Německo hrozí sankcemi za ruský plynovod

Kontroverzní ropovod by mohl být odsouzen k záhubě, pokud Rusko napadne Ukrajinu

Plynovod Nord Stream 2, vybudovaný pro dodávky plynu do Německa ze Sibiře, by mohl být zasažen tvrdými sankcemi z Berlína, pokud se Rusko rozhodne zaútočit na Ukrajinu, varovala jeho ministryně zahraničí Annalena Baerbock.

Na středečním zasedání Spolkového sněmu, německého parlamentu, Baerbock potvrdil, že podvodní energetické spojení je na stole jako možný cíl pro omezující opatření. „Máme celé spektrum reakcí, včetně Nord Stream 2,“ uvedla. „Ano, vždy se snažíme o dialog, ale ve světle dnešní situace musíme být tvrdí.“

Diplomat citoval zprávy, že na hranici s Ukrajinou se shromáždilo více než 100 000 ruských vojáků a že se síly Moskvy přesouvají do Běloruska v rámci plánů na uspořádání velkých společných vojenských cvičení.

Německo „zradilo“ Ukrajinu – starosta Kyjeva
Přečtěte si více Německo „zradilo“ Ukrajinu – starosta Kyjeva
Washington a Kyjev prosadily, aby byl plynovod, který je plně postaven, ale zatím nefunkční, použit jako politická páka k odstrašení Ruska od agrese na Ukrajině, a USA v minulosti uvalily sankce na Nord Stream 2. Někteří němečtí lídři, včetně kancléře Olafa Scholze, již dříve uvedli, že projekt by se měl držet mimo konflikt s Ruskem a neměl by být zpolitizován.

Minulý týden byl ale Scholz dotázán na možnost zahrnout Nord Stream 2 do sankcí a scénář odmítl vyloučit. Ve středu mluvčí amerického ministerstva zahraničí Ned Price řekl NPR, že pokud Rusko napadne Ukrajinu, „Nord Stream 2 se nepohne kupředu“.

Starosta Kyjeva Vitali Kličko v nedělním příspěvku zveřejněném v německém bulvárním deníku Bild obvinil Berlín ze zrady Ukrajiny tím, že nadále podporuje Nord Stream 2 a odmítá posílat zbraně „v dramatické situaci, kdy naši zemi ohrožují ruské jednotky z několika zemí. hranice.”

Američtí a ukrajinští vůdci už měsíce varují, že se obávají, že by Rusko mohlo plánovat bezprostřední invazi svého souseda, a poukazovali na zprávy o přesunech ruských jednotek poblíž jeho hranic s Ukrajinou. Moskva popřela, že by měla jakékoli agresivní úmysly, uvedla, že jednoduše přesouvá vojáky na své území, a vyzvala k písemným zárukám, že NATO nebude expandovat na Ukrajinu, dohoda, o níž američtí vyjednavači prohlásili, že je mimo stůl.

Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov ve čtvrtek vyjádřil zklamání z reakce Washingtonu na nedávné bezpečnostní návrhy Moskvy a prohlásil, že odmítla udělat ústupky ohledně expanze vojenského bloku pod vedením USA ve východní Evropě. „Hlavním problémem je náš jasný postoj k nepřijatelnosti dalšího rozšiřování NATO na východ a rozmisťování vysoce destruktivních zbraní, které by mohly ohrozit území Ruské federace,“ vysvětlil diplomat.

4.7 6 hlasy
Ohodnotit příspěvek

sdíletj na

4.7 6 hlasy
Ohodnotit příspěvek
8 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
zdena
28. 1. 2022 11:45
Ohodnotit příspěvek :
     

no tak budou auta na dřevo a páru, no né, pání Němci ? Včely sice už skoro nejdou, ale místo vosku máme parafin,takže svítit se taky bude, co ? Hurá do budoucnosti plné spolupráce….

ijn
28. 1. 2022 13:26
Ohodnotit příspěvek :
     

vyvolání války má zahladit (zastřít) covid skandály a hlavně ovládnout davy k destruktivnímu souhlasu psychóza davů a jejich ovládání stresem a hrozbou smrti tisíckrát vyhlášenou lží až se stane pravdou,…..válku nikdo nechce, ale všichni se k ní připravují až ji vyvolají!!!

BB Rad
28. 1. 2022 15:20
Ohodnotit příspěvek :
     

BAERBOCK by fitla do našeho parlamentu s Langšádovou a Pekařkou po stranách.
Totiž ani jedna neví co říkala před týdnem. Nějak mi to nesedí – v Moskvě zpívala jinou to píseň . No jo jsme pouze a jenom neinformovaný plebs a naše dovětky jsou jen odhady , když jsme „lucky“ tak trefa ale jinak…….
Dělají si stejně co chtějí.

KarelDar
28. 1. 2022 15:23
Ohodnotit příspěvek :
     

Je potřeba přiznat skutečnost, že máme vládu, kterou rozhodně většina obyvatelstva nechtěla a nechce. Máme vládu, která v pětikoalici získala nějakých 27% hlasů voličů… a to jí stačilo k sestavování vlády!

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Evžen
28. 1. 2022 15:55
Ohodnotit příspěvek :
     

Do této situace Ukrajinu vmanévrovalo EU na přání USA!

Milan
28. 1. 2022 18:30
Ohodnotit příspěvek :
     

Proč se. ku-rva, nikde nedočtu, kolik je ukrajinského plus „spojeneckého“ vojska nahromaděno na Ukrajině u hranic s Ruskem ?!!! Nikde se to nedočtu ! NIKDE !!! Dokonce ani v ukrajinském a ruském tisku ne!

Vega
28. 1. 2022 19:18
Odpovědět  Milan

Bezpochyby by se ukázalo, že je jich tam o dost víc. Důležité je, aby o počtu a rozmístění vojáků z ukrajinské strany měli přesné informace Rusové a to určitě mají.

Milan
28. 1. 2022 19:41
Odpovědět  Vega

Celkem mají chocholové téměř půlmilionovou armádu, k tomu zahájili výcvik záložáků, k tomu vyfásli podniky povinnost nahlásit počet aut, by byly armádě k dispozici atd. atd. Jo, a jak mají ukři velkou armádu jsem se dočetl – to neuhádnete – v tureckém tisku! Zaplatpánbůh za debi-la (počítač) že má ten překladač.