politika

Řecko má zrušit svá privilegia, ale co privilegia Německa, jež nesplatilo své válečné reparace za 60 milionů životů a tisíce zničených měst po celém světě…?

Že je Řecko v podstatě v právu, je jasné, ale nač zbytečně komentovat rozruch lichvářky Merkelové, která jako ústřední zloděj křičí; chyťte zloděje. Každý vrabec to cvrliká na střeše Bundestagu, že Němci jsou povinni plnit své reparační povinnosti vůči postiženým státům, tedy i Řecku; zemím, jež byly obětí nacistické agrese. Jenže se Němcům nechce platit; jsou rekordmani v zapírání reparací a to již od první světové války. Paradoxně to “zlé” Rusko s agresivním Putinem a demokratickým referendem na Krymu, jež navíc jako SSSR nacistické Německo porazilo, splatilo svůj dluh mj. vůči nám ve výši 72 miliard Kč, který pocházel ještě ze sovětské éry. A nešlo o reparace za děsivé válečné důsledky.

Ve 20. st. Německo rozdmychalo dvě světové války, z toho 2. sv. válka byla vedena jako vyhlazovací a totálně zničující. Přesto tehdejší nepřátelé Německa od reparací zcela nebo ve značném rozsahu upustili. Nikdo v Řecku však nezapomněl, že Německo vděčí za ekonomickou prosperitu velkorysosti jiných národů. Myslíte, že řecká ekonomická nemoc je nejhorší, kterou zažila Evropa? Ekonomický historik Albrecht Ritschl v interview na „ Spiegel on Line“ říká, že Německo bylo nejhorším dlužníkem v minulém století. Jak bruselský salašnický pes hlídá stádo českého Ovčákova…

Varuje, že Německo by mělo zaujmout zdrženlivý přístup v Euro krizi, neboť jinak bude čelit obnoveným požadavkům na reparace z II.sv.války. A dodává, že ve 20 st.bylo Německo odpovědno za největší národní bankroty v nedávné historii. Paradoxně se však oběti německé okupace v Evropě, vč. Řecka, musely zříci nároků na reparace. Jak si odpovědět na složité otázky, jak je možné, že se EU dostalo do takových současných potíží? Stačí jen připomenout slova některých prozíravých pragmatických politiků. Kdože řekl tu lež, že fungování eurozóny je od začátku chybné…? Kdo si dovolil říct tak hříšnou větu? Určitě ten pražský “zrůdný gauner, terorista a sprostý vyděrač Klaus, co hrál s Evropou poker, ale karty prý měl falešné a Parlament by měl napravit svoji chybu volby a měl by ho zbavit pravomoci…” jak o prezidentu ČR Václavu Klausovi nedávno psaly skoro všechny české noviny.

Velký omyl. Autorem těchto rouhačských slov není zrůdný gauner z Prahy, ale někdejší předseda Evropské komise a jeden z tvůrců eura Jacques Delors. V rozhovoru pro britský deník Daily Telegraph prohlásil, že samotná idea jednotné měny není špatná, fungování eurozóny je však podle něj od začátku chybné. Delors působil v čele EK mezi lety 1985 až 1995. Je jedním z klíčových architektů jednotné evropské měny. V interview kritizoval způsob, jakým státy eurozóny projekt společné měny realizovaly. Podle něj může za současnou dluhovou krizi nedostatek centralizované koordinace hospodářské politiky jednotlivých zemí, jehož vinou někteří členové roztočili spirálu neudržitelného dluhu. Politici podle něj přehlíželi, že některé ekonomiky byly v základu slabé a státy eurozóny hospodařily nevyváženě…

Milý pane Jacquesi Delorsi, nedopustil jste se náhodou trestného činu podvodu, když jste vědomě uvedl přes 501 milion obyvatel EU v bohapustý omyl? Věděl jste, ale nevaroval, i když v konečné fází, kdy se Evropa potácí na hraně mnoha bilionového bankrotu, máte tu odvahu se k tomuto idiotskému činu přiznat. Asi jste změnil svoji domácí adresu… Takže dochází na moji hypotézu, že Evropská unie je pouze nevydařený klon RVHP a skoro nový způsob “letadla” nebo tzv. pyramidy.

