Nebenzja: Rusko nepovažuje případ Skripalových za uzavřený

Rusko nepovažuje případ Skripalových za uzavřený a čeká odpovědi na dotazy položené Velké Británii. 

Uvedl to stálý představitel Ruské federace při OSN Vasilij Nebenzja, píše TASS .

„Tento případ pro nás nebyl uzavřen. Stále máme desítky otázek, které jsme zaslali našim britským kolegům … Najdeme způsob, jak tyto otázky znovu vnést do veřejného prostoru, a na tyto otázky budeme požadovat odpovědi,“ uvedl diplomat.

Podle jeho slov již mnoho lidí na Západě vyvodilo závěry tohoto příběhu na základě důkazů z „kategorie highly likely“ (vysoce pravděpodobné)…. ale nedokázané.

Politolog Dmitrij Pučkov vysvětlil proč Západ zapomněl na případ „Skripal“.

Uplynuly tři roky od událostí v anglickém městečku Salisbury, tzv. „otrava Skripalových“.

Po několik let byl tento příběh zveličován všemi světovými médii a stal se důvodem pro další protiruské sankce. Nyní však z informačního pole zmizel.

V březnu 2018 byl Sergej Skripal, bývalý dvojitý agent GRU a Mi-6, a jeho dcera Julia, byli nalezeni v bezvědomí na lavičce v historickém centru Salisbury. Jak se ukázalo později, byli ve městě Salisbury vystaveni působení nervové látky.

Tato událost se okamžitě stala tématem politických spekulací. Otrava bývalého plukovníka GRU odsouzeného v Ruské federaci za špionáž ve prospěch Velké Británie dala okamžitý důvod obviňovat Moskvu.

Londýn učinil prohlášení, že tato látka byla vyvinuta v Rusku, z čehož údajně vyplývá účast Moskvy na incidentu….

Politický skandál kvůli příběhu o „otravě“ bývalého zaměstnance GRU Sergeje Skripala, který spolu se svou dcerou Julií špehoval pro zahraniční zpravodajské služby, se měl od samého začátku stát pouze záminkou pro uvalení západních sankcí na Rusko, proto ho „vyzbrojili legendou o „Novičoku“.

„Samotný incident vypadá naprosto idiotsky, to se neděje. Naše speciální služby tak nefungují,“ řekl Pučkov

Zdůraznil absurditu tvrzení Londýna a že při pokusu o život ruského přeběhlíka bylo možné použít chemickou bojovou látku Novičok.

Zároveň upozornil, že použití takových zbraní hromadného ničení, jako je Novičok, k eliminaci jedné osoby, vypadá jako neslýchaná hloupost. 

„Otrávit toho Skripala, který byl usvědčen, uvězněn a pak propuštěn ze země, ale proč? Otázkou je, proč nebyl otráven ve vězení, proč nebyl zabit na území Ruské federace? Mohl klidně „zahynout“ v opilecké rvačce. Ale ne. Bůh ví proč tam měli poslat agenty, kteří potírají nějaké kliky dveří chemickými bojovými látkami.

Britské úřady navíc ani po letech nebyly schopny poskytnout srozumitelné důkazy o své verzi ruského zapojení do tohoto incidentu, omezily se na pouhé spekulace.

V případě „Skripal“ si však v Londýně uvědomili, že obvinění nefungují, protože to způsobuje pouze smích.
Britové dosud nepředložili žádný důkaz, který by doložil jejich postoj, a to každý vidí.

Proto se Západ rozhodl na tento příběh postupně „zapomenout“….“

https://bit.ly/3uTd2Dd
https://bit.ly/3qgXYMe

Skripalova matka v lednu zemřela v nemocnici.

0 0 hlasy
Ohodnotit příspěvek

sdíletj na