politika

Zkušený vyjednavač

Americký prezident Joe Biden, který se připravuje na dnešní setkání se svým čínským protějškem Si Ťin-pchingem na 30. summitu Asijsko-pacifické hospodářské spolupráce (APEC) v San Franciscu, řekl:

“Prezident Si je dalším příkladem toho, jak se americké vedení ve světě prosazuje. Mají skutečné problémy.”

Biden’s Remark on China’s “Real Problems” Ahead Of Meeting With Xi

Čínské ministerstvo zahraničí po slovech Bidena doporučilo Spojeným státům, aby se věnovaly svým problémům.

Čína doufá, že se Spojené státy dokážou skutečně vypořádat se svými vlastními problémy a zajistit svým lidem lepší život, uvedla mluvčí čínského ministerstva zahraničí Mao Ning.

Tak diplomatka reagovala na slova amerického prezidenta Joea Bidena. CNN dříve uvedla, že v předvečer setkání s čínským prezidentem Si Ťin-pchingem americký vůdce oznámil, že Peking má „skutečné problémy“.

Mao Ning v reakci na to řekla, že na světě neexistují státy, které by neměly žádné problémy. Je však přesvědčena, že Čína překoná současné potíže a dosáhne lepších vyhlídek.

„Myslím, že na světě neexistuje země, která by neměla problémy. Čína má vedení komunistické strany a cestu socialismu s čínskými charakteristikami a panuje zde všeobecná jednota. Jsme přesvědčeni, že dosáhneme lepšího rozvoje a dosáhneme lepších vyhlídek,“ řekla Mao Ning.

Mluvila také o čínsko-amerických vztazích. Mao Ning poznamenala, že k jejich stabilizaci musí země nejprve vyvinout společné úsilí a také projevit vzájemný respekt.

https://1url.cz/1ukS3

sdíletj na

50 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
JoFa
15. 11. 2023 21:57

Citujem čínsku odborníčku:”Myslím, že na světě neexistuje země, která by neměla problémy. “
Nemal by sa svet zamyslieť nad tým, že ako je to ku..va možné? A kto je za to zodpovedný?

JoFa
16. 11. 2023 07:27
Odpovědět  JoFa

Najjednoduchšou odpoveďou je , že my sami, to zahŕňa všetko.Neviem či existuje štát, kde sú všetci ľudia šťastní, no verím, že sa dá vytvoriť štát, kde budú ľudia aspoň spokojní, myslím že spokojnosť systém nepodmieneného príjmu podľa Blahynku poskytuje. Ľudia a ani štát by sa v prvom rade nemali zadlžovať, túto židovinu by som zakázal. “Každý sa má prikryť perinou len na akú má” táto stará múdrosť by mala platiť všade.
Včera som v rádiu počúval reláciu, kde volali ľudia prevažne starší, ktorí spomínali na dobu kedy ako mladí túžili po značkových teniskách alebo riflách či čiapke a boli ochotní za to utratiť aj značnú niekedy aj všetky svoje úspory, čo keď sa ich rodičia vtedy dozvedeli, tak bol prúser.
Na to, aby boli ľudia spokojní a mali pokryté svoje základné potreby prežitia stačí nep. príjem, a pre mnohých aj to je šťastím, ti ostatní si svoje šťastie prežívajú čakaním a hlavne postupným dosiahnutím vytúženého cieľa.Takže aj cesta, môže byť cieľ.
Ak dáte niekomu pôžičku, dosiahne síce cieľ hneď, ale o chvíľu už bude mať ďalší, ktorí sa mu nesplní, pretože musí splatiť pôžičku a jeho život sa stane utrpením a otroctvom- stane sa otrokom dlhu.

JoFa
16. 11. 2023 08:42
Odpovědět  JoFa

Je podľa mňa lepšie a bezpečnejšie ,ak je človek spokojný a o svoje šťastie sa usiluje svojou aktivitou, ako keď za svoje šťastie môže zaplatiť aj svojou spokojnosťou, vtedy sa jeho život premení na hru Všetko alebo nič.

