politika

Plán Zelených – ubytovat v Praze pět tisíc uprchlíků

Kandidát Zelených Matěj Michalk Žaloudek řekl MF Dnes, že Praha by mohla ubytovat až pět tisíc uprchlíků.
„Praha má milión dvě stě tisíc obyvatel, pět tisíc je jen kapka v moři,“ potvrdil Novinkám Michalk Žaloudek.
S jeho názorem souhlasí i kandidát Zelených na post primátora Ondřej Mirovský:
„Jsem předsedou komise pro integraci cizinců do Prahy a vím, že se Praha vždy uměla o cizince postarat a musí to umět i do budoucna,”

Michalk Žaloudek zdůraznil, že se nechce smířit s tím, jakou ostudu podle něj dělají České republice prezident Miloš Zeman a premiér Andrej Babiš.
„Odmítnout pomoc paušálně všem lidem na útěku před válkou nebo extrémní chudobou je zoufale špatná zahraniční politika,“ míní.

Podle něj se jedná o akt nelidskosti a dětinské sobeckosti, který vede k tomu, že se Českem v Evropě pohrdá. „Babišova politika navíc naši zemi stojí miliardy ročně, protože české firmy mají rekordní nedostatek pracovních sil,“ podotkl Michalk Žaloudek. Právě uprchlíci by podle něj mohli pomoci s nedostatkem pracovní síly.

https://www.novinky.cz/domaci/482395-zeleni-by-v-praze-prijali-tisice-uprchliku.html

Pro všechny tyhle Jidáše rozumu mdlého, Trenkaře, Sto Hovna a další vlastizrádce, jsou slova tohoto moudrého člověka jistě solí v očích:

“Vyznávám, že jsem běloch, uznávám odlišnost lidských ras, a tudíž lidskou důstojnost všech, ale odmítám zčernat či zežloutnout a změnit proporci a barvu svých očí. (…)
Jsem Evropan, protože jsem Čech.
Narodil jsem se českým rodičům, vyrostl v české zemi a beru vážně bídu i slávu svého národa.
Odmítám se rozplynout v bezduché uniformitě konzumní multikultury. (…)
Jsem člověk, jmenuji se Petr Piťha a nejsem nějaké 361106/038 rodné číslo ani 37-22/015 identifikační číslo oprávnění, ani PIN ani VIPN ani jakékoli jiné číslo.
Jsem člověk, protože mám svědomí a nesu zodpovědnost.”

 

 

 

sdíletj na

7 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Administrátor
4. 9. 2018 21:25

Visitor Rating: 5 Stars

Administrátor
4. 9. 2018 21:33

Piráti na tom nejsou myšlenkově lépe. https://www.seznamzpravy.cz/clanek/ma-cesko-prijimat-migranty-babis-je-proti-55071?seq-no=2&dop-ab-variant=&source=clanky-home&autoplay=1

Mj.tam padlo, že už nás to Ę 10 miliard. Takže,..

Dědouch
5. 9. 2018 11:01

Ahojte vy dva rebelové.

Jsem tady chvilku a nabývám dojmu, že záložku zpravodajských webů v Opeře můžu smáznout.

Díky!laugh

Administrátor
5. 9. 2018 18:30
Odpovědět  Dědouch

No, to skoro jo, Janinna je rychlá, pohotová, nepostradatelná, prostě zdejší šéfová;)
postřehy dne: Zásah dvou německý poldů:

https://rutube.ru/video/def4a4f8e99d1dea87d7c909d5831ddb/?ref=logo&bmstart=154

a MP v Ostrově:
https://zpravy.aktualne.cz/regiony/karlovarsky/divka-zahodila-obal-od-susenky-odvedli-jsme-ji-v-poutech-poc/r~e9592902b05b11e88bfaac1f6b220ee8/?

 

Dědouch
6. 9. 2018 16:24
Odpovědět  josh-xy

Tak to je hustý. Oba linky.

Dědouch
5. 9. 2018 13:53

Visitor Rating: 5 Stars

Anonymní jméno komentáře
5. 9. 2018 14:11

Visitor Rating: 5 Stars

Administrátor
5. 9. 2018 19:58

Luboš Zálom

Včera v 10:28 ·

Nejprve disclaimer pro facebookové roboty a udavače z Kliniky: TENTO POST VYSTUPUJE PROTI RASISMU.

Tak, a ted k obsahu. Na obrázku vidíte plakát na představení Rusalky v divadle v Klagenfurtu. Za prvé by mě zajímalo, jak se vypořádají s veršem "Ubohá Rusalko bledá". Za druhé, zcela nepochybně se strhne povyk kolem údajného rasismu těch, kteří takovéto pojetí Rusalky odmítají jako přinejmenším nepatřičné.

Jenomže kdo je tady ve skutečnosti rasista? Podle mě je to ten, kdo si rasu a barvu pleti vzal jako středobod svého uměleckého vyjádření, jako prostředek provokace, jako nástroj ideologické angažovanosti.

Antonín Dvořák bezpochyby nebyl rasista, když jej ani nenapadlo, že by Rusalka mohla mít africké rysy. Jenomže takto rasisticky pojatá adaptace z něj v podstatě rasistu dělá. Dělá z jeho díla něco společensky méně přijatelného, méně korektního a méně tolerantního, protože autor adaptace angažovaně ukázal, že to jde: že jde předvést Rusalku takto, a že je to dokonce žádoucí.

Dvořákovo dílo je takto degradováno, protože "správně" přemýšlející milovníci umění by měli navštívit divadlo v Klagenfurtu nikoliv pro umělecký zážitek, ale pro vyjádření tolerance, pro vyjádření "správného" politického názoru. Pokud by ve stejném městě ve stejný čas byly ve dvou divadlech dávány dvě Rusalky, jedna bledá, druhá černá, co si mají diváci vybrat? Mají volit podle kvality adaptace, uměleckého přednesu, či produkce? Spíše ne – mají volit dle "správného" politického postoje. Kdo půjde na bledou Rusalku, je rasista, a basta!

Před sedmdesáty lety byl jediný "správný" umělecký směr tzv. socialistický realismus, který si kladl politický cíl ukázat realitu pracujích lidí, oslavovat vládnoucí režim a vychovávat "nového člověka". Jak bychom asi měli nazývat umělecký směr, který jako středobod vyjádření používá barvu pleti?

A ještě jeden disclaimer pro facebookové roboty a udavače z Kliniky: TENTO POST VYSTOUPIL PROTI RASISMU.