Velkolepý výlet skončil fiaskem: Premiér Severního Porýní-Vestfálska Armin Laschet musel utéct z tábora migrantů na ostrově Lesbos

Jeho „velkolepý výlet“ na sluneční ostrov stál údajně „jen“ 260 000 eur a nepřinesl vůbec nic – velmi pravděpodobně jen velkou „porci“ strachu. 

Armin Laschet premiér německé spolkové země Severního Porýní-Vestfálska (NRW) – neznámo proč – navštívil v úterý nepředstavitelně přeplněný migrantských tábor Moria na řeckém ostrově Lesbos.

Už dávno je dobře známo, že je tam neobyčejně výbušná situace a domácí obyvatelé se mu zdaleka vyhýbají. 
A žádného řeckého politika by ani ve snu nenapadlo jít se tam mezi migranty ukázat.

Je tam více než 30 národností a v táboře, který má oficiální kapacitu pro 3 000 osob, žije v současnosti okolo
16 000 lidí. Masové bitvy a útoky noži jsou tam na denním pořádku. Násilnosti a znásilňování jsou tam také na denním pořádku.

Nejsou tam samozřejmě dodržována žádná pravidla a neplatí tam žádný zákon – jen právo silnějšího. 
A neexistuje ani oficiální statistika, kolik lidí tam už přišlo o život, ať už v důsledku korony, která tam ještě na jaře propukla, nebo v důsledku násilí.

Laschet, který si dělá naději, že se v příštích volbách stane kancléřem, tam přišel i s velkou delegací. 
Němce v táboře provázely a hlídaly řecké bezpečnostní složky.

Stručná oficiální zpráva říká, že musel náhle návštěvu tábora přerušit a bezpečnostní složky ho musely i s jeho delegací urychleně eskortovat ven.

Zbývá konstatovat, že návštěva Armina Lascheta byla absolutním nesmyslem a doslova provokací lidí, kteří v táboře živoří v katastrofálních podmínkách. Přitom podle všeho ještě nerozumně vystavil nebezpečí nejen sebe, ale především ty, kteří ho střežili a ochraňovali i s nasazením svých životů.

Za jeho „hrdinský“ skutek v Řecku ho nepochválil ani mainstream a ani kancléřka se o tom nezmínila ani slovem.

Roman Bednár
Hlavné správy
https://bit.ly/3a0Y2cm

sdíletj na