blogpolitika

Z nepřítele Babiše jeho volič: Potřebujeme brzdu válkychtivé vlády. Na Ukrajině to není tanková hra!

24.01.2023 19:16 | Rozhovor

Spoluzakladatel Bojkotu Babišových Výrobků k prezidentské volbě poskytl rozhovor ParlamentnímListům.cz „Vezměme rozum do hrsti, chybí nám brzda našich válečníků, písek pod koly lepších lidí,“ říká klatovský podnikatel Pavel Havlíček.

Foto: Hana Brožková
Popisek: Velitelské shromáždění náčelníka generálního štábu Karla Řehky k prioritám a hlavním úkolům v roce 2023

Jak se ze zakladatele Bojkotu Babišových Výrobků stane volič Andreje Babiše?

To je velmi jednoduché. Od bojkotu jsem se distancoval, a musím říci, že poměrně hlasitě, zhruba po dvou letech. Hlavně proto, že celý bojkot těchto výrobků, který měl racionální základy a argumenty, se změnil na iracionální hon za každou cenu a proti jakékoliv opozici. Celé své angažmá jsem ukončil proto, že tihle „majitelé jediné pravdy a lásky“ nectí právo jako takové, protože nectí v prvé řadě práva svých oponentů. Něco takového já podporovat prostě nebudu.

To znamená, že kdyby místo Babiše stál Zeman…

Jestliže ctím pouze svůj vlastní názor a tvrzení oponenta označuji a priori za nenávist, lež, dezinformaci a v jedné větě vyzývám k boji proti tomu, abych informace podané opozicí jakkoli zkoumal a vážil… Bez ohledu na to, kdo stojí na místě Babiše.

Generál Pavel: Řada lidí řekne – to je takový tatíček Masaryk…

Nenechme se vysmát… V roce 1981 až 1983 jsem absolvoval základní vojenskou službu. A přesně tyhle kariérní poručíčky, kterým bylo dvacet, jednadvacet, tak jako nám, jsme tam potkávali. Ti byli to nejhorší, co se z těch lampasáků dalo potkat. Ve věku jedenadvaceti let poručík byl opravdu kariérním komunistou, hajzlem par excelence. Jejich „neřiťolezečtí“ vrstevníci, kteří šli cestou vojny, byli v té době takzvanými nočními majory, praporčíky, rotnými a rotmistry. Pavel dosáhl takto vysoko, protože byl předem chystaným kádrem.

A už vůbec nemluvím o politicích – politických vychovatelích. I ty jsem potkal v hodnostech poručíků a nadporučíků a vzpomínám na nadporučíka Staňka. Říkali jsme mu příslovečně „meloun – navrch zelenej, uvnitř rudej“. Ovšem politruci v sukních, a to narážím na druhou paní Pavlovou, to byla jiná kasta, ti měli za úkol vychovávat mnohem a mnohem vyšší kádry než „hloupé záklaďáky“.

Charakterově, mentálně, jsou prostými bolševiky a poznávám je i po těch letech. A Pavel byl v bolševickém prostředí bolševikem vychován a v roce 1987 (nebo 1986), plně dospělý, schvaloval invazi z osmašedesátého, protože v roce 1968 mu to vysvětlili rodiče ve spolupráci s návštěvou přátel ze Sovětského svazu. A dnes se bude ohánět tím, že v osmašedesátém mu bylo sedm let? To je naprosté chucpe, to je faleš prvního řádu.

Z druhé strany – ať je to ten nebo ten, nemáme přece prezidentský systém…

Hmm, nemáme. Znamená to snad, že nám má být jedno, kdo usedne na prezidentském křesle?  Prezident nevládne, to je pravda, nicméně má velkou možnost brzdit pětikoaliční fanatickou touhu válčit stůj co stůj.

Kromě toho má pravomoci, které už do rukou pětikoalice (v osobě Petra Pavla) nelze svěřit, a to zejména:

Čl. 62

Prezident republiky

e) jmenuje soudce Ústavního soudu, jeho předsedu a místopředsedy,
f) jmenuje ze soudců předsedu a místopředsedy Nejvyššího soudu,

h) má právo vrátit Parlamentu přijatý zákon s výjimkou zákona ústavního,
i) podepisuje zákony,
j) jmenuje prezidenta a viceprezidenta Nejvyššího kontrolního úřadu,
k) jmenuje členy Bankovní rady České národní banky.

