blogpolitika

Občanské dávky (Bürgergeld) to umožňují: Zde můžete vidět příklad,…..

Anabela Schunke Weltwoche 19.10.2023

Jak známo, Občanské dávky (Bürgergeld) v Německu se mají od 1. ledna 2024 opět výrazně zvýšit. Místo dosavadní standardní sazby 502 eur na dospělého příjemce Občanských dávek to pak bude 563 eur. Nárůst kolem 12 procent, tedy něco, o čem si většina zaměstnanců v Německu může nechat jen zdát. Výrazně se zvyšují i dávky pro děti v tzv. nouzových komunitách.

Mnoho pracovních odvětví již nyní hlásí četná propouštění, protože s ohledem na Hartz IV (název dřívější podpory, pozn. překl.) a s ohledem na zvyšování Občanských dávek se v Německu už prostě nevyplatí chodit do práce stále většímu počtu lidí. Kromě standardních sazeb existují četné další výhody, jako je pokrytí nákladů na školku, školní stravování nebo dokonce školní pomůcky, na které průměrný zaměstnanec nemá nárok.

Nedostatečná motivace k přijmutí pracovního poměru je také především problémem s ohledem na integraci přistěhovalců na německý trh práce. Aktuální příklad, který právě koluje na sociálních sítích, ukazuje ten celý rozsah. Zobrazuje výměr pro osmičlennou rodinu z okresu Marburg-Biedenkopf. Ta rodina si už teď přijde na ca. 3.800 eur čistého. K tomu přijdou také náklady na nájem, které jsou rovněž hrazeny. Pro rodinu této velikosti by to mohlo být klidně přes 1.000 eur, takže pro tu rodina to udělá přibližně 5.000 eur měsíčně. V roce 2024 se čisté standardní sazby zvýší na téměř 4.000 eur.

Pro srovnání: německý průměrný plat je teď současně 4.105 eur hrubého. Po odečtení daní zbývá německému zaměstnanci s dětmi necelých 3.000 eur. Veškeré životní náklady si však musí hradit sám. Z toho poznáte, že ty počty nějak nehrají.  A to už neplatí jen pro ty málo vydělávající, ale i pro střední třídu. Nevyhnutelně každá rodina s dětmi potřebuje druhého vydělávajícího. Útrapy, které příjemci Občanských dávek vůbec neznají. Jejich příjem roste s počtem dětí.

Jedna věc je jistá: nízkokvalifikovaný imigrant, nebo vůbec bez kvalifikace, z Afghánistánu nebo Sýrie, si nikdy nevydělá svou manuální prací v Německu tolik, co dostává pro svou rodinu prostřednictvím německých Občanských dávek.  A pak se nemusíte tedy divit, proč navzdory tomu, že v Německu dnes žije o téměř čtyři miliony lidí více než před pár lety, zůstává neobsazeno právě tolik pracovních míst jako dříve. Osm let po první velké uprchlické krizi dva ze tří Syřanů stále nepracují. S Afghánci to nedopadá o nic lépe, Ukrajinci jak by smet.

Asi je na čase postavit pomník těm, kteří vůbec ještě jezdí za prací do Německa.

Jan Mrskoš 

https://www.a-wood.org/

sdíletj na

44 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
zdendulka
20. 10. 2023 22:03

A jaký to má vůbec smysl ??? Kde je logika ? Kde chtějí brát peníze na dávky nemakačenkům, až se na to vyfláknou i ti pracovití ? A mezi mládeží už se proslýchá, že nedělat je nejlepší….

připravený
21. 10. 2023 10:38
Odpovědět  zdendulka

že nejste tak naivní a je to jenom řečnická otázka …….
slyšel jste někdy o nepodmíněném příjmu?
slyšel jste někdy o náhradě chytrého, pracovitého ale vzpurného bělocha … ?
slyšel jste někdy o plánované občanské válce ?

romry
21. 10. 2023 19:19
Odpovědět  zdendulka
jiří
22. 10. 2023 12:32
Odpovědět  romry
janle57
21. 10. 2023 19:36
Odpovědět  zdendulka

Až soudruzi v Helmutlandu dostanou nápad nedávat migrantské svoloči nic,včetně zákazu ubytovávání,což je pouze to,co si tahle chátra zaslouží,pak si jen počkat až tahle pakáž spáchá
první trestný čin,nasledoval by přesun do zařízení zvaného koncentrační tábor s přísnou
vojenskou ochranou a režimem,po naplnění kapacity tábora přistavení dobytčákového Orient
Expresu se zaplombovanými vagóny s konečnou stanicí Istanbul,jak je to jednoduché a prosté,
obzvláště proto,že si Turci nechávají platit výpalné,že sem tuhle svoloč nepustí.

