Ministerstvo obrany Ruské federace: Ukrajinští nacionalisté vyhazují do povětří mosty, aby zabránili ústupu ozbrojených sil Ukrajiny

Rovněž byl zaznamenán více než jeden případ lynčování a represálií nacionalistů vůči brancům, kteří nechtěli bojovat, dodalo ministerstvo obrany.

Nacionalisté vyhazují do povětří mosty, aby zabránili ústupu ozbrojených sil Ukrajiny, uvedl oficiální představitel ruského ministerstva obrany generálmajor Igor Konašenkov.

„Nacionalisté považují ukrajinské vojáky za nespolehlivé. A pokud se velitelé jednotek Ozbrojených sil Ukrajiny rozhodnou stáhnout z obsazených linií, jednají jako zátarasové oddíly. V některých oblastech vyhodí do povětří mosty, aby vyloučili možnost ústupu vojenských jednotek a jednotek ukrajinských ozbrojených sil,“ uvedl.

Podle Konašenkova nacionalisté zasahují proti brancům, kteří nechtějí bojovat. Řada takových případů již byla zaznamenána, dělají to pro zastrašení personálu, zdůraznil generálmajor.

Dodal, že ozbrojené síly Ukrajiny zavedly do vojenských jednotek notorické nacionalisty, kteří prošli speciálním výcvikem. 

Generálmajor také řekl, že vzdušné síly se spojily s ruskými výsadkovými jednotkami na letišti Gostomel a blokovaly město Kyjev ze západu.

https://tvzvezda.ru/news/20222…

sdíletj na