Masové udělování občanství migrantům by bylo pro Itálii sebevraždou

Giulio Meotti
Překlad původního textu: 
Italy: Mass Legalization of Migrants is Suicidal
Překlad: Helena Kolínská, Libor Popovský

  • “V mateřské školce, do které chodí můj syn, mají vážný problém s integrací. Musím ho dát jinam,”…. Mohamed vysvětlil, že během zápisu viděl ve školce vystavené výkresy s vlajkami různých států, ale “když jsme pak poprvé se synem přišli do školky, ocitli jsme se ve třídě plné cizinců. Učitelky nebyly schopné ani vyslovit jejich jména.”

  • Přijímací středisko pro migranty na ostrově Lampedusa, který je v přední linii italské migrační krize, nyní kvůli lavinovitě rostoucímu počtu příchozích “kolabuje”.

  • “Životní styl migrantů se stane naším životním stylem.” – Laura Boldrini, bývalá předsedkyně italského Parlamentu, deník Il Giornale, 2015.

  • Budou se muset Italové přizpůsobit kultuře migrantů?

  • Populace domorodých Italů se již nějaký čas rychle zmenšuje – ovšem pokud bude Itálie hromadně udělovat občanství migrantům, měli bychom si být vědomi toho, že to bude její kulturní sebevražda.

Bývalý šéfredaktor deníku Wall Street Journal Gerard Baker nedávno popsal Itálii takto:

“Na většině území země… postupuje vylidňování. Vyprázdněný prostor zaplňují vlny imigrantů, většinou ze severní Afriky a Středního východu. Imigranti vyplnili životně důležité mezery na pracovním trhu, ale v důsledku transformace italských měst se stále více původních obyvatel strachuje o svou identitu.”

Gerard Baker nazval tuto transformaci “předzvěstí úpadku Západu”. Důsledky masové migrace se již drama-
ticky projevují na mnoha italských základních školách. V posledních dnech se objevily v médiích tyto dva případy ze dvou velkých měst.

První z nich byl z Turína, čtvrtého největšího italského města, ve kterém nyní na základních školách existují třídy, ve kterých není ani jedno italské dítě: “Ve všech třídách,” vysvětlila ředitelka základní školy Aurelia Provenza, “je podíl cizinců velmi vysoký – kolem 60 % celkového počtu žáků.”

Druhý případ je z Boloně. “V mateřské školce, do které chodí můj syn, mají vážný problém s integrací. Musím ho dát jinam,” řekl Mohamed, 34letý muž marockého původu, který sám přišel do Itálie, když mu byly 4 roky.

“Nechci být považován za rasistu, sám jsem marockého původu, ale úřady musí pochopit, že když do třídy zařadí víc než 20 dětí imigrantů, tak se žádná integrace konat nebude.”

Mohamed vysvětlil, že během zápisu viděl ve školce vystavené výkresy s vlajkami různých států, ale “když jsme pak poprvé se synem přišli do školky, ocitli jsme se ve třídě plné cizinců. Učitelky nebyly schopné ani vyslovit jejich jména.”

Dospěli jsme do paradoxní situace: Imigranti berou své děti ze tříd, kde již v rámci multikulturalismu existuje segregace. “Pokud je ve třídách víc než 30 % cizinců, tak kvalita výuky ve škole klesá. 30 % cizinců je hranice, které bychom se měli vyvarovat a v každém případě takovou situaci podrobně sledovat,” řekl Costanzo Ranci, profesor ekonomické sociologie a autor nedávné zprávy.

Oba výše uvedené případy se v Itálii staly předmětem velké veřejné debaty. V září 2019 prudce vzrostl počet migrantů připlouvajících do Itálie z Afriky po dvouletém poklesu. Přijímací středisko pro migranty na ostrově Lampedusa, který je v přední linii italské migrační krize, nyní kvůli lavinovitě rostoucímu počtu příchozích 
kolabuje. Celá jižní Itálie má nyní co dělat, aby nával migrantů zvládla.