Čl. 63
a) zastupuje stát navenek,
b) sjednává a ratifikuje mezinárodní smlouvy; sjednávání mezinárodních smluv může přenést na vládu nebo s jejím souhlasem na její jednotlivé členy,
c) je vrchním velitelem ozbrojených sil,
d) přijímá vedoucí zastupitelských misí,
e) pověřuje a odvolává vedoucí zastupitelských misí,
… atd.

Chtěl bych po prezidentovi, aby sypal písek pod kola téhle válcechtivé vládě v čele s Fialou a paní Černochovou, která neuvěřitelně dětinsky je schopna vyprávět o „Vlastíku Válkovi“ jako o Leopardovi, protože rád hraje tankové hry a oba jsou nesmírně natěšeni na tanky Leopard. Ti lidé jsou snad přesvědčeni, že na Ukrajině probíhá nějaká tanková hra! Že jde o počítačovou hru! Bohužel však na Ukrajině umírají lidé, tisíce lidí, a to už od roku 2014. Tohle není počítačová hra, to je surová válka vyprovokovaná Západem a dlouhodobě na ní Západ pracoval. Včetně podvodu Ruska v Minských dohodách.

Nu, ono s těmi Leopardy nebude tak hrr, vždyť je Německo v pořádném počtu ani nemá. Viz „padlá“ paní německá ministryně války…

Nevím, kolik má dnes Německo Leopardů a kolik jich má Polsko a kolik je polských posádek, které údajně odmítly jet na Ukrajinu, protože by to bylo de facto i de iure zatažení celého NATO do války. Fakt není relevantní, kolik těch Leopardů vlastně je. Podstatné je, jakým způsobem a jakou rétorikou nás všechny celý ten slavný kolektivní Západ tlačí a řinčí zbraněmi. Naši ministři si hrají na válku, ministr obrany si tank nosí v kabelce a zahrávají si tak s životy milionů lidí! To je naprosto bezprecedentní a já nechci vládu a premiéra, za které se nemusí Ukrajina stydět. Ale mám je takové a chci někoho, kdo je ochoten ten písek sypat…

Zpět k prezidentským kandidátům. Babiš prý nechce válku…

To je volební heslo, kterým se bude zaklínat klidně i Fiala, pokud mu přinese nějaké výhody. Vím ale naprosto bezpečně, že Babišovy obchodní zájmy se kryjí s mými zájmy a zájmy České republiky. Tedy s mírovými zájmy.

A co ti, co si řeknou – mně už je to všechno jedno.

Jejich právo. Ale pak je právo ostatních poslat je tam, kde ta záda končí.

Zdá se však, že národ jest spokojen, jak to vláda vede.

To si nejsem úplně jistý.

Když si k tomu ale připočteme hlasy paní profesorky, pana Fischera a dalších…

Volba prezidenta nefunguje čistě matematicky. Nejde o excelové tabulky a mějme na paměti minulé volby – Drahoš vs. Zeman. Vybavuji si sebejistého pana Drahoše na pódiu nějakého divadla na Moravě (vedle kartonové siluety prezidenta Zemana na lyžích) a budícího frenetický potlesk veselým vyprávěním, jak s manželkou také jezdí na lyže, ale nikdo je nemusí podpírat.
Na oponě za ním, kde stáli senátoři pěkně v řadě – Chaloupek, Láska, Hilšer a další, se skvěl nápis „SLUŠNOST JE SÍLA“. To fakt je síla slušnosti všech samozvaných majitelů pravdy a lásky. Tehdy dávaly průzkumy Drahošovi náskok těměř 60 % ku 40 % Zemanových. Počkejme si trpělivě na výsledky voleb.

Jsme členy NATO a EU, takže politika je více méně daná…

Ne, ne, ne. To, že jsme členy, ještě neznamená, že musíme souhlasit s kdejakou lumpárnou. I pan prezident Zeman se dokázal omluvit Srbsku za invazi NATO.