Frank1
22. 10. 2023 09:56
Odpovědět  janle57

Bezte nekam s tou dystopii! Teprve az se Nemci zbavi poskoku chazaru ve vlade a znovu ziskaji samostatnost, vyzenou tu svoloc svinskym krokem.

Jura
20. 10. 2023 22:04

A především naše důchodkyně s novými důchody po 46 letech práce s důchody 14-15000 , není to legrace , mám v rodině , reorganizace dělá svoje.Práce manuální , těžká předčasný důchod , ale i tak.Jiní nepracovali a mají více.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
pedro
20. 10. 2023 23:19
Odpovědět  Jura

Můj bratranec 45 let práce 14 200 kč!! Dělal noční dvanáctky, turnus, vánoce, svátky. Cikán nikdy neviděl lopatu a má víc.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Frank1
22. 10. 2023 09:41
Odpovědět  pedro

Proc ma cikan vic? Protoze by kradl, kdyby mel nouzi jako vas bratranec. Ten krast nebude, to oni vedi!

Jaris
21. 10. 2023 00:30

Proc stale hledate viniky v emigrantech? Hlavni vinu nesou evropske prozidacke vlady, ktere tuto nechtenou a nezrizenou emigraci podporuji na ukor puvodnich obyvatel Evropy. Vsechny politicke neziskovky jsou rizeny sionistickymi zidy. Tento soucasny zapadni system podporuje teroristicky Izrael. Vysledkem je utek puvodnich obyvatel do Evropy. Ke zkaze vyrazne prispivaji i cerni emigranti z Afriky. Proto by hnev evropskych originalnich obyvatel mel byt zameren na zradne prozidovske vlady a neziskovky a nikoliv na nechtene emigranty.

Jura S
21. 10. 2023 15:39
Odpovědět  Jaris

Pejzy nebo turban, vždyť je to to samé ! Co je nám jako slovanům do nich ? PERME JE VEN !!!

ModrýKlokan
21. 10. 2023 01:46

@ Jaris

Zdravím do Austrálie. Váš pohled nechci rozporovat, jen doplnit.

Kdo slouží zlu, i když ho přímo neorganizuje, je také vinen. I když jedná na rozkaz, nebo je ke zlu zneužit. Být hloupý je samozřejmě lidské právo a realita řady lidí a nedává to apriori nikomu právo za hloupost jiné trestat. Ovšem stejně tak analogicky nemá hlupák právo, být za svou hloupost odměňován. I kdyby byl migrant.

A ostatní lidé zase nemají povinnost snášet tresty za jiné hlupáky. A všichni migranti samozřejmě nejsou hloupí. Zneužívají vědomě situace a podílí se na zlu. Takže není nutné nad nimi lkát, dostanou co si zaslouží. Jako každý. Psané právo je už jen kus hadru. Platí právo silnějšího. Jak to dopadne teprve uvidíme.

Jak říkám, kupme si popkorn a sledujme v klidu situaci. Je třeba být nad věcí a zároveň si nic nenechat líbit. Samozřejmě zločineckému systému hážeme do všeho vidle, to je snad dnes už pro každého myslícího člověka automatické.

Jaris
21. 10. 2023 03:02
Odpovědět  ModrýKlokan

Muj pohled na celou nasilnou emigraci je takovy, ze to, co je viditelne neni onen zakopany pes. Je treba hledat pricinu a nahlednout pod oponu tech, kteri tu zkazu organizuji. Viniky jsou proizraelske vlady a neziskovky ovladane sionisty. Ti nejen otevreli stavidlo migrantu, ale zaroven jim nabidlo lakavou financni a socialni podporu na ukor puvodnich obyvatel.
Jsem presvedcena, ze kdyby zide nevyvolavali valecne konflikty, zadna tsunami emigrantu by se nekonala. Vetsina lidi. kdyby nepritel znicil jejich existenci, znicil dum, prisli o rodinne prislusniky, hledali by utociste v jinych zemich. To, ze se mnohym emigrantum nechce pracovat je opet vina politiku, kteri tento problem nechteji resit. Nebo nesmi?

