politika

Slovinský premiér tvrdí, že “imaginární hodnoty” EU by mohly spustit “kolaps” celé unie

Slovinský premiér Janez Janša odsoudil západní státy EU za vnucování “imaginárních evropských hodnot” bez respektování lokálních kultur. Janša podporuje Maďarsko v boji proti LGBT obsahu ve školách a televizi, informuje portál RT.

Janša jasně uvedl, že jeho priority se nemusí shodovat s prioritami západních mocností unie. Slovinský premiér se také postavil proti liberálním hodnotám EU ve východní a střední Evropě. Mezi těmito hodnotami se objevila i otázka LGBT.

Zavedení “imaginárních evropských hodnot” by podle něj bylo pro EU “nejrychlejší cestou ke zhroucení”

“Evropská unie spojuje země s různými tradicemi, s různými kulturami. Nicméně existují rozdíly, které je třeba zohlednit a respektovat,” uvedl.

Předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová na tiskovém brífinku otevřeně nesouhlasila s Janšou. Dodala, že “svoboda projevu, rozmanitost a rovnost” jsou základní “evropské hodnoty”, které je třeba dodržovat.

Maďarský premiér Viktor Orbán “rozzlobil EU” přijetím zákona, který zakazuje zobrazování LGBT obsahu dětem. Orbán trvá na tom, že zákon nediskriminuje LGBT komunitu, ale umožňuje rodičům rozhodnout se, co mají své děti učit o otázkách pohlaví a sexuality.

https://bit.ly/2V1Ucfw

sdíletj na

2 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
czexit
6. 7. 2021 06:02
Ohodnotit příspěvek :
     

Lejnová: „svoboda projevu, rozmanitost a rovnost“ jsou základní „evropské hodnoty“

Ne evropské, ale chazarozednářské, eurobábo.

BB Rad
7. 7. 2021 10:32
Ohodnotit příspěvek :
     

Modlím se aby měl Janez Janša v případě rozpadu pravdu . Evropské hodnoty nemohou určovat BUKVICE