Sergej Šojgu: o roli americké armády při distribuci heroinu

Makové plantáže v Afghánistánu „vzrostly téměř 100krát“, když tam byla umístěna americká armáda. Spojené státy navíc v Afghánistánu nechaly mnoho vysoce přesných zbraní, řekl ruský ministr obrany Sergej Šojgu.

V rozhovoru pro kanál YouTube «Соловьев Live» uvedl, že Afghánistán produkuje 93% světového heroinu a mákové plantáže „vzrostly téměř 100krát“. 

“Nebudu mluvit o logistice šíření toho všeho po celém světě a do Evropy, protože si myslím, že každý ví, kdo odtamtud létal,” uvádí RIA Novosti.

Šojgu uvedl, že Spojené státy jednaly v Afghánistánu ve dvou oblastech. 

Za prvé se zabývaly otázkami svázanými s bezpečností, zejména bezpečností samotných Američanů.  Takže vyzbrojily a vycvičily afghánskou armádu, kterou sami Afghánci považují za kolaborantskou, protože podporovala invazního nepřítele. 

Za druhé, Spojené státy „se zabývaly seriózním průzkumem a těžbou nerostných surovin“.

Ministerstvo obrany Ruské federace provádí analýzu rizik a hrozeb v Afghánistánu. Hovoří nejen o drogách, ale také o „velkém počtu zbraní“, včetně „přenosných vysoce přesných“. 

Šojgu řekl, že zbraně v Afghánistánu „byly jednoduše předány do rukou“.

Šojgu také řekl, že kroky států Organizace Smlouvy o kolektivní bezpečnosti na pozadí situace v Afghánistánu jsou naprosto správné. Ministr zdůraznil, že program přezbrojování ozbrojených sil Tádžikistánu, Kyrgyzstánu a Kazachstánu bude pokračovat.

https://bit.ly/3yxcrYr

sdíletj na

5 1 hlas
Ohodnotit příspěvek
1 Komentář
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
BB Rad
1. 9. 2021 11:13

Tento systém distribuci drog byl s úspěchem používán ve Vietnamské válce ,kde si CIA našla cestu jak financovat svou destruktívní politiku a provádět akce na které by od státu jen těžce obdržela na tyto tajné a mnohdy – ve většině – špinavě akce jakékoli legální peníze . Pokračování bylo “ nabídnuto “ v Afghánistánu ,kde před příchodem Amíků a jejich poskoků z NATO tento business vzkvétal sám o sobě , ale pochopitelně US zupoobersti v čele s CIA nemohli pochopitelně odolat — neodolali a doplnili finance na “ covert operations “ . Se zbraněmi to vypadá na úmysl . Jednoduchý kalkul a je zajištění dodávek zbraní náhradních dílů na roky dopředu a jako “ přidruženou “ výrobu světový drogový obchod pod záštitou “ tvrdého boje proti obchodu s drogami “- je to výsměch všem poctivým bojovníkům proti drogám . A mezitím si budou CIA se svými kamarády z ISIS pomáhat konstruovat a provádět akce proti RF & Číně , Íránu — jednodoché řešení s minimální finanční útratou – já na bráchu , brácha na mě a opět bude mít největší finanční prospěch ( tzv. Vejvar ) — CIA & ZION-USzupáci