Slovan
21. 10. 2023 04:43
Odpovědět  Jaris

NESMÍ!! Však to mlátí do očí. Jen tupec to nevidí.
Máte pravdu, vše je řízeno. Evropani budou plakat a hodně.

Jaris
21. 10. 2023 08:23
Odpovědět  Slovan

Nejen Evropani, ale cely zapadni svet.
Vcera jsem byla nakupovat v supermarketu. Zrovna nedavno prodelal velkou renovaci. Vetsina zbozi je ve sklenenych skrinich. Co upoutalo mou pozornost, bylo dlouhatanske oddeleni masa a masnych vyrobku. A tam ani noha! Nejvetsi sekce je s mletym masem, coz se nedivim, protoze lidi maso sice poskrovnu koupi, ale nechci videt, kolik masa se bud vyhodi nebo prave semele, protoze jim zustava na pulte. A to jeste maji tu drzost, ze do toho mleteho masa pridavaji vodu a pravdepodobne nejaky prezervativ, coz ani nas kocour Boris nezere. Pritom v Australii je masa vseho druhu az oci prechazeji. Hladovost po penezich a profitu vladne svetem.

Slovan
21. 10. 2023 10:59
Odpovědět  Jaris

Já to v marketech nekupuji a z prodavaček si utahuji, že to belgický, německý a nevím ještě jaké nechci. Jo zapomněl jsem na argentýnské, nebo irské hovězí, jako bychom tu neměli dost skotu. Ale já se zmiňuji hlavně proto, protože jim nevěřím co v tom může být. Proto si chodím na místní jatka, jsou malá ale to nevadí. Znám personál osobně včetně vedoucí a vím že porážená zvířata jsou z místních okolních chovů.

Frank1
22. 10. 2023 09:46
Odpovědět  Jaris

Zbozi ve vitrinach je trend z Ameriky, daji se zamknout. V USA je podle statu v USA legalni kradez do 900 az 1000 $ hodnoty zbozi, kterou si z obchodu odnasite. Supermarkety jsou uz nejenom samoobsluhy, kde za zbozi platite, ale eldorado pro zlodeje. Mnohe obchody to nevydrzi a zaviraji. I toto je tak naplanovane k vyvolani nouze a nedostatku potravin. Lide budou mit daleko do obchodu, ty budou preplnene a jejich zasobovani bude vaznout.

primak
21. 10. 2023 05:13
Odpovědět  Jaris

Podle údajů OSN je současně 100 milionů lidí na útěku, v úprchlických táborech, atd. Dovedeme si to číslo vůbec představit? A ty podmínky, kde po generace žijou? A zřejmě je toho daleko víc. Jak vypadají jejich původní města, vesnice? Jako v Berlíně 1945. Moc takových obrázků se nám na oči nedostane, autority nás chrání, abych nás to nezrušovalo.

A to nejsou jenom ty státy, kde je jim laskavě nastolována demokracie, jako Afghánistan, Irák, Sýrie, Libye. To jsou i ty ostatní státy na Středním Východě, kterým se dostalo po staletí britského lidumilného vedení, o Palestině ani nemluvě. Ale nám (a světu) je každou chvíli předhazováno, jó, jak celý Východ a my s ním jsme trpěli pod terorem Stalina, miliony lidí zařvaly.

Bety
21. 10. 2023 09:35
Odpovědět  primak

Souhlasím. To, o čem se mluví má zakrýt to, co se skutečně dělo a děje.
Myslím si, že jeden z důvodů plánované změny demografického složení Evropy je i to,
že křesťanství ztratilo donucovací sílu a pokorné ovečky přestaly být pokorné. Dokonce si začaly myslet, že jsou stejně cenné jako kdokoli jiný. Muslimská víra zatím sílu má ,
její ovečky poslušné jsou a tak je jim dávána přednost. A až v Evropě převládnou, bude
tím jejich víra jen posílena. Špičkám je úplně jedno, jak jejich poddaní vypadají. Důležité je jen to, aby se pokorně nechali vodit za nos.
Ono to nebude náhodou, že anglická královská rodina pomocí ” genealogie” zjistila, že jejich rodokmen pochází od samotného proroka Mohameda. Možná zjistíme, že kdejaký hlavoun má stejně orientované předky.

Max
21. 10. 2023 12:20
Odpovědět  Bety

Ono to klidně může být pravda. Veškerá mužská populace na planetě pochází jenom od 20 mužských předků. Klidně tím potomkem Mohameda můžete být i Vy. (20 DNA haplo skupin) Nic to ale nemění na tom, že ta informace britské královské rodiny byla účelová.