Boomer
16. 11. 2023 09:47
Odpovědět  JoFa

..cosi takového bylo praktikováno v mém dětství v naší rodině, udržovat v rovnováze potřeby a možnosti, a pracovat sám na sobě.
A dnes stále více lidí nechápe, že jsem spokojený se svým životem, necítím se uštvaný, že dokážu stále aktivně a spokojeně užívat penze, že jsem si za toho strašného kapitalismu dokázal postavit na venkově domek bez dluhů a hypoték a hlavně se diví, proč se pořád něco učím, když přece stačí zeptat se strejdy Gůgla nebo tetky Wiki…

JoFa
16. 11. 2023 14:53
Odpovědět  Boomer

Skvelé Boomer opäť za 1. Tento systém spomalý život, ľudia sa nebudú tak hnať za peniazmi a viac si budú život vychutnávať, nebudú prehliadať svoje deti kvôli práci, naučia sa sporiť a odkladať si na niečo alebo na horšie časy. Budú mať čas sa rozhliadnuť aj okolo seba a nie len čumieť do mobilu, do zeme, alebo plná hlava povinností…

Boomer
16. 11. 2023 16:18
Odpovědět  JoFa

.. srdečně vám děkuji za vřele vtisknutý polibek smrti, ale myslím, že vás popraví spolu se mnou… ;o)))))

JoFa
16. 11. 2023 16:41
Odpovědět  Boomer

Za pravdu sa popravovalo už vo veľmi dávnej minulosti, počítame s tým, inak by sme to nerobili..
Dnes som narazil na novú štatistiku: https://cz24.news/svetovy-prusvih-jinde-elektrina-pada-o-tretinu-cr-uz-fakt-hori/
Ak sa nepodarí zmena v Česku, tak padnete naozej hodně dolu, ja to tu robím nielen pre Slovákov, ale aj pre vás Čechov, ste v stave, kedy už musíte a nie chcete.

Boomer
16. 11. 2023 16:57
Odpovědět  JoFa

.. já stále doufám více ve svoje schopnosti, vytrénované za desítky let života marginála vlastní volbou. S určitými formami vedení lidí mám svoje zkušenosti, a ty mě žel utvrzují v pozici individualisty, jehož krédem je: když už nechcete pomáhat, tak aspoň nezavazejte, ku*wa!
Naštěstí mě v poslední době potkalo to štěstí, že se můžu věnovat prospěšné činnosti, u níž mě postihl dokonce ten nebývalý luxus, že jsem si mohl svobodně vybrat po všech stránkách excelentní spolupracovníky. A co čert nechtěl, jsou to velmi inteligentní, pracovité, organizačně zdatné a přitažlivé ženy… co víc si může starý pitbull přát?

JoFa
16. 11. 2023 17:08
Odpovědět  Boomer

Zmení alebo pomôže zmeniť vaša prospešná činnosť systém, alebo je to činnosť skôr okrajová? Vaše možnosti nie sú obmedzené a už ste predviedol ťah na bránu alebo schonosť lustrovať ľudí pre napredovanie vašej spoločnosti, takže máte predpoklady byť členom tímu, ktorý sa o niečo veľké pokúsi- zmeniť v spoločnosti systém.

