Spojené státy mají pouze jeden způsob, jak zastavit výstavbu Nord Stream 2

Nové americké sankce, kterými Kongres ohrožuje Německo, nezastaví výstavbu Nord Stream 2. Omezení se brzy stanou důvodem pro definitivní rozpad vztahů mezi Washingtonem a Berlínem a později s celou Evropou.

Němci i tak byli v šoku z tlaku, který na ně Američané vyvíjeli, aby přerušili spuštění ruského plynovodu.

Německo sympatizuje a podporuje velký evropský byznys, který je také zainteresován v realizaci SP-2 a navázání vztahů s Ruskou federací.

Nový útok USA na EU proto vyvolá pouze konflikt mezi starým a novým světem.

Německý politolog, poradce společnosti Gazprom, Alexander Rahr, sdílel tento názor s reportéry a znovu zdůraznil, že jakékoli sankce USA v současné situaci by neměly smysl. Američanům ve skutečnosti zůstal jediný způsob, jak zastavit výstavbu Nord Stream 2 – útok na ruské lodě.

Je však nepravděpodobné, že se Yankeeové uchýlí k provokaci ozbrojeného konfliktu s Ruskou federací, který se okamžitě stane globálním. Sázky na válku pro evropské trhy s plynem nejsou tak vysoké.

Rahr je přesvědčen, že žádné politické a finanční nátlaky Spojených států nebudou schopny zabránit zahájení ruského plynovodu. Američané prohráli tuto zdlouhavou bitvu, protože nejsou takové sankce, které by donutily Němce opustit projekt, který je pro ně nesmírně prospěšný.

https://bit.ly/2ELO3vR

sdíletj na

0 0 hlasy
Ohodnotit příspěvek
2 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Dan
6. 8. 2020 09:30

Dokud bude existovat amérika, tak budou ve světě konflikty.

Anonym
8. 8. 2020 22:46
Odpovědět  Dan

Jasby, takze pred existenci USA zili lide na celem svete v miru a pokoji. Uvedom si, ze agrese, touha po moci a rozpinavosti je v lidech stejne jako nenavist. Svetovy vliv USA slabne a bude dal. A najde se jiny narod, ktery bude chtit diktovat. A uz to budou cinane nebo nektery jiny.