Max
21. 10. 2023 12:15
Odpovědět  Jaris

Celá agenda migrace je řízený proces.

katango
21. 10. 2023 10:02
Odpovědět  ModrýKlokan

K42?

ModrýKlokan
22. 10. 2023 00:47
Odpovědět  katango

?

katango
22. 10. 2023 10:35
Odpovědět  ModrýKlokan

Některé vaše formulace velmi připomínají formulace diskutéra s nickem K42 z Litterate. Hodně chytrej chlap to je, takže můj omyl vám rozhodně není k necti.

ModrýKlokan
23. 10. 2023 16:28
Odpovědět  katango

@ Katango

Moje ego nechá děkovat :-))), jste milá.

Na Litterate jsem taky chodil, leč zjistil jsem, že tamní diskuse je docela náročná, možná relativní uzavřeností “štamgastů”, nevím přesně. Ten redakční komentářový systém asi taky nie je boh vie čo. Občas tam juknu.

katango
23. 10. 2023 17:55
Odpovědět  ModrýKlokan

Já chodím leckam. A vaše ego mi děkovat nemusí, myslela jsem to vážně.

Pavel z Moravy
21. 10. 2023 10:16
Odpovědět  ModrýKlokan

Škůdci zemští jsou pro mne obyčejný póvl, nic více. A to přesto, že by se člověk neměl vyvyšovat. A že jich tady v minulosti bylo a nyní je. A tudíž sám sobě jsem presidentem i předsedou vlády. Nemohu se přece řídit nějakými tvory, kteří jsou absolutně amorální a neznají pojem být důstojný. A jinak je to přesně jak říkáte, nejlépe sledovat jak se to celé sesype. To takto vždy končí, že to odneseme všichni, to je jasné. Co jiného by se také mělo čekat, když jedinec vidí v jaké žumpě se nacházíme. A prozření těch, kteří doteď ještě nevidí bude mnohokrát horší. Ti to možná ani nepřežijí. My to čekáme.

primak
21. 10. 2023 05:17

Dovolím si opravit překladače, drobná chybička se vloudila, trochu to mění smysl:
2. odstavec: “Mnoho pracovních odvětví již nyní hlásí četná propouštění,…”
Správně je: “…hlásí četné výpovědi…”

primak
21. 10. 2023 06:28
Odpovědět  primak

A ještě lepší k zabránění pomatení smyslu toho tvrzení: “…hlásí četné podávání výpovědí…”

primak
21. 10. 2023 11:02
Odpovědět  primak

K těm výpovědím dlužno poznamenat, že jistě maj ty úřady nějakou obezličku proti tomu, že podá výpověď mir nix, dir nix a hned si zažádal o podporu. Je u toho mnoho dalších paragrafů a prováděcích postupů. A také asi každý úřad to nedělá stejně správně, nebo stejně nesprávně.

Ten článek o Německu je ze Švýcarska, kde je sice podobná situace, ale ne tak vyhrocená pro všechny imigranty. Pro ty z Ukrajiny jsou daleko jiné (lepší) podmínky než pro ostatní. Ale to se teď už pomalu šroubuje zpátky, lidi (šv. občani) hlasitě reklamují. Že Ukrajinci dostanou vše zdarma, i pro babičku nové zuby, nic takového je pro Švýcara, který platí léta daně (ne zrovna nízké) a pojištění v nezaměstnanosti a pojištění ve zdravotnictví (ne zrovna nízké, přijde na to, co všechno pokrejvá, placené i penzistama dál každý měsíc).

Frank
21. 10. 2023 08:10

Skopčáci byli vždy idioti a navíc nebezpeční idioti.

Gales
21. 10. 2023 09:49

Holt Ádu na ně. A arbajt macht fraj. Nám ale taky EU nařídí dávat takové dávky migrošům.To pak bude mazec pro zaměstnance.

připravený
21. 10. 2023 10:36

možná se pletu, ale podle fotky, se matka Bibi Fatima narodila 1992 a první dítě Sayed 2004 ?

primak
21. 10. 2023 11:03
Odpovědět  připravený

Všechno je možno, proč ne? A taky je možné že Sayed není dítě Bibi Fatimy, kde to čteš?

připravený
21. 10. 2023 15:12
Odpovědět  primak

na te fotce v článku – dopis je adresován Frau Fatima a podtím vpravo je soupis členů “rodiny”
její dítě být přece nemusí, stačí, když na ně bere dávky, ne?