Také musíte vkládat povinný kapitál, z něhož se vám vrátí asi v průměru o pětinu víc. Ale odkud vezme pokladna evropské sedmadvacítky tolik, aby vyplatila víc, než kolik vybrala? Může samozřejmě sáhnout do svých rezerv, ale ani ty nejsou bezedné. Brát s úroků, nechat peníze pracovat na burzách… Jednou to dávání z ničeho ale musí přece skončit. Samozřejmě, že ty státy, které jsou z jistých důvodů na předních pozicích, si své peníze uhlídají, ale co ty ostatní…? Třeba Řecko, Itálie či Španělsko, Irsko…? Už víte, proč máme šílenou eurokrizi…? Kdo řekl tu lež, že fungování eurozóny je od začátku chybné…?

Mám po ruce čísla, která jsem převzal ze zprávy MF, odbor 55 – Národní fond, publikováno 03/2013. Opakuji je už snad posté, ale nikde jsem neslyšel tyto argumenty z úst politiků či novinářů. Tedy, že celkové výdaje byly před dvěma roky pro 27 států EU stanoveny na 150,898 miliardy eur v závazcích a 132,837 miliardy eur v platbách. A v průběhu roku 2012 obdržela Česká republika z rozpočtu EU celkem 113,7 miliardy korun (tedy zhruba 4,52 miliardy eur), čímž tak získala o 73,8 miliardy korun více (tedy o 2,94 miliardy eur), než do evropského rozpočtu zaplatila. Nejde o kterýkoli stát, ale v tomto případě konkrétně o Česko… Čáry máry fuk…?  https://www.facebook.com/noviny.sk/videos/972473572792212/

Bruselské Atomium…  Snímek Břetislav Olšer

Nepředpověděl tuto krizi prezident ČR Václav Klaus náhodou už před lety, kdy vystoupil v únoru 2009 v Parlamentu EU v Bruselu? Nikoho nepřekvapil, každý, kdo by čekal, že bude Evropskou unii chválit, se spletl. Jedině že by neznal Klausovou zásadovost. “Získali jsme trpkou zkušenost, kde není opozice, ztrácí se svoboda, politické alternativy proto existovat musí,“ řekl Klaus a EU označil za revoluční experiment a situaci v ní za demokratický deficit, což vede k potlačování trhu a podpoře centralizace. Jak si to mohl ten hulvát dovolit, ohrožovat jejich statisícové platy? Proto během projevu Václava Klause europoslanci demonstrativně odcházeli z jednacího sálu, jiní zůstali a bučeli či nepříliš zdvořile hlučeli.

Divíte se i dnes? Evropská unie je především velký moloch, v němž našli skvělou obživu plus mínus 754 europoslanci (SRN – 99, Francie 74, Itálie a Velká Británie 73, Malta, Kypr a Estonsko mají dle prezentované rovnosti po šesti zástupcích), jejichž platy jsou více než dvojnásobkem příjmu českého premiéra. To už stojí za zuřivé obhajování Lisabonského elaborátu… Klaus se rovněž přel s bývalým ministrem zahraničí Cyrilem Svobodou, který mu vzkázal, že o EU nic neví, přel se též s bývalým premiérem Paroubkem, který mu chtěl zakázat cesty do zahraničí, pokud nebude držet proevropský kurs vlády…. A kde je dnes Klaus, a kde jsou Svoboda či Paroubek…? Ekoteroristé na Hradě! Zavolejte “kukláče” a deratizátory…

Že by se Česko v EU mělo stát rovněž vazalem Bruselu…? Nebo že by si EU změnilo zkratku na DHAK? Drž hubu a krok…?  “Naším současným cílem je nenechat se rozpustit v Unii. Nechci evropský pas. Já nemám důvod tančit a zpívat v ulicích. Náš vstup do EU představuje složitý problém, který s sebou přinese výhody i nevýhody. Radikálně změní naši budoucnost a nebude to jenom v dobrém,” prohlásil Václav Klaus v rozhovoru pro francouzský deník Le Figaro. Když pak vstup do Unie skutečně nastal, nemohl zvolit symboličtější gesto, než jaké udělal, když vystoupal na mytickou horu Blaník. Ta je od pradávna spojena s pověstí o dřímajících rytířích, kteří Česku vyrazí na pomoc, až bude zemi nejhůře.

Zde prezident “oslavil” vstup naší země do unijních struktur a přesně o půlnoci si po proslovu přenášeném televizí Nova připil tradičním českým pivem, byť v rukách Jihoafričanů. “…Chci vyzvat všechny z vás ke svornosti, varovat před nepřiměřeným očekáváním, po němž může následovat deziluze.” A deziluze je tady ve vší své parádě. EU se topí v katastrofálních dluzích, že se jich vyděsila i Čína, s největšími zásobami zahraniční měny ve výši 3 200 miliard, většinou v dolarech, třetinu tvoří eura. Přes původní přísliby zřejmě Říše středu EU nepodpoří.