Schůzka ohledně vyzbrojení Ukrajiny nejen tanky Leopard, se konala na americké základně Ramstein. Hovoří se o státech, které jsou jednoznačně pro, tedy Velká Británie, Polsko, pobaltské státy a nevíme, jaké jsou názory jihoevropských států – Itálie, Portugalska, Španělska, Řecka. I ti Turci jsou přece také členy NATO. A významnými. Těch by se to také týkalo…

Řekněme si na rovinu, že tu vůbec nejde o demokracii. Jde jen a pouze o zničení Ruska pomocí proxy války, kterou vede NATO a USA prostřednictvím Ukrajiny. Do posledního Ukrajince. Jedinou nosnou myšlenkou je nenávist k Rusku, naprostá a totální. Podívejme se i po sportovních utkáních ve světě. Linie nenávisti k Rusům se táhne jako potok jedu, stejná nenávist, jaká se táhla západní Evropou – a nešlo jen o Německo, ve třicátých letech k Židům.

Sociolog Hampl uvádí, že se může v Rusku klidně stát, že se k moci může dostat ještě militantnější vedení státu, než je dnes.

Co nám je do toho, jakého bude mít nástupce Putin? Myslíte takoví jestřábi, jací jsou momentálně v Americe? Takoví šílenci? Ano, takoví se mohou dostat k moci i v Rusku. Ano.
A v ten moment se stane ze střední Evropy jen jaderná díra. Jak říká pan generál Pavel, trvalý mír je pouze iluze a USA si klidně zaválčí v Evropě.

Na mítincích jsou náměstí přeplněna, je to podle vás nějakým ukazatelem?

Máte na mysli na mítincích Petra Pavla anebo Andreje Babiše? Co to znamená přeplněná náměstí?

No prý to tam ještě takhle velké nebylo.

Počkejme si na výsledky voleb. Volby se nevyhrávají počtem návštěvníků na mítincích a neuvěřitelná podpora Pavla vládou, tlak mainstreamu a stejně tak neuvěřitelná dehonestace protikandidáta – dokonale známe názory novinářů, ale informace nějak nepodávají, mohou působit naprosto opačně. Věřím, že volič není slepý a hluchý a základem je informace hodnotit, zvažovat.

Takže to může být šalba a klam?

Může to být šalba a klam a já bych na něčem podobném rozhodně nestavěl. A uzavřel vše slovy vzácné kamarádky, paní Ireny Haas – „Nemůžu Babiše ani namalovaného, ale nikdo mi nebude říkat, co a jak mám dělat…“

Zdroj : Parlamentní Listy

sdíletj na

22 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Pavel
25. 1. 2023 01:29
Odpovědět  scipio

Dulezita je funkce Jidasu PRAVEHO PROSTORU , kteri “demokraticky” pod zaminkou opatrne kritiky opakovane a predvolebne propaguji vladu, generala a to nejhorsi.
Porad dokola ukazuji jejich ilustracni obrazky ,aby jste si co postupne nejdrive zvykli na mensi a nevyhnutelne propagandou zlo..
Aby si kazdej zvykl ,ze nekdo jinej neni..Jsou vsude na Pravym prostoru..
Zase ted mate obrazek krasavice Jurovy ,ktera je ve skutecnosti bez masky a licidel dost nevzhledna a presentuji ji jako sympatickou krasavici inteligentni , krasavce generala stejne a vladu..
Kteri to s nami mysli dobre ,jenom se dopusti obcas male chybicky a mala kritika nasleduje.. .Kdyz prave pro ne Pravy prostor pracuji..
Aby jste si nevsimli. Pravdu potlacuji daleko hure nez fasisti a komunisti dohromady a nynejsi vlada a urady.

me2d44
25. 1. 2023 10:42
Odpovědět  scipio

Malinko Vás opravím: po maturitě byli do hodnosti podporučíka jmenováni jen absolventi dvouletých důstojnických škol. Jako absolvent vojenské střední odborné školy jsem byl jmenován do hodnosti rotmistra (absolventům voj. gymnázií stačilo na podporučíka půl roku náhradní služby). Na hodnost poručíka jsem dosáhl až po 5-ti letech vysoké školy. P.P. je o rok mladší, ale kapitána dostal – protekčně o rok dřív – 1988, já až na podzim 1989. Abych dosloužil závazek, musel jsem vzít “vidličku” – kapitán/praporčík. Vzal jsem to – bez nároku na další povýšení, ale já se nikam necpal. A nejvíc jsem byl kritizován za to, že neřvu na lidi (ale já se s nimi vždycky dohodl, takže i tak jsem držel 4 roky vzornou rotu).

me2d44
25. 1. 2023 11:19
Odpovědět  me2d44

Jen doplním: z vojenských gymnázií na vojenskou vysokou nastupovali bez vojenských návyků, bez přísahy – a v hodnosti vojína – ale důstojnickou hodnost získávali po náhradní službě. To jen na osvětlení tehdejší praxe.