primak
21. 10. 2023 17:58
Odpovědět  připravený

Že to adresovali na paní Fatimu, to neznamená, že v rodině nemaj mladého Sayeda, co ho měl starej Sayed s jinou ženou? Anebo synovec, co ho přibrali…
Ale snad si to ty úřady prověřili.

připravený
22. 10. 2023 12:56
Odpovědět  primak

😀

Miro 2
21. 10. 2023 12:05

Peníze se dotisknou, ale jak vidno ztrácí se jejich hodnouta a za všechno se musí potom platit víc a víc. Stát, když neprosperuje se začne rychle zadlužovat. To čeká celou EU. Nefachčenka a Ukrajina nám k tomu dopomáhají a nebude to jenom Ukrajina. Rozdává se z politických důvod kde komu, ale zdejší lidi to nemají už kde brát. Stát si pomalu přivlastňuje jejich peněženky a úspory.

Janek
21. 10. 2023 13:38

A bylo vlastně velice pokrytecké, když CR vstoupila do EU, tak Německo a asi i Rakousko mělo jakési přechodné období pro občany z nových států EU, že nesměli pracovat v SRN a Rakousku. Opravte mne, pokud se mýlím. Ale zdá se mi, že pravým důvodem zákazu zaměstnání občanů z nových zemí EU bylo právě to, že občané německého protektorátu v ČR byli pro německé hospodářství levnější, když zůstali v německé montovně v zemi svého původu,
než kdyby obsadili stejnou pozici v SRN. Odvody a platy v ČR jsou nižší a za jeden německý plat v ČR pracovali tři zaměstnanci.

katango
22. 10. 2023 10:37
Odpovědět  Janek

Nemýlíte se; přechodné období trvalo 7 let.

Jura S
21. 10. 2023 15:37

Nejsem proti MIGRACI, ovšem s tím, že budou migrouši přijímáni CÍLENĚ rodinami huhumanistů, které jim zajistí bydlení, práci a budou odpovědné stejnou měrou za kriminální činy svých migráčků- příklad : rodina dobroserů z baráku si vezme 17 letého “inženýra” ( ve skutečnosti 30 let) , dá mu pokojíček, papáníčko, případně dcerušku na laškování a papínek ho zaměstná ve své firmě a převychová na slušného jůropana… Ale Mahnud se vožere a přítelky odpálí petardu v kočičáku, teď nastane to že slušný “mentor” dostane rovněž 10-15 let a dobře mu tak…. Stát musí mentorovi zabavit veškerý majetek na pokrytí škod jejich migráčka bez ohledu na mentorovy děti…. Stát sám bez lidí je prázdný pojem, “stát” nikoho nevychová, negeneruje žádnou hodnotu, tu generují obyvatelé a ti musí přijmout plnou odpovědnost za každého migráčka, buď si ho vezmeš domů, nebo ať TÁHNE …

Frank1
22. 10. 2023 09:39

To je normalka vsude. Povaleci s tmavou pleti nemusi pracovat a nevedi nudou co delat. A tak pobihaji s nozem po ulici a pichaji ho do lidi, kteri je davkami zivi. Nesmi se o tom psat, protoze nechteji, aby lide vyhnali migranty a byli proti zaplavovani zeme cmoudy, kteri natahuji jenom pazouru.
V pripade konfliktu s muslimy na Blizkem vychode jsou migranti pripravenou 5. kolonou v Evrope, ktera zde rozpouta peklo. I to je tak naplanovano chazary v Londyne. Anglie je jimi uz zaplavena a na spici vlady a starosty Londyna uz nejsou rodili Anglani, ale cmoudi z byvalych kolonii.

Frank1
22. 10. 2023 09:52

Chazari a jejich poskoci vsude likviduji zemedelstvi a farmare. Tim budou likvidovat i nas. Vzpomente si na ceskou pisen: Kdyby sedlacka nebylo, vsechno by zahynulo.
A proto brante farmare a jejich farmy, vyrobny potravin. Usilujme o potravinovou sobestacnost zeme. Kupujte na farmarskycht trzich, co nas ochrani pred chazarskymi silenostmi urcene k depopulaci planety! Supermakety a retezce jsou v rukou chazaru, kteri tam prodavane potraviny omezuji a zhorsuji jejich kvalitu.

Gales
22. 10. 2023 10:59
Odpovědět  Frank1

Lidé to chápou.Jenom ti krajinotvorci chtějí nahrabat za každého počasí.