politika

Nohavica převzal medaili od Putina

Ruský prezident Vladimir Putin v neděli na slavnostní recepci u příležitosti Dne národní jednoty udělil Puškinovu medaili českému písničkáři Jaromíru Nohavicovi. Informují o tom agentury RIA Novosti a TASS. Medaili si Nohavica převzal v Kremlu osobně.

Třícentimetrová stříbrná cena má na lícové straně profil ruského básníka Alexandra Sergejeviče Puškina,
na rubu jeho podpis a pořadové číslo. „Český bard”, jak Nohavicu nazvala agentura RIA Novosti, dostal podle dřívějších informací Kremlu ocenění za zásluhy o upevnění přátelství a spolupráce mezi národy a sbližování a vzájemné obohacování národních kultur.

V děkovné řeči pronesené v ruštině zazpíval Nohavica část písně Bulata Okudžavy.

Písničkáře v loni vyznamenal i prezident Miloš Zeman, 28. října mu udělil medaili Za zásluhy.Nohavica dostal loni také cenu Stříbrný lukostřelec za rozvoj česko-ruských vztahů. Ceny zaštítilo ruské velvyslanectví a prezident Zeman.

A tito bezvýznamní se seřadí v jednom šiku proti Jarkovi.

Polská verze magazínu Newsweek již před vyznamenáním Nohavici napsala, že jestli český písničkář, populární i v Polsku, opravdu pojede do Moskvy pro medaili od ruského prezidenta Vladimira Putina, ruští lobbisté v Česku zaznamenají další velký úspěch a Kreml získá nového „užitečného idiota”.
„Škoda jen, že to bude náš milovaný český zpěvák,” napsal časopis Newsweek ve své polské mutaci pod titulkem Proč český bard, zbožňovaný v Polsku, zpívá Putinovu píseň.

https://www.novinky.cz/kultura/488130-nohavica-prevzal-medaili-od-putina.html

A tady je ten náš hrdina.
Hrdina zaslouženě, protože se na něj teď všechni ti “slušní” sesypou jak vosy:

 

sdílet na

8 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Administrátor
4. 11. 2018 16:40
Odpovědět  Janinna

Je do dobrý počin pro republiku,…i když si myslím, že po aféry s stb, někteří překousli, někteří nepřekousnou, jako třeba Hutka a někteří už nepřekousnou.Dobře se poslouchá, je fakt

Administrátor
4. 11. 2018 16:42

Visitor Rating: 5 Stars

Editor
4. 11. 2018 17:16

Třeba se Hutka překousne enlightened .

Editor
4. 11. 2018 19:35
Odpovědět  Janinna

Jen aby se madam lhářka neznečistila jak na souvrati, tak i na úvrati. Do roku 2006 jsem s ní sice nesouhlasil v ničem, ale připadala mi jako slušný člověk. Ovšem po jejím vystoupení 1.5.2006 mi došlo, že je to prolhaná křivka. Veřejně v ČT  ve zprávách přislíbila, že bude u soudu lhát. Pokud někdo neví, o co jde, jde o incident Káči JauJau. Marvanová tvrdila, že vše pozorovala z tramvaje, která stála v ulici Na Moráni. Lhala. Z tramvaje, která stojí ve svahu v ulici Na Moráni opravdu není vidět za stromy na Karláku před Faustovým domem. Prostě to nejde. Ty stromy tam stojí ještě od dob mocnářství.