politika

Varianty pro Trumpa – existuje šance

Trump musí pochopit: živého ho demokraté za žádných okolností nepotřebují. Budou usilovat o jeho fyzické zničení. Stejně jako “nějakého” Kaddáfího, Husajna nebo Miloševiče.

Zkusme si pár minut představit sami sebe (nedej Bože) na místě Donalda Trumpa.

Komplex problémů, kterým čelí současný prezident Spojených států, je šokující.

1. Ztráta obchodní války s Čínou. Čína opět snížila kurz jüanu, čímž pro sebe vytvořila obchodní výhody a odmítla kupovat americké zboží podle předchozích dohod.

2. Vojenská přítomnost americké armády a PMC v Iráku a Afghánistánu zůstává. Z toho pro americký stát neplynou žádné zisky a/nebo výhody, ale náklady a ztráty jsou značné.

3. Nemyslitelný státní dluh. Přičemž – čím méně další země chtějí kupovat US Treasuries, tím větší je tento problém.

4. Obrovská nerovnováha v zahraničním obchodu. Spojené státy prodávají mnohem méně, než nakupují, a proto nerozvíjejí svou vlastní ekonomiku, ale ekonomiky jiných zemí.

5. Kolosální schodek státního rozpočtu. Letos bude činit (s přihlédnutím k prostředkům přiděleným na boj proti koronaviru a jeho důsledkům pro americkou ekonomiku) přes 3,6 bilionu dolarů, tj. více než 20% amerického HDP. Horší je to pouze na Ukrajině (ale ne na dlouho – zámořští majitelé Ukrajinu brzy dohoní).

6. Trumpem zveličený problém s migranty z Latinské Ameriky. Ve skutečnosti americká ekonomika potřebuje migranty, protože 75% sezónních pracovníků při sklizni ovoce a zeleniny jsou migranti (často nelegální). A místní obyvatelé Spojených států za takové peníze a za takových podmínek nechtějí pracovat (prozatím nemají hlad).

7. Epidemie opiátů. V některých státech je až 60% dospělých drogově závislých. Narkomani. Většina navíc legálních, kupují opiáty podle nekontrolovatelně vydávaných předpisů v lékárnách.

Ale to jsou všechno relativně staré problémy, z nichž většinu Trump zdědil od Obamy a dalších předchozích prezidentů.

Navíc se k tomu přidaly nové problémy.

8. Koronavirová pandemie. Virus zasáhl Spojené státy, které se ukázaly být jednou z těch zemí světa, které nejsou na epidemii vůbec připravené (ačkoli v hodnoceních se prezentovaly přesně naopak).  

Ve Spojených státech bylo dosud infikováno 1,87 milionu lidí a 108 000 mrtvých (to je téměř třetina všech úmrtí na světě).

9. Pokles HDP. V prvním čtvrtletí letošního roku podle aktualizovaných údajů byl pokles 5%, ve druhém čtvrtletí se předpokládá ještě větší propad.

10. Nezaměstnanost. Za deset týdnů ve Spojených státech přišlo o práci více než deset milionů lidí, což je více než čtvrtina práce schopné populace v zemi.

U ostatních, kteří ještě pracují, klesly příjmy v průměru o 11%.

11. “Zabili černocha, zabili.” Je snad někdo, kdo ještě nechápe, že je to jen výmluva? V USA zabijí policajti ročně průměrně 500 až 1 000 neozbrojených občanů. I za Obamy byli černoši zabíjeni, a ani skutečnost, že měli černého prezidenta, v tomto ohledu nic nezměnila. A není fakt, že další oběti policejního násilí byly zabity méně brutálně.

12. Starostové a guvernéři otevřeně odmítají poslouchat příkazy prezidenta a podporují „protestující“.

Celkem – „pokojné protesty“, hladce přecházejí do „Majdanu“ a pokusu o státní převrat. Včetně plánů rozdělení Spojených států na několik částí.

Trump musí pochopit: živého ho demokraté za žádných okolností nepotřebují. Budou usilovat o jeho fyzické zničení. Stejně jako Kaddáfího nebo Husajna.

A buď začne uvolňovat z funkcí a zatýkat rebelující starosty a guvernéry, a také podnikne aktivní kroky proti Sorosovi a klanu Clintonů – nebo bude zničen a Krvavá Hillary se ještě jednou zasměje v přímém přenosu.

https://bit.ly/2Xzatrr

sdílet na

4 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Danuška
4. 6. 2020 19:02
Ohodnotit příspěvek :
     

Hm, hrozivý seznam, jak vypisujete všechny problémy. Ale na druhou stranu, paradoxně rabování a Black lives matter mobilizují střední třídu, že by se fakt USA mohly propadnout do anarchie a nejlépe se držet pořádku a prezidenta Trumpa. Biden je stejně nevolitelný, fraška.

Danuška
4. 6. 2020 19:04
Ohodnotit příspěvek :
     

04/10/2020 Demokratický megadárce Soros pumpuje $28 milionů do Joa Bidena a senátních Demokratů
https://www.politico.com/news/2020/04/10/soros-pumps-28-million-democratic-groups-2020-179367

Danuška
4. 6. 2020 19:12
Ohodnotit příspěvek :
     

Otázka je, jestli se Trump pustí v druhém volebním období do zásadních reforem, nebo ne. Jestli si troufne na audit FEDu, když je Trump úvěrován Deutsche Bank. Dostat Hillary Clintonovou a Obamu za mříže, založili ISIS a dodávali ISIS do Sýrie zbraně ze státních skladů ve vybombardované Libyi, podpora mezinárodního terorismu je v USA trestný čin.