Boomer
16. 11. 2023 18:15
Odpovědět  JoFa

.. v mém věku už si mohu dovolit odmítnout spolupráci s lidmi, kteří nejsou schopni racionálně odůvodnit své postoje a z nich vycházející rozhodnutí. O to víc, že u takových lidí případ od případu narůstá apetit. Drobné iracionální kompromisy, přijímané pro udržení pospolitosti, mohou mít v celkovém součtu fatální následky pro výsledek konání. Tuto zkušenost už mám za sebou a nevstoupím dvakrát do stejné řeky.
Moje současná činnost směřuje jen k jednomu, a to k obecnému poznání, že volbou schopných lidí je možno jakýkoli spolek probudit ze stadia dlouhodobé hibernace, spolu s tím si sám pro sebe ověřuji, zda dlouhodobě hibernovaní jsou schopni nějakých vyšších výkonů. Zatím nic moc, lepší předpoklady výběrově nacházím u mladší generace, ale právě v naší situaci je hodně brzdí většinové rozhodování stařešinů. Takže doufám v rychlou generační transfuzi…

JoFa
16. 11. 2023 18:44
Odpovědět  Boomer

Mám niečo pre generační transfuzi.
Rédová a jej tím sú volní, co tak skusit pár mladých válečníkú.
https://cz24.news/__trashed-32/, ženské potrebujú rameno, inak to zle znášajú…

Boomer
16. 11. 2023 19:26
Odpovědět  JoFa

.. moc toho o paní Rédové nevím, ale je zajímavá, už třeba jen proto, že popisuje cosi, co jsem sám prožil v devadesátkách a tenkrát jsem se zachoval jako ona v současnosti.
A v mém současném konání se ten scénář znovu opakoval, jedna z mých spolupracovnic to prožíval úplně stejně, až téměř k rezignaci. V zájmu věci i vlastní hrdosti jsem, oproti devadesátkám, zvolil naprosto odlišný postup, vybral jsem si úlohu pitbulla uprostřed uličky, kterého nelze obejít, kterého je nutno zabít, zašlapat do země. Protivníci vycouvali z uličky.
Ano, jedna vyhraná bitva neznamená vyhranou válku, ale jasná demonstrace neústupnosti může být krokem k vítězství. Zde platí to, co jsem uvedl jinde.. ani klidová fáze války nesmí znamenat úplnou pasivitu, jinak si říkáme o prohru.

Budu činnost paní Rédové sledovat..

katango
16. 11. 2023 20:40
Odpovědět  Boomer

Vyšší věk má řadu pozitiv. Mne třeba naprosto přestalo zajímat, co si o mně kdo myslí, a je to velice, velice osvobozující. A další a další. Jen to zdraví stojí za vyliž.

Boomer
17. 11. 2023 09:27
Odpovědět  katango

ano, cítím to stejně a podle toho i jednám. Zdraví mi naštěstí slouží, jen mi občas můj praktik při rutinní kontrole připomene, abych se občas kouknul do rodného listu…
A jen dodatek: vyšší věk, není-li provázen celoživotní duševní aktivitou, se může stát brzdou pro své okolí.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Tupý hulvát
16. 11. 2023 09:22
Odpovědět  JoFa

V jednom roce mezi 70 a 72,džíny v Tuzexu 55 bonů x 8=440 Kčs.Tesilové módní kalhoty do zvonu v běžném textilu 440 Kčs.Vlastní nákup.A to byly bony zrovna drahé,také jsem je kupoval za 6 .

Boomer
16. 11. 2023 10:00
Odpovědět  Tupý hulvát

.. průměrný plat v těch letech byl někde na 1500-1700 Kčs, ovšem ne všichni ten průměrný plat měli. Cena bonů byla poměrně stabilní na Hlučínsku, tam dostávali penze(z NSR..) pozůstalí po padlých vojácích Wehrmacht, museli marky prodat státu za koruny nebo tuzexové poukázky.

Markýza
16. 11. 2023 16:57
Odpovědět  Boomer

To jste ale započítal do průměru i celej komitét KSČ s veškerou věrchuškou. Pamatuju, jak táta přišel s očima navrch hlavy, že někdo “bere 2000” a pak se o tom doma špekulovalo, jak může brát takový dlouhý peníze……letopočet přesný, bylo to v roce, kdy jsme se stěhovali, takže fakt 70. Nevím, kolik vydělával tehdy táta (primárius v Opeře) jen jak mu to přišlo tak strašně moc, tak musel brát rozhodně daleko méně.

