prostě už předem dané.

Šojguova návštěva Pchjongjangu, pak Lavrov.

A teď Putin.

Už si dovedu představit, jak nadšený korejský lid vítá ruského prezidenta.

A přitom si nejspíš všichni vzpomenou přítomnost ruských a sovětských vojáků v Severní Koreji, našich chrabrých vojáků. Bude to jak korejský, tak i ruský triumf.

– Já jsem – jako člen skupiny novinářů – doprovázel prezidenta Putina do Severní Koreje v červenci 2000. A vy jste tam byl, jak jsem pochopil, více než jednou. Tehdy mě tato vzpomínka na nejlepší časy našeho společného společenského života zasáhla. (Tak jsem to trochu neobratně vyjádřil). Lidé si toho tam velmi váží. Mají své vlastní písně na naše melodie. Jak si to vysvětlit? Co to je – nostalgie, nebo jen taková stabilní vzpomínka?

– Ne, prostě Stalin položil velmi silné základy nové korejské státnosti.

A tyto základy byly v mnoha ohledech kopií sovětských, stalinských základů. A tyto stalinské základy se v Sovětském svazu zhroutily a my jsme se změnili v bezdárnou kolonii Ameriky. A z tohoto stavu se nyní bolestně dostáváme.

– Ale stalinský režim byl přece totalitní!

– A Severokorejci na těchto základech stáli po celá ta dlouhá a strašná desetiletí.

Takže Severní Korea věří, že tyto základy, které přijala, jsou plodné, jsou účinné, poskytují jim bezpečí.

Proč je měnit za něco jiného a horšího, než co mají?

.

– Děkuji vám mnohokrát. Doufejme, že i my jsme si uchovali tuto vzpomínku – na naše společné přátelství. A doufám, že se tyto předpovědi, které nyní odvysílalo rádio Komsomolská pravda, geniálního, velkého Prochanova, spisovatele-bouřliváka, definitivně naplní. Mimochodem, prosím vás o požehnání, chystám se nyní napsat další knihu a tam budu mít Prochanovovo dílo ve svém podání na nejvýznamnějším místě. Mohu dostat vaše požehnání?

– Ať žije čukče!

– Děkuji vám mnohokrát.

– Přeji všechno dobré

(Podle zatím neověřené informace by mohl Putin navštívit KLDR v listopadu – pozn.překl.)

https://www.kp.ru/daily/27570/4839747/

Překlad Peter 008

sdílet na

23 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Aragonit
20. 10. 2023 22:44
Ohodnotit příspěvek :
     

Nuž dejú sa osudové udalosti.Proti rusku sa stavia i Izraelská vládnuca smotánka spojená nepriedušne z USA Sionizmom. Proti hidre bude nutné spojiť všetky sily. Tak do toho Rusko:
https://aragonit11.blogspot.com/2023/10/zasadni-video-ktore-muze-doslova-zmenit.html

Standa
21. 10. 2023 07:24
Odpovědět  Aragonit

Musíme hydře utínat jednu hlavu za druhou! Má jich dost.
Putine , Si do toho.Já Vám věřím.
A , nemohu si odpustit. Musíme utnout i hlavu hydře u nás v Česku …kolonii.

Pijack
21. 10. 2023 08:43
Ohodnotit příspěvek :
     

Mám 99% jistotu, že Rusové slaví na Ukrajině úspěch. Vede mne k tomu zjevný obrat v mediálním světě. Najednou je tady krize na Blízkém východě. PROČ? Jednoduše proto, že Američtí fašisté (přejmenovaní na demokraty) pochopili, že proti Rusku v otevřené válce neuspějí a Ukrajinští náckové za ně NIC nevybojují. Takže neúspěch. Zelenský není ten správný poskok a známe ješitnost agresora USA. Tato ješitnost nedovoluje smeknout klobouk a uznat porážku – představte si tu hanbu doma v USA. To by jim voliči neodpustili… a co média a opozice a celý svět? Ten výsměch prostě nechtějí publikovat… A tak se musí pozornost světa obrátit jinam – na Izrael. Tam strkají Amíci rypák už od poslední války. Tak jak na mnoha jiných místech ve světě pilně udržují napětí, aby operativně mohli odůvodnit své “úspěchy” jinde podle potřeby. Takže mám jistotu, že už na boj proti Rusku rezignovali a nácky Kyjevské vlády nechali napospas. Rusko si splnilo svůj cíl – zajistit bezpečnost Moskvy posunutím hranic na západ. SPLNĚNO ! Amíci se v takových podrazech umí pohybovat. Tento podraz na Zelenského vyšel opět ve prospěch Ruska. Teď jsem zvědav, jak to poberou naší rusofobové v čele s uštěbetanou Tachecí 🙂

ijn
21. 10. 2023 10:23
Odpovědět  Pijack

USA podepsaly ropu s Venezuelou == odepisují BV a nechají jej shořet ve válce? A co naše loutky, kde si budou hrát, kdo je bude chránit??? Dopadnou jako Zelý,…a kdy a kde se oběsí???

Pijack
21. 10. 2023 10:44
Odpovědět  ijn

Tuším, že jak se změní politické poměry ve Venezuele, tak tam zase amíci vygenerují válku. Otázka je, jak se nechají Venezuelčané oblbnout pozlátkem. USA má pozlátek v kasičce ještě hodně.

