politika

Sociální experiment Žít Brno

Žijete z dávek? Dlužíte městu na nájemném? Pak jste ideální kandidáti na to, abyste dostali nově zařízený byt, za který nemusíte platit.
Že je to divné? Ne tak v sociálním experimentu neomarxistů z Žít Brno.

V Brně předevčírem vylosovali první (většinou romské rodiny), které dostanou dotované městské byty.

Nájemné za ně bude platit stát, starat se o ně budou kurátoři. To povede jen k ještě větší závislosti na státu a dávkách.

Neomarxisté a sociální inženýři z hnutí Žít Brno pokročili do další fáze svého pochybného sociálního experimentu. Rozdají 50 městských bytů nepřizpůsobivým spoluobčanům, nejčastěji romským rodinám.

Byty budou vymalované a vybavené kuchyňskou linkou a základním nábytkem. Nájem v nich činí 40 korun za metr čtvereční, což je zhruba polovičníčástka, kterou město účtuje běžným nájemníkům svých bytů. Každá rodina dostane i sociálního pracovníka, který ji bude pomáhat. Mezi podmínky pro nájemníky patří totiž také spolupráce s organizací IQ Roma servis.

Nastěhování početných romských rodin bude navíc pro obyvatele řady domů překvapením.

„Rozhodli jsme se, že nebudeme informovat sousedy v bytech, kam rodiny nastěhujeme, abychom ty rodiny nestigmatizovali,“

vysvětluje Martin Freund z hnutí Žít Brno

Vybavené městské byty dostane kdokoliv, tedy i ten kdo například v minulosti městský byt již měl a přišel o něj kvůli dluhům na nájemném.

„Každý, kdo dlužil městu Brno jakýkoli obnos, tak od té chvíle, co ho splatil, tak pět let nemůže požádat o obecní bydlení. Rozhodli jsme se v tomto projektu udělat výjimku, protože kdybychom ji neudělali, tak bychom absolutně nemohli pracovat právě s tou skupinou, která tu pomoc potřebuje. Ono to tak bývá, že lidé, kteří potřebují sociální bydlení nějaké dluhy mají,” říká Freund.

Co na to lidé, kteří celý život pracují, platí nájemné nebo hypotéku? A nikdo jim nic zadarmo nedá.

Co rodiny s dětmi, které se snaží, rodiče mají dvě práce, aby utáhli bydlení a provoz rodiny?

Co kdyby se na všechno vykašlali, šli do ubytovny a tam počkali, až jim sociální inženýři přidělí byt a zaplatí za ně nájemné.

Celkově tento experiment přijde daňové poplatníky na 10 milionů korun. Velká část těchto peněz skončí právě v kapse organizace IQ Roma servis.

Za nejsměšnější skutečnost lze ovšem považovat výroky autorů projektu, že takto si podle zkušeností ze zahraničí bydlení udrží 90% lidí.

Nedokážu si moc představit, kdo a za jakých podmínek si nedokáže udržet byt, který dostal zařízený a nemusí za něj nic platit. Chlubit se tím je tedy prostě trapné.

Narodil ses jako Rom? Pak jsi automaticky chudák (v terminologii úředníků “ sociálně vyloučený”) a my tě materiálně zajistíme od kolébky po hrob.

K čemu to ovšem vede? Co vidí děti z rodin, které dostaly bez svého přičinění nový byt, za který nemusí platit? Vidí to, že není třeba nic dělat, o nic se snažit, nepracovat, udělat plný košík dětí a vždycky se najdou naivní dobroserové, kteří přispěchají na pomoc.

A pokud jsou zrovna u moci na radnici či ve vládě, tak dychtivě pomáhají za peníze všech lidí…. I těch vašich.

Místo toho, aby úředníci a sociální pracovníci motivovali údajné sociálně vyloučené lidi k práci a k tomu, aby se naučili postarat se sami o sebe, tak rozdáváním bytů dělají pravý opak.

Vyšlo na Facebooku Milana Veselého. Přebírám pro případ, že by se příspěvek z FB “záhadně ztratil”.

Zvědavec.
https://bit.ly/39vXmdC

sdílet na

2 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Administrátor
13. 2. 2020 13:50
Ohodnotit příspěvek :
     

Romové … chráněný druh?
Poslední jednání městského zastupitelstva v Nitře zase přineslo názornou ukázku osobitého pohledu na řešení romské otázky. Liberální aktivisté v čele s primátorem Hattasem (č.10 na kandidátce Kiskovy strany Za lidi) okamžitě znervózněli a šli do vývrtky když opoziční poslanci kritizovali nesystémové kroky při řešení romské otázky ve městě Nitra. Prezentovanými názory opozičních poslanců dotčený primátor to označil jako něco neslýchaného, hrubé vyjádření přes čáru a vzkázal, že většinové obyvatelstvo se musí přizpůsobit a naučit s Romy žít.

Čtete dobře, téměř 20 let liberální aktivisté a třetí sektor řeší romskou otázku na Slovensku bez zjevného zlepšení a situace je dokonce horší než v 90. letech 20.století. Třetí sektor přes své neziskovky, nevládní organizace a občanská sdružení spolkl již desítky milionů eur a výsledek jejich práce je čistá katastrofa a hanba.

Většina Romů ztratila pracovní návyky a každý měsíc si jdou s úsměvem jakože pro “výplatu” za nicnedělání . Tato jejich “výplata” je častokrát vyšší než skutečná výplata běžných pracujících občanů. Když to takhle řeknete, tak jste okamžitě médii a slnuníčkáři označení za extremisty a fašisty . Státní orgány jsou třetím sektorem často obviňovány z diskriminace a zneužívání svých pravomocí pokud zasáhnou proti nepřizpůsobivými Romům po spáchání trestných činů.

Nejnovější zjištění dokonce i mně vyrazily dech. Romské děti pokud navštěvují celý měsíc školu bez zameškaných tak jsou odměněny 17 eury za daný měsíc. Ano, oni ještě od státu dostanou peníze, že se vůbec unavovat chodit do školy!

A třešničkou na dortu je Akční plán pod Ministerstvem vnitra s alokací 105 milionů EUR na vypořádání černých staveb a nemovitostí romských a marginalizovaných skupin. Jdeme jim za obrovské peníze zlegalizovat osady a stavby, které postavili bez stavebních povolení a v rozporu s platnými zákony.

Toto se už ani nedá nazvat pozitivní diskriminací, ale ochranou, dokonce až hýčkáním”ohroženého druhu”.