Raketový konstruktér Konanychin: Rusko má tajné technologie pro boj s USA ve vesmíru

Moskva vlastní utajované technologie pro boj s USA ve vesmíru, ale pro boj s Washingtonem v informačním prostředí potřebuje uplatnit tvrdší taktiku. 

Tento názor vyjádřil raketový inženýr Dmitrij Konanychin v rozhovoru pro «ПолитРоссии».

Jak uvádí Roskosmos (korporace zodpovědná za ruský kosmický program) jsou „mírumilovné“ satelity Starlink Elona Muska schopné provádět složité vojenské operace. Dmitrij Rogozin řekl, že americké kosmické aparáty mohou měnit trajektorii řízených střel. Umožňují také řídit akce jednotek amerických speciálních sil a sítě agentů. Vedoucí Roskosmosu navíc poznamenal, že satelity Starlink jsou schopné distribuovat protiruský obsah do mobilních telefonů s internetem.

Washington není na takové technologie skoupý. Jen letos společnost SpaceX získala od amerického ministerstva financí 900 milionů dolarů na vývoj satelitní sítě.

Generální ředitel státní korporace Roscosmos ve skutečnosti potvrdil, že účast amerických komerčních společností na militarizaci vesmíru nejsou dohady odborníků ani představivostí blogerů. To je realita, o které se mělo již dávno otevřeně mluvit. 

Dmitrij Konanychin, bývalý inženýr systému doplňování paliva pro raketové a vesmírné komplexy a nyní populární bloger, hovořil o tom jakou pozici by měla Moskva zaujmout v rostoucích závodech ve zbrojení ve vesmíru.

„Pro nikoho již není tajemstvím, že vedení amerických vesmírných sil cíleně integruje komerční a vojenský sektor vesmírného průmyslu do jednoho prostoru,“ řekl.

Podle jeho slov probíhá nepřetržitá a úzká výměna dat, byla vytvořena platforma pro zadávání objednávek, koordinováno úsilí o provádění výzkumných a vývojových prací. Konanychin si je jistý, že je učiněno vše pro to, aby byly komerční platformy integrovány se systémem Pentagonu co nejrychleji a nejspolehlivěji.

Připomněl: satelity Starlink se svého času již účastnily složitých vojenských cvičení amerického letectva, přenášely signály vojenským letadlům a také „posílaly“ informace do pozemních komunikačních bodů.  To naznačuje, že poslání těchto satelitů bylo určeno předem, ještě ve fázi plánování: byly navrženy tak, aby měly přístup k tajným šifrovaným komunikačním protokolům a zpracovávaly právě takové signály.

“Nemůžete například vzít žehličku a vystřelit z ní. Aby žehlička mohla začít střílet, musí mít alespoň hlaveň a místo pro náboje. Takže i v situaci se satelity Starlink: byly již původně navrženy jako dvouúčelové aparáty. Byly navrženy a vyrobeny tak, aby plnily mimo jiné i vojenské úkoly,“ zdůraznil Konanychin.

Podle Dmitrije Konanychina se Spojené státy dlouhodobě soustavně zabývají mnohonásobnou militarizací vesmíru, i když to nepřipouští.

“Rusko konečně začalo o problému otevřeně mluvit,” řekl bývalý raketový inženýr.

Pokud jde o to, zda Moskva vlastní technologie, které by mohly čelit americkým vesmírným trikům, Dmitrij Konanychin věří, že takové technologie v ruském arzenálu existují, ale jsou utajeny.

“Pokud existují u konkurentů, máme je také,” poznamenal a zároveň připomněl, že informace o vývoji moderních technologií týkající se tak citlivých oblastí, jako je vesmír, jsou uzavřeny a utajovány.

Podle Konanychina, generální štáb Ruské federace a vrchní velitel ozbrojených sil RF, ruský prezident Vladimir Putin vědí, jaké kroky je třeba podniknout, aby se hrozbě z vesmíru podařilo čelit, a určitě přijímají nezbytná opatření. Tyto informace však prozatím nejsou inzerovány.

Podle bývalého raketového inženýra jsou však kromě technologických opatření potřeba i opatření informační. A tady Washington zatím vyhrává.

Dmitrij Konanychin připomněl: Americké vesmírné velení operuje po celém světě a vytváří se svými partnery „jednotné vesmírné prostředí“.

“To vše je přirozeně doprovázeno tradičními rituálními tanci, které vyprávějí o vesmírné hrozbě ze strany Ruska a Číny, – řekl. – Američtí diplomaté a vysocí vojenští představitelé lítají po celém světě a neustále říkají, jak jsou ti Rusové a Číňané hrozní, a opakují mantru o militarizaci vesmíru Moskvou a Pekingem.“

V této informační válce potřebuje Rusko získat výhodu, je přesvědčen Konanychin.

“Amerika se zabývá synchronizovaným globálním úsilím pro vytvoření garantované strategické převahy ve vesmíru,” řekl. „Spojené státy již dávno vyhlásily vesmír za zónu národní bezpečnosti a dělají vše pro to, aby Amerika neměla konkurenty.“

Rusko by mělo o této hrozbě mluvit, informovat všechny o tom, jak jednají odpůrci Moskvy.

“Nelze skrývat hlavu v písku, nelze mlčet, toto téma vyžaduje neustálou pozornost,” řekl.

Podle Dmitrije Konanychina „strašilky“ o ruských zbraních ve vesmíru, které Spojené státy horlivě šíří, – jsou dobrým důvodem ukázat, jak se věci skutečně mají.

“Minimálně jednou týdně nebo alespoň jednou za měsíc můžeme publikovat přehledy, které obsahují všechna fakta o tom, jak jsou Spojené státy aktivní v militarizaci vesmíru. Ruské ministerstvo zahraničí a naše další resorty by měly pořádat brífinky o americké hrozbě.“ navrhl Konanychin. 

https://bit.ly/3muAMtW

sdíletj na

5 2 hlasy
Ohodnotit příspěvek
2 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
PHmínus
9. 10. 2021 10:26

Je to tak. Starlink je čistě vojenský projekt, který se naoko tváří jako komerční. Je to v podstatě realizace systému Skynet z filmu Terminátor. Rusko a Čína budou muset zareagovat, to je jasné. Bude tam ale jisté zpoždění jako u GPS.
Z ekonomického hlediska je Starlink nesmysl. Naopak dává velice dobrý smysl jako nástroj k subverzním akcím v hybridní válce kdekoli na světě. Gerilám a pučistům barevných převratů dává ideální prostředek být neustále ve spojení s Washingtonem. A když mohl vyhodit Washington 6 miliard dolarů za krvavý převrat na Ukrajině, proč by nemohl vyhodit nějakou tu miliardu za Starlink?
Ono vůbec celé to financování SpaceX je záhadné a vlastně nikdo se ještě nedopátral jak vlastně ekonomicky funguje. Veškeré reálné počty zisků a nákladů se neshodují o několik řádů.

Drak
9. 10. 2021 14:26

Ten veleúspěšný Alon Musk, je zase jen dítě CIA, vydatně krmené dotačními penězi. Nejen ve Space-X a Starlinks, ale i celý , tak “veleúspěšný” projekt Tesla je jen nafouknutou bublinou, která má lidstvu zprasit životy.