Unter
21. 10. 2023 13:50
Odpovědět  ijn

“Dopadnou jako Zelý,…a kdy a kde se oběsí???”
To vědí jen Britové.

Eva
21. 10. 2023 08:45
Ohodnotit příspěvek :
     

Tak a je to!

Frank1
21. 10. 2023 09:08
Ohodnotit příspěvek :
     

Co chteji Sioniste nam rika jejich loutka, sociopat a terorista K. Schwab? V. Putin ho tak oznacil jako teroristu a rekl, ze se stal legitimnim cilem ruskych zbrani.

Tady se vykecava Schwab, co nam Sioniste pripravuji:
https://rumble.com/v3q3dcd-corbettv-report-velk-cestovn-reset-cz-dabing.html

Pijack
21. 10. 2023 09:27
Odpovědět  Frank1

Podej židovi ruku …

Unter
21. 10. 2023 14:33
Odpovědět  Pijack

… a hned si přepočítej prsty.

Putinovec
21. 10. 2023 13:05
Odpovědět  Frank1

To nebylo cílené na poskoka Švába , ale na jeho majitele .

Pavel z Moravy
21. 10. 2023 10:38
Ohodnotit příspěvek :
     

Nu bude to ještě hodně ostré. Krysy zahnané do kouta jsou velmi nebezpečné. Není důvod je ani přeceňovat, ale také ani podceňovat. Amíci, Briti a další bojují o udržení světovlády a možnosti nadále terorizovat a ždímat svět dle svých potřeb. A my nesmíme zapomenout, že nás hodili do chřtánu této nenasytné stvůry, která nás požírá. A co je nejhorší, většina občanů to dokonce ani neprohlédla nebo nechce a ještě si u toho medí. To je ta tragédie našeho národa. Naprostá duševní otupělost a prázdnota a žádná důstojnost u většiny teď již skutečně ovčanstva.

Pijack
21. 10. 2023 10:50
Odpovědět  Pavel z Moravy

Američané ještě v pozici krys nejsou. Všimni si jedné zásady – amíci válčí všude na světě, jenom ne u sebe doma. Proč asi. No aby nebyli zahnaní do kouta. Oni mají ještě prostor. I když bych si přál opak. Je to vždy o krok dopředu. Chovají se klasicky jako zločinci – vždy předběhnou “nepřítele” a zaútočí podle svého záměru. Je to logika zločinu – vždy o krok před policií. Demokratický svět nemá dostatek obraných mechanizmů před takovým chováním, jako je to Americké. USA si ochočili řadu zemí a jejich politici se bojí zasáhnout. Tak to prostě je. Naštěstí je tu BRICKS

Ladislav 💤
21. 10. 2023 11:26
Odpovědět  Pijack

I na ty usácké gengstry brzo dojde a bude to na jejich území.

ZMann
21. 10. 2023 12:41
Odpovědět  Pavel z Moravy

Přesně tak to je, ovce zůstanou ovcema.

Putinovec
21. 10. 2023 13:07
Odpovědět  Pavel z Moravy

Lze je odepsat tak , že jim vytvoří peklo doma . V anglistánu a v hnUSA , je k tomu plně zaděláno .

Jiří
21. 10. 2023 11:02
Ohodnotit příspěvek :
     

Jo jo .Rusko se obrací k Severní Koreji ,když dostalo lexi od západní demokracie . Přejme tedy Rusku v pokračování nastoupené cesty ,bude to určitě složité ,ale kseftaře a prozápadní milovníky je nutné poučit jak v roce 1917.

Pavel z Moravy
21. 10. 2023 11:29
Ohodnotit příspěvek :
     

Přátelé, toto si přečtěte na https:// cz24.news a nebudete litovat. BLAHA- Organizuje Čaputová štátný prevrat? Výtečné názory Blahy, kterého já si nesmírně vážím neboť toto je skutečný chlap, který se nebojí jít se svými názory do pranice a to jak na domácí tak na unijní půdě. Takového člověka my tady opravdu nemáme. Luboši, jste opravdu vzorem správného chlapa pro všechny. Já si ještě pamatuji na váš perfektní výrok na adresu amíckého velvyslance – Dajte preč paprče od Slovenska. Tehdy jsem věděl, že jste prostě eso ve vaší straně.

Jura S
21. 10. 2023 13:16
Ohodnotit příspěvek :
     

Víte jak se efektivně ZABÍJEJÍ potkani, jak se rozlezou po celém statku, stodole ? Né že je po jednom chytáte do pastí, střílíte vzduchovkou… pochytáte je do pastí které je nezabijí (sklopky) a naházíte do velkého plechového sudu s dírkami pro větrání… začnou se navzájem požírat a zbyde několik nejsilnějších, zvyklých žrát své děcka, samice…. ty pak paradoxně vypustíte ven, jsou zvyklí na kanibalismus a vyžerou všechny mladé i samice a protivníky…

Gales
21. 10. 2023 14:34
Odpovědět  Jura S

A pak se pustí do tebe.

zuzana
21. 10. 2023 15:41
Ohodnotit příspěvek :
     

Q) The Storm Rider: Zprávy ze dne 21.10.2023

https://aktax.cz/q-the-storm-rider-zpravy-ze-dne-21-10-2023/

ModrýKlokan
24. 10. 2023 02:25
Ohodnotit příspěvek :
     

Zajímavý jméno: Gamov. Tak se myslím jmenoval ruský vědec, jeden z nejvýznamnějších světových kvantových fyziků první poloviny 20.století.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$