Tuniský migrant znásilnil v Itálii Slovenku, aktivisté mlčí, hřímá Salvini

V Itálii je ve vazbě Tunisan, kterého obvinila ze znásilnění osmatřicetiletá Slovenka. Případu využil k ostré kritice aktivistů i feministek italský ministr vnitra a vicepremiér Matteo Salvini. Ten vede protiimigrační stranu Liga, kterou politologové označují za pravicově populistickou.
Žena na policii vypověděla, že ji zbili, znásilnili a zadržovali v jednom ze stanů uvnitř uprchlického centra Baobab Experience v Římě. Zločin se podle ní odehrál v noci z 8. na 9. října, napsal list Il Giornale.Obviněným je 20letý Tunisan, kterého již bezpečnostní složky znaly z dřívějška. Muž má v italské metropoli zákaz pobytu a nyní sedí ve vězení Regina Coeli.

Salvini případ zveřejnil na svém facebookovém účtu. Znovu se přitom opřel do nelegálních migrantů, aktivistů, kteří jim pomáhají, a do feministek.

Aktivisté z Baobab Experience i levicové feministky podle něj přešli znásilnění mlčením. Vicepremiér by naopak násilníky nechal i chemicky vykastrovat, napsal s tím, že kritizuje „antirasisty z povolání“.

Nová italská vládní koalice Hnutí pěti hvězd a Ligy zaujala vlivem Salviniho jasně protiimigrační kurs. Italové například zavřeli přístavy lodím neziskových organizací, které dříve převážely do Evropy migranty zachráněné ve Středozemním moři.

Salvini také prosadil přísný dekret o migraci a jeho ministerstvo zarazilo imigrační program kalábrijského města Riace, které bylo dáváno za vzor integrace.

Zdroj: https://zpravy.idnes.cz/italie-slovensko-vlada-migrace-kriminalita-fkb-/zahranicni.aspx?c=A181016_180132_zahranicni_luka

 

nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na

Proč chemicky vykastrovat? Natvrdo a veřejně. Stejně zajímavé, kdyby se něco stalo ilegálovi, tak by všichni vřeštěli jak paviáni. Feministky a aktivistky jsou ticho, protože On je chudák migrant.

Na druhou stranu ta Slovenka, co to je zač? Jak jsem o tom dneska četla, tak to vypadá, že je také aktivistka. 
Proč mu ta nána lezla do stanu? a ještě s ním popíjela? Nechci tím říct, že dobře jí tak, ale třeba to jiným blbkám otevře oči. Když chtějí někomu pomáhat, u nás je dost potřebných.

kde máš hvězdičky?

Visitor Rating: 5 Stars