Boomer
16. 11. 2023 18:28
Odpovědět  Markýza

.. to jsou oficiální údaje z tehdejších ročenek statistického úřadu. Moje máma měla v té době necelou tisícovku, tak jsme museli zaměstnávat ruce i hlavy, abychom žili jako lidé. Ale dařilo se, žili jsme na venkově, máma se nás snažila všemožně uchránit těch nejbrutálnějších nárazů vnějšího světa, a že je něco hodně divného ve státě dělníků a rolníků, mi úplně došlo až s přihláškou na školu. Na první stránce byla mimo jiné tabulka se školním prospěchem, tam problém nebyl, ovšem po obrácení na zadní straně byla tabulka další a jak se ukázalo i důležitější.. se společenskou angažovaností rodičů. Pouze tři body za mámino členství v ROH, kam jsem se hrabal na spolužáky, kteří měli za každého rodiče v KSČ hnedle po třiceti bodech… takže umprum, lesárna nebo gympl nepřicházely v úvahu. Na železniční to stačilo, akorát ve třetím ročníku se mě psycholožka po testech zeptala.. proboha, co tu hledáte za štěstí? Jak jste se zde ocitnul, člověče?!!

Markýza
16. 11. 2023 18:59
Odpovědět  Boomer

Já měla naštěstí tenkrát sebevědomí v mínusu, takže mě vejška ani nenapadla a jak koukám, stejně bych propadla sítem 😀 ale vy mluvíte i o střední? Tam si nic takového nepamatuju, i když pravda, já jsem nastupovala do prvního ročníku v 68…..ale brácha, o tři roky mladší, určitě takový pípoviny taky neabsolvoval, též by propad sítem.

Boomer
16. 11. 2023 19:53
Odpovědět  Markýza

.. to síto mě potkalo už na venkovské základce, mezi osmou a devátou nám vyměnili starého pana řídícího za nového sekáče, soudruha jak břitva. A ten se nezakecával, ten jednal, sedmdesátá léta byla pro takové voda na jejich mlejn… buď vojenská škola nebo nic, pak už jen doly, na dopravku jsem mu vyklouznul jen o fous, jen díky vlastní drzosti, s níž jsem s pololetním vysvědčením z devítky napochodoval do personální kanceláře lokomotivního depa.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
ali-baba
16. 11. 2023 13:08
Odpovědět  Tupý hulvát

Trefny nick !

Pavel
16. 11. 2023 15:12
Odpovědět  Tupý hulvát

tý vo.. kde bereš ty ceny bony jsem měl normálně za tři koruny max tři padesát akorát blbci by mohli platit osm korun a s těmi šesti se moc nechval to jsem neplatil ani v 89 těsně před revolucí a to jsem zásadně kupoval landlubberky levisky z cigaret modrý dunhillky a jps a kolik stály kalhoty nevím ale obyčejný tesilový oblek cca 750-800 kčs

Markýza
16. 11. 2023 16:53
Odpovědět  Tupý hulvát

Jo a já nastupovala do práce – za 760 kaček měsíčně 😉 Pardon, to bylo až v 76 😎

Boomer
16. 11. 2023 17:07
Odpovědět  Markýza

.. no, já nastupoval do procesu v témže roce, po náhlém ukončení studia, díky přesčasům, nočním a víkendům jsem na železné dráze vydělával tak baj voko 2400 Kčs, což mi moji šťastnější spolužáci po pár měsících začali závidět, když si vydřeli maturitu a měli ani ne polovinu.

