politika

Tuniský migrant znásilnil v Itálii Slovenku, aktivisté mlčí, hřímá Salvini

V Itálii je ve vazbě Tunisan, kterého obvinila ze znásilnění osmatřicetiletá Slovenka. Případu využil k ostré kritice aktivistů i feministek italský ministr vnitra a vicepremiér Matteo Salvini. Ten vede protiimigrační stranu Liga, kterou politologové označují za pravicově populistickou.
Žena na policii vypověděla, že ji zbili, znásilnili a zadržovali v jednom ze stanů uvnitř uprchlického centra Baobab Experience v Římě. Zločin se podle ní odehrál v noci z 8. na 9. října, napsal list Il Giornale.Obviněným je 20letý Tunisan, kterého již bezpečnostní složky znaly z dřívějška. Muž má v italské metropoli zákaz pobytu a nyní sedí ve vězení Regina Coeli.

Salvini případ zveřejnil na svém facebookovém účtu. Znovu se přitom opřel do nelegálních migrantů, aktivistů, kteří jim pomáhají, a do feministek.

Aktivisté z Baobab Experience i levicové feministky podle něj přešli znásilnění mlčením. Vicepremiér by naopak násilníky nechal i chemicky vykastrovat, napsal s tím, že kritizuje „antirasisty z povolání“.

Nová italská vládní koalice Hnutí pěti hvězd a Ligy zaujala vlivem Salviniho jasně protiimigrační kurs. Italové například zavřeli přístavy lodím neziskových organizací, které dříve převážely do Evropy migranty zachráněné ve Středozemním moři.

Salvini také prosadil přísný dekret o migraci a jeho ministerstvo zarazilo imigrační program kalábrijského města Riace, které bylo dáváno za vzor integrace.

Zdroj: https://zpravy.idnes.cz/italie-slovensko-vlada-migrace-kriminalita-fkb-/zahranicni.aspx?c=A181016_180132_zahranicni_luka

 

sdílet na

3 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Editor
16. 10. 2018 22:20

Proč chemicky vykastrovat? Natvrdo a veřejně. Stejně zajímavé, kdyby se něco stalo ilegálovi, tak by všichni vřeštěli jak paviáni. Feministky a aktivistky jsou ticho, protože On je chudák migrant.

Na druhou stranu ta Slovenka, co to je zač? Jak jsem o tom dneska četla, tak to vypadá, že je také aktivistka. 
Proč mu ta nána lezla do stanu? a ještě s ním popíjela? Nechci tím říct, že dobře jí tak, ale třeba to jiným blbkám otevře oči. Když chtějí někomu pomáhat, u nás je dost potřebných.

kde máš hvězdičky?

Editor
16. 10. 2018 23:19
Odpovědět  josh-xy

Už jsem tě ohvězdičkovalabroken heart Dostala jsem se na video s Trumpem. Nemluví vůbec špatně, ale přeci jenom – jsem totiž podezřívavá a všechno mi musí alespoň drobátko lícovat. Zapadnout jak puzzle. Taková vyjádření se nedělají jen tak. Samozřejmě, že na BV by byl "relativní" klid kdyby se do toho nevrtali.

Zajímalo by mě ze kdy je to video, protože mi to připadá jako příprava amerického obyvatelstva, že USA opustí Sýrii. To za prvé, za druhé – neříká pravdu, že nikdo nic z BV nikdy neměl. Celý socialistický blok se spoluprací s ním profitoval. Ale nebylo to jako dneska, že se tam jenom lejou peníze, kdepak! oni sami se museli starat. Nikdo jim nedal rybu, ale učil je jak si ty ryby nachytat.

A za třetí – je blbost říkat, že Putin na BV uvízne. Když USA přestanou s financováním a vyzbrojováním podřezávačů, válka tam skončí natotata – myslím tím plnohodnotná válka. Putin tam neuvízne, Putin už hodně dlouho pracuje na tom, aby celý BV byl ve sféře vlivu Ruska. Líbí se mi to roztahování ruské harmoniky.

Nevím, možná se pletu, ale podle mě všechno tomu nasvědčuje, vlastně o tom píšu od začátku vstupu Ruska do Sýrie….. psi štěkají a ruská karavana jede dálcool

 

Editor
16. 10. 2018 22:55

Visitor Rating: 5 Stars