politika

Taliban uspořádá 11. září slavnostní ceremoniál

Taliban neodolal pokušení a stanovil slavnostní oficiální ceremoniál uvedení nové afghánské vlády na 11. září.

Zatímco tedy Spojené státy slaví 20. výročí teroristického útoku z 11. září a začátek „války proti teroru“, v Kábulu se bude konat ceremoniál vítězství pod vlajkami Talibanu symbolizující vítězství nad Spojenými státy právě v této „válce proti teroru“. Ceremonie se bude konat za přítomnosti pozvaných zástupců z Číny, Ruska, Íránu, Turecka, Pákistánu a Kataru.

Taliban věří, že americká agrese proti Afghánistánu byla nepodložená a že neexistují žádné důkazy o zapojení bin Ládina do útoků z 11. září.

Obecně jde samozřejmě o trolling na nejvyšší úrovni, který se odrazí ve vnitřní politice USA, protože odpůrci Bidena a demokratické strany budou využívat tento kontrast událostí v New Yorku a Kábulu.  Taková symbolická facka pro Spojené státy. A tady je zajímavé, zda to vymysleli sami Talibanci, nebo to navrhl někdo z nových přátel Afghánistánu.

Zajímavé jak vše dopadlo. Pamatuji si ten den, 11. září 2001. Tehdy jsem se vrátil domů ze šachů a zachytil vysílání záběrů hořících a následně padajících věží. 

Bylo zřejmé, že svět vstupuje do nové éry. A nová éra opravdu nastoupila.

Po 20 letech tato éra končí. A samozřejmě tehdy bylo těžké si představit, že skončí právě takto.

https://bit.ly/3jUyzb5

sdílet na

1 Komentář
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
zdena
9. 9. 2021 13:22
Ohodnotit příspěvek :
     

Tak to je od Talibů fakt super tah ….. a to Amíky nenapadlo včas ??? Tak to moc fištrónu fakt nemají….