Markýza
16. 11. 2023 17:19
Odpovědět  Boomer

No právě 😀 Ne že bych záviděla – právě jsem si vzala muže, který vydělat dokázal. I když zpočátku taky ne tak docela, ale časem se vypracoval velice. Navíc já většinou nenaříkám: když jsem šla poznovu do práce v 79 po mateřské, z první vejplaty jsem nakoupila ponožky a nátělníky, páč nám už všechno došlo.
No a já měla maturitu dvojitou, dneska by se řeklo – bakalariát, jenže mi to bylo plat prtný, místo pro mou profesi nebylo. Ono i kdyby bylo, stejně bych nevydělávala o moc víc – moje původní profese je restaurování krajek a výšivek 😎 Njn, kultůra, chudá příbuzná.

Boomer
16. 11. 2023 18:45
Odpovědět  Markýza

.. no jo, ale jak tohleto bylo v socialismu možné, soudruzi? Vždyť jim šlo o především o člověka…

Markýza
16. 11. 2023 19:05
Odpovědět  Boomer

Za sebe chápu – krajky byly buržoazní přežitek 😎
Mně na tu normalizační éru nejlíp sedí Pupendo: žádná hrůza, jen parádní ošuntělá otrava. S tím jsme si poraďovali tak, že jsme jezdili – někdo na vodu, někdo na chatu, někdo za adrenalinovými kulturními zážitky………když nejde o život…..jen jsme si připadali takoví umrtvení.

Boomer
16. 11. 2023 19:58
Odpovědět  Markýza

.. my jsme tomu říkali melasa, tak nějak pomalu to hořkosladkokysele plynulo a nebylo moc možností se odlepit… ale byli jsme mladí a divocí.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
unor 2022
15. 11. 2023 22:16

V prohlaseni americke a nasledne cinske strany je znacny kulturni rozdil. Znacny.
A to ve prospech cinske strany. To hovori za vse.
A my? My jsme na strane barbaru hrozicimi luky a ostepy strane jez kraci se skolni brasnou plnou ucebnic.

Tupý hulvát
16. 11. 2023 09:30
Odpovědět  unor 2022

Ano,ve videu Čecha žijícího v Číně vysazují a udržují květiny okolo potoka.protékajícího mezi domy.
U nás by maximálně vyčítali obci,že z potoka neuklízí bordel,který tam sami naházeli.

Autor
15. 11. 2023 22:52

Áno, Biden je zkušený vyje(b/d)návač. Co může, to zvrzá. Myslím, že jakékoliv naděje Si jsou marné a zbytečné, leda – že by se Čína vzdala.
A zároveň Američané chtějí v zákulisí APEC vyjednávat s Ruskem. Mno, počkáme si, ale v nějaké zázraky věřit nelze.

Markýza
16. 11. 2023 08:56
Odpovědět  Peter 008

No ale zase – snažil se 😀 Jen se obávám, že Si to příliš neocení.

Jarda
16. 11. 2023 00:35

Před příjezdem Xi čistili ulice od bezdomovcú. Český reportéři tam byli přepadení a okradení.

primak
16. 11. 2023 04:41
Boomer
16. 11. 2023 09:54
Odpovědět  primak

..jo, něco jako v kasárnách před návštěvou inspekce z generálního štábu.

Markýza
16. 11. 2023 15:00
Odpovědět  Boomer

Už jsem zachytila, že přestaneme říkat Potěmkinova vesnice a začneme říkat Bajdnovo město 😀

Boomer
16. 11. 2023 17:01
Odpovědět  Markýza

.. jen aby se to neposunulo ještě dál, do kategorie westernových kulis v hoólywoódu, co mají jen průčelní stěnu…

Markýza
16. 11. 2023 18:20
Odpovědět  Boomer

No vidíte – praxe by byla, Holyvůd nějak přestává vydělávat, co dělá ze Sněhurek černošky, třeba by se kulisáci chytali.

Boomer
16. 11. 2023 18:48
Odpovědět  Markýza

.. no teda, jděte mi k šípku s kulisákama, jednou to snad stačilo, ne?