Pernolt
25. 1. 2023 07:59
Ohodnotit příspěvek :
     

Pan Havlíček evidentně sloužil u 23. spojovacího praporu v Žatci a meloun byl opravdu komickou figurkou, a to nejen pro záklaďáky.

Petr
25. 1. 2023 09:07
Ohodnotit příspěvek :
     

Když jen vdím tuhle ,,selku,,válečnici je mi na blití !

me2d44
25. 1. 2023 11:26
Odpovědět  Petr

Ono, civil v pozici ministra obrany, to je vždycky katastrofa.V silových složkách by šéfovat měl vždy ten, kdo tomu rozumí. MO Baudyš (modrá knížka) se naučil sestřelovat vlastní letadla zevnitř. Pak už to bylo jenom o tom, že další ministři nedrželi v ruce ani prak, natož aby znali taktiku a strategii (a na rozdíl od Putina, šachy v životě ani neviděli, natož, aby je uměli hrát).

ijn
25. 1. 2023 09:09
Ohodnotit příspěvek :
     

ODS chce válečné nákupy a to je celá ODS politika války, NAUČILI SE BEZMEZNĚ KRÁST

Gales
25. 1. 2023 11:22
Ohodnotit příspěvek :
     

Babiš nadává na ,,záludnost” kampaně,na to,že mu degeneráti vyhrožují vším možným ale přitom si je sám vychovává a platí.Stačí si přečíst diskuze na IDnes.

Pavel K
25. 1. 2023 12:19
Odpovědět  Gales

Já už o víkendu nejdu, je mě z toho na zblití a nechám tomu volný průběch.

Gales
25. 1. 2023 12:34
Odpovědět  Pavel K

Mám sto chuti se na to taky vyflajznout.Ale uvidím jak se vyspím. Faktem je že se ta válka s Pavlem na Hradě zjednoduší.

Pavel K
25. 1. 2023 19:23
Odpovědět  Gales

Je to jen divadlo pro povl. Nic víc. Za tím si stojím, divadlo by to přestalo být kdybychom na ně vyrazili s klackama v ruce. Pak to má smysl někam jít, takhle? Ztráta času.

Pavel z Moravy
25. 1. 2023 16:08
Odpovědět  Pavel K

Válečný stav si sice mohou vyhlásit, ale naši vlast nikdo nenapadá. Ba naopak, oni chtějí napadnout Rusy. Potom je to na těch, které by chtěli poslat na jatka. Záleží na jejich důstojnosti a odvaze odmítnout a pokud chce jít někdo dobrovolně, je to jeho volba. Já už ty většinově mladé mamánky a zlatíčka neřeším. Nemám potřebu se zdravotně úplně zničit.

me2d44
25. 1. 2023 16:16
Odpovědět  Pavel K

Já naopak vynechal 1. kolo – tam ještě o nic při tom množství kandidátů nešlo. A teď mám jasnou volbu: poruším (byť kapitán v.v.) subordinanci a rozhodně válečníka volit nebudu. A všem, kteří přemýšlejí říkám: co je horší – nepotvrzený spolupracovník, nebo vyškolený profesionální dvojitý agent (dá se říct – dvoustranný zrádce)? Jeden musel, aby se dostal do zahraničního obchodu, druhý se nechal protlačit tatínkem a jeho známými, aby získal koryto. A když nahoře čtu, že má vojenské gymnázium (kde skončil jako vojín), tak je protekce očividná – viz můj komentář výše (reakce a doplněk pro Scipio)!