Podle odhadů Odboru pro populační otázky OSN se počet obyvatel subsaharské Afriky během příštích 30 let zdvojnásobí, což znamená nárůst o další miliardu lidí, a bude představovat více než polovinu celosvětového růstu populace do roku 2050. Itálie, která má již dnes třetí nejpočetnější populaci migrantů v Evropě, prochází nesnesitelnou krizí a čelí nyní skutečnému riziku afrikanizace, jak to nazval Stephen Smith
ve své knize “The Scramble for Europe” (“Hrrr do Evropy!”).

Mnoho lidí je znepokojených. Kardinál Robert Sarah, autor nové knihy Den už dávno zhasnul o krizi na Západě, přirovnává současný příliv migrantů k invazi barbarů, kteří svrhli Římskou říši. Pokud se nezmění evropská politika vůči migrantům, varuje Robert Sarah, bude Evropa “zahlcena cizinci, stejně jako byl Řím zahlcen barbary.”

“Pokud zmizí Evropa, a s ní i neocenitelné hodnoty starého kontinentu, převládne na světě islám a naše kultura a morální vize budou úplně jiné.”

Také italský think-tank Fondazione Fare Futuro předpověděl, že v důsledku masové migrace a rozdílné porodnosti křesťanů a muslimů může být do konce století polovina italské populace muslimská. Za pouhých posledních deset let se počet migrantů v Itálii zvýšil o 419 %.

Populace domorodých Italů se již nějaký čas rychle zmenšuje. Pokud vyloučíme ze statistik cizince, tak každý rok zemře 615 000 Italů, což je téměř dvojnásobek počtu novorozenců (380 000). Eurostat, Evropský statistický úřad, odhaduje, že do roku 2080 bude mít jedna pětina obyvatel Itálie migrační kořeny (11 milionů z 53 milio-
nů obyvatel Itálie).

V nedávné zprávě italského Národního statistického úřadu (ISTAT) se uvádí, že země je poprvé od první světové války v demografické recesi, a že se ze země vystěhovalo 250 000 mladých Italů. 
“Itálie vyváží mladé absolventy vysokých škol a dováží migranty,” napsal deník Il Giornale.
Očekává se, že Itálie do roku 2050 ztratí 17 % své populace a bez imigrace by do konce století ztratila polovinu.

Zpráva organizace Caritas-Migrantes nedávno zdokumentovala, že od roku 2014 odpovídá pokles počtu domorodých Italů počtu obyvatel velkého italského města, například Palerma (677 000). Dramatický pokles obyvatelstva ale dosud kompenzovali migranti.

Imigrace se opět stává horkým bramborem italské politiky. Jen několik týdnů poté, co vytvořila koaliční vládu
s Hnutím pěti hvězd, prosazuje Demokratická strana takzvané “právo na občanství”, které by zvrátilo přísnou imigrační politiku bývalého ministra vnitra Mattea Salviniho.

V latině se toto právo na občanství nazývá “ius culturae“. Podle nového zákona by italské občanství dostaly nezletilé osoby mladší 12 let již po pěti letech školní docházky v Itálii.
Návrh zákona předložila Laura Boldrini, bývalá předsedkyně italského Parlamentu, která se proslavila svým
výrokem: … “Životní styl migrantů se stane naším životním stylem.” 
Budou se muset Italové, stejně jako děti na základních školách, přizpůsobit kultuře migrantů?

Současná vláda ví velmi dobře, co je v sázce. “V období do roku 2050 až 2060 budeme čelit epochálním problémům způsobeným přesunem 50 až 60 milionů lidí do našeho středomořského regionu,” řekl nedávno senátor Hnutí pěti hvězd Nicola Morra.

Vláda s budoucností Itálie doslova hazarduje.

Itálie je evropskou zemí nejvíce vystavenou migračnímu tlaku z Afriky. Populace domorodých Italů se již nějaký čas rychle zmenšuje – ovšem pokud bude Itálie hromadně udělovat občanství migrantům, měli bychom si být vědomi toho, že to bude její kulturní sebevražda.

Giulio Meotti je kulturní redaktor deníku Il Foglio, italský novinář a spisovatel.
https://cs.gatestoneinstitute.org/15194/italie-legalizaci-imigrantu

sdílet na