Trojice věřitelských institucí – tedy Evropská komise, Evropská centrální banka a Mezinárodní měnový fond – návrhy o splácení řeckého dluhu s výhradami ministrům doporučila jako základ pro jednání. Komise vyčíslila, že v tříletém programu bude Řecko do července 2018 potřebovat pomoc v objemu přibližně 74 miliard eur (zhruba dva biliony Kč). “Nelze připustit odchod Řecka z eurozóny”, řekl podle italského tisku italský premiér Matteo Renzi. Německým představitelům prý řekne, že je potřeba dosáhnout kompromisu, ne ponižovat Atény. “Musí být dosaženo dohody. Itálie nechce, aby Řecko opustilo euro a Německu říkám: už to stačilo,” cituje Renziho římský deník Il Messaggero. Německo má však jiné plány, když se podle představitele vládní SYRIZY Dimitrise Papadimulise snaží Řecko ponížit nebo svrhnout jeho vládu.

AE NEWS píše: …“Neukazujte na Řecko, ukazujte na ratingové agentury a nenasytné německé a francouzské penzijní fondy! Evropská Centrální Banka měla na počátku eurozóny dovést pomocí tisknutí Eura celou EU k masivní prosperitě, k podpoře podnikání. Řecko situaci pochopilo velmi dobře a začalo si půjčovat naproti svým státním dluhopisům. Ale aby si mohlo půjčit, musel být někde někdo, kdo by byl ochotný půjčit. A to bylo Německo, Francie, ale také Španělsko a Itálie. Ale nešlo o státní peníze, ale o soukromé fondy z těchto zemí, to se zamlčuje v médiích. Už v roce 2006 ekonomové upozorňovali, že Řecko se zadlužuje nebezpečným tempem, ale ratingové agentury mlčely. Euro je silné, říkaly, Řecko nepadne…

Záhy se ozvalo Řecko, které přestalo splácet své závazky. Americká hypoteční krize se dotkla Řecka nepřímo. Německé penzijní fondy, které si musely začít lízat rány po investičním výbuchu na americkém realitním trhu, se obrátily na Řecko a snažily se prodat řecké bondy na bankovních trzích. To nastartovalo počátkem roku 2009 výprodeje řeckých bondů a začala se roztáčet spirála. Řecko začalo zvyšovat úrokové sazby, aby podpořilo nákup nových dluhopisů a potlačilo prodeje diskontních titulů, které již na trhu byly. Spolu s opatrností investorů začalo mít Řecko problémy se splácením a nyní vidíme výsledek…”

Guy Verhofstadt, předseda Aliance liberálů a demokratů pro Evropu (ALDE), se na půdě Evropského parlamentu bez servítek pustil do řeckého premiéra Tsiprase, aby Řecko konečně zruštili privilegia ve své zemi, privilegia vlastníků lodí, armády, ortodoxní církve a řeckých ostrovů… Že nepřipomněl privilegia Německa, které musel podporovat po válce celý svět, i Belgie, a odpustit mu jeho reparace za zničených 60 milionů lidských životů a tisíce měst po celém světě. Za kolik se asi dá vyčíslit lidský život, zničená velkoměsta, jejich infrastruktury, průmysl, zdravotnictví…? Za biliony… Kde jsou, proč je Německo nezaplatilo…? Proč se prezident Václav Klaus málokdy splete…?

Belgický populista asi neslyšel, co řekl a napsal francouzský ekonom Thomas Piketty v díle “Kapitál v 21. století”, v němž  tvrdí, že neexistuje žádný ekonomický ani morální důvod, proč by mělo být Německo „jedinou evropskou zemí v moderních dějinách, které bylo dopřáno odpuštění dluhů ve velkém“. Měl přitom na mysli roky 1924, 1929, 1932 a 1953 – dluhy byly Německu odpouštěny vždy v souvislosti s devastací země po válce, kterou však sama vyvolala. “A zejména v roce 1953 šlo o odepsání více než poloviny dluhu – jak státního, tak soukromého. Členové konference v Londýně v roce 1953 si byli vědomi, že bez tohoto kroku by Německo nikdy svůj dluh z válečných reparací nemohlo splatit;(tvořilo ho 200 procent hodnoty jeho hrubého domácího produktu), což by také znemožnilo jeho ekonomický růst a demokratickou budoucnost…” dodává.

