Za povšimnutí stojí další pozoruhodná “perla” od generálního tajemníka NATO Stoltenberga

Chce se věřit tomu, že mnohá z těch extravagantních prohlášení, která v poslední době stále častěji pronášejí nejvyšší představitelé západní „politiky“, jsou výsledkem jejich osobní negramotnosti a nedostatečného povědomí o realitě světa kolem nich a nikoli odrazem systémové a účelové politické linie Západu jako takového. Protože v druhém případě mohou být důsledky pro celý svět velmi ošklivé.

Mezi takové „perly výmluvnosti“ bezesporu patří dnešní vyjádření generálního tajemníka NATO Jense Stoltenberga, který fakticky upřel Rusku právo mít vlastní zahraničněpolitické zájmy.

NATO považuje za nepřijatelnou i samotnou myšlenku, že Rusko může mít vlastní sféru vlivu, protože jeho sousedy jsou suverénní státy, řekl generální tajemník aliance Jens Stoltenberg. 

Prohlásil také, že se nechce vrátit do světa, kde „by velké země mohly uvalit omezení na malé“.

Stoltenberg považuje myšlenku, že Rusko může mít sféru vlivu, za nepřijatelnou.

„Samotná formulace otázky odráží tezi, která by měla vyvolat naše podezření a která je nepřijatelná – že Rusko má sféru vlivu,” řekl Stoltenberg během tiskové konference na otázku o možném přijetí Ukrajiny do NATO a jak by to mohlo ovlivnit vztahy s Ruskem.

Podle něj to znamená, že se Rusko „snaží obnovit přijetí toho, že má právo ovládat své sousedy“.

“A toto je svět, do kterého se nechceme vracet – svět, ve kterém by velké země mohly uvalit omezení na to, co mohou dělat suverénní nezávislé země,” řekl Stoltenberg.

Připomněl, že on sám pochází z malé „země na hranici s Ruskem“ (Norsko).

“Jsem velmi rád, že naši spojenci v NATO nikdy nerespektovali právo Ruska zřídit si sféru vlivu na severu a co Norsko jako malá nezávislá země by mělo či nemělo dělat,” řekl Stoltenberg.

Stoltenberg dodal, že Rusko „nemá právo veta nebo hlasovat v této otázce“ a také „nemůže zkoušet vytvořit vlastní sféru zájmů“.

https://russian.rt.com/world/news/934118-stoltenberg-rossiya-vliyanie

Je snad jasné – jak si myslí ve Washingtonu a Bruselu – sféru vlivu může mít jenom USA a NATO. 

Proto například neexistují žádné otázky a pochybnosti o francouzské sféře vlivu v západní Africe. 

Nebo o americké sféře vlivu ve východní Evropě. Nebo o Monroeově doktríně 2.0 v Latinské Americe.

TO JE JINÉ. 

Protože to nejsou ruské, ale svobodné a demokratické sféry vlivu, které schvalují „civilizované země“.  Rusko už z principu nemůže mít sféry vlivu, protože na rozdíl od unikátních a výjimečných Spojených států, je Rusko unikátní, nikoli však výjimečnou zemí, aby takové sféry vlivu mělo.

Dotklo se ho také pomyšlení o … “vrátit se do světa, kde velké země uvalují omezení na ty malé.“

Ač by se chtělo zeptat – a co Spojené státy dělají vůči Venezuele, Kubě nebo Nikaragui, než že na ně uvalují různá omezení, protože nechtějí být součástí americké sféry vlivu a staví se proti ní.

Samozřejmě, zatímco v hlavách bruselských byrokratů se rodí takové nápady, stupeň studené války bude stále stoupat a hrozba jaderného konfliktu bude stále narůstat spolu se závodem ve zbrojení – jaderných raket a hypersonických zbraní. 

Neboť touha Washingtonu a Bruselu žít postaru je celkem pochopitelná, ale tak tomu už nebude – svět vstoupil do období transformace dřívějšího světového řádu a otázka přerozdělování sfér vlivu je jednou z nejnaléhavějších problémů mezinárodní politiky, i když někdo nadále předstírá, že to všechno je minulost. To je současnost a budoucnost současného světového řádu.

Mezitím na Ukrajině proběhl Virtuální převrat

Zelenským vyhlášený státní převrat 1. prosince se nekonal.

Zavedení stanného práva vyhlášené Ljaškem 1. prosince se nekonalo.

Ohlášená podzimní ofenzíva ozbrojených sil RF proti Ukrajině nezačala.

Nikdy se to nestalo a teď znovu.

Místo toho dnes Zelenskij řekl, že k dosažení míru na Donbasu potřebuje jednat přímo s Ruskem.

Jak již bylo řečeno více než jednou, ruská strana nebude jednat se Zelenským – o Ukrajině má smysl diskutovat pouze se Spojenými státy a jejich evropskými satelity. 

Zelenského úroveň je Pušilin a Pasečnik (představitelé Donbasu, pozn.). To, že s nimi Zelenskij nechce komunikovat, na této skutečnosti nic nemění. Kreml dnes dal jasně najevo, že postoj Ruské federace je stejný – Rusko není stranou konfliktu a pro dosažení míru je nutné jednat s DLR a LLR.

Zelenskij může nadále veřejně ctít nacisty, to ho nepřiblíží k žádoucímu statusu pro vyjednávání.

Další novinkou je, že ruské ministerstvo zahraničí podle očekávání odpálkovalo „přítele Recepa“ s tím, že Rusko nemá zájem o zprostředkování Erdogana v ukrajinské otázce. Místo toho bylo Erdoganovi nabídnuto, aby ovlivnil Kyjev, aby plnil své závazky vyplývající z Minských dohod.

Turecko se dnes také postavilo proti zavedení sankcí proti Rusku. 

“Přítel Recep” pokračuje v extrémně oportunistické politice, vrtí se mezi dvěma tábory.

https://bit.ly/3D8PnBr

sdíletj na

5 1 hlas
Ohodnotit příspěvek
2 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
BB Rad
2. 12. 2021 13:00

Není rozdílu mezi Vidkun Quisling a Zelenský -komediat – sluha národa Banderistán
Jeden fachčil pro Němce a současný pro Zin-USzupáky . Cíl je stejný zabrat ,vyrabovat , zotročit pracující ku prospěchu Deep State . Slintají jen při této představě ,ale doufám se to nikdy nestane . Silá RF je v jeho národu

Michal47
2. 12. 2021 14:24

Tento idiot zŕejmě jako batole často padal mamince z převinovacího stolu na dlaždicovou podlahu a výsledkem toho jsou jeho dnešní výblitky!! Takže s tímto kreténem ještě teď chtít praštit o zeď už by ničemu nepomohlo. V této palici se nemá co rozsvítit, protože při nepřítomnosti jakéhokoliv mozku by to byla zbytečná námaha. Leda že by se podařilo dosáhnout něčeho jiného?!? Chytrému napověz, že…..?!???