politika

Lavrov o útocích na osobnost Stalina

COLONELCASSAD

Lavrov ztotožnil útoky na Stalina s útokem na výsledek druhé světové války.

Ti, kteří chtějí vnímat Stalina jako absolutní zlo, bez jakýchkoli nuancí, kteří požadují považovat jeho a Hitlera za jediné viníky druhé světové války, chtějí naši zemi přirovnat k těm, kdo se vydali dobýt Evropu, zatímco my jsme tuto Evropu zachránili – před dobytím, před zničením – a zachránili mnoho národů,“  řekl Sergej Lavrov.

Zdůraznil, že snahy přirovnat SSSR k nacistickému Německu mají za cíl oslabit Rusko.

Útoky na osobnost Stalina jsou součástí útoku na výsledky druhé světové války (c) ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov.

Pokusy vylíčit Josifa Vissarionoviče Stalina jako hlavního padoucha své doby jsou součástí útoku na minulost Ruska, na výsledky druhé světové války, řekl ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov na setkání s veterány Velké vlastenecké války ve Volgogradu, Informuje o tom agentura TASS.

“[Zmínili jste] Josifa Stalina, který <…> musel řídit všechny procesy. Naprosto souhlasím. Mimochodem, útoky na Stalina jako hlavního padoucha, svalování na jednu hromadu všeho, co udělal v předválečném období, během války a po válce, jsou také součástí toho samého útoku na naši minulost, na výsledky Druhé světové války,“ řekl ministr.

Lavrov se zúčastnil slavnosti 11 praporů vojenských jednotek a podjednotek, které se zúčastnily bitvy u Stalingradu, v panoramatickém muzeu bitvy u Stalingradu.

Ministr poznamenal, že zahraniční politika Ruska byla vždy založena na důstojnosti, pravdě a spravedlnosti.

“Věřím, že region, guvernér, dělají vše pro to, aby se zachovala a posílila tato paměť, má velký význam pro budoucnost naší země, včetně budoucnosti naší zahraniční politiky, protože ta vždy byla založena na důstojnosti, pravdě a spravedlnosti“ řekl Lavrov.

Přesně. Tím, že zpochybňujeme úlohu Stalina při organizování vítězství SSSR ve Velké vlastenecké válce a druhé světové válce, sami zpochybňujeme jejich výsledky a podporujeme úsilí zaměřené na jejich další revizi, včetně otázky hranic Ruské federace. Počínaje Kaliningradem a konče Kurily, které připojil „krvavý tyran Stalin“.

P.S.
Sergej Lavrov by to měl hlavně vysvětlit své tiskové tajemnici Zacharove…

Současná pozice Lavrova je samozřejmě v rozporu s nezapomenutelnými prohlášeními Zacharové https://www.yaplakal.com/forum7/topic1330314.html

Maria Zacharova o tom, že Stalin je horší než Hitler, což otevřeně nalévá vodu na mlýn našich „respektovaných partnerů“, kteří usilují o desubjektizaci Ruské federace, její rozpad a rozčlenění, mimo jiné i odtržením území, která „prokletý Stalin“ připojil k SSSR.

Na obrázku hrdina Mongolské lidové republiky soudruh Stalin:

Ostatní hrdinové Mongolské lidové republiky zde:
https://bit.ly/3gLR13S
https://bit.ly/2WEAdEQ

sdílet na

5 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Tartus
1. 9. 2021 07:52
Ohodnotit příspěvek :
     

Tento argument vychádza z logiky, že ak niekto kritizuje štát Izrael za vraždenie Palestíncov, tak spochybňuje holokaust.
Ja viem, že sa nájdu hlupáci čo vinu za ww2 zvaluju na H+S alebo len na Stalina. Ale to nijako nemení výsledok ww2.
Históriu si aj tak budú vykladať všetci podľa svojich záujmov. Napríklad Maďari sa učia, že tu boli skorej ako Slovania. Živia vnich pocit krivdy, keď sa rozpadlo Uhorsko.
Tak nech si to myslia, nech nevzdelany Američan viní Stalina a nech nevzdelany Rus oslavuje Stalina.
A Lavrov nie je nevzdelany, je len dobre platený. Čo aj vidieť na jeho prejave, keď dá toľko podmienok, že vlastne hovorí pravdu, lebo nikto kto spĺňa tie podmienky neexistuje.

Michal47
1. 9. 2021 14:52
Odpovědět  Tartus

Ty hitlerovský pohrobku a ostudo všech hrdých Slovanů bys udělal nejlépe, kdybys tu svou nevymáchanou a neskonale blbou hubu už konečně zavřel a byl zticha!! Když ty nějakou svojí kravinu napíšeš, tak to tady smrdí jako na záchodě po někom, kdo měl obrovský průjem!!!!

Tartus
1. 9. 2021 17:57
Odpovědět  Michal47

Chápem vás marxistickych globalistov, že pohľad na národné citiaceho a zmýšľajúceho človeka irituje. Radi by ste naspäť časy stalina a beriju, aby ste takých ako ja mohli beztrestne likvidovať.
Takže si tam u vás voľte aj naďalej Pirátov a Babiša, a o pár rokov sa vám to splní.

Editor
1. 9. 2021 10:49
Ohodnotit příspěvek :
     

Stejně jako kterýkoliv jiný státník v historii lidstva srovnatelného významu měl okamžiky hvězdné a okamžiky tak nějak k ničemu. Řečeno s klasikem, “Nobody is perfect!”