„Ti, kdo chtějí Řecko z eurozóny vyhnat, jednou skončí na smetišti dějin. Pokud se však německá kancléřka chce zapsat do učebnic dějepisu pozitivně, podobně jako se to podařilo Helmutu Kohllovi díky německému sjednocení, musí přinést skutečné řešení pro Řecko, včetně debaty o dluzích, kde bychom mohli začít s čistým štítem. Současně ale s obnovenou a daleko silnější fiskální disciplínou.“

Jak už to na starém kontinentu chodí a běží, každý chvilku tahá pilku, jednou vyvražďují a ničí planetu němečtí nacisté a za škody by měli platit jejich následovníci, tedy Merkelové Německo, za obří dluhy bývalého Sovětské svazu zase nese odpovědnost Ruská federace, která však jako jediná své dluhy platí, a nyní je zde Řecko, co krvácelo za nacistů a v občanské válce, aby pak podvádělo v 80. letech, zadlužilo se, ale má rovněž právo na shovívavost a hlavně na navrácení soudnosti Německu, aby mu konečně splatilo své staré miliardové dluhy. Jako SSSR, potažmo Rusko, jejíž oběti vinou nacismu činily 27 milionů lidí…

Řecko “zbavené práv” řekl nositel Nobelovy ceny za literaturu Günter Grass, v básni “Hanba Evropy”, která vyšla v deníku Süddeutsche Zeitung. . Řecko přirovnal k dlužníkovi “vysvlečenému donaha, vystavenému na pranýř.” Napsal: “Budeš chřadnout bez země, jejíž duch, Evropo, stál u tvého zrodu.”

Holt, vše, co existovalo, je zavrženo, nová elita zakládá nový svět a činí tak bezohledně, přesvědčena o svých pravdách, v základě chybných. Dospělo se do fáze nových ideologií, jež nakonec vedou k totalitě. Evropskou unii totiž charakterizuje uctívání “demokracie” a k ní sedí nejlépe Sokratův výrok:

“Demokratické zřízení doplatí na to, že bude chtít vyhovět všem. Chudí budou chtít část majetku bohatých, a demokracie jim to dá. Mladí budou chtít práva starých, ženy budou chtít práva mužů, a cizinci budou chtít práva občanů, a demokracie jim to dá. Zločinci budou chtít obsadit veřejné funkce, a demokracie jim to umožní. A až zločinci demokracii nakonec ovládnou, protože zločinci od přírody tíhnou po pozicích moci, vznikne tyranie horší, než dovede nejhorší monarchie anebo oligarchie…”

Inu, tolik moudří pragmatici tohoto světa, kteří svými slovy charakterizují moloch EU, jejíž více než 750 politických trafikantů v Bruselu hájí v podvodné hře “pyramida” své “těžce vydělané” miliony, pro které by si nechali vrtat kolena, než by přiznali, že Barrosova socialistická EU je jen špatný klon RVHP… Německo, které své dluhy nikdy nesplatilo, nemůže Řecko vydírat…

sdílet na

13 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Editor
25. 10. 2018 17:26

Visitor Rating: 5 Stars

Editor
25. 10. 2018 17:44

Ahoj Joshi, přijdu sem odpoledne, abych alespoň jednou nebyla za večernici a napsala článek v "normální" době  a vidím, že mrtvo tady není, moc dobrý článeklaugh … i obrázky:)) To by tak hrálo, aby jim v EP někdo sáhl na statisícové "drobné"… s Bruselem na věčné časy. Jo je to tak a my Češi bychom měli být vůči Německu obzvláště v pozoru – nikdy nám Germáni nic dobrého nepřinesli. Bohužel, co se nepodařilo válkou a silovým řešením, podařilo se ekonomikou.
K tomu řeckému dluhu, sice jsem to už jednou psala, ale neva možná jsi nečetl:

Jednoho dne se v malém přímořském městečku v Řecku, v krajině postižené finanční krizí, objeví německy turista. Přijde do malého hotelu a požádá hoteliéra, aby mu ukázal pokoje, že by se možná na pár dní ubytoval.
Hoteliér požádá o kauci 100 euro a dá mu klíče od pokojů.
A pak to začne:
1. Jakmile turista zmizí na schodech, hoteliér vezme 100 euro a utíká k sousedovi – řezníkovi, aby zaplatil dluh za maso.
2. Řezník vezme 100 euro a utíká na druhý konec ​ městečka k farmářovi, aby zaplatil dluh za  dobytek.
3. Farmář utíká na místní družstvo, aby zaplatil dluh za krmivo a nájem malého pole.
4. Předseda družstva vezme 100 euro a jde do hospody zaplatit sekeru.
5. Hospodský zaplatí hned ​100 euro prostitutce, která mu do té doby dávala na dluh.
6. Prostitutka vezme bankovku a ​jde zaplatit 100 euro za hotel, do kterého si vodila zákazníky.
7. Hoteliér vezme 100 euro, položí je na pult a hle ​v ten moment schází ze schodů německý turista se slovy, že se mu pokoje nelíbí,…… sebere 100 euro a odchází.