Markýza
16. 11. 2023 19:07
Odpovědět  Boomer

Mluvíme o Americe. Mají mezery v portfoliu zkušeností – jako celý Západ- je potřeba to doplnit.

Boomer
16. 11. 2023 20:09
Odpovědět  Markýza

.. no a to se právě děje. My jsme na reinstalaci socialismu, až na výjimky, dost citliví, jenže Západ má to levičácké blnutí spojené s hippies a salonními levičáky, převážně právě z hoólywoódu nebo universitního prostředí a nemají potřebné protilátky.

Pavel z Moravy
16. 11. 2023 11:03

S tzv. nepodmíněným příjmem tady nepřišel pan Blahynka, to tady již představil Ing. Tichý a moc bych za to nedal, že Tichého Gesara – Nesara, která má svůj základ kde jinde než ve Státech peněz, jak to vtipně nazval herec Crowe ve filmu Otcové a dcery a kde má jeden superpočítat řídit osudy celé západní populace dle mne na zotročení se podílí ti, kteří tímto projektem žijí. Zajímalo by mne, kdo to řídí v pozadí. Pokud je to ale vše na férovku a nejde o kopii NWO 2, tak se omlouvám. Ale stále si myslím, že ten kdo toto chce uvést do praxe je chytrý, ví totiž, že NWO Schwába a Šoroše je profláknutý projekt a tak je potřeba nabídnout něco zdánlivě jiného. Nu, věřte si čemu chcete, ale heslo DŮVĚŘUJ, ALE PROVĚŘUJ je tou nejlepší radou pro volbu.

Autor
16. 11. 2023 16:29
Odpovědět  Pavel z Moravy

S malým upřesněním – on ten někdo není chytrý, ale VYCHYTRALÝ. A to je obrovský rozdíl.
Kdyby byl chytrý, nepřipouštěl by degradaci Západu, protože je to západní snaha. I proto tvrdím, že degradace těch nejvyšších na Západě, ať je to kdo chce, je obrovská a navíc jsou omezeni způsobem myšlení – myslí jen jako zloději. A právě zloděj není nikdy chytrý, ale maximálně vychytralý. Žádný zločinec ve skutečnosti nemyslí na to, co bude zítra. Jemu jde o to teď a tady. A to je možná i skutečná odpověď na to, že Západ začal dokonce podporovat svoji degradaci a zároveň chtěl a chce určovat všechno po celém světě. A na to, že zároveň zterácí nejspíše skoro vše.

Markýza
16. 11. 2023 19:09
Odpovědět  Peter 008

Je ještě jedna možnost: blíží-li se konec, možná je lepší si ho zařídit sám, než aby nám ho zařídil někdo jiný. Stejně si myslím, že celý ten slavný úpadek bude docela příjemný – ať se do čela vývoje zapřáhne někdo jiný, než unavená Evropa.

katango
18. 11. 2023 18:10
Odpovědět  Markýza

Evropa už dávno není ta krásná dívka, co ji unesl Zeus v podobě býka. Teď je to stará baba prolezlá všema možnejma nemocema, co se už dlouho nepodívala do zrcadla a pořád si myslí, že je krásná.

Markýza
18. 11. 2023 18:14
Odpovědět  katango

No právě. Však říkám, chce to trochu klidu a odpočívat!

Frank1
17. 11. 2023 09:19

Vsechno jede podle planu.
Dement na spici USA oznacil 2 x Siho za diktatora.
Je tim uz jasne jak dopadla US past na Cinana.
USA maji dementa na spici, ktery krome nadrazenosti a urazek nema co nabidnout. Diplomacie je umeni, ktere USA davno ztratily. Proto se z nehnou z fleku.

Frank1
17. 11. 2023 09:20

Dement si myslel, ze mu Si polibi prsten na znameni podrizenosti. Ale on se k tomu nemel.

katango
17. 11. 2023 11:28
Odpovědět  Frank1

Že jo? Přece proč by tam jinak jezdil? (ironie)