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pavel K
25. 1. 2023 19:25
Odpovědět  me2d44

Mě je fakt z toho nevolno, zůstávám doma. Pro mě, hodinky, nebo holinky.

ryba
25. 1. 2023 13:28
Ohodnotit příspěvek :
     

Moc se mi do psaní tohoto příspěvku nechtělo,ale okolnosti… V Opavě,na VGJŽ (vojenské gymnázium Jana Žižky),jsem také studoval – a p.Pavel byl v našem ročníku. Následovala vysoká vojenská škola ve Vyškově,ale to už jen dva roky. Prostě mi ve 20ti došlo,že je všechno špatně a že v tom nechci pokračovat.
Vyfasoval jsem 20 měsíců kriminálu – prý za vyhýbání výkonu vojenské služby – Plzeň-Bory.
Chtěl jsem jen říct,že prohlédnout špatný pol. systém mohl i 20ti letý jeliman. A nést si za to důsledky?-To by to přece mělo být normální!
Ale tvrdím stále – zlatá doba před 89,zvláště v porovnání s tím,co se děje teď!!!
Ale to je volba každého člověka!!!

me2d44
25. 1. 2023 16:44
Odpovědět  ryba

No, na okraj: v 80 letech vojenská vysoká měla zpravidla 2 směry: velitelsko-technický (pokud tam byla technika) – 4 letý obor a vojensko-inženýrský (s předpokladem služby ve vojenském výzkumu) 5 letý s diplomovou prací a titulem inženýr. Já si v oboru radiolokace vybral ten druhý směr – a při výběru posádky umístění – první linii, takže jsem na ty radary nastoupil na hranici. Jenže já ty radary znal už po maturitě – na vojenské odborné škole – taky jsem ji končil jmenováním do hodnosti rotmistra (mohl bych z fleku na útvar, ale pořád se mi chtělo studovat – povedlo se, dokončil jsem i vysokou pětiletý obor).

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Radegast (COVID TEROR)
25. 1. 2023 13:36
Ohodnotit příspěvek :
     

Pavel Havlíček, řezník z Klatov.

Asi máte sklerózu, pane Havlíčku, že si nepamatujete, co tu dva roky prováděli Čechům Babiš a jeho ministři zdravotnictví ANO Prymula, Blatný, Arenberger a Adam Vojtěch, nyní za odměnu velvyslanec ve Finsku?

Šířili covidovou paniku a utlačovali, náhubkový a očkovací teror! Přinutili 6 977 661 (65 procent) Čechů k nebezpečnému očkování. Řada lidí má teď zdravotní problémy, rakovinu, mrtvice. K tomu každoročně půlbilionový rozpočtový deficit a podezřelé státní zakázky bez soutěže.

Kdyby starý slovenský tunelář Babiš nepronikl do politiky, kdybyste se drželi např. Paroubka a Davida Ratha z ČSSD, toto by se nikdy nestalo.

Za Rathovým vykonstruovaným politickým procesem stál právě Babiš a jeho služka Bradáčová, její partner Petr Vincenz (policista ÚOKFK v Ústeckém kraji) a bezpečnostní ředitel Agrofertu Jiří Veselý (policejní šéf  ÚOKFK v Ústeckém kraji) a velvyslanectví USA. David Rath se totiž v minulosti vysmíval ptačí chřipce, prasečí chřipce, SARS a zrušil nákupy vakcín a antivirotik.

David Rath také odmítl píchat dětem hexavakcínu. Také chtěl zestátnit privatizované nemocnice.

Babiš nepatří do politiky, patří do vězení nebo na kandelábr, protože očkování bylo organizované spiknutí Babiše s americkými sionisty, které organizovali již od roku 2011, kdy Babiše protlačili do politiky.

comment image

Zmatený
25. 1. 2023 14:45

No, Bureše opravdu nemusím, ale kdybyste byl na jeho místě, uděláte to samé co on! Není to doktor, takže těžko mohl vyhodnotit, co je lepší. Píchat, nepíchat, uzavřít, neuzavřít. Na to měl ostatně poradce/i když idi-oty/. Kdyby to udělal opačně a vakcíny fungovaly, tak z něj udělají vraha. Země, které se tím coronašílenstvím neřídily, byste baterkou hledal. Tak asi tak, teď si jdu hubu vypláchnout savem, že jsem se ho musel zastat! A v sobotu po volbě si budu ruku, kterou mu to tam hodím, hodinu máčet v žumpě…

Jirka
25. 1. 2023 16:11

A dostanete vycházku z ústavu na volby?

Carda
25. 1. 2023 18:22

Že jste tupec jsem věděl, ale že až takový, to zírám.