== nikdo nic nevyrobil

== nikdo nic nevydělal

== všichni účastníci mají zaplacené dluhy a s velkým optimismem se dívají do budoucnosti.

 ….no a takto funguje celá Evropská unie a její ​"záchranné balíky"heart

Editor
25. 10. 2018 18:13
Odpovědět  Janinna

Auuu, vtip jo? tak to je brutálně pravdivé. Ano takhle fungují jejich praktiky a lidi pak čumí jak telata na nová vrata…. a závidějí si i to hovno:(( Takhle to funguje po celém světě, kam strčí rypák MMF s tou odpornou ženskou v čele… vypadá jak krůta… tak je jasné, že s tou zemí je ámen.

Ale to není tak, že jsem se naučila chodit sem až večer:)) vždycky to tak bylo, i na ácéčku jsem byla většinou večernonoční návštěvník.

Nezobrazil se mi tenhle komentář, musela jsem ho odstranit a vložit znova. Asi jsem něco udělala blbě – zase:)

Editor
25. 10. 2018 18:36
Odpovědět  josh-xy

Ufff:) tak to jsem ráda, že to tentokrát nebylo rukama, automaticky si vždycky myslím, že jsem něco pokazila a vždycky když to tak nááááhodou není, tak mě to překvapí….. v tom případě… kdy jdeme na to pivo?cool

Editor
25. 10. 2018 18:53
Odpovědět  josh-xy

Tak jo bude mi potěšením se s tebou namazat jak převodovkacool, ale musím se přiznat, abys byl teda v obraze, že pití moc nedám, max. mám ráda právě to pivo, jenže se do mě vejde tak jedno a půl, s vypětím všech sil, když zapojím i nemyslitelné rezervy dvěmail. Celý život čekám, že dozraji do vína, ale…. furt nic, víno vyloženě nesnáším, tak si asi budu muset ještě nějaký ten rok počkatno
Tak jobroken heart

Editor
25. 10. 2018 19:51
Odpovědět  josh-xy

Aby nás z přemíry portského pak nebolela hlavamail

Editor
25. 10. 2018 19:50

Joshi, v článku ti chybí několik podstatných faktů. I přes pozdější až současné cukání pana professorissima, co se  týká EU to byl právě on, který jako předseda vlády podepsal "přihlášku" do tohoto spolku a o devastaci zdejšího průmyslu se zasloužil měrou přímo gigantickou spolu se svými nohsledy Dlouhým a Češkou. V zásadě se od okamžiku zvolení za prezidenta začal stavět proti tomu, co sám zapříčinil jako premiér. A druhý tristní fakt je to, že řecké zadlužení padlo zejména na zbrojení, nebýt masivních nákupů oplavaných německých ponorek a francouzských fregat stejně jako olétaných amerických supersoniků, nebylo by Řecko tak šíleně zadlužené. To, co jim MMF půjčil, utratili u SRN, Francie a USA za vojenský šrot.

Editor
25. 10. 2018 20:01
Odpovědět  scipio

Je stejně zajímavé, že všichni co byli důležití a teď jsou "ex", zázračně prozřou a začnou mít rozumnější názory, s křížkem po funuse.
Zrovna nedávno jsem četla, že Řecko chce, aby si Amíci u nich postavili základnu. Tak by mě zajímalo z čeho je budou platit, protože ta "ochrana" je přijde pěkně draho… zadarmo ani kuře nehrabe, přeci.

Editor
25. 10. 2018 22:59
Odpovědět  josh-xy

Nedávno se řecký ministr obrany Panos Kammenos obrátil s důležitým návrhem ke svému kolegovi, americkému ministru obrany Jamesovi Mattisovi. Kammenos navrhl, aby velitel Pentagonu zvýšil americkou vojenskou přítomnost v Řecku. Zároveň ministr Kammenos zdůraznil, že Spojené státy považují nejen za důležité, ale prakticky za jediného spolehlivého spojence a partnera Řecka. Řecko od počátku 50. let je součástí Severoatlantické aliance – a jak psal Scipio zde je ta bezedná díra, v které mizí miliony – nenávratně a zbytečně.

Dědouch
25. 10. 2018 23:55

Visitor Rating: 5 Stars