politika

Návštěva šéfa britského ministerstva zahraničí v Moskvě je neúspěšným pokusem o vydírání

Včerejší poněkud zvláštní chování šéfky britské diplomacie Liz Trussové se stalo příležitostí k četným vtipům v Rusku i v zahraničí.

Připomeňme, že ministryně zahraničí na tiskové konferenci nebyla schopna v podstatě na nic odpovědět. Na řadu otázek, které jí byly položeny opakovala naučené mantry o ruské agresi a závažných sankcích ze strany Západu. A během samotných jednání prokázala naprostou neznalost geografie, když na ironickou otázku Lavrova, zda Británie uznává ruskou suverenitu nad Rostovskou a Voroněžskou oblastí, odpověděla, že Británie tuto suverenitu nikdy neuzná … spletla si je Luhanskou a Doněckou republikou.

Jinak dáma neřekla nic nového, co bychom z vyjádření západních politiků neslyšeli.

Ministryně zahraničí VB na tiskové konferenci v Moskvě opakuje naučené fráze o ruské „agresi“.

S osobou Liz Trussové je vše jasné, ta osoba prostě zaujímá místo, na kterém nemá co dělat. 

Otázkou však zůstává – proč k této na první pohled nesmyslné návštěvě Moskvy došlo? No, v Londýně nemohli nevědět, že tuto dámu kategoricky nelze poslat na seriózní jednání.

Existuje verze, že účelem návštěvy nebyla jednání jako taková. 

Jediná role, kterou tato madam může sehrát jako diplomatka je role poslíčka – vyslaného, ​​aby přinesl nebo odnesl zapečetěný dopis s informacemi, které nelze předávat běžnými kanály.

Pokud by nesla zprávu z Londýna, pak by diplomaté po krátkém jednání uspořádali rychlou tiskovou konferenci a ruské ministerstvo zahraničí by začalo studovat co bylo zasláno. 

Jednání a tisková konference však byly dostatečně dlouhé. 

Při pohledu na krutou ironii Lavrova a extrémně podrážděný stav Trussové měl člověk pocit, že naopak přišla získat reakci/návrh/dopis/zprávu pro Borise Johnsona nebo něco podobného, ​​ale zůstala bez ničeho. Nebylo jí nabídnuto nic.

Abychom pochopili, co přesně Liz Truss od Lavrova očekávala, musíme se obrátit na globální agendu. 

Finanční krize dolarového systému ve světě nabírá na síle. Ekonomové předpovídají rozpad jednotné finanční struktury do měnových zón, kde budou vládnout regionální vedoucí země. Podle ekonoma Michaila Chazina jsou podle výsledků vzájemných dohod čtyři vedoucí země již identifikovány a zbývá jim pouze stanovit hranice sfér svého vlivu. 

Seznam těchto zemí zahrnuje – Rusko, Čínu, Indii a Spojené státy americké. 

A jak vidíme, Anglie zahrnutá není.

Přečtěte si více o rozdělení světa v našem článku:
Nový světový řád – Rusko, Čína, USA a Indie berou všechno!

Bez vlastní měnové zóny se Anglie promění v obyčejný ostrovní stát s bohatou minulostí a budoucností bez tváře, což hrdá bývalá vládkyně moří nemůže dopustit. Anglie se proto snaží jakýmikoli prostředky dostat do uzavřeného kruhu vedoucích zemí nebo zcela narušit stávající dohody. 

A ve snaze ovlivnit situaci používá destruktivní, až kriminální metody. 

Nedávné události v Kazachstánu a na tádžicko-kyrgyzské hranici jsou toho jasným důkazem – mnoho expertů v nich deklarovalo přítomnost stopy britských a tureckých zpravodajských služeb.

O anglické stopě v událostech v Kazachstánu jsme psali v článku:
Kdo má prospěch z podkopání Kazachstánu?

Další tragická událost se ale široké publicity nedočkala. 

8. února se objevily zprávy z Bangladéše, kde Rusko realizuje rozsáhlý projekt výstavby jaderné elektrárny Rooppur. V období od 28. ledna do 5. února zemřelo najednou pět ruských stavitelů jaderných elektráren. A zjevně to nebyli obyčejní tesaři nebo montéři. 

Bangladéšská policie přirozeně nenašla nic podezřelého. Příčiny podivné smrti stále vyšetřují místní úřady za asistence korporace “Rosatom”.

Bangladéš byl britskou kolonií od 17. století do roku 1971. Není pochyb o tom, že Anglie má největší možnosti pro provádění podvratných aktivit v této zemi. A s vědomím, že oblíbenou metodou ovlivňování geopolitických odpůrců Anglie je otrava (Litviněnko, Skripalové, Navalnyj, Bílé přilby v Sýrii), přirozeně vzniká podezření, že se Anglie podílela i na tragických událostech v Bangladéši.

Spojení ekonomického faktoru, geopolitického faktoru, lásky britských zpravodajských služeb k travičství, událostí v Bangladéši a podivné návštěvy šéfa britského ministerstva zahraničí, nutí nevyhnutelně klást otázky – nepřijela Liz Trussová kvůli tomu, aby získala reakci ruské strany na tragické události?

Možná od nás Londýn v tomto ohledu očekával nějaké ústupky? Například – návrhy na zvážení otázky začlenění Anglie do kruhu budoucích vedoucích zemí, kdyby zastavila své sabotážní aktivity? 

Kdo ví, jaké další události se do médií prostě nedostaly. 

Používání špinavých metod v politice: provokace, uplácení, vydírání, vyhrožování, sabotáž, vražda, otrava – je běžnou praxí Anglosasů.  Mají dokonce národního filmového hrdinu – agenta britské tajné služby s povolením zabíjet. Tady se není čemu divit.

A co si myslíte vy? Má taková verze právo na existenci?

divanpolitikan.ru
https://bit.ly/3Bgbs1D

sdílet na

4 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Frank
12. 2. 2022 09:15
Ohodnotit příspěvek :
     

Tak nemáme na diplomacii idiota jenom my.

Pavel
12. 2. 2022 10:00
Ohodnotit příspěvek :
     

Tito anglosasové jsou skutečně schopni všeho. To, že ztratili v minulém století své kolonie je přivádí k šílenství. Tak dobře se jim předtím z kolonizačních prostředků vegetilo a nyní musí spoléhat sami na sebe. No řekněte, nenaštvalo by vás to?

Milan
12. 2. 2022 11:21
Ohodnotit příspěvek :
     

Kdybych tuto “dámu” potkal kdekoli u nás a mířila ke mě, zostražitěl bych, páč bych si myslel, že chce vyžebrat na fet. Prostě na mě působí jako vyžilá závislačka. Fakt by mě zajímalo, jestli není
na drogách.

Pavel
12. 2. 2022 18:01
Odpovědět  Milan

ano je trochu dementní to bylo slyšet při jejích odpovědích ale je úspěch že se naučila několik vět to naše kráva mirka ta je jenom zděšená ta se nenaučila ani těch několik vět